Noc Muzeów na Legii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Warszawa

17-05-2019 / 09:30

(akt. 17-05-2019 / 09:37)

W sobotę, 18 maja w godzinach 19:00-01:00, w stolicy odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Już dziś zapraszamy wszystkich do odwiedzenia legijnej placówki przy ulicy Łazienkowskiej 3 i spędzenia wieczoru z historią naszego klubu. W ramach cyklicznej imprezy Muzeum Legii udostępni m.in. specjalną wystawę poświęconą Kazimierzowi Deynie oraz 90-leciu legijnej koszykówki.

Oprócz wspomnianych wystaw tematycznych, które nawiązują m.in. do #RokuDeyny, niewątpliwą atrakcją dla wszystkich uczestników będzie także stała ekspozycja legijnej placówki, przedstawiająca osiągnięcia klubu w jego dotychczasowej 102-letniej historii. Pamiątki i eksponaty zgromadzone w Muzeum Legii dotyczą zarówno drużyny piłkarskiej, jaki i pozostałych sekcji Wojskowych. Każdy gość otrzyma pamiątkowy folder poświęcony słynnemu piłkarzowi Legii i reprezentacji Polski.

Zwiedzający w czasie Nocy Muzeów przy Łazienkowskiej będą mieli szansę pogłębić historyczną wiedzę o naszym klubie. Z tej okazji placówka przy Ł3 będzie czynna od godz. 19. w sobotę, do godz. 1. w nocy w niedzielę. Na Stadion Legii będzie można dotrzeć m.in. specjalnym, bezpłatnym autobusem linii J, który będzie kursował na trasach obiektów otwartych w ramach Nocy Muzeów. Autobusy linii muzealnych będą kursować w godz. 18:30-02:00 - początek trasy na pl. Defilad.

Komentarze (13)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Porucznik
  • 0 / 0
Czy będzie można oglądać eksponaty historyczno histeryczne:
1. Rado, wojownik, mędrzec i starzec. Przez wielu ceniony amulet wpuszczany na końcówki meczy w celu czarowania nazwiskiem jednak nic to nie daje bo Jego moc dawno już Go opuściła i nikt nie reaguje na kółeczka.
2. Malarz, należący do Rady Starców i Mędrców pobierający duże kwoty za ładny uśmiech no i w końcu musi mieć środki na żonę i pieska za kilka tysi. Piesek je mięso nieskalane więc wiadomo że kosztuje.
3. Jodła, 34 lat, pukajacy do bram Rady Starców i Mędrców pobierający 120k zł Ale wydający w kasynie trzy razy tyle. Przegrywa wszystko ale dalej wierzy że wygra. Jedyny Mistrz Polski w byłym Mistrzu Polski.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
„[...] przez całą noc szykujemy cudów moc
i jutro, skoro świt, te cuda będą służyć ci...”
"Gdy odjechał Wielki Wóz, zrobiło mi się żal..."
Linia J, kiedyś linia na trasie Marysin - Chomiczówka. W dawnych czasach w dniu meczu "wesoły autobus"... ;-)
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Edek
Nie trzeba objaśniać. «Linię obsługuje zakład „Ostrobramska”».
Kiedyś zakładałem się ze znajomym z Chomiczówki właśnie,
że J (a może już 521?) podjedzie z numerem bocznym zaczynającym się na 25 _ _.
Podjechał z numerem ... 2525. :-)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
(Właśnie odkryłem, że to tekst Olewicza jest...)
Bo Bogdan dobrym tekściarzem jest... ;-)
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Jego nazwisko tak mi się nierozerwalnie związało z albumami «Live» oraz «Unu»*, że aż zapomniałem o całokształcie jego twórczości tekściarskiej.
___________________________________________________________________________________
*Hołdys ponoć zdołał wmówić cenzorowi, że nazwa oznacza staroegipskiego ptaka wolności :-)
Kwestia czy z cenzora zrobił ptaka, czy cenzor też człowiek i dupochron potrzebował - wszak i takie przypadki się zdarzały ;-)

Ważne, że UNU już pojechały i mam nadzieję nie wrócą...
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Raczej to pierwsze — czasy były paskudne...
Generał brygady
  • 0 / 0
"Jotka" jezdzili tez czasem kibice z Rembertowa - bylo jeszcze weselej, gdy obie ekipy, z Marysina i R., laczyly sily.
A po drodze jeszcze Witolin i Przyczółek dołączały ;-)
19 Maja przydałaby się noc cudów!
~LegionistaRealista
  • 1 / 2
Dobrze ze jest ta noc mozeow, bedzie mozna poogladac historyczne trofea. Bo biezacych zadnych w tym roku nie bedzie,a przy tym prezesie jeszcze dlugo nie bedzie.