Oceny piłkarzy Legii za mecz z Olimpią

Łukasz Sawczuk

Źródło: Legia.Net

28-03-2013 / 11:39

(akt. 21-12-2018 / 15:24)

Po sporych trudnościach związanych z niesprzyjającą aurą udało się zawodnikom Olimpii i Legii rozegrać rewanżowy pojedynek ćwierćfinału Pucharu Polski. Pod nieobecność kadrowiczów, w we wtorkowe popołudnie, goście bez większego problemu zwyciężyli 2-1 uzyskując tym samym pewny awans. W kolejnej rundzie rywalami zawodników ze stolicy będzie chorzowski Ruch. Redakcja Legia.Net oceniła piłkarzy w skali 1-10, gdzie 6 oznacza całkiem niezłą grę, 1 oznacza beznadziejny występ, zaś 10 to nota idealna gdzie piłkarzowi wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach oraz na samym dole w kolejności od najwyższej do najniższej.

Gra zespołu 5 – Wtorkowe spotkanie z całą pewnością nie było pojedynkiem, który zapowiada duże emocje. Po zwycięstwie w Warszawie 4:1 rewanż dla Legii wydawał się formalnością. Tak też było na boisku w Grudziądzu. Ambitna postawa gospodarzy, dla których pojedynek z zawodnikami ze stolicy był bez wątpienia wielkim wydarzeniem, pozwoliła na stworzenie sobie kilku groźnych okazji i zdobycie honorowej bramki. Po piłkarzach gości widać było pewnego rodzaju rozprężenie, momentami nawet brak koncentracji. Do tego doszła nieskuteczność wynikająca często z odrobiny nonszalancji. Różnica klas pozwoliła jednak na dużym spokoju odnieść zwycięstwo i czekać na sobotnie spotkanie przy ulicy Konwiktorskiej.


Wojciech Skaba 6 (5.81) – Co miał obronić to obronił. Bramka nie obciąża jego konta, chociaż wydaje się, że przy odrobinie szczęścia uderzenie Banasiaka z 89. min. meczu było możliwe do obrony. Pora podjąć decyzję, co z dalszą karierą Skaby. W tym momencie na ławkę Legii jest chyba za dobry, natomiast na grę w pierwszym składzie – za słaby. Sztab szkoleniowy musi określić czy warto wiązać ze Skabą plany na przyszłość. Jeżeli nie, to w takich spotkaniach jak wtorkowe w Grudziądzu, szansę może otrzymywać Berezowski.


Artur Jędrzejczyk 5 (6.15) – Nieco słabszy mecz w wykonaniu Jędrzejczyka. Z każdym spotkaniem coraz bardziej utwierdza obserwatorów w przekonaniu, że gra na prawej obronie nie jest dla niego najlepszym rozwiązaniem. W grze ofensywnej, nawet w pojedynku z I-ligowym rywalem, nie dawał drużynie zbyt wiele. W spotkaniu w Wielką Sobotę odpocznie za przekroczony limit żółtych kartek.


Michał Żewłakow 6 (5.53) – Na tle słabszego rywala jego postawa była zdecydowanie lepsza. Wtorkowy pojedynek w wykonaniu Żewłakowa wypadł naprawdę nieźle. Pewny i skuteczny w swych interwencjach nie pozwolił na wiele rywalom. Zmieniony w 75. min. przez Inakiego Astiza. Kto zagra na środku defensywy w pojedynku z Polonią? Wobec absencji Jędrzejczyka to pytanie pozostaje ciągle otwarte.


Tomasz Jodłowiec 5 (5.53) – Widać po Jodłowcu przerwę w treningach. Pierwsze minuty na murawie w Grudziądzu to ze strony reprezentanta Polski niedokładność i brak pewności siebie. W kolejnych fazach spotkania jego gra się ustabilizowała, ale końcówka znów nie była najlepsza. Póki, co trudno powiedzieć czy dał na tyle duże argumenty trenerowi Urbanowi, aby wybiec w pierwszym składzie.


Tomasz Brzyski 6 (6.36) – O ile w defensywie gra Brzyskiego wyglądała momentami bardzo przeciętnie, to w ataku dawał zespołowi naprawdę dużo. Patrząc z perspektywy ofensywy był jednym z wyróżniających się zawodników na murawie w Grudziądzu. Niestety ani on, ani Jakub Wawrzyniak, nie dają ostatnio pewności w grze obronnej. Duża rola Urbana w tym, aby odpowiednio wyważył w grze swoich lewych defensorów odpowiednie proporcje w poszczególnych strefach boiska.


Ivica Vrdoljak 6 (5.90) – Z każdą minutą radził sobie nieco lepiej. Zaliczył sporo skutecznych odbiorów, starał się rozprowadzać piłkę. Wyglądał dość pewnie, trzeba jednak po raz kolejny podkreślić, że graliśmy jedynie z I-ligowym zespołem. Vrdoljak popracować musi nad uderzeniami z dystansu, gdyż w większości przypadku są albo za lekkie albo niecelne.


Janusz Gol 6 (4.79) – Momentami na boisku ciężko było odnaleźć wzrokiem Gola. Jak zwykle zaliczył zbyt dużo przestojów w grze. Kilkukrotnie zachował się jednak jak rasowy rozgrywający, świetnymi podaniami znajdując wystawiających się na pozycję kolegów z zespołu. Kto wie, może trener Urban postawi jeszcze na tego zawodnika w bieżącej rundzie?


Michał Kucharczyk 5 (5.26) – Na tle zdecydowanie słabszego rywala Kucharczyk był jedną z wyróżniających się postaci. Niestety nie zawsze w sposób pozytywny. Nie zapominajmy, że Michał jest nominalnym napastnikiem, a w związku z tym wtorkowa skuteczność pod bramką gospodarzy chluby nie przynosi. Walka i zadziorność to niestety ciągle zbyt mało. Ale by nie było tak krytycznie, widzieliśmy też pozytywy.


Miroslav Radović 7 (6.82) – Najlepszy zawodnik na murawie w Grudziądzu, co nie znaczy, że występ w pojedynku z Olimpią był w wykonaniu Serba wybitny. Potwierdził, że znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. Zaliczył kilka strat wynikających z gry na wysokim ryzyku, jednak bez negatywnych następstw. Dowodził ofensywą Legii wielokrotnie wygrywając pojedynki indywidualne z zawodnikami gospodarzy. Od początku rundy Radoviciowi forma dopisuje wybornie.


Wladimer Dwaliszwili 6 (6.89) – Mimo zdobytej bramki nie prezentował się we wtorkowym spotkaniu najlepiej. W dalszym ciągu widoczne są u Gruzina braki w przygotowaniu fizycznym. Momentami niewidoczny, snuł się po murawie. Przegrywał pojedynki indywidualne z graczami Olimpii. Ocenę podnosi zdobyta w 73. min. sytuacyjna bramka, której zdobycie wymagało szybkości w podejmowaniu decyzji i przede wszystkim zmysłu napastnika.


Marek Saganowski 6 (6.86) – Podobnie jak Dwaliszwili przegrywał sporo pojedynków z zawodnikami z Grudziądza. Ocenę podnosi bramka z 77. min. Od początku rundy imponuje regularnością w zdobywaniu goli, a z tego przecież głównie rozlicza się wysuniętego napastnika. Nawet pomimo faktu, że ze skutecznością mogłoby być lepiej.


Oceny zmienników:


Aleksander Jagiełło 6 (6.17) – Na murawie pojawił się w 65. min. zmieniając najlepszego na placu gry Miroslava Radovicia. Mógł wpisać się na listę strzelców jednak w dogodnej sytuacji nie pokonał Wróbla. Starał się i walczył, za wszelką cenę chciał pokazać swoje boiskowe atuty. Czy trener Urban da młodemu zawodnikami kolejne szanse jeszcze w tej rundzie? Zobaczymy.


Inaki Astiz (5.22) – grał zbyt krótko.


Jorge Salinas (4.76) – grał zbyt krótko.


Graczem meczu po raz kolejny wybraliśmy Miroslava Radovicia. Warto podkreślić, że była to decyzja niemal jednogłośna. Wy zaś wskazaliście na Wladimera Dwaliszwilego ze średnią not 6.89.

Wasze oceny piłkarzy Legii za mecz z Olimpią:

 

Wladimer Dwaliszwili 6.89
Marek Saganowski 6.86
Miroslav Radović 6.82
Tomasz Brzyski 6.36
Aleksander Jagiełło 6.17
Artur Jędrzejczyk 6.15
Ivica Vrdoljak 5.90
Wojciech Skaba 5.81
Tomasz Jodłowiec 5.53
Michał Żewłakow 5.53
Michał Kucharczyk 5.26
Inaki Astiz 5.22
Janusz Gol 4.79
Jorge Salinas 4.76


Piłkarzy Legii oceniło 578 kibiców. Dziękujemy.

Komentarze (21)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Na plus Dwaliszwiliego idzie to, że Jędrzejczyk, przy bramce na 0-1, dosyc mocno popchnął.
Dla mnie Saganowski grał najwyżej na 4
~heh
 • 0 / 0
Ja bym dał Kucharczyka na pseudo derby, w końcu ktoś do walki by się przydał. Co do meczu nie było źle, krytyka trochę na wyrost za nazwisko
~Pracownik_ITI
 • 0 / 0
Aktualna liczba kumatych na forum Legia.Net:
Bart.
Prosze uwazac na tego osobnika.
Pułkownik
 • 0 / 0
Kibuc50 milcz, bo cie wyr....ać każę!
~Pracownik_ITI
 • 0 / 0
Pudlo.Nie jestem kibicem-50.Uprzejmie prosze bys podniosl poziom swoich wypowiedzi zanim zaczniesz odpisywac na moje posty.Proponuje zaczac od czatow wp badz onetu,ewentualnie sprobuj na interii.Najpierw popracuj nad tym by opanowac swoje emocje,pozbadz sie maniery(jak kazdy kumaty)pisania kurwa,czy innego przeklenstwa jako przecinka w zdaniu.Gdy bedziesz przygotowany wroc na forum Legia.Net a porozmawiamy.Jestem wyrozumiala osoba i mam do Ciebie duzo cierpliwosci.
Pułkownik
 • 0 / 0
No widzisz, tym bardziej pokazujesz swoją głupotę. Pojawiasz sie tu tylko by kogoś obrazić i znikasz. To jedyne co potrafisz. Czy uważasz, ze mógłbym z tobą dyskutować na tematy piłkarskie, czy nawet kibicowskie. Grubo sie mylisz gościu. Nie zawracam sobie d...py takimi pajacami jak ty.
Wróć lepiej na, jak to wspomniałeś, onet, interię, czy wp. Tam takich potrzebują. Bez odbioru
~oster
 • 0 / 0
Kucharczyk jest pewniakiem do gry w powstającej drużynie rezerw chociaż i tam może być za słaby ale już lepiej niech tam będzie...
Pułkownik
 • 0 / 0
Nich wypowie się kibuc50. Bo przecież to znawca tematu:)
~sklad
 • 0 / 0
Na Polonię:

-----------------------Saganowski----------------------
------Kosecki----------Ljuboja----------Radović------
------------Furman--------------Vrdoljak---------------
---Brzyski---Jędrzejczyk---Suler---Bereszyński---
---------------------------Kuciak-------------------------

Na zmiany: Łukasik, Jagiełło, Dwaliszwili.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Jędrzejczyk jest wykartkowany, kibicu :)
~keczup
 • 0 / 0
Suler hahahahahahaahha
~piszczyk
 • 0 / 0
Ciut za niskie te noty. Moim zdaniem gra wyglądała trochę lepiej niż widzi to redakcja.
~Arti
 • 0 / 0
Salinas powinien byc oceniany wg innej skali bo to co ten gosc robi na boisku to jest jakas masakra jak dla mnie to Urban powinien go odstawic od skladu i zebyby mu do glowy nie przyszlo wystawic go w derbach bo bedzie jak z korona.... niewiem czy Jozwiak go wogole widzial przed podpisaniem kontraktu....
~pan
 • 0 / 0
A co tam słychać Redakcjo u testowanych graczy?
Trenują jeszcze przy Łazienkowskiej, są jakieś wstępne decyzje w stosunku do nich?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Wstepne zapadły po sparingu, informowaliśmy o nich ustami trenera Banasika . Ostateczne decyzje zapadną wkrótce, do 2 kwietnia
~pan
 • 0 / 0
ok
Pułkownik
 • 0 / 0
No no, a mieli byc testowani przez 3 tygodnie.:)
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Redakcjo...

To w końcu który z napastników dostał notę 6,89??? Saganowski czy Dwaliszwili??? Poprawcie "niusa" :)
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Dzięki już poprawione
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
I przy okazji życzę wesołych i spokojnych świąt. Liczę także na optymistyczne artykuły po Wielkiej sobocie :)