News: Niemcy - Grecja 4:2 (1:0)

Niemcy - Grecja 4:2 (1:0)

22.06.2012 21:08

(akt. 11.12.2018 09:36)

Reprezentacja Niemiec jest drugim półfinalistą Euro 2012. Podopieczni Joachima Loewa pokonali 4:2 Greków. Faworyt od początku był tylko jeden i to faworyt bez większych kłopotów poradził sobie z najsłabszą według bukmacherów ekipą, która awansowała z grupy.

Niemcy mieli od początku ochotę zjesć Grecję, która miałabyć dla nich jedynie przystawką przed trudniejszymi rywalami w półfinale i finale. Joachim Loew zdecydował się dać szanse dotychczasowym rezerwowym i posadził na ławce m.in. najlepszego strzelca naszych zachodznich sąsiadów Mario Gomeza, którego zastąpił Miroslav Klose.

Do szaleńczego ataku od samego początku rzucili się podopieczni "Jogiego", ale ciężko było im się przedrzeć przez szczelne szyki Greków. Przybysze z kraju borykającego się z kłopotami finansowymi nie byli jednak w stanie stworzyć sobie jakichkolwiek ofensywnych okazji. Apogeum niemieckich sytuacji nastąpiło od 20 minuty, kiedy to Czarne Orły marnowały strzał za strzałem. Pierwsze trafienie zaliczył w 39. minucie Philip Lahm.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie kiedy obejrzelismy pięć bramek. Grecy potrafili nawet wyrównać, ale tylko na chwilę. Co ciekawe, drugie trafienie Greków padło z rzutu karnego. Sędziowie w czasie turnieju podyktowali jak na razie dwie "jedenastki" i obie wykonywali piłkarze z Hellady, skutecznosć wynosi jednak 50 procent. Ostatnie minuty (poza karnym) były dobijaniem Greków i pokazem luźnej i skutecznej gry w wykonaniu zachodnich sąsiadów.

Niemcy-  Grecja 4:2 (1:0)
Philipp Lahm 39, Sami Khedira 61, Miroslav Klose 68, Marco Reus 74 - Georgios Samaras 55, Dimitrios Salpingidis 89 (k)

Niemcy: 1. Manuel Neuer - 20. Jerome Boateng, 5. Mats Hummels, 14. Holger Badstuber, 16. Philipp Lahm - 21. Marco Reus (80, 19. Mario Gotze), 6. Sami Khedira, 7. Bastian Schweinsteiger, 8. Mesut Ozil, 9. André Schurrle (67, 13. Thomas Muller) - 11. Miroslav Klose (80, 23. Mario Gomez).

Grecja: 13. Michális Sifakis - 15. Vassilios Torossídis, 5. Kyriakos Papadopoulos, 19. Sokratis Papastathopoulos, 3. Georgios Tzavellas (46, 16. Georgios Fotakis) - 18. Sotirios Ninis (46, 17. Theofanis Gekas), 6. Grigoris Makos (72, 9. Nikolaos Liberopoulos), 2. Ioannis Maniatis, 21. Konstantinos Katsouranis, 7. Georgios Samaras - 14. Dimitrios Salpingidis.

żółte kartki: Samaras, S.Papastathopoulos (Grecja)