Oceny piłkarzy Legii po meczu z GKS-em

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

19-07-2014 / 23:50

(akt. 08-12-2018 / 13:27)

Piłkarze Legii w dość eksperymentalnym składzie przegrali 0:1 z GKS-em Bełchatów. Styl gry pozostawiał wiele do życzenia. Tym razem widać było starania, ale brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali, a także też umiejętności. Zachęcamy do ocenienia poczynań poszczególnych legionistów w skali 1-10.

Komentarze (26)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~nikson
 • 0 / 0
do ja i sportowiec - cioty i konfidenci to wy jestescie z k6 lamusy
~kooooooper
 • 0 / 0
Wszyscy po 1. Ryczkowski 10 za jaja po meczu.
~ankieta Ekstraklasa
 • 0 / 0
www.interankiety.pl/interankieta/b5dc76cec188c6d0e017e435702cf4b3.xml
Major
 • 0 / 0
Pierdolenie o szopenie, miesza, sra tym składem, grają gówno i będą grać gówno jak podejście się nie zmieni do tych pseudo kopaczy... I Prezes, który uważa, że Legia ma takich dobrych piłkarzy, dokonała solidnych europejskich transferów.

Kuba R, Kosecki, Kucharczyk już dawno powinni pożegnać się z klubem, nie reprezentują poziomu godnego Legii.

Kuba R - (babolarz) - przydomek wiele wyjaśnia.
Kucharczyk i Kosecki to drewniaki, którzy liczą na szybkości... podać piłki nie potrafią ?
Co za farsa, niby najprostsza i zarazem najważniejszy element. Czy ja tak wiele wymagam, aby czasem pomyśleli, podnieśli głowę i zagrali piłkę dokładnie ?
Dostają ponad 50,000, ludzie pracujący za średnią minimalną więcej myślą niż oni...
Tak trudno, tak cholerne trudno jest nie grać samolubnie i podać dokładnie piłkę...

Czy tylko ja mam wrażenie... że oni nie są zgrani... ? Ale jak mają się tutaj zgrać jak trener i prezes znów cudują.
Generał
 • 0 / 0
No, Kucharczyk słabo zagrał w tych 3 meczach...jeszcze gdyby nas ratował jak w zeszłym roku z Walijczykami, to można by pogadać a tak..hmm..
~ab
 • 0 / 0
to tak naprawdę nie jest wina Berga. Tylko żydowskiej mentalności naszego prezesa który myślał że zakupami w biedronce wzmocni skład. Ponadto zgodze się że pewnie naciskał na promowanie młodych aby móc zarobić nie wydając.. Berg nie jest takim idiotą żeby popełnić tyle błędów (wystawenie w pierwszej jedenastce tylu młodych, nie zabiera na ławkę rezerwowych kluczowych graczy, zdjęcie po przerwie ivicy i 3 zmiany po przerwie) Raczej to była manifestacja do prezesa że tak jak sobie wyobraża pan Leśny się nie da grać. Dość już PR panie leśny , chcemy wiedzieć za co płacimy, mamy dość kupowania g..na w pięknym pudełku. Proszę podać klub który zrobił gorsze transfery. I niech pan nie robi z kibiców idiotów, bo nie każdy da się złapać na te żydowskie sztuczki
~koxu
 • 0 / 0
chyba jakiś Żyd ci gwint zerwał skoro tak cię d.u.p.s.k.o boli marny rasisto
~ZUZI
 • 0 / 0
GORZEJ JUZ NIE MOZE BYC -A NIE LUDZMY SIE ZE PRZEJDZIEMY IRLANDCZYKOW -MARZENIE SCIETEJ GLOWY
~roberto27wawaL
 • 0 / 0
jak dla mnie ( po raz pierwszy) za 3 wstydliwą porażkę z rzędu od góry do dołu same 1 bez wyjątków
~RUDY
 • 0 / 0
LEGIA KOMPLETNE DNO-OBY TAK DALEJ-TAKTYKA -MNIEJ NIZ ZERO-AMBICJA - MNIEJ NIZ ZERO-STRZALY NA BRAMKE -MNIEJ NIZ ZERO -TRENER -MNIEJ NIZ ZERO .JEDNYM SLOWEM TAK TRZYMAC !!!!!
~zYx
 • 0 / 0
Jeżeli weźmiemy pod uwagę piłkarzy dochodzących do zdrowia- Ronan, Szwoch, Guilherme, którzy na początku września mają być zdolni do gry i nowego skrzydłowego (miał być Robert Mak, ale przyjdzie ktoś inny i to bez względu na to, czy awansujemy do 3 rundy eliminacji LM), mamy dwie niezłe jedenastki. Na pewno pod tym względem jesteśmy wciąż najlepsi w kraju. Potencjał jest duży, niestety formy brak...

Podstawowa jedenastka:

Orlando Sa
Kucharczyk, Radović, Duda, Żyro
Jodłowiec (Vrdoljak)
Brzyski (Ronan), Dossa Junior (Rzeźniczak), Astiz, Bereszyński (Broź)
Kuciak

..............

Drugi skład:

Saganowski
Kosecki, Szwoch, Guilherme, [Nowy Skrzydłowy] / Ojamaa (?)
Vrdoljak (Jodłowiec)
Ronan (Brzyski), Rzeźniczak (Dossa Junior), Lewczuk, Broź (Bereszyński)
Jałocha / Budziłek

Jeśli chodzi kombinowanie ze zmianami pozycji to:
- Vrdoljak i Jodłowiec z konieczności mogą zagrać na środku obrony.
- Broź na lewej obronie grywał w przeszłości i pewnie lepiej wyglądałby na niej niż Bereś. Podobno z lewej strony defensywy zagrać może także Guilherme. Jego jednak lepiej wykorzystać na skrzydle lub za napastnikiem.
- Radović i Duda w zasadzie mogą grać na każdej pozycji w ofensywie. Podobnie grywał Szwoch w Arce.
- Żyro może zagrać jako napastnik lub podwieszony napastnik (dobre prostopadłe podanie, potrafi się zastawić, przetrzymać piłkę). Wtedy na skrzydło mógłby być przestawiony Brzyski, który, powiedzmy sobie uczciwie, w defensywie gra, bo musi...
- Kucharczyk jako typowa 9. Dla niego to nie nowość.

Natomiast wczorajszy skład z Ryczkowskim, Wieteską, Helio Pinto, Kalinkowskim, Piechem, Dwaliwszilim (raczej odejdzie Gruzin. Ojamaa zapewne też zrobi miejsce nowemu skrzydłowemu), Beresiem na lewej obronie, Lewczukiem na prawej obronie (przychodził jako alternatywa na środek obrony, a na prawej stronie wczoraj Mak z Bełchatowa robił z niego wiatrak), z Monetą i Bartczakiem na ławce był zbliżony raczej do trzeciego składu Legii.
~s
 • 0 / 0
Cienko
~realistaL
 • 0 / 0
I tak jeszcze dla przypomnienia - licząc od 2013 roku, Legia ma znakomity bilans ligowych meczów domowych 21 zwycięstw - 2 remisy - 3 porażki. Rzadko gdzie ktoś to odnotowuje, a szkoda. To jest historia (chlubna) tego klubu pisana na naszych oczach, warto byłoby tego nie spieprzyć.
~realistaL
 • 0 / 0
Dusan Kuciak 8 - dupy nie dał

Igor Lewczuk 3 - obawiam się, że może mu brakować jakości. Mógł zaliczyć ze 2 asysty, zamiast tego w dobrych sytuacjach słał balony zamiast kończącego podania. Jego stroną też szły akcje Bełchatowa

Mateusz Wieteska 4 - błędy w kryciu, gol prawdopodobnie obciąża i jego

Dossa Hossamo Junior 4 - ogarnął się dopiero w drugiej połowie (zresztą, kur..., jak taka linia obrony mogła w ogóle zadziałać??)

Bartosz Bereszyński 6 - niezły mecz, szarpał na skrzydle. Nie miał z kim grać

Ivica Vrdoljak 5 - w pierwszej połowie niby najlepszy, ale to po jego stracie padła bramka. Stracił piłkę w miejscu, gdzie nie miał prawa tego zrobić i w sposób, w jaki nie miał prawa tego zrobić

Helio Ribeiro Pinto 3 - Co tu wiele gadać, ten człowiek uprawia inną dyscyplinę sportu

Jakub Kosecki 6 - wygrane kilka pojedynków indywidualnych, robił przewagę. Tyle, że nie miał po prostu z kim grać

Adam Ryczkowski 4 - mógł strzelić ze dwie bramki, ale zabrakło mu zimnej krwi. Ocena jednak poniżej przeciętnej ze względu na to, że dużo tracił, dawał się ogrywać, dużymi fragmentami znikał

Wladimer Dwaliszwili bez oceny - człowiek kompletnie niezgrany z resztą, nic dziwnego biorąc pod uwagę, jak był traktowany ostatnio. Plus za kilka wygranych pojedynków. Z litości jednak - brak oceny.

Arkadiusz Piech 4 - niby walczył. Pytanie jednak, czy to jest człowiek na pewno, który ma Legii te 70% zwycięstw w sezonie, skoro nigdy tego nie robił

Marek Saganowski 4 - ustawienie Sagana na rozgrywaniu to jeden z powodów, dla których zatrudnienie Berga mogło być niewłaściwe. Generalnie każdy zorientowany w polskiej piłce i karierze Marka wie, że to świetny napastnik, ale stawianie go na jakiejkolwiek innej pozycji jest bezsensem. O dziwo... Wcale nie radził sobie z rozrzucaniem piłek aż tak źle, jakby mogło się wydawać. Tylko jakoś niewiele jednak z tego wynikało...

Bartłomiej Kalinkowski 3 - Cóż, chłopaku, nikt pretensji mieć nie będzie.

Jakub Rzeźniczak 5 - Wszedł, żeby ta linia obrony w końcu zaczęła przypominać obronę zawodowego klubu. No i przypominała...
~mmz
 • 0 / 0
prawie się z Tobą zgadzam, ale pod warunkiem, że skala ocen to 3-12, gdzie 3 to występ kwalifikujący się do wy.ebania z klubu w trybie natychmiastowym. Świetny przykład to Lewczuk, czyli drewniak bez jakiejkolwiek techniki...
~kiwi
 • 0 / 0
Jeżeli za "uprawianie innej dyscypliny sportu" przez Pinto dajesz "3" to gratuluję... Dla mnie powinien być zesłany do rezerw. Ile można dawać szans nieudacznikowi, w dodatku leniwemu.
Lewczuk grał na poziomie B-klasy, z tą różnicą że tam czasem chłopaki mają ambicję. Dziadek Sagan stracił już wszystkie swoje atuty. Dołoży jeszcze parę razy nogę, wejdzie do wymarzonego klubu "100" i to wszystko. Z resztą w takim stopniu opierać nasz atak na wiekowym zawodniku to pomyłka.
Rzeżniczak wcale nie wniósł spokoju w obronie. Ostatnio bardziej kojarzy mi się z piskliwym krzykiem i rozkładanymi rękoma.
I można tak wymieniać i wymieniać... Ogólnie brak JAKIEGOKOLWIEK pomysłu na grę i ambicji. Mam nadzieję że coś się wkrótce ruszy. A dokładniej w najbliższą środę.
~realistaL
 • 0 / 0
Proste pytanie - dlaczego od takiego składu miałoby się wymagać ogrania Bełchatowa?
~nikson
 • 0 / 0
Dusan Kuciak - 10 (World Class)

Igor Lewczuk - kto to jest? - 1

Mateusz Wieteska - kto to jest ( powodzenia) - 1

Dossa Junior - 2

Bartosz Bereszyński - 1

Ivica Vrdoljak - 5

Pinto - 1

Jakub Kosecki - kto to jest? - 1

Adam Ryczkowski - kto to jest? (powodzenia) - 1

Wladimer Dwaliszwili - kto to jest? -1

Arkadiusz Piech - kto to jest? -1

Marek Saganowski - (na motor i BUM BUM BUM) - 1

Bartłomiej Kalinkowski - kto to jest?? ( powodzenia) - 1

Jakub Rzeźniczak - 1 (WON lamusie z Legii ! ! !)

Berg - a kto to jest?? - 1 - OUT !!!
~ja
 • 0 / 0
nik(t)son na konwiktorską lamusie...
@nikson, kim ty jesteś cio...to. Goń się z tej strony!
~fog
 • 0 / 0
O jakich dwóch składach mowa? Kilku juniorów (Wieteska, Ryczkowski, Kalinkowski),powracający po kontuzji (Kosecki), kilku zupełnie niechcianych i beznadziejnych (Dwaliszwili, Pinto) i kilku nowych (Lewczuk. Piech). To się nie mogło udać. To nie jest nawet drugi skład. To była drużyna rezerw. Gdyby chociaż grali Ojama, Kucharczyk, jakiś środkowy pomocnik to można by mówić o drugim składzie.
Do wyniku nie ma co przywiązywać większej wagi. Zobaczymy jak zagrają w środę i z Celtikiem. Wtedy będzie można oceniać.
~Z Celticem?
 • 0 / 0
Z jakim Celticem ? Oni nawet tam nie dojdą, to Ptryki z nimi zagrają i dostaną 5:0 :P
Pułkownik
 • 0 / 0
znowu nie mozna przyznac ujemnych punktow?
~LLL
 • 0 / 0
oprocz Kuciaka, Ivo i Dossy kazdemu szmaciarzowi bez honoru po 1
Szeregowy
 • 0 / 0
szkoda że nie ma 0 to idealna ocena dla koseckiej...
~realistaL
 • 0 / 0
Raczej, dla takiego "kibica", jak ty. Ocena w sam raz.