Nieznani Sprawcy: #WykluczenizPKOekstraklasy

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Nieznani Sprawcy

13-02-2020 / 12:00

(akt. 13-02-2020 / 12:09)

Wszyscy na pewno mieliście okazję już słyszeć o skandalicznej i abstrakcyjnej karze wymierzonej w kibiców Legii przez komisję ligi.

Za wywieszenie dwóch transparentów bez wulgaryzmów, zakazanych symboli czy czegokolwiek takiego, komisja domaga się, aby klub nie wpuścił na najbliższy mecz wszystkich, którzy na ostatnim meczu wspierali nasz klub z Żylety. Mowa o ponad 8000 kibiców. Starszych, młodszych, kobietach, dzieciach, bez wyjątków. Pomysł skandaliczny i budzący mnóstwo wątpliwości na temat jego podstaw prawnych, pozbawiający kibica do elementarnego prawa, jakim jest oglądanie meczu i wspieranie swojego klubu. Na taką postawę nie ma z naszej strony zgody. Będziemy za wszelką cenę walczyć o to, aby móc przychodzić na nasz stadion.

Pokażmy wszystkim kogo ukarała PKO EKSTRAKLASA. Jak to zrobić? Bardzo prosto.

- Zamieszczamy w mediach społecznościowych (fb/twitter/insta itp.) swoje zdjęcie z kartką „WYKLUCZENI Z PKO EKSTRAKLASY”

- Do wpisu dodajemy #WykluczenizPKOekstraklasy

- Post zamieszczamy w swoich social mediach, ale warto też odwiedzić profil PKO, czyli głównego sponsora naszych rozgrywek, jak i profil ekstraklasy.

WSZYSTKICH KIBICÓW LEGII ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI. Nawet jeśli nie było Was na ostatnim meczu, czy byliście na innej trybunie. Kolejna idiotyczna kara może dotknąć i Was. Chodzi o nasz sprzeciw.

Nie raz pokazaliśmy, że w ciężkich chwilach potrafimy działać jak nikt. Legioniści, wyraźmy nasz sprzeciw i walczmy o swoje!

Nieznani Sprawcy

Komentarze (175)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Zaorane w komentarzach.
Brawo.
Myślę, że NS nie liczyli na "taki" odzew.
Generał
 • 0 / 0
Tia zaorane. Teraz się NSi nie podniosą bo oddział tv kibiców napisał nieprzychylne komemtarze :D
Podporucznik
 • 5 / 1
Kara się należała za pobicie rekordu żenady: plucie na własnego zawodnika i zajmowanie sprawami jakiego trzecioligowego ( z szansa na IV ligę) klubiku.
~Kibic
 • 3 / 0
Jako normalny kibic Legii od ćwierć wieku NIE POPIERAM tego protestu. Zachowanie żylety w stosunku do Kisiela skandaliczne i żenujące. Bardzo dobrze że zamknęli trybunę, mam nadzieję że kolejne kary będą surowsze dla bezmózgich ultrasów. A wasza akcja z hasztagiem to już beka po całości. Zachowujecie się jak jakaś Mają Ostaszewska czy Greta Thunberg lol
Generał broni
 • 4 / 2
Tymczasem pod siedzibą PKO Ekstraklasy matolstwo wywiesiło duży transparent:

"Wykluczeni z ..."

Czy tu jeszcze potrzebny jest jakiś komentarz?
~ad
 • 5 / 1
Spierd...jcie zadymiarze. Wsadźcie sobie te niewinna płótna wiecie gdzie. Jesteście najgorszym problemem naszego klubu.
A ja proponuje zeby na nastepny mecz kazdy przyniosl torebke kisielu i na trzy, cztery wszyscy kisiel w gore;) . Niech chlopak wie ze ma nasze poparcie.
Plutonowy
 • 5 / 1
Wywiesić przepraszający transparent jesli macie odrobine honoru
Podpułkownik
 • 1 / 1
Żądasz niemozliwego. Oni nigdy nie popełniają błędów. Zawsze winny jest cały świat. Wszyscy tylko nie oni. W psychiatrii takie schorzenie nazywa się psychopatia.
Plutonowy
 • 4 / 1
Poniżej krytyki takie dziecinne apele
Starszy sierżant
 • 9 / 0
Bawi mnie do łez to zasłanianie się kobietami, starcami, dziećmi... Trzeba było myśleć (przepraszam, wiem, że to słowo w tym przypadku baaardzo na wyrost), jak ci starcy, kobiety i dzieci wywieszali te groźby na trybunie. Jednak nie starcy i kobiety? Cóż, gdyby autorzy mieli jaja, przyznaliby się i wzięli karę na siebie, nie chowając za starcami, kobietami i dziećmi. Przepraszam, rozmarzyłem się. Pojęcie nawet takiego elementarnego honoru to u nich kończy się tam, gdzie kończy się nadruk na koszulce obowiązkowo patriotycznej. Tymczasem w walce z komisją obowiązuje porzekadło: "Gwałt niech się gwałtem odciska - rzekła d... do mrowiska".
~Yorick
 • 4 / 1
Proponuję zmienić nazwę z NS na Szmaciarze albo Białe Flagi.
Młodszy chorąży
 • 5 / 1
Następny apel to prośba o wpisywanie brzydkich rzeczy o firmie SII na forach dla informatyków?
Generał broni
 • 10 / 1
Gramy mecz mecz z ŁKS, na którym zamiast się skupić to wywiesza się szmatę atakująca naszego młodego piłkarza, w zasadzie dzieciaka jeszcze, którego dodatkowo kilka miesięcy wcześniej, kiedy nie był naszym piłkarzem napadło się wraz z rodziną na mieście. Wywiesza się szmatę skierowaną do jakiegoś francuza i zawoalowane groźby, do gościa który chce sponsorować jakiś nieistotny klub nawet nie wiem z której ligi, który nie ma kibiców. No to już jest wyższa szkoła jazdy i spier...nia umysłowego.
Jest to już kolejna, nie wiem już która kara jaką Legia dostała za kretynów, którzy z roku na rok walczą o miano wpisania ich do encyklopedii na całym świecie, w kategorii odkrycia nowych ameb. Takich kretynów jak część towarzystwa z trybuny północnej nie ma chyba żaden klub w Europie, którzy z taką regularnością i premedytacją chcą zniszczyć "swój" klub w imię swojego sekciarstwa.
Widzicie jakie macie poparcie swojej akcji?
Za dużo przez Was Legia zapłaciła kar za race za awantury na mieście w ramach ligi Mistrzów koniec z tym ,nie jesteście kibicami Wielkiej Legii Warszawa jeśli uderzacie w finanse tego klubu
Szeregowy
 • 15 / 1
Oni są kibicami samych siebie i w tym problem.
Właśnie więc koniec tej zabawy z racami i banerami, jeśli będzie można używać race to niech bawia się radośnie
Szeregowy
 • 12 / 1
Zamiast wydawać takie idiotyczne oświadczenia to zróbcie akcje i zbierzcie te 50 tyś i zapłacicie tą karę. Nie ważne jest czy to dużo czy mało, ważne że daliście pretekst. I co wam przeszkadza ten dzieciak który u nas gra!? Dla mnie nie ma znaczenia czy z Polonii czy Lecha czy z Burkina Faso! Ważne żeby dobrze grał i dał nam w przyszłości dużo radochy i kasy.
Chorąży
 • 20 / 1
Kolejny raz narobili gnoju i strugają wielkich pokrzywdzonych. Dość tej patologii, która notorycznie sra we własne gniazdo. Jest monitoring, klub powinien pociągnąc do odpowiedzialności konkretnych ćwierćinteligentów.
Generał
 • 14 / 3
Od tego typu działań są służby mundurowe. Tylko problem w tym, że stadionowa bandyterka jest przydatna politycznie.
Plutonowy
 • 4 / 5
Zamiast takiej akcji zorganizujcie się tak, że mimo zakazu dla tys 7 tys osob mimo wszystko potraficie wypełnić Żyletę do ostatniego miejsca. Przecież mamy chyba ponad 200tys wydanych Kart Kibica. Co wówczas zrobi komisja ligi? Pełna Żyleta mimo zakazu. Nie uwierzy klubowi, że wyegzekwował zakaz? Zróbmy taką akcję! To się naprawdę uda!
popros tate zeby sprawdzal tresci postow. poza tym o godzinie 20:30 powinienes byc juz dawno w lozku
Plutonowy
 • 1 / 2
Ale trafiłeś w sedno, miałby dziś 102lata, ty dorosły człowieku... Mam nadzieję, że pozostali w domu zdrowi.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Akurat taka akcja byłaby kozak!
Podpułkownik
 • 0 / 1
Taka akcja w najlepszym wypadku skończyła by się zamieszkami pod stadionem, w najgorszym zamknięciem calego stadionu na kilka meczów.
Podporucznik
 • 10 / 2
Te NS to Patola. Z patolą nie rozmawia się na poziomie i z kulturą. Patolę się pałuje.
Generał
 • 0 / 0
Bierz pałę na.mecz i pałuj
Podpułkownik
 • 2 / 7
wycofać pieniądze i zamknąć rachunki w PKO BP to zachwieje płynnością banku :-))))))
Generał dywizji
 • 5 / 2
A co ma PKO BP do kar nałożonych przez KL . Bank wnosi jakiś pieniądze do ligi i jakaś ich część spływa i do Legii .Przegońmy jeszcze telewizję i zostańmy najbiedniejszą ligą Europy .
Podpułkownik
 • 0 / 1
@Kostia tak samo absurdalne jak i ta cała akcja. Bardziej marketingowo wali w PKO niż w Ekstraklasę, jeżeli nabierze rozpędu oczywiście
"Kolejna idiotyczna kara może dotknąć i was"
Mnie i pozostałych dotknęła już idiotyczna kara. Przez jakichś idiotów nie mogłem zobaczyć meczu z Realem Madryt na Ł3. Szczyt hipokryzji.
Podporucznik
 • 12 / 1
Kara absurdalna i bezzasadna, ale absurdem jest również wywieszanie cebulackiego transparentu na własnego piłkarza! Nie ważne skąd przyszedł, ważne że chce u nas grać!
Podporucznik
 • 18 / 3
Piszecie w oświadczeniu o absurdalne karze polskiej komisji extraklasy....A ile razy przez Żyleta klub i kibice byli karani włącznie z zamknięciem stadionu przez uefa?
Wasze oświadczenie to szukanie alibi a nie wejdziecie na sektor przez tych obok których siedzieliscie...kolejny raz wywieszacie szmaty z hasłami nie mającymi nic wspólnego ze sportem...Ile razy wywieszaliscie hasła polityczne bo chcieliście prezydenta Warszawy z PiS na marginesie kibica Odry Opole i Śląska....nic nie mającego wspólnego z Warszawa
Podpułkownik
 • 10 / 1
i to jest słuszna uwaga. Do chwili gdy na Żylecie pojawiła się polityka przestałem płacić na tzw oprawy niech się bawią za swoje
Starszy sierżant
 • 14 / 2
Hej Nizeznanj Sprawcy przecież Wy dobrze wiedzieć kto wywiesił prześcieradło. Nie ma zgody na wieszanie czekogolwiek bez zgody kumatych.
Ten tekst, jak i cala ta Wasza zabawa z prześcieradłami tego typu to infantylna zabawa dla dzieciaków. Dorośnijcie w końcu i nie kompromitujcie się z takimi tekstami jak ten powyższy.
A najlepsze w tym wszysktim jest to, że mimo iż jestem po szalu, przez to, że mam odwagę was krytykować to i mnie, znając twarzą w twarz oplulibyscie. Dla wasz wszelką krytyka, racjonalizm oraz przede wszysktim pokora nie istnieją.
Cenie Was za wiele wartości, akcji i zaangażowania ale z takimi przesciaradlami oraz akcjami jak powyższa po prostu się wyglupiacie. Chcecie teraz podkręcić coś na PKO, żeby zrobić trochę dymu przy kolejnych sponsorach. Przez takie akcje ta liga nigdy nie odbije się od dna. Zresztą obłuda to jest do reszty bo przecież doskonale znacie prawdziwych sprawców ale taka to Wasza dziecinada, która polega na całkowitej anonimowości i braku jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Porucznik
 • 3 / 1
Musiało być ich 5 ciu żeby odważyli to zrobić.
Tutaj leży sedno: " (...)oglądanie meczu i wspieranie swojego klubu."
Różni ludzie mają różne wizje bycia kibicem.
Pojawia się retoryczne pytanie, czy na przestrzeni lat wywieszanie różnej maści transparentów było wspieraniem klubu.
A potem już tylko kobiety i dzieci siejące niepokoje na meczu z Borussią.
Podporucznik
 • 14 / 2
Jest proste rozwiązanie. Niech zgłoszą się do klubu ci co to wywiesili, wezmą na siebie karę finansową. Bracia po szalu pomogą jak na trybunie było 8000 to wyjdzie 6,25 zł na osobę.
Starszy sierżant
 • 15 / 1
Po co było wieszać szmaty kreatywna elitko ? A może Teraz należy przeprosić ,wykluczonych’, którzy będą cierpieć za Waszą głupotę. Może trzeba się ujawnić, zwrócić kasę Legii i zaproponować odbycie kary. Ależ nie - Łatwiej się chować o litość i solidarność prosić. Totalny brak honoru!!!
a mnie dotknely te transparenty!!! kto sie za mna wstawi? #dotknieciTransparentami #transparentyWon #raceWon
Biedne dzieci. Apelik dla gimbazy. Ot taki poziom. Zero refleksji. Zrobiliśmy kupę. Niech posprząta ktoś inny. Co złego to nie my.
Młodszy chorąży
 • 17 / 4
"Za wywieszenie dwóch transparentów bez wulgaryzmów, zakazanych symboli czy czegokolwiek takiego".

No przeciez nic sie nie stalo. Nie bylo swastyk, nikt nie zginal i nic nie splonelo.

"Mowa o ponad 8000 kibiców. Starszych, młodszych, kobietach, dzieciach"

Ta. Biedne kobiety i dzieci. Zapomnieliscie wspomniec o lysych debilach wywieszajacych patologiczne flagi.

"Będziemy za wszelką cenę walczyć o to, aby móc przychodzić na nasz stadion."

Po cichu liczylem na refleksje. Zrobilismy zle, bedziemy pilnowac porzadku i przestrzegac zasad. Buhhaaaa. Bedziemy walczyc. Z okupanem. Bedziemy bronic sie chocby z kupy gruzu.

"Kolejna idiotyczna kara może dotknąć i Was"

Moze jezeli debilizm stadionowy rozprzestrzeni sie na inne trybuny.

Znalezli nowy cel zycia. Obrona kobiet i dzieci i walka z nowym okupantem.
Przepraszam ale kobiety i dzieci to od lat stały punkt w ich wypocinach.
Generał broni
 • 2 / 1
Zabrakło osób niepełnosprawnych tym razem.
Podpułkownik
 • 17 / 2
debile - wszyscy zli tylko nie oni - wypad z naszego klubu - meczu z BVB tez wam nie zapomnę ze Real i to w takim meczu musialem przez was DEBILE obejrzeć w tv - tego wam gówniarze nie zapomne
Dołączam się.
Dla mnie to kolejne matoły, których trzeba sie pozbyc ze stadionu. No i jeszcze jedna grupa - . Teddy Boys, to dopiero gangsterka.
Starszy sierżant
 • 9 / 2
Niestety patrzę ilu kolegów publikuje ten # to jest mi smutno. Miałem ich za rozsądnych gości, a tu jednak ogólne wymóżdżenie ... Jednak nie tylko na trybunach
Generał
 • 1 / 5
Nie to co umysłowa elita która jedyne co robi to wiecznie narzeka w komentarzach, anonimowo, w internecie.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Super argument, Ci którzy wieszają prześcieradła, marzą po murach, odpalają race - nie robią to w maskach, lub w czasie gdy nikt nie patrzy. Najwyraźniej też cenią sobie anonimowość, lub boją się konsekwencji. Każdy może publicznie wyrazić swoje niezadowolenie i coś powiedzieć, napisać, ale powinien czuć się odpowiedzialny za to co pisze
Starszy sierżant
 • 0 / 0
w zasadzie chyba mażą (od mazać ;])
Major
 • 8 / 1
Nieznani sprawcy w swoim stylu.Genetyka misie genetyka.
Kolego Szymczyk, może jakiś komentarz do tego oświadczenia? Czy bierzemy wierszówkę za zwykły przedruk?
Merytorycznej zawartości nie oceniam, bo już dawno położyłem laskę na tzw. grupy kibicowskie.
Te dwa transparenty były debilne.
Polonia to warszawski klub i chociaż ja nie darzę jej sympatią, to był pierwszy wybór mojego śp. ojca. Silna Polonia to dodatkowa motywacja dla nas.
Generał
 • 4 / 13
Sylwek " Silna Polonia to dodatkowa motywacja dla nas." dla ciebie może. Dla Legii motywacją jest Europa. Nie polonia. Wbrew temu co takie janusze wypisują.
Czarnuch pomysł ile kasy można zarobić na derbach . A oni i tak mam nie zagrażają. Wygrać na murawie i pokazać wyższość. A nie straszyć inwestora na trybunach. Jeżeli lubisz taki sport to gratuluję. I większego Janusza od Ciebie to chyba na tym forum trudno szukać. Niby masa komentarzy A w głowie sieczka.
@Pielgrzym... ale jakie to straszenie..? Poważnie sądzisz,że komentarze w internecie czy transparent na LEGII cokolwiek zmieni w kontekście ów inwestora..? Przecież on z góry MUSI zakładać iż LEGIA to konkurencja przede wszystkim. Pod każdym względem. Dosłownie. Natomiast środowisko kibicowskie od lat jest jakie jest. Nikt nie zmieni nastawienia kibiców poszczególnych drużyn względem siebie. A derby poważnie sądzisz,że będą hitem..? Byłeś kiedyś na ów derbach..? 300 biletów na derby. 300! Czujesz tę moc? Teraz miałoby być inaczej może? W kontekście Legii natomiast hitem to są mecze w Europie a nie z polonią.
Teraz powstaje jakaś nowa narracja Bóg wie przez kogo nakreślona... Wedle której kibice Legii mieliby obdarzać znienawidzony klub jakimś specyficznym uczuciem. Ni to tolerancja ni aprobata.. Bardziej w kierunku kibicowania. A to to już kolego zbrodnia moralna.
Czarnuch, co to znaczy "znienawidzony klub"? Masz kompleks Polonii, tego "klubiku" z Muranowa? To może masz także kompleks Drukarza lub Okęcia? Kiedyś, w czasach kiedy troszkę kopałem piłkę, w Warszawie było ok. 60 klubów. Teraz została garstka. W Warszawie i okolicach jest miejsce dla przynajmniej dwóch silnych klubów w eklapie i kilkudziesięciu mniejszych.
Takie oświadczenia to moim zdaniem brnięcie w ślepą uliczkę.

Nie wiem kto to wymyślił ale w tej sytuacji taka akcja to strzał w kolano.

I to trzy razy.
Ja się zastanawiam czy nie taniej wyszłoby, gdyby Miodek poszedł na wojnę z Żyletą. Tyle już było tych kar, zamykania trybun, że nie wiem czy radykalne kroki i ewentualne pustki na Żylecie nie wyjdą taniej...
Major
 • 13 / 7
@redakcja legia.net

Nie muscie wrzucać tych oświadczeń. Jak wam grożą to idźcie na policję. Oni są mocno dopóki ktoś na serio nie pójdzie na policję. Nie bójcie się. Jesteśmy z wami.
Major
 • 18 / 7
Na wymioty mi się zbiera jak czytam te przepelnione cynizmem oświadczenia. Jak to obrzydliwie sobie mordy wycieraja górnolotnymi hasłami. Tak samo narodowcy.

Najgorszy rodzaj szlamu. Dobrze wiedzą co za co im grozi to będą na tej cienkiej linie balansować i nikt ich za nic nigdy nie skaże.

Powiedzieć że bezczelne to jak nic nie powiedzieć.
Szeregowy
 • 9 / 8
Od narodowcow prosze z daleka.
Sierżant
 • 1 / 0
Zawsze możesz się nie zes**ć.
Podporucznik
 • 13 / 6
TAK! Patusy z żulety, ustawiajcie płaczliwe hasztagi na fejsbuniu! Tak przywalicie tym komisji ligi, że aż im w pięty pójdzie. Genialne! xD
Porucznik
 • 20 / 5
Aha, czyli zakazy są skandaliczne, ale już 50.000, które musi zapłacić Klub jest cacy?
~olew
 • 10 / 3
akcja budzi wesołość, niestety to co ją zrodziło jest smutne
Podpułkownik
 • 9 / 7
Do redakcji:

Panie Marcinie, czy zamieszcza Pan te żenujące wypociny NS bo Pan chce, czy Pan musi?
Archie bo to prasa, a ta powinna być obiektywna...
Podpułkownik
 • 15 / 5
Prasa nie powinna prezentować oświadczeń grup przestępczych. Tymczasem w legia.net (i tak jest to najlepszy legijny portal) potępienia transparentów nie było, ale dyrdymały NS są.
no ale uznanie NS za grupę przestępczą to jest skrajna interpretacja rzeczywistości, do której masz prawo. Jest to jednak mocno kontrowersyjne stwierdzenie, więc ciężko, żeby tą opinię podzielały również z założenia obiektywne media legijne. NS naraża swoją działanością Legię na straty finansowe, i to regularnie, od lat. z tym, że Legii to się chyba jednak kalkuluje - odpal sobie kulisy ostatniego meczu z legia.com, oprawa, race dostały tam naprawdę sporo uwagi. czyli jednak nie taki diabeł straszny.
a w to, co się dzieje na północnej, a co nie dotyczy samych opraw, NS chyba nie mają takiego wpływu, jak być może Ci się wydaje.
Podpułkownik
 • 6 / 6
Art. 1. Kodeksu karnego: " Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto popełnia czyn zabroniony pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia."
Art. 8 ust. 2 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych: "Zabrania się wnoszenia na imprezę masową i posiadania przez osoby w niej uczestniczące broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych, z zastrzeżeniem art. 8a."
Art. 59 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych: "Kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz.U. z 2019 r. poz. 284 i 1214), wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe,
podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."
Podpułkownik
 • 6 / 5
do kierownik

Czy w świetle choćby tylko przytoczonych ww. przepisów, nie mam argumentów za uznaniem NS za grupę przestępczą? A przecież to jest tylko drobny wycinek tego, co się dzieje na północnej, a co firmuje (jako grupa projektująca oprawy meczowe) NS.
no ale północna to jedno, a NS to drugie, wręcz niewielka jej część. można ich uznać za grupę przestępczą, bo wnoszą race i je odpalają, ale kurcze - bez przesady :D
w ogóle brak centralnej odpowiedzialności w tych grupach był chyba od dawna problemem, bo ciężko coś było wyegzekwować z kibolami, jak każdy działał w swoim interesie. dlatego też karanie zbiorowe zakazami, jak obecnie odwaliła KL, jest wg mnie nieetycznym i niedemokratycznym ale jedynym mającym szansę na skuteczność działaniem jakiejś niemającej za dużo możliwości komisji.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Prasa — jak sama nazwa wskazuje — jest pod ciśnieniem...
Komisja Ligi jest instytucją, która podjęła wiele idiotycznych decyzji, nie mam co do tego wątpliwości. Jednak taki komunikat to... Ujmę to łagodnie, my zawsze cacy, oni ciągle be... I oczywiście z całą aferą nie mieliśmy nic wspólnego, nie wiadomo, skąd to się nagle wzięło...
Poza tym dlaczego nasi NS zawsze podkreślają solidarność z resztą stadionu w momentach, w których potrzebują tej solidarności, a normalnie mają większość kibiców za Januszów, pikników itp. Cała Legia zawsze razem - frazes na miarę polityków, przepraszam, ale tak to widzę...
Dlatego nie mają poparcia mojego cała ta ich akcja chyba już dosyć płacenia kar za race i banery
Starszy kapral
 • 3 / 2
Byłem na Żylecie z 11 letnim chrześniakiem i obaj nie możemy wejść na stadion. Czy wrzucę jakąś durną kartkę gdziekolwiek? Otóż nie, bo gdybym wiedział że wystawione zostaną takie transparenty to bym tam nie poszedł. Nie sympatyzuje z polonia ale bez przesady, jakim trzeba być durniem żeby wymyśleć coś takiego? Co kumaterii zrobił szesnastolatek? Albo co im do tego kto kupi taki klub jak Polonia? Czy my się musimy bać albo interesować polonia? Skoro młody be bo z Polonii to Wszołek też be i won? No ludzie, im to się w dupach przewraca
Marszałek Polski
 • 14 / 4
Pokażmy wszystkim kogo ukarała PKO EKSTRAKLASA. Jak to zrobić? Bardzo prosto.

- Zamieszczamy w mediach społecznościowych (fb/twitter/insta itp.) swoje zdjęcie z kartką „WYKLUCZENI Z PKO EKSTRAKLASY”

i na podstawie tych zdjęć od razu bym wysłał z klubu zakazy stadionowe
Podpułkownik
 • 3 / 5
Znakomity pomysł.
Generał
 • 3 / 11
Przedstawcie ten pomysł prezesowi. Na pewno was wysłucha. Tak jak wcześniej ultrasów,sportówke i cała delegacje z Żylety.

Stężenie impotencji umysłowej na tym portalu przekroczył wszelkie normy.
Generał
 • 1 / 1
Jedyne co możesz wysłać to komentarz. I to anonimowo bo nieanonimowo byłby trochę strach
#wykluczeniPRZEZgłupotę

Idiotyczny pomysł by straszyć inwestora klubu z piątej ligi.
Marszałek Polski
 • 6 / 3
Może jakaś akcja typu. Przyznajemy się kto to wywiesił, bierzemy na klatę 50 koła kary i wtedy komisja sama zniesie zakaz dla tych 8 tys minus ci co robili wywieszkę
Podpułkownik
 • 6 / 4
Przecież się właśnie przyznali.
Generał dywizji
 • 6 / 1
Jeśli chodzi o apel powtarzany przy każdym kolejnym wyskoku, to przypominam sobie jak policzono straty z sezonów kiedy graliśmy w pucharach. Suma strat wyniosła 10 mln, łącznie ze stratami wynikającymi z zamknięcia stadionu.
Jestem ciekawy jak to się bilansuje z dochodami z dnia meczowego na tej trybunie? A to żeby oni to pokryli to marzenie ściętej głowy.
~Lesny Dziadek
 • 9 / 1
Jak wywiesicie tarnsparent - Kisiel - przepraszamy, witamy w Legijnej rodzinie, to się zastanowię...
~Piorun
 • 1 / 1
Porażające umysły, porażąjący pomysł...
Podpułkownik
 • 14 / 3
NS powinno wydać komunikat że po męsku za swoje rachunki płaci z własnej kieszeni i zapłacić karę w wysokości 50k zł . Tak by nie narażać klubu który ponoć kochają.....następnie mogą walczyć o zmianę kary.
Generał dywizji
 • 6 / 1
Polecą z puchą do "pikników" i będą zbierać :-)
Podpułkownik
 • 3 / 1
Zbierać będą tak czy tak :)
Generał dywizji
 • 6 / 3
Ja nie daję.
Podpułkownik
 • 6 / 3
A kto rozsądny daje
~Dziadek Yhi
 • 2 / 1
Nic tylko teraz czekać na akcję "cała Łegia zawsze razem", że w ramach solidarności z "wykluczonymi", cała reszta kibiców też nie ma prawa iść na stadion, a kumaci będą tego pilnować przy bramkach....
Szeregowy
 • 6 / 3
Zamiast bawić się teraz w durne akcje, proponuję zawczasu unikać durnych akcji podczas meczu. Ja rozumiem różne obraźliwe transparenty wymierzone w drużynę przeciwną. Rozumiem race, które w sumie są fajnym acz kosztownym dodatkiem oprawy. Natomiast nie idzie zrozumieć głupoty pokazanej podczas meczu z ŁKSem. Jeżeli chodzi o transparent wymierzony w potencjalnego sponsora polonii - powinniśmy raczej się cieszyć, że w końcu ktoś ogarnie ten burdel na Konwiktorskiej. Ja jako kibic Legii z 20sto letnim stażem bardzo, ale to bardzo bardzo tęsknię za derbami stolicy. Mam szczerą nadzieję, że polonia wróci do ekstraklasy i przyjedzie na Łazienkowską zebrać oklep. Czas na to najwyższy. Z kolei transparent dotyczący tego dzieciaka..... ludzie, chłopak ma 17 lat, po cholerę takie rzeczy. Czy on deklarował jakąś miłość do poprzedniego klubu ? Obraźliwie wypowiadał się na temat nowego ? To jeszcze dzieciak, który teraz zamiast skupić się na grze, pewnie myśli czy na najbliższy trening ktoś nie przyjedzie z nim pogadać na parkingu.... Żeby robić takie rzeczy trzeba być naprawdę skrajnie durnym i tyle. Nie wiem jakie sa przepisy odnośnie stosowania kar i czy te które zostały nałożone są z nimi zgodne. Natomiast bardzo dobrze, że zostały one nałożone, bo taki debilizm trzeba po prostu karać i tyle.
Generał brygady
 • 7 / 1
Generalnie się zgadzam, z jednym wyjątkiem.

"Ja rozumiem różne obraźliwe transparenty wymierzone w drużynę przeciwną."

Ja tego nie rozumiem. Po co? Dość często na tym Forum i w innych wypowiedziach słyszałem, że Legia ma się w lidze wyróżniać tym, że skupia się na dopingowaniu własnego zespołu, za co tak bardzo cenią ją piłkarze(ostatnio Pekhart). To jest siła Kibiców Legii. Po co tracić siły i tę moc na jakieś wycieczki w stylu ultrasów z Zabrza, Łodzi czy Poznania?
Szeregowy
 • 4 / 1
Pewnie, że lepiej aby takich rzeczy też nie było, ale w takie cuda nie wierzę. Trzeba być realistą, pewnego poziomu się nie przeskoczy, więc dobrze aby też po prostu poniżej pewnego poziomu nie schodzić. Teraz natomiast kumaci się właśnie spie******i na samo dno....
~jo
 • 3 / 1
Na dnie są od pewnego czasu. Teraz zaczęli robić odwierty...
Podpułkownik
 • 0 / 1
Kiedyś przeskoczy, od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku mamy olbrzymi postęp
Podporucznik
 • 5 / 1
Przypominam, ze byl okres gdy przytyki do przyjezdnych byly tylko wtedy gdy oni jechali po Legii. Jesli byli grzeczni to my zajmowalismy sie tylko soba. Potem niestety nastapila zmiana zaspiewajlow i wszystko wrocilo do szarej rzrczywistosci stadionowej.A szczytem zenady jest jechanie po przeciwniku ktorego kibicow nie ma na stadionie. Jakby tych najemnikow na boisku to interesowalo
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Roman,
bardzo trafna uwaga.
PS. Szczyt był w – nomen omen – Gibraltarze...
Dobrze Wam tak, może zmądrzejecie.
Dla nich to tak naprawdę żadna kara, poradzą sobie, a Legia traci i traci.. W dzisiejszych czasach wizerunek jest wielką wartością. Wróć! - może być wartością...
czuję się równiez winny :[
bo daję na oprawy , a nie wiem co na tych transparentach będzie namalowane i kogo one znowu obrażą i do walki z kim będa nawoływać...nikt z tych NS mnie nie informuje co namalują ...nic

chyba przestane dawac na oprawy
Podpułkownik
 • 3 / 1
Jeżeli dajesz, to o tobie również najlepiej nie świadczy. Przecież w przeszłości bywało o wiele gorsze wybryki.
dawałem w dobrej wierze
przeciez wiele opraw było z*******e i każdy potepiajacy tą sam to przyzna...tak jak nie powinno być odpowiedzialności zbiorowej tak nie mozna wszystkiego wrzucać do śmietnika

trzeba realnie umieć odróżnić patologie do fajnej oprawy

jednak tak jak napisałem coraz bardziej dojrzewam aby nie dawać
coraz bardziej niesmaczą mnie patologiczne teksty na płótnach...no i brak jakiejkolwiek informacji o treściach umieszczanych za moje pieniądze na transparentach
Nie macie mojego poparcia za te kary które przez lata dotykały nasz ukochany klub...teraz kolejna kara pieniężna policzcie sobie ile klub za race i banery zapłacił a w rozgrywkach europejskich w setkach tys euro
Generał
 • 1 / 7
Żeby była jasność. Cały ten dym uważam za głupi. Tylko, że jeszcze parę akcji typu Łomianki w 2013 czy mniej głośne ganianki z nimi i nagle to oni są ofiarą. Dlatego zlać ich i niech sobie będą. A to że są gdzie są, to kara za kupowanie miejsca, zamiast awansu sportowego.
~Tommi
 • 4 / 1
Dwadzieścia lat dawalem na oprawy. Koniec z tym
Kapral
 • 23 / 4
Kij wam w oko, dresiarze. Od urodzenia wiecznie chronieni - w szkole po spuszczeniu lania niewinnemu, idziecie do pani psycholog przeprosic na pokaz. W oczach kolezanek - bohater. Potem bijatyka na osiedlu - przeciez "dzien dobry mowi, sympatyczny chlopak". W weekend nawalony wraca do mieszkania mamusi wybijajac szybe po drodze - "musi sie wyszalec chlopak". Na stadionie wywiesza szmaty z wyzwiskami - pan prezes ochroni, bo sie przeciez boi, bo NAS wykluczaja - chlopcow, dziewczynki, ministrantow, filantropow. Iscie anielski orszak! Minusujcie ile wlezie - gdzies macie dobro klubu, jestescie nowotworem na organizmie spoleczenstwa. Wy, wasze wyroki, pozdrowienia do wiezienia, apele, race i cala ta buracka otoczka.
Generał dywizji
 • 26 / 2
"Nie raz pokazaliśmy, że w ciężkich chwilach potrafimy działać jak nikt."
Dokładnie to pamiętam. Najpierw przy budowie stadionu, potem przy ustalaniu opłaty za dzierżawę, w Wilnie a potem jeszcze na innych meczach kilka razy doprowadzając do zamknięcia stadionu w tym na największym wydarzeniu czyli meczu z Realem. Stoimy murem za takimi działaniami.
Kapral
 • 11 / 1
Zamieszczamy w mediach społecznościowych (fb/twitter/insta itp.) swoje zdjęcie z kartką „WYKLUCZENI Z PKO EKSTRAKLASY”

Super inicjatywa. Patologia sama się zidentyfikuje wstawiając własne zdjęcie. Przy kolejnych akcjach szkodzącym naszemu klubowi zdecydowanie łatwiej będzie można wyłapać patologię i usunąć ze stadionu.
Ciekawe czy kumaci również ochoczo obfotografują własne facjaty i umieszczą w mediach. Wątpię, lecz bezmyślni wyznawcy NS zakładam, że ślepo wykonają odgórne polecenie.
Generał brygady
 • 7 / 2
A teraz NS ujadają.... myśleć najpierw, a nie później stękać.
Pułkownik
 • 16 / 1
japrdl chłopaki serio? protesty na fejsbuczku? wstawianie hasztagów? serio?????
idzcie pod siedzibe tej komisji w 20tys osób, zróbcie rozróbę, palcie opony jak górnicy czy coś, obojętnie, ale nie bawcie się hasztagi na fejsbusiu.
Major
 • 13 / 2
Przez tych debili już niedługo od Ekstraklapy uciekną ostatni sponsorzy.
Dobry pomysł, nad tą decyzja nie można przejść normalnie, kogoś niezłe poj****o w tej komisji.
Ale mam też propozycje do Niznanych sprawców, może Wy znajdziecie odpowiedzialnych za te szmaty, na co liczyliście gdy je wywieszsliscie... wiadomo jak wszyscy Legię „kochają” nawet jak nie było postaw, to wiadomo że bedą chcieli dowalić klubowi. A więc do dzieła panowie...
Podpułkownik
 • 3 / 2
Oni nie muszą szukać, bo sami są za to odpowiedzialni.
Jeszcze tylko dodać "wrzucamy do puszeczki"... I apel sięga szczytu idiotyzmu.
Porucznik
 • 12 / 3
#PatologiaWykluczona
Major
 • 2 / 3
No niestety ale nie wszyscy kibice przychodzący na Północną popierają tych debili. Niestety odpowiedzialność zbiorowa to porażka PZPN-u i służb mundurowych państwa.
Podporucznik
 • 12 / 1
To jest przypadek beznadziejny - bardziej dla sanatorium na Sobieskiego niż prokuratury. Łatwiej się dogadać z przestępcami niż z idiotami, więc jakoś nie widzę szans na to że cokolwiek zrozumieją. O ile jestem przeciwnikiem zakazów stadionowych o tyle w ich przypadku nie widzę innej drogi. Szkoda tylko że cierpią kibice. Czy na prawdę nie ma możliwości zidentyfikować kto powiesił te szmaty?
dodam jeszcze, że groźby mnie muszą zawierać wulgaryzmów, czy zakazanych symboli, także nie rozumiem tego argumentu.
Choć do NS to szacunek za najlepszą w Polsce jakość, ja z opraw "wyrosłem", ale kiedyś bardzo mnie ten aspekt kibicowski jarał.
Generał dywizji
 • 10 / 3
NS to jednak debile do nieskończonej potęgi. Zaorać ich i posadzić kukurydzę!
Generał brygady
 • 16 / 1
" warto też odwiedzić profil PKO"


fajny pomysł, odstraszmy wszystkich sponsorów od tej ligi, gratuluję pomysłowości. Bez funduszy faktycznie jedyną wartością ligi będą oprawy, nawet to rozumiem. Kolejnym etapem powinno być zniechęcanie młodzieży do grania w Legii, (bo jdnak na nich Legia sporo zarabia). a nie, czekaj....
Podpułkownik
 • 5 / 1
Czyli brną w swoje idiotyzmy. Po co legia.net to promuje? Nie rozumiem tego.
No wiesz na to jednak istotna część legijnej rodziny i wg mnie słusznie, że to tu umieszczono. Inna sprawa, ze raczej fanów NS to nie przysporzy ale każdy ma swój rozum.
To nie pierwszy komentarz tej ekipy. Treść artykułu świadczy tylko i wyłącznie o tym, że oni nic nie rozumieją i nie mają pojęcia, że swoim zachowaniem uderzają w reputację klubu. A jeszcze nawoływanie innych do poparcia ich akcji, to już jakieś szaleństwo.
Dla nieznanych sprawców mam propozycję. Zróbcie między sobą zrzutkę i zwrocie klubowi część pieniędzy za kary jakie Legia zapłaciła. Jeżeli to zrobicie, to wtedy będziecie mieli moralne prawo do wciągania innych w waszą beznadziejną akcję. Mam nadzieje, że spali ona na przysłowiowej panewce. Takich kibiców Legia nie potrzebuje i myślę, że nie jestem w tej opinii osamotniony. Żenada.
Generał
 • 7 / 1
Komisja ligi padła pod naporem mediów. Transparent jak każdy inny. Powtórzę... Drodzy NS-i i grupy - nie zajmujcie się klubem z Konwiktorskiej. Kto chce niech tam inwestuje. Jego sprawa. Ten klub mój jakikolwiek szacunek czy resztki sympatii stracił kupowaniem miejsca od Drzymały. Kiedyś to był lokalny rywal, derby były czymś na co czekałeś x czasu. Po tamtym wydarzeniu to już był klub na papierach Polonii.

Jeśli Kisiel faktycznie łaził z ich kibolstwem, to faktycznie słabo. Choć moim zdaniem to taki sam fake news jak z Hamą. Dajecie się podpuszczać drogie grupy na newsy od innych kibiców. A tak już będzie, że coś podeślą, byle gościa zniszczyć. Z zemsty, że jest u nas. To samo już tyle lat temu było z Grzelakiem. Z Kaczorowskim owszem, dowody były i to było nie do przejścia.

Zastanówcie sie czy warto. Bo zrobicie z Legii klub bandy wyrostków. Sponsorzy w większości pójda tam i będzie płacz. A dzieci idą za sukcesem. Bo że się nie udało im w 2000, to po prostu czasy takie a nie inne. Wtedy byli na Muranowie i trochę na Żoliborzu. I rozsiani w okolicach swojego obiektu i tak było.

Teraz przy zainwestowaniu kasy, szybkim powrocie do ekstraklasy i zbudowaniu klubu solidnego bez kibolstwa które terroryzuje nawet swoich i przekazie medialnemu, może powstać klub dla wielu ludzi z bogatych osiedli. Zastanowcie się czy warto.
Generał
 • 2 / 11
Tak polonia zaraz w lm będzie grała bo transparent został wywieszony. Ludzie umiaru
Generał brygady
 • 6 / 1
Zegrze

Nie, nie będzie grała. Ale powiedz mi, proszę, czy dostrzegasz jakikolwiek sens w zawieszeniu tego transparentu? Jakąkolwiek potencjalną korzyść dla Legii? Czy dostrzegasz może krótkowzroczność ludzi, którzy jednego dnia wypowiadają opinie, niepozbawione racji, że Legia jest pod obstrzałem i wszyscy są na nią szczególnie wyczuleni, a drugiego dnia robią to, na co wszyscy nieprzychylni Legii tylko czekają? Bo to, że my stwierdzimy i będziemy wołać, że Legia jest szczególnie naświetlona przez różne organa i nie traktowana według podobnych zasad jak inni, nie zmieni uprawnień tych organów i rzeczywistości. Takie sytuacje tylko prowokują do reakcji. I co z tego, że ta reakcja jest przewrażliwiona, złośliwa, czy tam inne przymiotniki możemy wymieniać, skoro jest i wiąże się z poważnymi kosztami oraz stratami wizerunkowymi. Czy warto było? Nie. Czy twórcy "akcji" za to zapłacą? Nie. Czy Legia za to zapłaci? Tak.
Generał
 • 1 / 7
Nie mówię że powstanie nagle potentat. Tylko, że obecnie wzorem według lewaków jest siatkówka. Niech tam przyjdzie jeden, drugi z jako takim kapitałem, odbuduje klub na tyle, że wróci do ekstraklasy, a z czasem powstanie klub bijący się o tytuły, to gdzie te misie z Wilanowa polecą...

Czy innych miejsc, gdzie mieszkają karierowicze i banany... Albo słoje... Dla słoika z Poznania czy Białegostoku Legia to jednak wróg. Natomiast Polonia jest obojętna. A jak tu będzie żył, to już ma dla np syna alternatywę dla Legii.

Idąc dalej... Może i Legia będzie rządzić na mieście. Kibicowsko nadal nie będą mocni. Ale stworzą klub lubiany przez szarego obywatela. To co x lat temu udało sie Legii, dzięki temu, że stadion był wesoły, rozśpiewany i były oprawy zamiast bójek.

Natomiast za jakiś czas Legia może być jak BKS w Bielsku Białej. Klub rzezimieszków i starych fanatyków. I to nie jest jeden transparent. Tylko ciągłe akcje, niepotrzebne krzyki na meczach dzieci czy szarpanie sie z nimi po niższych ligach.

Jak się to zostawi, to nawet jak wrócą kiedyś tam, to na poziom przeciętniaka ligowego. I ze starymi kibicami. Chcesz czy nie, ale jak stworzysz klub który media podwchwycą, że jest inny niż reszta, że jest spokój i bezpiecznie, to ludzie sami sie zainteresują.

Tak m.in. swoją markę zbudowała siatkówka czy skoki. Mi się trąbki nie podobają, drażnią. Ale trzeba docenić kulturę kibicowania na tych eventach. Piłka zawsze będzie ze swoim klimatem. Tylko, że po co reanimować trupa.
Generał
 • 1 / 5
@Roman zgadzam się, tyle że dla mnie to z malutkiej chmury ulewa że ło matko
Plutonowy
 • 6 / 0
Mieszkam w Wilanowie i na Legię chodzę ponad 50 lat. Tak więc wal się na ryj chłopcze ze swoją teorią " gdzie będą chodzić misie z Wilanowa ".
Generał brygady
 • 4 / 0
Zegrze, zgadzam się z Tobą, że reakcja jest niewspółmierna do czynów. Ale czy kogoś to obchodzi? Nie! Taka jest brutalna prawda, bo środowisko jest do Legii nastawione, jak jest. I zawsze mogą wysunąć argument, że zachowanie było niewłaściwe. Bo było.
Moim zdaniem problem jest złożony. Ale na pewno takie nierozważne kroki nie pomagają. Kibice Legii mozolnie wyrabiają sobie markę fanów, którzy wspierają swój zespół, zamiast jechać po rywalu, jak robią to w Zabrzu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, czy innych ośrodkach. I nagle bach, nagle paru gości przywala się do "rywala", który jest w III lidze... Tyle zabiegamy o wsparcie inwestorów i co? Poświęcamy czas i wysiłek na hejtowanie faktu, że ktoś chce zainwestować w III ligowca. Ściągamy na siebie reakcje, które są przesadzone - zgadzam się - ale też nieuniknione, bo żyjemy w takiej rzeczywistości, w jakiej żyjemy. Czy tego chcemy, czy nie.
Moim zdaniem są generalnie dwie drogi:

1. Będziemy dalej w to brnąć, robiąc "swoje" i po kolejnych karach wołać, że prezes PZPN -zły, PZPN - zły, media - złe, rywale - źli, etc.

2. Zaczniemy się zastanawiać nad tym, co robimy. Rzeczywiście będziemy zajmować się sobą swoim rozwojem, drogą do sukcesów, do jak największego wsparcia swoich piłkarzy. Będziemy tworzyć najlepsze oprawy, pilnując, żeby nie prowokować tych, którzy czekają na nasze potknięcie, jak wyżej wymienione transparenty. Staniemy się wzorem dla innych. Ale za to będziemy głośno nawoływać w przypadku bluzgów lecących na Legię na innych stadionach, w przypadku naruszeń regulaminu, zwłaszcza ciekawszych transparentów. Niech komisje się wykazują gdzie indziej, bo my będziemy ok.
Podpułkownik
 • 3 / 1
Ja, jako wolnorynkowiec, wiem jedno: konkurencja pomaga, a nie szkodzi. Jeżeli ktoś się boi Polonii, to niech się boi. Ja się nie boję, tylko czekam na emocje w wygrywanych seryjnie derbach.
Wzorem lewaków jest siatkówka?
Rozwiń temat, jeśli możesz.
Starszy szeregowy
 • 12 / 4
Czyli Nieznani Sprawcy oficjalnie podpisali się pod tymi transparentami. Skoro ich bronią i uważają, że te transparenty były ok to znaczy, że to są ich własne. Zamiast wziąć karę na klatę to tchórzą i szukają pomocy. Trochę honoru. Może zapłacicie karę za Legię? A nie zbiórka na oprawę musi wam wpadać do kieszeni.

Czemu normalnie z Żylety muszą płacić karę za tych patoli? Może chociaż przepraszam?
Podpułkownik
 • 5 / 3
"Przepraszam". W ich słownikach nie ma takiego słowa.
Kolejna granica bezczelności przekroczona przez tych ludzi, od lat działaj na szkodę Legii narażając ją na straty finansowe i wizerunkowe. I właśnie przez te działania Legia stała się łatwym celem i każdy może jej przywalić.
Podpułkownik
 • 4 / 2
Zgadzam się z każdym słowem, oczywiście Twoim, a nie tych patoli z NS.
Generał
 • 7 / 5
No tak jak zwykle garstka tych co zawsze przewiniła, ale najlepiej teraz znów uderzyć w tony wiecznie pokrzywdzonych plus wciągać w to naprawdę niewinnych. Nie zgadzam się z karą od KL za wrzucenie wszystkich do jednego worka, ale robić z siebie pokrzywdzonych to już naprawdę abstrakcja. Jak zwykle ZERO refleksji. Inna sprawa to czekam na ruch klubu w tej sprawie dot. po prostu niezastosowania się do tej kary. Patologiczne działania nie mogą być karane patologicznymi karami, a żadna komisja nie ma prawa zabraniać normalnemu kibicowi, który chodzi na północną i nie robi NIC oprócz kibicowania do przychodzenia na stadion bo to jest łamanie praw obywatelskich.
~Alebb
 • 0 / 2
Proponuje wszystkim oburzonym na stałe opuścić żyletę i przenieść się na inne trybuny. Albo następnym razem jak karki będą wywieszać jakaś szmatę ich powstrzymać - kto co woli ;)
Podporucznik
 • 16 / 3
Niestety, dożyłem czasów gdzie na Legii patologia goni patologię. Swoim debilizmem dali ciała na maxa, a teraz próbują wzbudzić w kimś współczucie. Szok. Współczuć należy tym osobom, które przez idiotów meczu nie obejrzą.
~Igor
 • 3 / 1
Zamiast bawić się teraz w durne akcje, proponuję zawczasu unikać durnych akcji podczas meczu. Jak rozumiem różne obraźliwe transparenty wymierzone w drużynę przeciwną. Rozumiem race, które w sumie są fajnym acz kosztownym dodatkiem oprawy. Natomiast nie idzie zrozumieć głupoty pokazanej podczas meczu z ŁKSem. Jeżeli chodzi o transparent wymierzony w potencjalnego sponsora polonii - powinniśmy raczej się cieszyć, że w końcu ktoś ogarnie ten burdel na Konwiktorskiej. Ja jako kibic Legii z 20sto letnim stażem bardzo, ale to bardzo bardzo tęsknię za derbami stolicy. Mam szczerą nadzieję, że polonia wróci do ekstraklasy i przyjedzie na Łazienkowską zebrać oklep. Czas na to najwyższy.

Z kolei transparent dotyczący tego dzieciaka..... ludzie, chłopak ma 17 lat, po cholerę takie rzeczy. Czy on deklarował jakąś miłość do poprzedniego klubu ? Obraźliwie wypowiadał się na temat nowego ? To jeszcze dzieciak, który teraz zamiast skupić się na grze, pewnie myśli czy na najbliższy trening ktoś nie przyjedzie z nim pogadać na parkingu.... Żeby robić takie rzeczy trzeba być naprawdę skrajnie durnym i tyle.

Nie wiem jakie sa przepisy odnośnie stosowania kar i czy te które zostały nałożone są z nimi zgodne. Natomiast bardzo dobrze, że zostały one nałożone, bo taki debilizm trzeba po prostu karać i tyle.
Kapral
 • 19 / 5
#wykluczeniepatologiiztrybun
Podpułkownik
 • 5 / 2
Taką akcję to popieram.
Generał broni
 • 1 / 1
I ja też.
Podpułkownik
 • 10 / 3
Tak samo wszyscy mieli możliwośc zobaczyć skandaliczną oprawę na meczu. Więc przestańcie robic z siebie niewiniątka i pogadajcie z tymi co szkodzą temu klubowi,aby więcej takich transparentów nie było i problem się rozwiąże.
Generał brygady
 • 14 / 3
"Za wywieszenie dwóch transparentów bez wulgaryzmów, zakazanych symboli czy czegokolwiek takiego, komisja domaga się, aby klub wpuścił na najbliższy mecz wszystkich, którzy na ostatnim meczu wspierali nasz klub z Żylety. "
Oni serio w tych szmatach nie widzą nic złego? Ja wiem że to nie jest środowisko osob najbystrzejszych, ale są jakieś granice...
Tyle dobrego że widać że kara ich zabolała
~Smutny
 • 5 / 1
Ja też nie wiem, jak można iść w zaparte i udawać, że w tych transparentach nie było nic złego....
W takiej sytuacji czuję się jak by mi ktoś próbował wmówić, że ziemia jest płaska a na jej krańcach podtrzymują ją wielkie żółwie.....
Młodszy chorąży
 • 9 / 2
A co z treścią transparentów - może chcecie byśmy wszyscy byli z nich dumni?
Ja nie będę wekslował głupoty - mimo że nie zgadzam się z taką odpowiedzialnością zbiorową
Pułkownik
 • 18 / 3
Za transparent przeciwko swojemu piłkarzowi powinien być zakaz.
Pułkownik
 • 10 / 2
Tyczy się osób które ten transparent wywiesiły i które na to zgodę wydały.
Jeśli monitoring nie pozwala na identyfikację osoby to znaczy, że czas zatrudnić kogoś o wzroku lepszym niż Steve Wonder, albo reklamować umowę na jego realizację.
~Maniek
 • 5 / 1
Skandaliczne to było wywieszenie tego transparentu. Jestem wiernym kibicem Legii od urodzenia i nie myślę tak jak wy. Mnie ta polonia wcale nie przeszkadza, niech sobie będzie bo to klub zasłużony, a rywalizacja z nimi to nasza historia i wydarzenie dla wszystkich kibiców. Dlatego właśnie was nie rozumiem bo paradoksalnie powinno nam zależeć żeby dalej funkcjonowala
~Jarekk
 • 3 / 2
"Pomysł skandaliczny i budzący mnóstwo wątpliwości na temat jego podstaw prawnych, pozbawiający kibica do elementarnego prawa, jakim jest oglądanie meczu i wspieranie swojego klubu." Tumany skonczone!!! Nikt wam nie zakazuje i nie każe was za WSPIERANIE SWOJEGO KLUBU tylko za wywieszenie transparentu z grozbami pod adresem człowieka który na NASZYM klubem nie ma nic wspólnego.
Major
 • 2 / 4
Wątpię, zeby cokolwiek to miało zmienić.
Generał
 • 1 / 4
Racja, lepieja ponarzekać w komentarzach, to odmieni wszystko
Major
 • 1 / 2
Albo napisac nic nie wynoszący
To nic nie kosztuje, nawet jak nic nie przyniesie to rozgłos się przyda