Logo Legia.Net

O transferach Legii

Redakcja

Źródło:

21-07-2000 / 23:59

(akt. 19-12-2018 / 12:00)

Wszystkich kibiców Legii interesuje fakt, kto przyjdzie, bądź kto odejdzie z naszej drużyny. W tej dziedzinie niestety musimy Was zmartwić - Legia wypadła bardzo blado na tle innych pierwszoligowców pod względem transferów.
Legia wykupiła Rafała Siadaczkę z Austrii Wiedeń oraz Mariusza Piekarskiego z francuskiej Bastii. Przedłużono także wypożyczenie Pawła Wojtali z Werderu Brema. Z wypożyczenia do Widzewa powrócili Jacek Magiera oraz Sławomir Rutka. To wszystko jeśli chodzi o nowych piłkarzy. Obecnie działacze negocjują z dwoma Brazylijczykami - Giuliano Marinho das Santosem oraz Elsonem. Ostatnio coraz głośniej zrobiło się wokół Cezarego Kucharskiego. - Wszystko zależy od jego rozliczeń ze Sportingiem Gijon. Nie zamierzamy ponownie rozmawiać z Hiszpanami w sprawie wykupienia karty. Natomiast indywidualny kontrakt dla piłkarza jest przygotowany - komentuje sytuację z "Kucharzem" nowo wybrany prezes Legii, Maciej Lach.
Znacznie lepiej wyszło Legii sprzedawanie piłkarzy. Z naszym zespołem definitywnie pożegnali się Piotrek Mosór, Paweł Skrzypek, Sergiusz Wiechowski oraz Jacek Bednarz (wszyscy Pogoń). Bogusław Wyparło powrócił do ŁKS-u, a Maciek Sawicki trafił do Dolcanu Ząbki. W ostatnim momencie z Legią pożegnał się Tomek Łapiński. - Karierę Łapińskiego od dłuższego czasu przerywają kontuzje. Teraz znów ma kłopoty ze ścięgnem Achillesa i formalnie wrócił do Widzewa. Umowa, jaką wcześniej podpisaliśmy uwzględniała taką możliwość. Z Legii nie odszedł ani Bartek Karwan, Sylwester Czereszewski, czy Marcin Mięciel. - Bartosz Karwan zostanie na pewno rok w naszym klubie - mówi prezes Lach. - Mam żal do działaczy Legii. Tym bardziej, że Pogoń oferowała za mnie przyzwoitą cenę - mówi popularny "Czereś".
Tak więc, czy Legia jest skazana na porażkę? - Stawka jest wyrównana. Moim zdaniem o tytuł będą rywalizować: Legia, Polonia, Wisła, Pogoń i Ruch Chorzów - mówi trener Legii, Franciszek Smuda.

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094