Niezgoda dostanie szansę w Legii

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

03-05-2017 / 09:24

(akt. 04-01-2019 / 13:09)

Piłkarze Legii mają przed sobą trudny okres. Zostało sześć meczów do rozegrania i dziś wygląda na to, że każdy trzeba wygrać. Jednak zarząd i sztab szkoleniowy myślą już o kolejnych rozgrywkach. Legioniści maja zaplanowane zgrupowanie w Warce, wszystko wskazuje na to, że będzie na nim z kolegami trenował Jarosław Niezgoda, który ma otrzymać poważniejszą szansę zaistnienia w Legii. Wypożyczenia kończą się takim piłkarzom jak Mateusz Szwoch, Michał Masłowski czy Steven Langil. Co z nimi? O to zapytaliśmy trenera Jacka Magierę.

- Dziennikarzy i kibiców zawsze interesują transfery. Oczywiście chcemy mieć jak najlepszych zawodników, ale musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak my chcemy drużynę budować.  Weźmy np. takiego Adama Hlouska. Jestem z niego zadowolony. Uważam, że ma duży potencjał i wciąż stać go na więcej. Możemy mu dokupić konkurenta, ale pytanie czy to ma być zawodnik równie dobry? Wtedy jeden z nich będzie siedział na ławce czy trybunach i marnował czas. Ja jestem zdania, że powinniśmy mieć osiemnastu zawodników topowych, plus 2-4 takich, którzy wchodzą do zespołu, uczą się od lepszych piłkarzy i są blisko drużyny. Dziś więc lewy obrońca nie jest naszym priorytetem transferowym. Są ważniejsze sprawy i ważniejsze pozycje do obsadzenia. Adam jeszcze 1-2 sezony może u nas pograć. Oczywiście konkurencja nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Jeśli trafi się ktoś ciekawy, jeśli będzie możliwość zakupu bardzo dobrego zawodnika na tę pozycję, to to zrobimy. Ale nie będziemy na siłę uzupełniać kadry.


- Mamy młodych piłkarzy i żadnego nie można skreślać. Dla młodego gracza pół roku to mnóstwo czasu, może wystrzelić nieprawdopodobnie. Liczę na to, że tak się stanie m.in. z Mateuszem Hołownią. On ma duże możliwości, ale na dziś nie jest to piłkarz, który może wejść i zastąpić Adama Hlouska. To znaczy wejść może, ale pytanie z jakim skutkiem. Dziś nie da tego samego co Czech. On potrzebuje jeszcze nauki i dlatego jest w drugim zespole, tam musi rywalizować i pokazać na co go stać. Mnie na nim jednak bardzo zależy. Zresztą tak samo mi zależy na Bartłomieju Urbańskim, Tinie Maticiu czy Sandro Kulenoviciu. Zostali odesłani do rezerw dla ich dobra. Mnie na nich zależy. Mogli by sobie trenować z jedynką, a ja mógłbym na nich nie zwracać uwagi, ale nie o to chodzi.


- Nie każdy zawodnik, który przyjdzie do Legii z odpowiednią jakością, daje później jakość na boisku. Inaczej jest grać przeciw Legii, a inaczej dla Legii. Mateusz Szwoch, Michał Masłowski, Steeven Langil czy Jarosław Niezgoda – to są nasi zawodnicy i cały czas rozmawiamy na temat ich przyszłości. Na pewno nie każdego z nich widzimy dziś kadrze Legii. Ale są też tacy, którymi jesteśmy zainteresowani i chcemy dać im szansę. Jarosław Niezgoda ma dostać taką szansę, chcemy by miał możliwość pokazania się i powalczenia o miejsce w pierwszym składzie. Na pewno żadnego z tych graczy nie będziemy się pozbywać za bezcen. To by było za proste. Czekają nas z nimi indywidualne rozmowy, co dalej. Chcemy wybierać wybitne jednostki do pierwszego zespołu, tak to musi wyglądać - tłumaczy Magiera. 


Czy powrót Jarosław Niezgody oznacza, że innych transferów na pozycje napastnika nie będzie? – Nie. Pojawiało się dużo opinii, że teraz jak Mioduski jest prezesem, to będziemy grali wychowankami. To nie tak. My musimy grać piłkarzami dobrymi, którzy będą nam gwarantować odpowiednie wyniki. Jeśli zdobędziemy tytuł mistrza Polski, wtedy łatwiej będzie nam przeprowadzić transfery, ale pieniądze będziemy wydawali z głową. Dziś mamy drużynę, która nie ma zbyt wielu elementów rozwojowych, bo mamy sporo graczy, którzy są w momencie przekraczania swojego najlepszego wieku. Tę nierównowagę, która została wbudowana w nasz system, trzeba zniwelować, nie umniejszając jakości – dodał Dariusz Mioduski.

Komentarze (131)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 1 / 0
Masłowskiego to może wezmie jakaś Pogoń Siedlce, nie wiem czy to nie jest najgorszy piłkarz Ekstraklasy w tej chwili.
Szwoch poza meczem z Ruchem nie pokazał w Arce nic, żeby miał wracać.
Langil nie wiem jak tam sobie radzi na wypożyczeniu, ale logiczne, że po atmosferze w jakiej odchodził nie ma szans, żeby wrócił.

Niezgoda oczywiście powinien dostać większą szansę. To trochę taki Nikolić. Na pierwszy rzut oka niczym specjalnym się nie wyróżnia, ale ta piłka w polu karnym go szuka, z tym trzeba się urodzić. Jednak on nie daje gwarancji, że w Legii będzie hurtowo strzelał gole. Widzimy jak ciężko idzie bez napastnika i tutaj trzeba szukać jeszcze kogoś.
Kapitan
 • 0 / 0
Obym się mylił i był złym prorokiem, ale jakoś mam przeczucie graniczące z pewnością, że w następnym sezonie nasza gra ofensywna będzie opierała się na zawodnikach typu: Sanogo, Szymański, Niezgoda. Nie wypowiadam się co do nich ostatecznie, ale o ile nie widziałem tego Sanogo, to jakoś nie widzę wielkich możliwości Szymańskiego i Niezgody (bardzo przeciętni zawodnicy, ale w sumie młodzi). Do tego nie wiadomo, czy Chukwu odpali czy nie, zostaje też coraz starszy Rado. Nie wierzę też, że Vadis zostanie, ale nawet gdyby, to teraz pytanie, z kim ma grać. Między bajki można włożyć gadki typu, że zakontraktujemy 2-3 zawodników za niemal 1 mln euro każdy.

Miałem nadzieję, że awans do LM da nam kopa. Marzyło mi się, że powoli (a może szybko) Legia będzie stawać się w Polsce tym, czy stał się Celtic w Szkocji, a więc że nie będzie oglądać się na ligę, tylko powoli coś w Europie będzie wygrywać. Widać jednak wyraźnie, że to mrzonki i raczej tego nie dożyję. Gra zawodnikami typu Niko i Prijo powinno dać impuls, że kolejni powinni być lepsi. Tymczasem zostaje nam zastanawianie się nad zawodnikiem typu Niezgoda. Dlatego w tym momencie wielu zastanawia się, czy Legia jest w ogóle w stanie zdobyć w tym roku MP (strata, wbrew pozorom, jest naprawdę spora). Ale nie czarujmy się, nawet jeżeli zdobędziemy to mistrzostwo, to czy naprawdę wierzycie, że ww. zawodnicy doprowadzą nas do grupy LM? Osobiście będę bardzo zadowolony, jeżeli awansujemy do grupy LE.

Tak to na chwilę obecną wygląda. A jeszcze jesienią, po fajnych meczach w LM i naprawdę dobrej grze wyglądało to nieco inaczej. No ale jeżeli kilkanaście mln euro z LM rozeszło się zanim przyszło, to coś tu jest nie tak.
~eh
 • 0 / 0
Niezgoda jest chyba najlepszym mlodym polskim napastnikiem w lidze, a Szymanski moim zdaniem ma spory talent. Porownaj go z Ryczkowskim albo Holownia jak oni wchodzili. Tamtych sie chwalilo nawet za proste przyjecie pilki, ale tak naprawde to kompletnie nic nie pokazywali. Natomiast Szymanski umie dobrze wyjsc na pozycje, ma dobra kiwke, gra jakby nie byl debiutantem. Dlatego co do niego mam wieksze nadzieje.
~maciek d.
 • 0 / 0
zenek ma 2 ary koło Wronek
Pozwolę sobie nawiązać do dyskusji pod spodem:
zespół piłkarski to rodzaj systemu sieciowego - jego wartość jako całości nie jest równa sumie wartości elementów składowych. O ile mamy jak na tę ligę duże indywidualności, o tyle cały system jest nie najlepiej zbilansowany - mamy wyraźne luki w możliwościach. Mimo dużych umiejętności jesteśmy ograniczeni do pewnych wariantów gry. Gdzie są braki, to już wszyscy wiedzą - napastnik (szybki, czujący tempo) i defensywny pomocnik. Możemy mieć jeszcze dwóch VOO, a i tak niczego więcej nie wyprodukują.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Trafiłeś w sedno. Ale w tym systemie ważne są punkty jak VOO, Rado, Pazdan.
Ostatnie meczę dobitnie pokazały że brakuje nam drugiego Moulina, albo chociaż Jodłowca z czasów Stasia. No co gra Kopczyński ostatnimi czasy to jakaś masakra. Jeszcze wracając do ostatniego meczu, nie za specjalnie wychodziły te dogrania Vadisa do wychodzących skrzydłowych.
Ja myślę ze już powinni szukać środkowego pomocnika i skrzydłowego z papierami na grę w Legii.
Środkowy to jest Mulę, nam potrzebny jest defensywny, który potrafi napsuć krwi - taki, który dusi przeciwnika w środkowej stefie. U nas wszystko opiera się na obrońcach, którzy nie mają żadnej asekuracji, przeciwnik przed naszym polem karnym ma czas i miejsce. Druga sprawa, że chyba nikt w Legii nie strzela z dystansu. Nikt! A jak się nie strzela z dystansu, to się stoi w polu karnym w tłumie, nie ma się wyplutych piłek do dobicia, nie ma rykoszetów i nie ma różnych (o golach bezpośrednio zdobytych nie wspominam).
Marszałek Polski
 • 0 / 0
GS8GS
"dogrania Vadis nie wychodziły do wychodzących skrzydłowych"
w dużej mierze Vadis musi holować piłkę, bo u nas jest słaby, mizerny ruch na 30-40 metrze przed bramką przeciwnika, więc ją holuje i czeka, czy któryś wpadnie na pomysł, by wybiec do podania i czasami jest już za późno. No i nie bardzo ma z kim grać, napastnik bez formy, to napastnik bez czucia gry, stoi czeka, taki Necid biega jak przeciwnik przechwyci już nam piłkę i udaje, że chce ją odebrać wtedy widać bieganie, a w polu karnym, by dać możliwość zagrania do niego jakiejś piły to gdzie tam, Gui bez formy nawet podać ze stojącej piłki celnie nie umie, nic mu nie wychodzi w tej rundzie, Rado też próbuje, ale ciężko mu coś ostatnio idzie itd.itd. Vadis bierze na siebie odpowiedzialność, ale w tej chwili nie ma z kim grać. Wiadomo również i jemu też nie wszystko wychodzi:)
~skogi
 • 1 / 0
Usuńcie stąd przyblede Zenka!!!Na kazdym forum takich trolli usuwają.
Pułkownik
 • 0 / 4
W przyszlym sezonie zagamy duetem Niezgoda, Sanogo. Na skrzydlach Kuchy i Nagy.

wyglada na to ze faktycznie Spiaczka moglby byc wzmocnieniem ;)
Generał broni
 • 0 / 2
No to kłopoty gwarantowane ale kto nie ryzykuje ten batów nie zbiera.
~LegiaPany
 • 2 / 0
Jedza kasuje wieksza pensje niz odidja powie mi ktos po co tak przeplacac za tego goscia? Strzal w kolano placic grube miliony wypalonemu czlowiekowi ktory nie potrafi prosto kopnac pilki jest sredniakiem Adam go czapka nakrywa a ile zarabia, to jest wlasnie najgorsze sciagamy szrot ktory tylko zasysa pensje a nic nie wnosi.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dobra już dajcie na luz z tym Jędzą. Bale non stop kontuzje a koleś kosztował 100 mln euro i zarabia miliony. Krychowiak 34 mln euro gotowy do transferu bo nie gra nic
Za reprezentanta kraju, podstawowego składu, ćwierć finalisty z Euro. Z 11 repry na świecie i tak zapłaciliśmy drobne i drobne zarabia
Marszałek Polski
 • 0 / 0
10-tej za miesiąc;)
~Kapone1
 • 0 / 0
Lepiej sie martw ile ty zarabiasz a nie on.
Niezgoda budzi emocje.
A jeszcze w okienku zimowym pisałem o napastnikach, pomocnikach. Pytaliście "po co", mamy Necida, mamy DCC, mamy super pomoc, że każdy strzeli : Kuchy lub "koń" z ZS którego zna Magiera, nawet Malarz.

Jedyne co mamy to dwóch pomocników mówiących po francusku. Jakoś piłka tak łatwo nie wpada do bramy. Jak to życie weryfikuje wpisy sprzed niedawnego czasu.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
nie lepiej spać;)?
Kapitan
 • 1 / 0
Nie mamy skrzydłowych i napastników, w przyszłym sezonie na skrzydłach będzie grał Nagy i DCC chyba że kogoś kupią bo konkurencja jest słaba, Kuchy coś tam od czasu do czasu strzeli a Gui to już chyba myślami jest w innym klubie. Napastników brak, def jest tylko jeden a zmienników dla bocznych obrońców nie widać od lat. W ogólnym rozrachunku nie jesteśmy drużyną dużo lepszą od reszty stawki ale na pewno dużo bardziej przepłaconą, nie potrafimy znaleźć młodych i głodnych sukcesów zawodników którzy jeszcze nie puszczą nas z torbami, jeden Nagy czy Duda wiosny nie czynią. Należy pożegnać się z 4-5 zawodnikami którzy dużo zarabiają a nic nie wnoszą, z wypożyczeń wraca szrot który trzeba szybko sprzedać jedynie Niezgoda zostanie i jestem ciekaw jak się będzie prezentował wynalazek Magiery, Songo. Dużo pracy czeka Mioduskiego i skautów mam tylko nadzieję że selekcja jest już wykonana i pierwsze kontakty zostały poczynione i że tym razem wszyscy zawodnicy będą na pierwszym zgrupowaniu.
@jammm, wnioskuję że pracujesz blisko miejsca zamieszkania i masz na 08:00
~sixto
 • 0 / 0
jammm nie pracuje
Marszałek Polski
 • 0 / 0
dokładnie jak mówisz:) i współczuje pobudek o 4 szczerze:)
Nie łudźmy się że Niezgoda już od nowego sezonu będzie naszym zbawieniem. Mnie cieszy że ma szansę grać w Ekstraklasie i podnosić swoje umiejętności ale on jeszcze nie jest gotowy na byciem jednym z tych co biorą ciężar na siebie a tego się wymaga od naszych piłkarzy co ewidentnie kuleje w tej rundzie.

Żeby nie było z nim jak z Kopą...
Starszy kapral
 • 2 / 0
Z innej beczki Ajax Lyon 4:1 Pamiętacie jak z Ligii Europy eliminował nas Sporting to doszedł wtedy do finału z Ajaxem może być podobnie.
Kapitan
 • 0 / 0
Amicorza jka eliminowała Braga to tez doszła do finału. Polskie kluby mają pecha. Ale w Legii prezesi zawalil sprawe sprzedając dwóch napastników
To prawda. Choć popatrz na wywiad z Niko. On wręcz żądał placu gry w lidze czy w pucharach. Nie może piłkarz tak stawiać sprawy. Rozumiem ego itd., ale zwyczajnie Prijovic był w LM lepszy. A i wcale sam nie wprowadził drużyny do LM, bo i Malarz gral dobrze itd.
Mial obiecany transfer a i żaden szanujący się trener nie obieca nikomu pewnego placu gry. Cóż Niko dyplomata nie jest. W sumie coś sprawiło że nie zrobił kariery na Zachodzie.
~das
 • 0 / 0
A gdzie doszli Portugalczycy gdy w ME wyeliminowali Polskę? :)
~asd
 • 0 / 0
szczerze tak patrzę jak Ajax leje Lyon. i zastanawiając się jakich miał przeciwników w poprzednich rundach czy my nie moglibyśmy grać w finale?
~WWA
 • 0 / 0
Po nas była Kopenhaga a potem Shalke i teraz Lyon
Generał broni
 • 0 / 0
Zresztą gdyby Magiera nie był ignorantem zażądałby powrotu Niezgody już zimą.
Nie wiem. Chciał mu dać zagrać cały sezon, zresztą ostanio trochę obniżył loty. Widać że nie stać go jeszcze na równa rundę, a wiesz jaka u nas jest presja. Jeden czy dwa mecze bez gola i już go prasa oraz kibice będą wieszać.
Jak dla mnie to jest za słaby.Jeszcze za słaby. I nie chodzi o to czy jest lepszy czy słabszy od Necida. Czech odejdzie, jest wiekowy itd. A Niezgode to trzeba z głową wprowadzać. Na spokojnie, żeby go nie spalić, bo talent ma, ale nie jednego już zalatwiono za szybko go wprowadzając.Te doświadczenie które teraz złapie będzie bezcenne i zaprocentuje w następnym sezonie.
Generał broni
 • 0 / 0
Ale wprowadzenie go do drużyny też zajmie trochę czasu, masz rację co do pobudek zostawienia go w Ruchu ale uważam, że można było wysłać tam Szymańskiego a Niezgodę ogrywać z drużyną zwłaszcza, że nawet ślepy by zauważył, że Chukwu nie potrafi nic kompletnie a Necid jest nowy, może mieć kontuzję lub inne kartki. Zgubił nas brak wyobraźni zresztą tak często bywa.
~kara musi być
 • 0 / 0
Niestety stary prezes zostawił nowemu prezesowi spaloną ziemię.
Oczywiście wyniki Leśnego bronią, ale...
No właśnie to ale może naszą Legię wywalić w kosmos.
Mamy masę piłkarzy po 30-tce na których nic nie zarobimy i którym przy nowych władzach dziwnie przestało się chcieć.Skauting to śmiech na sali. Powiecie Niko, Prijo i inni. Ale puki co ich w klubie już nie ma, nie ma również za nich kasy a zostaliśmy z Necidami, Chukwami, Czerwińskimi i innymi gruzinami. Czy Jędza się spłaca śmiem wątpić. Co wnosi Jodła, Rzeźniczak, Broź, Kopa, Gui. Kupę szmalu na nich trzeba wydać, na który w pewnym momencie trzeba było wziąć kredyt. Przy prawdopodobnych transferach Pazdana, Oddzidzi czy Moulena robi się dramat. A nie zarobimy na nich jakichś kokosów. Dlatego Mioduski ma niezłe ból du........py, a Leśny z wentylem liczy niezłą kasę. Przy takiej rozrzutności i amatorce KARA MUSI BYĆ. Oby nie.
~2aze
 • 0 / 0
LEGIA GRAĆ! KU.RWA MAĆ!
Kapitan
 • 2 / 0
Jeśli z tym składem Magiera nie wywalczy mistrzostwa to może lepiej szukać nowego trenera, a nie nowych zawodników?
Kapitan
 • 3 / 0
a czy ten skład mamy taki super? na Polską ligę moze i tak, z resztą widać na wiosne ze nawet w eklapie jest ciezko, nie ma przede wszystkim napastnika, nie ma tez solidnych def pomocnikow, Jodła dno, Kopczyński to samo, nie wiem tez dlaczego Moulin ustawiany jest na def, on ma ciąg do ofensywy
No właśnie tym składem. 5 może 6 zawodników coś grających tu nawet Diabeł by więcej nie zdziałał.
Generał broni
 • 0 / 0
Trener to zawsze podstawa, wystarczy, że taki nie umie przygotować drużyny do sezonu i już wszystkie plusy drużyny są niewidoczne.
Porucznik
 • 1 / 0
Co roku zastanawiamy się czy ten skład jest najmocniejszy oraz czy wciągniemy ligę nosem. Ten skład jest naprawdę mocny. W obronie mamy dwóch reprezentantów Polski oraz jednego kandydata do gry w niej, jak również obrońcę ocierającego się o bramy reprezentacji Czech. W pomocy mamy jeszcze do niedawna reprezentanta Polski, Ofoe, Moulina, Gui oraz Rado. Na bramce zawodnika, który był wybrany do drużyny kolejki Ligii Mistrzów. Jedyne czego Nam brakuje to napastnika. Czy ten skład jest słaby? Na pewno nie, czy najmocniejszy od lat? moim zdaniem jest ku temu bliski, jakby był Prijo lub Niko nie miał bym jakichkolwiek wątpliwości.
Może być mocna obrona i pomoc, ale jak brakuje napastnika to jest problem. Obrona na papierze mocna, ale każdy obrońca już zaliczył tyle wtop ze jakas masakra. Właściwie co mecz z zupełnie nieznanej przyczyny każdy po kolei prokuruje karnego.
Taki Vadis to probuje wejść do bramki bo nie ma komu podac w ataku.
Wolalbym słabsza pomoc ale mieć atak. Proporcje są zaburzone.
Spójrzcie na to z innej strony co mecz bez napastnika gramy w 10 bo ten biega bez sensu i celu.
Porucznik
 • 0 / 0
W 10 to my gramy z innego powodu. Obrońcy zaliczają wtopy, bo gdy karze się drużynie zbyt głęboko bronić to stwarza się okazje do wrzutek przy których robimy najwięcej błędów. Jak atakujemy nie zaliczamy tylu wtop w obronie.
Według mnie oprócz na prawdę dobrego trenera brakuje również kilku graczy na odpowiednim poziomie.

Z Magierą widzę że prochu nie wymyślimy ale dalej nie jest dobrze z jakościa piłkarzy skoro wyróżniają się głównie Vadis i Moulin plus w miarę solidni stoperzy. Nikt ogólnie nie dobija poziomem do dwójki z zaciągu belgijskiego i nie ma w tym temacie większych rokowań.

Liczę jednak dalej na MP bo mimo że gramy na prawdę przeciętnie to dalej liczymy się w walce o Mistrza i w tej lidze wszystko jest możliwe.
Kapitan
 • 1 / 0
Tak jak napisałem wyżej mamy średnich zawodników z bardzo wysokimi kontraktami, jeżeli zobaczymy na proporcje stosunek jakości piłkarskiej do zarobków to wychodzi słabo. Kiepska gra jest składową wielu czynników jednym z nich jest złe przygotowanie do sezonu, druga sprawa brak napastników i brak skrzydłowych a na sam koniec wisienka na torcie brak koncepcji gry i schematów rozegrania piłki, wszystko idzie na spontanie, mamy Vadisa i Rado którzy spokojnie mogą rozklepać każdą defensywe ale jak reszta stoi i się patrzy to komu oni mają podać aby strzelił bramkę? Przy Nicko zawsze jakieś prostopadłe podanie stwarzało zagrożenie a teraz posucha, nie ma z kim grać, boczni pomocnicy zagrywają w pole karne a tam pusto. Dlatego zmiany muszą nastąpić i to znaczne, 4 przychodzi z wypożyczenia 1 zostaje do tego pożegnać Jodłowca, Hamalainena, Brozia, Vaco, Necida odejdzie pewnie Gui i Pazdan oraz Vadis i jesteśmy w czarnej du.....pie bo musimy wymienić praktycznie 12 zawodników i liczyć że każdy który przyjdzie będzie lepszy od tego który odchodzi akurat wątpię żebyśmy znaleźli lepszego od Vadisa ale próbować można. Najbliższe miesiące pokażą czy Mioduski podoła zadaniu czy polegnie
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
mrwuwua faktycznie skład jest najmocniejszy od lat ale patrząc na grupę mistrzowską, może nie mają składów jak my, ale też mają po kilku niezłych zawodników. Naszą bolączką w drugiej połowie sezonu była ławka rezerwowych a raczej jej brak. Pomijając pozycje napastnika i skrzydłowego, brakuje nam alternatywy na boki obrony, i środek pomocy.

Obiektywnie patrząc to za Jędze czy Hlouska możemy wystawić Brozia. A zamiast Kopy musimy cofać któregoś z ofensywnych zawodników, Nie mówię żeby na ławkę ściągać od razu wielkich grajków bo budżet tego nie pociągnie. Ale zawodników pokroju Nagy'ego nie za drogich, młodych, takich co są rządni gry i nie moją się pociągnąć gry gdy wejdą. Myślę ze za pensje wymienianych tutaj zawodników do wylotu spokojnie można opłacić 2-3 graczy.
Kapitan
 • 3 / 0
Tymczasem Ajax Lyon 2-0 wystarczyło zatrzymać napastników...
~Borsalino
 • 0 / 0
Prawdy są tylko dwie...
Zaniechano zakupu Kuciaka, Wolskiego, Dąbrowskiego ( Craxa ) oraz 1 lub 2 skrzydłowych , więc teraz to tylko modlitwa o MP. W przeciwnym razie granie młodzieżą przez 2 sezony.
~LEGIONISTA !!!
 • 0 / 0
Panowie mieliśmy Orlando Sa , Nikolicia , Prjovicia a teraz mówi się o Niezgodzie kogo niby ma zastąpić ? , tu i teraz trzeba szukać napadziorów typu czy raczej klasy tych trzech wyżej wymienionych . I nie ważne czy zagramy i w jakich pucharach zagramy na Łazienkowską 3 nikt na dziadostwo przychodził nie będzie a bez publiki, sponsorów , wyników to może p. Mioduski zwijać od razu ten interes . Pozdrawiam Władek
Jeżeli już jakiś młody napastnik ma szansę dostać, to Sandro Kulenović. Niezgoda ma predyspozycje do gry... z kontry, vide Ruch. My nie gramy raczej w ten sposób - wyjątek europejskie puchary. Mnie to wydaje się, że tym powrotem krzywdę mu wyrządzimy..
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Możesz mieć rację ale dla nas powinno być najważniejsze dobro klubu a nie pojedynczego zawodnika. Niezgoda należy do Legii i klub ma prawo go ściągnąć i sprawdzić czy podoła, jeśli nie, pewnie zostanie ponownie wypożyczony lub sprzedany ale nikt nie chce pewnie podjąć ryzyka by Legii znowu sprzed nosa zniknął dobry zawodnik.
Kapitan
 • 1 / 0
Kulenovic XD gosc który nie istnieje w 3 lidze xD
I dlatego gra w reprezentacji Chorwacji U19.
Ruch gra inaczej niz Legia, inna presja, inny styl itd.
Tam jak zagrasz słaby mecz to mało kto o tym mówi a w Legii jest zjadany żywcem.
@Entuzjasta, poleciałeś z tymi nazwiskami.
Ok, Dąbrowski, Wójcicki plus dodałbym Budzińskiego to z craxy
Konczkowski i Lipski z ruchu też mogliby się przydać

Jak z tego grona Lipski przyjdzie to i tak będzie dobrze.
Moja niezgoda na Niezgodę. Nie rozumiem zachwytu nad nim, ponieważ nie prezentuje niczego co usprawiedliwiałoby ów zachwyt. Skoro jednak jest tak, że ma wrócić, to nie pozostaje nic innego jak życzyć mu powodzenia w Legii.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
parsifal - nie chodzi o zachwyt. facet jest w Legii, na wiosnę zrobił w Ruchu robotę, która zasługuje na szansę w Legii. Tak to widzę.
Wychodzi na to że wojna na górze przełożyła się w shit na dole.
No panie Mioduski masz szansę pokazać jak zarządzać kryzysem i jak poukładać te Legijne klocki do kupy. Siałeś wiatr i zbierzesz burzę. Czarne chmury nadciągają i żaden z powracających z wypożyczeń zawodników tych chmur nie rozgoni. Masz Pan szansę pokazać jak zarządzają topowi polscy managerowie po Harvardach. Pokazać jak robi się wynik i kasę w konkurencyjnym otoczeniu a nie na styku państwowo-prywatnym (Kulczyk INC.). To że z tego wyjdzie żówno już widać.
Śpiewka o 18 dobrych piłkarzach a nie po 2 na każdą pozycję oznacza, że dobre czasy Legii już były. Trzem panom w zarządzie na widok milionów mózg się pod czaszką zagotował pocieli się o jej podział i mamy koniec pięknego snu. Szykujmy się na ambitne 3-5 miejsca w lidze już od następnego sezonu.
~Kibice WWE
 • 0 / 0
Legia 1969
100% racji dobre czasy Legii się kończą
Generał broni
 • 0 / 0
Zmień klub, jak ci nie pasuje Legia Mioduskiego kibolski trollu.
Jz166
wcześniej zacząłem chodzić na Legię niż ty żyjesz a klub możesz trolu zmienić sam.
Ja nie zamierzam. A to, że wyrażam SWOJE zdanie na temat zmian w Legii nie jest trolowaniem. a twoja uwaga jest typowa dla wszelkiego rodzaju długopisów i marionetek
~Niko
 • 0 / 0
Niezgoda - ok + jeszcze jeden napastnik. Szwoch powinien jeszcze gdzieś pograć z pól roku. Masłowski i Langil powinni raczej odejść. Co do lewego obrońcy to może G.Badia z Pasta - jest słabszy od Hlouska, ale może się rozwinąć. Potrzebny jest bramkarz, defensywny pomocnik, napastnik. Można pozwolić odejść Cierzniakowi lub Malarzowi, Kopczyńskiemu, Hamalainenowi.
~Jacu
 • 0 / 0
Badia jest pomocnikiem, do tego słabym w destrukcji
Co się tak tym Niezgoda niezdrowo podniecacie. Skończy jak Mikita, bo psycha mu siądzie jak tamtemu. Mikita miał nawet większą klakę na początku. Robiliśta z niego jakiegoś polskiego Messiego. W Ruchu to se może Niezgoda strzelać, ale w Legii pewnie tylko rozczaruje.
Jesteś z Ostrovii Maz. ??
Co ty możesz wiedzieć, co robiliśmy z Mikitą? Już wtedy udawałeś kibica Legii?

Kogoś tutaj chcesz jeszcze nabrać?
Starszy sierżant
 • 0 / 2
Uważam że Niezgoda powinien dostać szansę, tylko żeby się nie okazało że to będzie drugi Piech - w słabszym klubie strzela jak na zawołanie, a Legia to już za wysokie progi. Niemniej jednak Niezgoda to i tak lepsza opcja niż jakaś transferowa pomyłka dekady z klepisk II ligi chińskiej.
Widziałeś te klepiska na żywo?
~kryty
 • 0 / 1
2-ga liga chińska ma lepsze stadiony niż ekstraklasa.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Panowie Niezgoda musi wrocic koniecznie , z jednej przyczyny , jego gra zakończy nasze spekulacje .
To też prawda. Ale inną prawdą jest to, że chyba nikt nie myśli, że on od razu wskoczy do składu i będzie walił bramkę niemal co mecz ...
Generał dywizji
 • 3 / 0
SiegobiagliWWA oczywiście ze tak jak piszesz nie musi walic bramki za bramka , ma pokazac potencjal do inwestycji w jego kariere
Generał broni
 • 1 / 0
Mam nadzieje że się nie mylę tak jak Trzeciak i Mariusz Wlter w ocenie Lewandowskiego ,ale dlamnie ten chłopak to strata czasu on nic Legii nieda jest w moich oczach słabym piłkarzem zero techniki i słaby strzał ,oglądam go w Ruchu i tam nikt go nie kryje tak jak bedzie to miało miejsce w Legii , mimo że ma dużo miejsca na boisku w ruchu słabo to wygląda.
Lewandowskim to on nie będzie. Ale wg mnie ma szansę wygryźć Wilczka z kadry. Poważnie to piszę. Dajcie mu pograć, przy Vadisie, Moulinie, i być może kimś innym który do Nas dołączy.
Lewandowski był piłkarzem Legii - przebywał z nią na obozie przygotowawczym w 2006r. i to Wdowczyk oraz Mazurek niczego w nim nie dostrzegli. Oddany został do Znicza praktycznie za darmo.
Generał dywizji
 • 1 / 0
I jeszcze potraktowany z buta razem z matką. Dla mnie Niezgoda to nie Lewy ale przynajmniej zobaczylibysmy co jest warty. Dla mnie w najgorszym wypadku powinno byc nowy konkretny strzelajacy w swoim klubie TERAZ napastnik (nawet z gorszej ligii jak Niko) + Niezgoda jako zmiennik + ewentualnie ktos z mlodych typu ten Sonogo skoro go juz kupilismy.
Chorąży
 • 1 / 0
To jest jeden z największych błędów w historii Legii Warszawa.
~hart L
 • 0 / 0
Może Pan trener Ojrzyński z Prezesem Arki sprzedadzą Lukę Zarandije do Legii :) Gruzin grał już na Pcharze Syrenki
~!?!
 • 0 / 0
pytania do tego kretyna, który jeszcze musi się długo uczyć, z czego przez pierwsze 20 lat w 3 lidze są chyba kpiną

jak już pytacie tego zeszytowego stratego o zawodników, to pytanie powinno brzmieć;
- ilu jeszcze zawodników jesteś w stanie melepeto zniszczyć?

od razu do tych kochających tego siwulca z kocią mordą
dobry trener, to taki, który potrafi przygotować drużynę w okresie przygotowawczym, szybko wychodzi z dołków formy, jego zawodnicy grają na swoim normalnym poziomie i osiąga wyniki na miarę potencjału i wartości drużyny

wybitny trener potrafi to co dobry, a dodatkowo kilku graczom na rundę potrafi podnieść poziom oraz osiąga wyniki ponad potencjał i budżet

natomiast u amatora z zapaskudzonym pampersem drużyna gra poniżej możliwości, nie potrafi on nic zmienić po zje.ba.nych przygotowaniach, każdy zawodnik jest cieniem samego siebie, a drużynki z budżetem naszego sklepiku z hot-dogami i colą przyjedżają do Warszawy po zwycięstwo, a jak zremisują to sa mocno rozczarowani


pod który opis pasuje to coś, co nie dostało jeszcze kopa w doupę
~andreas
 • 0 / 0
Nizgoda wróci tylko czy do 1 składu? Wątpię czy to już gracz do Legii co innego luźna gra w Ruchu a co innego stress w Legii. Sprawdzimy go i pójdzie znowu w świat. Wiele się wyjaśni po Pogoni i Niecieczy w kwestii obrony mistrzostwa bo wszyscy się sprężają na nas a my nie mamy argumentów (dominującej drużyny) .
~Admininal
 • 0 / 0
Bracia najgorsze jest to ze arka w pucharach juz jest a my z nasza gra mozemy miec problemy sie do nich zalapac straszne ale prawdziwe
A co gra arka? Jak wygrają jeden mecz z dwumeczu to będzie sukces. Choć chciałbym by przynajmniej na trzecim przeciwniku odpali.
~Admininal
 • 0 / 0
Bracie ale zagraja a my mozemy nic nie zagrac oby nie mam nadziele ze zagramy w LM
~Europadasielubic
 • 0 / 0
Adrian Mierzejewski bedzie wolnym graczem po sezonie. Majewski sie sprawdził w Lechu to i Mierzejewski moze sie sprawdzic, najdrozszy transfer z Polski jakby nie patrzec. Nie rozumiem polskiej mysli szkoleniowej, kiedy młodzi maja sie ogrywac jak nie dostaja szans. Broz popełnia błedy dostaje szanse, Wieteska popełniał błedy w sparingach i szans wiecej nie dostał, starszy gracz popełnia błedy i zawsze dostanie szanse a młodych sie skresla. Co za roznica czy sie przegra z Ruchem i z Termalika w składzie z samymi seniorami czy tez z dwojka juniorow w składzie. Doswiadczeni zawodnicy spinaja dupy tylko na mecze z lepszymi klubami, to jest w psychice doswiadczonych graczy. Kupic 3-4 graczy po jednym do kazdej formacji i dac wrescie szanse młodym
Generał brygady
 • 0 / 0
Oj, żeby to było takie proste...
~LEGIONISTA !!!
 • 0 / 0
Panowie widać że pan Magiera jeszcze musi się dużo uczyć od trenerów co już zęby zjedli na piłce . Nie liczy się zawodnik młody czy stary tylko jego umiejętności !!! tak między innymi powiedział p. Czerczesow a nasza młodzież to przedszkole - niestety Weźmy takiego Szymańskiego i przedostatni mecz grał prę minut z Koroną i omal nie sprokurował bramki zagrywając tak niechlujnie że głowa boli i to nie tylko raz . W ostatnim minutowy wstępie było ciut lepiej ale żadnych rewelacji a Magiera chwali go jakby co najmniej strzelił bramkę czy miał asystę . Popatrzmy na młodzież w Dortmundzie jak super grają i to całe mecze co trzy dni . Do czego zmierzam jeśli młody ma grać piach tylko dla tego że jest młody i ma talent ? a w Legii gra piach ( np; Kopczyński) to ja wolę aby ściągnięto np; takiego Kiełba czy Bonina na dwa trzy sezony nie drogich a dających jakość zresztą w Koronie jest paru ciekawych zawodników i nie tylko . Nie koniecznie trzeba szukać z zagranicą !!! ( Ankur , Lipski ,Palanka Plich , Mraz ( kapitale dośrokowania . dobra motoryka . Pozdrawiam Władek
~das
 • 0 / 0
Śpiączka w Górniku Łeczna
Ty chcesz Kiełbe, zajrzyj do lodówki.
Bonin na kilka sezonów? A ile on ma lat 33?
Palanka, który wchodzi z ławki w kielcach?

Ten marokaniec i Lipski to jeszcze do przeżycia...
~roni
 • 0 / 0
Weź facet przestań pisać takie głupoty,bo sie błaźnisz
Bo prawda jest taka, że więcej może od nas odejść jak przyjść. Też wierzę w młodych, szczególnie w Szymańskiego ale myślę, że trzeba go teraz wypromować i sprzedać z zyskiem. Mamy jeden wielki problem, talenty uciekają nam przez palce, ciągniemy ich, obijamy w 3.lidze, wypożyczamy jak Mikitę, Araka i oni gdzieś znikają. A wcześniej można byłoby robić dobrą kasę.

Myślę, że Czech może odejść. Wtedy znowu będzie priorytetem LO. Podobnie Czerwiński - Pazdan. Jasne zastąpić ich może duet senegal z kielc plus Bruno Manga z Cardiff. (za darmo)
Kopa, Jodłowiec pewnie też zostaną gdzieś sprzedani. Szkoda mi Tomka, ale LEGIA to już chyba za wysokie wymagania stawia. Jest kilku środkowych również do wzięcia za darmo głównie z 2.ligi angielskiej. Może Lipski z ruchu? Albo Szwoch?

Niezgoda MUSI wrócić, pytanie tylko czy to jedyny napastnik jaki dojdzie? Jest kilku perspektywicznych np. Kwame Nsor. Nieporównywalnie lepszy od Songoku czy DCC. Lub Nsame 26 meczy 21 goli. Obaj z kontraktami do lipca tego roku.
Podpułkownik
 • 0 / 0
NIEZGODA musi wrócić !!!
=====================
LEGIA musi mieć co najmniej 2 dobrych napastników (Niko, Prijo). Widzimy obecnie, jak ciężko nam się gra bez napastnika (Necid to chyba jednak nietrafiony strzał).

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Co jakiś czas widzę te nazwisko Bruno Mangi w kontekście transferu do Legii. Są to tylko jakieś plotki z palca, czy faktycznie coś jest na rzeczy?
~xaxa
 • 0 / 1
ostatni wywiad z Miodkiem który się pojawi dopiero po majówce, przeprowadzony m.in przez Pola- wspomina tam, że każda złotówka ze sprzedaży gracza zostanie wydana na transfery. Należy sięciezyć, żę jak sprzedadzą Pazdana za 3 mln juro to wydadzą na wzmocnienia podobną kwotę, ale rónież jest tu haczyk, jak nikogo nie sprzedasz to nie będzie kasy na transfery.
Przypomnę że było niemal pewne pozyskanie Bruno Soares'a z 2.ligi niemiec.
Miał przyjść Caicedo którego obowiązywał 2,5 letni kontrakt.

Myślę, jednak że od w/w szansę na Mangę są większe.
~solorz
 • 1 / 0
mówimy o transferach przy zdobyciu mistrzostwa albo nie a co będzie jeśli zajmiemy 4 miejsce w lidze ? ...to niestety nadal realne. Po zdobyciu PP przez Arkę 4 plac jest poza pucharami. Odpukać ale jeśli teraz Mioduski mówi o tym że łatwiej będzie o transfery po zdobyciu mistrzostwa, bo zakłada kasę z pucharów co zrobi gdy nie będzie tego przychodu ?
~rer
 • 0 / 1
Atak Songo Chukwu można by dac im szanse?
Tak w sparingu na obozie przygotowawczym pewnie to będzie sprawdzane.
~Sobieryba
 • 1 / 0
Sport to rywalizacja. Rywalizacja kreuje wynik.
Jak będzie dwóch solidnych LO to dzięki rywalizacji każdy z nich będzie lepszy 100%- Panie Jacku Drogi wie o tym cały świat a pan nie?!
Co pan zrobi jak Hlousek ( tu odpukuje) zaliczy poważną kontuzję, albo chociaż zjazd formy? A podobno mamy grać na 3 frontach ?
co do Niezgody szanse miał już za Stacha i przegrywał rywalizacje i tak będzie też teraz a jak go Krzepota przygotuje będzie miał problem z miejscem w dwójce- 100%
Starszy sierżant
 • 5 / 0
zdecydowanie bardziej wolę Niezgodę niż kolejny strzał w ciemno
Marszałek Polski
 • 3 / 0
... z ust... :):):)
masz zielone:) ode mnie:)
Sierżant
 • 1 / 0
Trzeba zdac sobie sprawe ze transfery ktorych dokonujemy za kase na ktora nas stac zawsze sa niewiadoma. Co ma powiedziec chelsea kiedy kupila Torresa za 50 baniek a ten przestal strzelac gole? Ostatnio glosno o teodorczyku za ile milionow sprzeda go Anderlecht do premier league, a teraz ma posuche 600 minut. Na weszlo podali artykul jak midjylland wzielo teraz van der vaarta a on gra piach w danii. Nikt nie przypusczal ze taki Necid, gosc ktory ladowal bramy w holandii i rosji nie da sobie rady. chukwu tez sie kiedys kazdy zachwycal jak gral przeciw nam w molde, i chyba kazdy mial banana na twarzy na wiesc o tym transferze. A tu klapa. Mozna miec pretensje o rozwalenie napadu ale co mozna bylo zrobic ? niko chcial odejsc, dostal 2 mln dolarow kontraktu gwiazdorskiego w mls a prijo odbilo. Dla takich klubow jak nasz transfery to wieczna wojna o utrzymanie jakosci miedzy zawodnikami ktorzy chca odejsc do lepszych lig a tych ktorzy przychodza. Taka jest prawda. Vadis pewnie tez odejdzie i trudno sie dziwic. W belgijskiej tv lecial reportaz o nim i dziennikarz pytal na koniec: zyczyc ci nowego kontraktu w Legii czy dobrego transferu? Vadis sie namyslal i walnal: dobrego transferu. Jasne o legii wypowiadal sie z szacunkeim ale chyba nie ma watpliwosci ze dla niego to miejsce na odbudowanie kariery i pogranie w LM. Co do wypozyczonych to tylko niezgoda zasluguje na szanse ale i tu bylbym ostrozny. W ruchu postrzelal ale juz sporo takich talentow ylo, jak paluchowski, mikita itd
~Nick dick
 • 2 / 0
nie kazdy. raczej tylko idioci mieli nadzieje, ze ogor ktory nigdy nie zawojowal slabej ligi norweskiej i jeszcze slabszej drugiej ligi chinskiej bedzie wzmocnieniem.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Pafcio
Jasne tylko zobacz sam piszesz ze Necid KIEDYS strzelal duzo, Chukwu kiedys zrobil mega akcje itp. Czy dobry klub i scautin podejmuje decyzje na podstawie KIEDYŚ czy jednak obserwacji i tego co jet TERAZ. Niko tez mogl nie wypalic ale wzieli goscia ktory TERAZ ladowal brame za brama. Majac kase chocby tylko z tych transferow brakiem kompetencji byly takie transfery. Skuteczny napastnik i pewnie obrona MP bylaby juz pewna a tak moze byc powtorka jak w momencie nie sciagniecia Niko 6 miesiecy wczesniej. Z Chukwu to jest dramat ze pi tylu miesiacach nie gra chyba ze tekst to uzytkownika Borkos o konstrukcji kontraktu Daniela jest prawdziwy ale wtefy to juz mega dramat. Nie wiem z czego wynikaly zimowe decyzje czy wiedzieli ze w klubie ich zaraz nie bedzie ale w takim momencie po grze w LM dodatkowej nie planowanej kasy i zysku z tych chocby dwóch transferow sa straszne wg mnie. Tu nie chodzi nawet o pomyłki tylko wogole dobor zawodników. Z DCC mocno liczylem ze bedzie gosc na ostatnie 7 meczy a jego na lawie nawet nie ma ...
Kapitan
 • 1 / 0
Człowieku. Necid całą jesień siedział na ławie w Turcji a w CSKA bramki strzelał 3 lata temu, obudz sie chłopie
~Entuzjasta
 • 0 / 0
Oto wykaz wszystkich wartych zainteresowania piłkarzy z ekstraklasy. Legię stać na każdego z nich. Wybrać z 5 najciekawszych i jedziemy:
Starzyńki
Dąbrowski
Wójcicki
Sandomierski
Fojut
Gyurcso
Delev
Frączczak
Cernych
Sheridan
Góralski
Runje
Tomasik
Kort
Brlek
Mączyński
Sadlok
Haraslin
Krasic
Borysiuk
Kuciak
Wolski
Merebashvili
Furman
Konczkowski
Lipski
.........................................
To jak sklep z używaną odzieżą. Brać i nie marudzić.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
doszedłem do Sandomierskiego i przestałem dalej czytać... Legii się nie odmawia, Legia się nie prosi. ten pan już się określił w sprawie Legii. z tym co wymieniłeś jest kilku solidnych zawodników: Tomasik, Brlek, Wolski, Lipski. ten ostatni moim zdaniem jest bardzo realny w kontekście transferu do Legii. niby mamy tych 10 trochę ale jednak za chwilę możemy zostać bez żadnej tak naprawdę
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Jak nie będzie mistrzostwa i jak będzie mistrzostwo to będzie to samo. Prezes powiedział, że nie ma kasy i szuka inwestora. Dla niego najważniejsze jest budowanie klubu i akademii mogącej sprzedawać wychowanków za 5-10 mln €. Jak Zagreb, Ajax, etc. W lidze czekają nas 2-3 lata chude. Będziemy się kręcić wokół podium, ale już bez dominacji. Pokazuje to obecny rok. Lata już lecą naszym piłkarzom. Bramkarzy nie liczę, bo wiek tu nie przeszkadza tak bardzo. Nadal liczy się refleks i kocie ruchy. Ale reszta:
Pazdan - 30 lat
Hlousek - 29 lat
Dąbrowski - 30 lat
Czerwiński - 26 lat
Jędrzejczyk - 30 lat
Hołownia - 19 lat (ile razy zagrał w jedynce ?)
Rzeźniczak - 31 lat
Broź - 32 lata
Kopczyński - 25 lat
Hamalainen - 31 lat
Moulin - 27 lat
Vadis - 28 lat
Kazaiszwili - 24 lata
Rado - 32 lata
Szymański - 18 lat
Nagy - 22 lata
Urbański - 19 lat - zagrał choć raz w jedynce?
Jodłowiec - 32 lata
Gui - 26 lat
Kuchy - 26 lat
Chukwu - 27 lat
Kulenovic - 19 lat
Necid - 28 lat

Jeżeli uważa sie, że najlepszy wiek dla piłkarza to 24-30 lat, a są tacy którzy w wieku 32-35 lat są jeszcze w formie to zostawiając wypożyczonych i tych którym kończy się kontrakt wkrótce zostaje kliku zawodników. Może jeszcze rok pociągną w tym składzie. Grunt to utrzymać Vadisa, Moulina i Hlouska, Gui. Odejdzie Pazdan to musi pojawić się obrońca w jego miejsce. Broź-Jędrzejczyk z tej pary Jędrzejczyk jest w kadrze, a na jego miejsce młodego do ogrywania się. Za góra 2 lata będzie problem z obrońcami. Dąbrowski, Rzeźniczak już będą mieli grubo po 30-stce. Co prawda w Juve grają na obronie same "old-boys" więc może i Legii to się sprawdzi :-). Pomocnicy ? Kuchy, Nagy, Gui, Rado, Szymański - dobrać jeszcze ze 2 młodych na ogrywanie się. Napastnicy: nie ma ich aktualnie. Niezgoda niech wraca. Chukwu na zmiany, Necid do domu, lub musi wrócić do formy z przed 2-3 lat. Czyli koniecznie jeszcze jeden dobry napastnik.
Jednym słowem szykuje się duża przebudowa zespołu.
Dlatego takie zmiany powinny zostać przeprowadzone po tym sezonie. Zawodnicy pod 30 lub po niestety muszą odejść, nawet w takim stylu jak Lewczuk. Jeśli można wyrwać bańkęE to warto. Odchudzenie kadry to podstawa, plus ściągnięcie graczy perspektywicznych mogących pograć u Nas 2-3 lata i odejść za poważne pieniądze. Mam na myśli piłkarzy dla których gra w LE czy w LM to marzenie jakiego nie zapewnią im dotychczasowe kluby.

Dominacji może nie będzie. Ale nagle kto ma być ligowym dominatorem, jaga czy lech? Bez przesady. Wystarczy dobrze punktować i starczy.
Ja wiem, że czasy zmieniły się i metryka nie gra, ale:
Malarz 37 lat
Cierzniak 34
Radovic 33
Broź 32
Jodłowiec 32
Rzeczniczka 31
Hamalainen 31

Jest to 7 chłopa z pierwszej drużyny po 30. Z czego Broź i Jodłowiec to są już po drugiej stronie rzeki, a Hamalainen, Rzezniczak i Cierzniak jak grają, to swoją grą irytują. Zostaje tylko Malarz, który pomimo wieku broni się.
Tak szczerze, to wszyscy oprócz Malarza do odstrzału.
Ciekawie będzie za miesiąc wyglądało to okienko transferowe.
No jak Rado dostanie propozycję z Azji lub od Araba to czemu nie, niech idzie. I wraca za rok lub dwa :)

Cierzniak mało co gra. Gdyby chociaż w dwójce bronił kilka meczy z rzędu, to można by coś więcej powiedzieć.

Broź, Jodła, rzeźnik i hama TAK zdecydowanie powinni odejść. Plus kopa.
~
 • 0 / 0
W ostatniej chwili okna transferowego okaże się, że tracimy dwóch-trzech graczy, którzy po obozach i przygotowaniach będą uznani za trzon zespołu. Zacznie się paniczne łatanie dziur kimkolwiek. Jeśli Hlousek złapie kontuzję, będziemy grali bez LO. W tym sezonie w zasadzie gramy bez skrzydeł gramy, można zaryzykować twierdzenie, że także bez napastnika. Bo jedynym skrzydłowy to Kuchy, który grywa jako napastnik. Ale tylko jak jest zdrowy. Gui jest nominalnym skrzydłowym, który gra chętniej w środku albo na obronie, jak Hlousek nie może. Skoro przez tyle sezonów udawały się takie łatania składu, nic nie stoi na przeszkodzie, by oszczędnym łataniem ciągnąc ten biznes dalej.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ciekawe co się kryje pod słowami jak zdobędziemy tytuł łatwiej będzie o transfery czyli jednym słowem co nas czeka w przypadku braku tytułu. A prawda jest taka ze jak realnie chcesz byc wielki to właśnie wtedy musisz wydac aby znów wrócić na szczyt. Co do Hlouska jest troche racji bo w Bayernie tez mowia ze nie stac ich na drugiego napadtnika zblizonego ktory ponad 30 meczy bedzie siedzial na lawce. Jednak w LM przyszlo co przyszlo. Przy zachowaniu odpowiednich proporcji ktos jako alternatywa dla Hlouska powinien byc ale ktos kto nie zanizy mocno poziomu wiec tu mimo wszystko transfer mlodszego sporo powinien być. Inna sprawa ze faktycznie mamy wiekowa drużynę i coraz trudniej niektorym dac rade nie majac tez nad soba kreatywnego ale jednak bata. Dalej to skrzydlowi min 2 i poza Niezgoda napastnik ale taki nr 1. Pytanie jak po sezonie bedzie to wygladalo i gdzie wtedy będziemy
~Mathis
 • 0 / 0
Jeżeli zdobędziemy tytuł i będziemy bić się o LM to znacznie łatwiej będzie nam zatrzymać Ofoe Guilerme czy sprowadzić podobnych zawodników. Proste?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dla mnie podstawa to DP do grania z Moulinem. Nasz środek pola kuleje i przez to gramy taki piach
Potem skrzydłowy i napadzior. Bramkarz jak najbardziej też by się przydał
I teraz wszystko zależy od zdobycia MP. Kto przyjdzie kto odejdzie. Wiadomo że możliwość gry w LM to wiat w żagle dla prezesa brak MP to kula do nogi. Praktycznie żadnej karty przetargowej dla tych co są w klubie (Vadis, Pazdan) i dla ewentualnych nowych piłkarzy
Generał dywizji
 • 0 / 0
No niestety. Fakt o DM nie napisałem ale to jest juz oczywiste bo Jodła juz nie wroci. Sam widzisz że czeka nas duża przebudowa. Dwoch bramkarzy w podobnym wieku to tez porażka ze dopuszczono do takiego stanu. Majecki powinien isc na wypozyczenie do eklapy/I ligii i grac i za 2- 3 lata kto wie ale w klubie powinien byc bramkarz przed 30 na dzis. Kuciaka mi mimo wszystko sxkoda choc nie wiem czy on by sie z Arkiem dogadal. Sezon trzeba dograc na maksa w tej trudnej sytuacji a test dla władz klubu bedzie w przerwie. Pytanie czy bedzie kasa i gdyby byla to czy ktos ma jakąś listę zawodników potencjalnych bo Żewłak po tym co powiedział ze sie zastanowi czy zostac to podkur.wil mnie mocno i stwierdzilem wtedy zeby sie stad zawijal. Z drugiej strony o wysmiewanym gamoniu trener Staszek wypowiada sie dobrze wiec nie wiadomo co tu sie dzieje szczegolnie od zimy.
Generał broni
 • 0 / 1
Zgadzam się przy kończącym karierę Jodłowcu i przeciętnym w najlepszej formie Kopiczyńskim mamy tu brak podstawowy. No oczywiście nie obejdzie się bez napastnika na poziomie przynajmniej pierwszej ligi chińskiej. Fajnie jakbyśmy mieli też trenera, który miałby jakikolwiek wpływ na wybór tych zawodników.
Nawet eliminacje Ligi Mistrzów nie będą żadną kartą przetargową dla piłkarzy przebierających nogami do odejścia. Co im po Lidze Mistrzów (eliminacjach - niczego zagwarantowanego), jak dzięki transferowi do zagranicznego klubu ich pensja wrośnie kilkukrotnie?

Reguły nie ma. W 2015 roku Legia nie była mistrzem, ale zanotowała jedno z najlepszych okienek transferowych w swojej historii. Po mistrzostwie w 2014 roku natomiast okienko śmiechu z Budziłkiem, Ronanem, Piechem, Szwochem i Lewczukiem (który jako jedyny rozwinął się na poważnego zawodnika).
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przecież eliminacje LM się kończą a okienko wciąż trwa. Dlatego taki Vadis np będzie sobie czekał i zobaczy czy warto jeszcze rok pograć w Legii ale również w LM (promocja dla niego samego)
~Kajtek
 • 0 / 0
Niezgoda do 1-ki a reszta do Sosnowca o ile awansują Langila do sklepiku Legii niech gra na pianinie kibicom sen o Warszawie
Masełko będzie połączeniem Moulina z Ofoe. Klękajcie narody.
~Ja
 • 0 / 0
Nie podoba mi się to.
~MokulSt
 • 0 / 0
Mieka faja Magiera juz gada jak mu nowy pryncypał nakazuje. Słabe te zasady wyniesione z domu o ktorych pisal jego brat. Powiedz Jacus lepiej co tam w szatni bo chodza sluchy ze nawet mlodzi przestali mec do ciebie respekt.
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Jak pokazały dotychczasowe mecze wiosenne w 2017 r., Legia sportowo więcej zyskałaby zabierając zimą Jarosława Niezgodę z Chorzowa do Warszawy niż sprowadzając np. Tomasa Necida. Czech grał mało i poniżej oczekiwań i jego osiągi przewyższyć nietrudno. Niezgoda nie ma tak dobrej wiosny jak jesieni, ale sądzę, że mniej przydatny niż dotychczas Czech by nie był. Cieszę się, że dostanie szansę, bo jesienią 2016 w wielu meczach w barwach Ruchu pokazał, że na nią zasługuje.
~Lotek
 • 2 / 0
Wypowiedzi obu Panów, dotyczące transferów są moim zdaniem przerażające! Masłowski to nawet w Piaście gra piach, Langil opier... się w Belgii a Szwoch mimo dużego szacunku do niego naszej Legii nie zbawi.. Boje się, że czekają nas chude lata pod dowództwem Miodka... Nie spodziewam się fajnych transferów piłkarzy,którzy zrobią różnice i podniosą konkurencję w zespole. Właściciel naoglądał się młodych w Ajaxie, Monako i PSG i myśl,że w Polsce też tak można. Tylko młodzi w wyżej wymienionych klubach są warci krocie a nie nasze wyżelowane młode gwiazdki co myślą, że są najlepsi bo są w Legii.. Czekam czy ktoś odważy się napisać co jest prawdziwym problemem w obecnej szatni... Czerczesow wróć - marzenie ściętej głowy. Poczytajcie sobie stare wywiady Staśka na temat niektórych piłkarzy to znajdziecie odpowiedz dlaczego im się nie chce zostawiać serca za Nasz Klub. Pozdrawiam
"Czekam czy ktoś odważy się napisać, co jest prawdziwym problemem w obecnej szatni"

To nie jest żadna tajemnica. Rozbieżności, jeżeli chodzi o wynagrodzenia zawodników. Nowi, co przyszli zarabiają dwa razy więcej, co pozostali (pomiń Jędrzejczyka). Kto zachwiał kominami płacowymi w klubie? Kto podpisał niekorzystny kontraktu z Daniel Chima Chukwu? 4-5 zarobki w obecnej kadrze. Kto zgodził się na zarobki, jakie ma Necid?
Powstały za duże dysproporcje i równowaga w szatni została zachwiana. Dlaczego Gui nie podpisał jeszcze kontraktu? Bo klubu nie stać płacić 18 zawodnikom po 500.000 – 600.000 euro a tym naj dodatkowe 200.000.

Kto jest winny? Zadaj te pytania Leśnemu, który doprowadził do obecnej sytuacji zimowymi transferami. Koralik myślał trzech się sprzedało to nas stać. I grubo się pomylił, bo nas nie było stać. Klub nie udźwignie takich obciążeń płacowych. Dodatkowo Leśny swoim wybujałym ego doprowadził, że każdy chce zarabiać dwa razy więcej i nie ważne czy na to swoją grą zasługuje czy nie. Pozostaje tylko jedno pytanie. Czy ostanie jego decyzje były celowe czy zwykłą ludzką pomyłką gdyż nie przewidział reakcji pozostałych zawodników.
Trochę męczą mnie miałkie gadki na temat transferów i sprzeczanie się z opiniami jakie krążą w sposób "a gdzie tam"..
Temat konkurenta dla Hlouska - na jesień znów będzie gadka pt "ile ma chłopak minut w nogach" - tak to się właśnie kończy. Potem oczywiście są eksperymenty pt Broź na lewej, Jędza czy Gui.
Temat wprowadzania młodych - Dla mnie muszą być ku temu warunki. Oczywiście młody winien wyróżniać się umiejętnościami ale i w jedynce musi być dobrze. Wyniki, atmosfera, w lidze jakaś przewaga itp.. Na dziś dzień najczęściej sięgamy po młodych w momencie gdy na ławce nie ma więcej Kucharczyków czy Hamalainenów...
Temat wzmocnień.. Podstawowe pytanie.. Czy transfer zawodnika X pomoże na tyle,aby w niego zainwestować? Jeśli mamy Rado i Vadisa, ściąganie Szwocha czy tym bardziej Masłowskiego mija się z celem. Langil? Bez komentarza.. Niezgoda? CZEMU DO K.. NĘDZY TAK PÓŹNO..?! Nad czym się tu rozwodzić?

Nie chce zbyt pochopnie oceniać ale wg mnie pan trener Magiera oraz prezes Mioduski zbyt optymistycznie podchodzą do obecnej sytuacji kadrowej.. Przecież tu nie chodzi już o tych wypożyczonych co z nimi etc.. nie chodzi o to kogo potrzebujemy.. Tutaj potrzeba zespołu a nie 3 zgrupowania, po którym Jodła przypomni sobie o reprezentacyjnym poziomie, Kuchy z Rado zyskają 5 młodość a Niezgodę okrzykniemy nowym Niko :) To już na ligę nawet nie wystarcza - stąd te problemy. O tym niestety nie przeczytamy,bo jak wiadomo - kasy nie ma (słowa Darka a Darek wiadomo - nie kłamie).
Latem najprawdopodobniej odejdzie minimum (!!!) Pazdan i Vadis - to znaczy więcej dla zespołu niż Kazaiszwili, Necid, Chukwu, Langil, Szwoch, Maslo, Czerwiński, Broź, Jodła i Cierzniak RAZEM WZIĘCI...! Stąd właśnie temat drugiego LO,żeby potem nie było łatania jak latem po NIko i Prijo,bo efekty mamy z Koroną i Wisłą.
btw... Pierwsze słyszę a żeby konkurencja ala równy z równym przeszkadzała... Trzy fronty.. Liga, PP i europuchary.. Nie starczy minut dla drugiego LO :) k... ASZ.
btw2.. K... gdyby był ktoś pokroju Adama jako konkurencja na ławce.. To już wolałbym Adama w pomocy i tego drugiego w obronie... Niech biega - innym i to sprawia ostatnio trudność.
~Czaro1987
 • 0 / 0
No dobrze a co jak taki Hlousek się posypie i wypadnie na miesiąc ? Kto wtedy ma grać ? Jeden z 7 środkowych pomocników ?Równowaga jest zaburzona 1 skrzydłowy , jeden LO 1 DP bo Kopy i Jodly nie biorę pod uwagę.
Pewnie dlatego te Gądki, że nie potrzeba nam nowego LO, bo Magiera wie, że będzie kuso z kasą. Obym się mylił.
Jedyne co wiadomo, to to że znów mamy w lecie rewolucje kadrowa.
Ciekawe co będzie z Broziem. Lesnodorski na jesieni przecież rzekł, że w czerwcu odejdzie.
~sen o
 • 0 / 0
Trzeba zbudować szkielet drużyny. Bramkarz, stoper, rozgrywający i napadzior. Na ten moment mamy tylko Vadisa, jeśli uda się go zatrzymać u nas. Bramkarze 37 i 34 lata - powinien przyjść młodszy (widziałbym Hrdliczkę z Ruchu l. 31) a za 2-3 lata Majecki. Nasz stoper powinien potrafić wyprowadzić piłkę (w jakimś stopniu to co robi Moulin). No i napadzior bo Sanogo, Chukwu, Niezgoda, Kulenovic to na dziś nie rozmiar do Legii. Piłkarska prawda mówi że drużynę buduje się od defensywy.
~okioki
 • 0 / 0
Ciekawe co z trenerem i wnioskami nt taktyki i przygotowania fizycznego. Wierzyłem że JM wprowadzi drużyn z kryzysu ale wydaje się mi, laikowi że drużyna nie jest przygotowana a sunie się dzięki indywidualnym umiejętnością. Przywiązanie do ustawienia brak taktyki i presingu ... nazwiska jak Kopczynski. Martwi że przez rok nie doprowadził Jodly do stanu użyteczności
~er.
 • 0 / 0
Moim zdaniem fizycznie zespół wygląda dobrze, 90 minut biegają i dużo bramek strzelamy w końcówkach. Problemem jest brak wykończenia (z Wisłą kilka setek mieliśmy), odejście Niko i Prijo wychodzi nam bokiem. Defensywa też kuleje, ilość goli straconych po stałych fragmentach gry poraża.
~okioki
 • 0 / 0
masz rację ale mają siłę bo brakuje intensywności... Vadis ma piłę to mało gry bez piłki