Nowa piłka Ekstraklasy

Piotr Kamieniecki

Źródło: Ekstraklasa SA

04-12-2018 / 13:59

(akt. 12-12-2018 / 16:23)

Od nowego roku piłkarze występujący w Ekstraklasie będą używali do gry nowej piłki Conext19. Futbolówka zadebiutuje na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w 21. kolejce, która planowana jest na początek lutego.

fot: Ekstraklasa SA

 

Nowa piłka Ekstraklasy posiada bezszwowy, jednopanelowy design z połyskującą grafiką inspirowaną piłką Tricolore z Mistrzostw Świata w 1998 roku. Zgrzewana termicznie powierzchnia zapewni zawodnikom świetny kontakt z piłką umożliwiający większą precyzję w grze. Uzyskanie optymalnych wyników będzie możliwe również w trudnych warunkach atmosferycznych, dzięki niskiej absorpcji wody.

 

- Nasza współpraca z adidas trwa już cztery lata i jej efektem jest kolejna piłka przygotowana dla Lotto Ekstraklasy przez światowego lidera w produkcji sprzętu sportowego. Conext 19 to powrót do modelu, którym graliśmy już w sezonie 2015/16, choć technologicznie to oczywiście dwa różne produkty. Marka adidas to dla nas zaangażowanie przejawiane rozwojem dedykowanego produktu, dzięki czemu piłkarze polskiej Ekstraklasy mogą grać piłką spełniającą najwyższe światowe standardy – powiedział Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A. Marcin Mikucki.

Komentarze (6)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 4 / 0
Jeśli piłka podczas testów była odbijana 10 tys razy od drewna i się nie popsuła to się nadaje
Domyślny awatar Sierżant
  • 2 / 0
"Zgrzewana termicznie powierzchnia zapewni zawodnikom świetny kontakt z piłką umożliwiający większą precyzję w grze." to dowcip sezonu. Przecież zdecydowana większość grajków eklapy jest najlepsza, wtedy gdy piłka jest daleko od nich, a już w ogóle są mistrzami opowiadania jak to będą wyciągać wnioski.
Podporucznik
  • 1 / 0
Czy są jakieś różnice wagowe między tymi wszystkimi kolejnymi piłkami? Minimalne nie stanowią wyzwania, ale nieduże, lecz zauważalne naprawdę wpływają na grę. Kto kopał, ten wie...
~Klub kokosa
  • 3 / 0
W Afryce grają kokosem i mają lepszą live i zdolniejszych piłkarzy od naszych
Marszałek Polski
  • 2 / 0
a co tu da nowa piłka jak 3/4 ligi grac nie umie
Bo to wina wentylków jest, a gdy nasiąknie wodą to jest jeszcze za ciężka... ;)