Oceny piłkarzy Legii za mecz z Ruchem - Broź i Rzeźniczak najlepsi

Redakcja

Źródło: Legia.Net

27-04-2015 / 20:12

(akt. 21-12-2018 / 15:24)

W piątkowym meczu ligowym Legia zremisowała w Chorzowie z Ruchem 0:0. Redakcja jak zwykle oceniła piłkarzy Legii w skali 1-10, gdzie 1 oznacza sugestię zmiany profesji, a 10 występ idealny, gdzie wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach oraz na samym dole w kolejności od najwyższej do najniższej. Zapraszamy do lektury.

Gra zespołu 7 (5,55 - średnia ocen zawodników Legii wg czytelników Legia.Net). W piątkowym meczu Legia pokazała naprawdę dobrą grę. Znakomity występ zanotowali przede wszystkim obrońcy, przez co Dusan Kuciak był przez cały mecz bezrobotny, dobrze wyglądało też przeprowadzanie piłki z obrony do ataku, współpraca pomiędzy piłkarzami i formacjami oraz konstruowanie ataku pozycyjnego. Zawiodła natomiast skuteczność, legioniści mieli kilka dogodnych sytuacji z rzutem karnym włącznie, ale albo brakowało wykończenia, albo ostatnie podania otwierające drogę do bramki były niezbyt precyzyjne. Żadnemu piłkarzowi mistrzów Polski nie można było też odmówić waleczności i ambicji. Jeżeli Legia tak będzie grać w kolejnych meczach i poprawi skuteczność, będziemy mogli z pewnością cieszyć się za każdym razem z trzech punktów. W piątek trzeba było niestety zadowolić się niezasłużonym remisem.


Dusan Kuciak 6 (6,14 - ocena czytelników)
. Bramkarz Legii nie miał w tym meczu praktycznie nic do roboty. Ruch oddał jeden lekki strzał w światło bramki, parę razy konieczna była interwencja przy dośrodkowaniach, raz Słowak musiał pod presją wybijać piłkę nogą. Wznowienia gry były w jego wykonaniu zazwyczaj udane, a jedno z nich w końcówce meczu stworzyło groźną sytuację pod ramką chorzowian. Bezstresowy mecz dla golkipera Legii.


Łukasz Broź 8 (6,24)
. Doskonały mecz prawego obrońcy mistrzów Polski. Nie pozwalał chorzowianom na akcje skrzydłem, blokował próby dośrodkowań, umiejętnie i precyzyjnie wyprowadzał piłkę i bardzo często i udanie włączał się w akcje ofensywne. Dwie akcje szczególnie zapadły w pamięć - ta, po której wywalczył rzut karny i wspaniała interwencja w defensywie w 49 minucie przy kontrze Ruchu po rzucie rożnym dla Legii. Miał dużo dokładnych podań do przodu wzdłuż linii, często wyprowadzających na dobrą pozycję Michała Żyrę, potrafił groźnie dośrodkować. Niecelne zagrania można policzyć na palcach jednej ręki. Występ bliski perfekcji.


Jakub Rzeźniczak 7 (6,26)
. W pierwszej połowie przyzwoicie spisywał się w defensywie, miał jedną niezbyt pewną interwencję, natomiast wiele zastrzeżeń mogło budzić wyprowadzanie przez niego piłki, oparte zbyt często na długich niecelnych zagraniach. W drugiej części meczu było już wszystko jak trzeba, zarówno w obronie, jak i w inicjowaniu akcji. Miał sytuację strzelecką w samej końcówce spotkania po stałym fragmencie gry, ale jej nie wykorzystał. Kolejny dobry występ „Rzeźnika”, ale tym razem co najmniej równie dobrze zagrała reszta jego kolegów z obrony.


Inaki Astiz 7 (5,44)
. Jakub Rzeźniczak zagrał doskonałą drugą połowę, natomiast Hiszpan brylował w pierwszej, wygrywając wszystkie pojedynki zarówno w grze kontaktowej z rywalem, jak i w powietrzu, imponując doskonałym ustawianiem się i przewidywaniem rozwoju sytuacji. W drugiej części meczu było go widać już nieco mniej, przegrał też dwa pojedynki główkowe. Nie popełnił w tym meczu ani jednego błędu i nie miał ani jednej straty, inna sprawa, że piłkę zazwyczaj wyprowadzał bezpiecznie i bez ryzyka do najbliższego partnera. W następnym meczu nie zagra po żółtej kartce otrzymanej po faulu taktycznym, za którą ganić go jednak nie należy -  w tym przypadku był to najwłaściwszy sposób na przerwanie kontrataku przeciwnika.


Tomasz Brzyski 7 (4,95)
. Tak jak „Brzytwa” w niedzielę raził niecelnymi podaniami, tak w piątek obejrzeliśmy metamorfozę lewego obrońcy Legii. Nieudanych zagrań do przodu było tylko kilka, a udanych całe mnóstwo. Przegrał przez cały mecz tylko jeden pojedynek, imponował dokładnymi, kilkudziesięciometrowymi przerzutami, a nawet kilka razy wszedł na obieg, raz kończąc akcję dośrodkowaniem, czego w ostatnim czasie raczej nie było dane nam oglądać. Dośrodkowania ze stałych fragmentów gry miał bardzo dobre i to raczej wina kolegów, że nie potrafili ich wykorzystać. Ocena mogła by być jeszcze wyższa, ale takich strat na kontrę dla rywala, jaką miał „Brzytwa” w 80 minucie popełniać po prostu nie wolno. Niemniej udział lewego obrońcy Legii w załatwieniu dziewięćdziesięciominutowego wypoczynku Kuciakowi był nie mniejszy, niż pozostałych jego partnerów z linii defensywnej.


Dominik Furman 7 (6,07)
. Pierwsza połowa niezbyt udana w wykonaniu „Furmiego”, miał kilka odbiorów, parę razy dobrze wyprowadził piłkę, ale były też dwie koszmarne straty w środku pola. W drugiej odsłonie meczu jednak  ręce same składały się do oklasków. Doskonałą grę defensywną pomocnik Legii poparł precyzją w wyprowadzaniu piłki i dokładnymi kilkunastometrowymi przeszywającymi podaniami, którymi uruchamiał Guilherme, gubiąc w ten sposób całą druga linię rywala. Pod koniec meczu oddał niezły, choć niecelny strzał po dobrym wyprowadzeniu piłki. Rzuty rożne bił nieźle, choć nie tak dobrze jak Tomasz Brzyski. Bardzo ważna była jego aktywność i pokazywanie się do gry przy wyprowadzaniu piłki przez obrońców, dzięki czemu Legia rzadko była zmuszona do gry długim zagraniem. Z taką grą może z pewnością aspirować do częstszej gry w podstawowej jedenastce.


Tomasz Jodłowiec 6 (5,90)
. W defensywie jak zwykle „Jodła” pracował bez zarzutu, w grze do przodu bywało różnie - potrafił na początku meczu po odbiorze zagrać doskonała prostopadłą piłkę, ale zdarzało mu się, jak w końcówce pierwszej połowie popełnić poważną stratę przy wyprowadzaniu akcji. Skupiał się przez cały mecz na defensywie, nieco za rzadko pokazywał się do gry, nadużywał trochę gry długą piłkę, ale przynajmniej kilkakrotnie była ona zagrana precyzyjnie. Oddał jeden niecelny strzał po dobrym wyprowadzeniu go na pozycję przez Michała Żyrę. Poprawny występ, ale oczekujemy nieco więcej aktywności przy budowaniu ataku i większej ilości ofensywnych wejść.


Michał Żyro 5 (4,92)
. Duża aktywność w ataku i w obronie, sporo ruchu bez piłki i wyjść na pozycję, do tego wygrywane pojedynki główkowe. Minusów też niestety kilka jednak było. Zmarnował dogodną sytuacja bramkowa pod koniec pierwszej połowy i jeszcze lepszą pod koniec drugiej. Widzieliśmy sporo zagrań niecelnych, mało udanych dośrodkowań pomimo dogodnych do tego pozycji, zbyt lekki strzał z rzutu wolnego i tradycyjnie już jedno przyjęcie długiego podania ręką. Gra prawą nogą cały czas prosi się o poprawę. Widywaliśmy „Żyrkę” bardziej efektywnego niż w piątkowym spotkaniu.


Guilherme Costa Marques 6 (6,18)
. Brazylijczyk bez problemu odnalazł się na nowej dla siebie pozycji już w drugim meczu. Sprawiał chorzowianom mnóstwo problemów swoją ruchliwością i zwinnością i bardzo często był faulowany. Był bardzo aktywny, szukał gry, często wyprowadzał akcję i zagrywał dobre, prostopadłe podania. Niecelnych zagrań miał mało, zazwyczaj szukał gry na małej przestrzeni, dobrze rozumiał się przede wszystkim z Michałem Żyrą i Dominikiem Furmanem. Główny problem „Gui” w tym meczu to skuteczność. W pierwszej połowie zmarnował stuprocentową sytuację po podaniu Marka Saganowskiego, a następnie tragicznie wręcz wykonał rzut karny. Kolejnej doskonałej okazji, tym razem w drugiej połowie, też nie potrafił wykorzystać. Fatalna skuteczność mocno obniża notę Brazylijczyka, ale sama gra robiła bardzo pozytywne wrażenie.


Michał Kucharczyk 6 (5,51)
. W pierwszej połowie miał trzy dobre akcje - jedną zakończył dośrodkowaniem, dwie pozostałe strzałami, które jednak były blokowane lub niecelne. W drugiej części meczu też pokazywał się do gry, ale z reguły po otrzymaniu piłki przegrywał pojedynki albo zagrywał niedokładnie. Znakomicie prezentował się natomiast w samej końcówce spotkania wyprowadzając trzy bardzo groźne akcje, ale koledzy nie potrafili jego bardzo dobrych podań wykorzystać, szczególne pretensje może mieć tu „Kuchy” do Jakuba Koseckiego. Z grą w defensywie bywało różnie, niekiedy jego interwencje były bardzo ważne, jak choćby zablokowanie strzału pod koniec pierwszej połowy, ale czasem nie nadążał z powrotem za prawym obrońcą Ruchu. Nierówny występ skrzydłowego Legii, był aktywny, miewał doskonałe zagrania, ale czasem brakowało mu dokładności.


Marek Saganowski 4 (3,60)
. Pierwsze pół godziny było najlepszym ligowym występem "Sagana" w tym roku. Bardzo dobrze wychodził po piłkę pod linię środkową, po których odgrywał piłkę kolegom do przodu, prezentował dużą ruchliwość, przeprowadził doskonałą akcję, po której Guilherme powinien zdobyć bramkę, wygrywał z obrońcami główki przy stałych fragmentach gry pod bramką własną i przeciwnika i oddał jeden niecelny strzał z dogodnej pozycji. Tyle, że weteranowi najwyraźniej sił starczyło tylko na 35 minut. Potem po prostu zniknął, rzadko pokazywał się do gry, a gdy dostawał piłkę, zazwyczaj ją tracił. Po trzech kolejnych nieudanych kontaktach z piłką w krótkim odstępie czasu Henning Berg zdecydował się na zmienienie „Sagana” i była to z pewnością dobra decyzja.


Oceny zmienników:


Orlando Sa 6 (5,83)
. Portugalczyk na boisko wszedł z dużą werwą, przeprowadził dwie indywidualne akcje, po których jednak nie dał rady dojść do pozycji strzeleckiej i raz uderzył niecelnie głową. Był bardzo pożyteczny przy zgrywaniu piłki, miał też jednak kilka niecelnych krótkich podań. Po faulu na nim powinien być podyktowany rzut karny, ale sędzia Jarosław Przybył najwyraźniej uznał, że niektóre elementy sumo zostały włączone do przepisów gry w piłkę nożną.


Jakub Kosecki (5,08)
. Grał zbyt krótko, by go oceniać. Mógł w 90 minucie rozstrzygnąć mecz na korzyść Legii, ale zamiast strzelać podał nieprecyzyjnie do Michała Kucharczyka.


W piątkowym meczu znów na najwyższe noty zasłużyli sobie obrońcy. Piłkarzem meczu zarówno czytelnicy wybrali trzeci raz z rzędu Jakuba Rzeźniczaka, redakcja natomiast wyżej oceniła grę Łukasza Brozia.

Oceny czytelników:

 

Jakub Rzeźniczak 6,26

Łukasz Broź 6,24

Guilherme Costa Marques 6,18

Dusan Kuciak 6,14

Dominik Furman 6,07

Tomasz Jodłowiec 5,90

Orlando Sa 5,83

Michał Kucharczyk 5,51

Inaki Astiz 5,44

Jakub Kosecki 5,08

Tomasz Brzyski 4,95

Michał Żyro 4,92

Marek Saganowski 3,60

 

Głosy oddało 331 osób.

Komentarze (24)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~L
 • 0 / 0
Oceny redakcji to chyba jakaś odgórna propaganda.
~xxxxxxxxxxxxxx
 • 0 / 0
Oceniamy gre druzyny i poszczegolnych pilkarzy a nie wynik...
~jani
 • 0 / 0
Poza Saganowskim zgadzam się z ocenami czytelników a nie redakcji. 7 za zremisowany mecz?
~zx
 • 0 / 0
coraz częściej oglądacie w redakcji inne mecze...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Redakcja oceny z kosmosu... chyba noty za styl, fajna gra, dużo sytuacji, ale wyjątkowa nieskuteczność, źle wykonany rzut karny i w efekcie strata 2 punktów powinny obniżyć ocenę piłkarzy Legii w meczu ze słabiutkim w tym sezonie Ruchem.
~Ledwozip
 • 0 / 0
Ocena drużyny przesadzona co najmniej o 3 punkty. Celem gry w piłkę jest zdobywanie bramek, a nie efektowna gra. Grając efektownie i nie potrafiąc wygrać można nawet z ligi spaść.
Bliżej mi do ocen redakcji niż do ocen kibiców. Przypomnę, że oceniamy grę zespołu z ta w meczu z Ruchem wyglądała bardzo dobrze. Zabrakło skuteczności, szczególnie Guilherme i Michałowi Żyro oraz szczęścia Kuchemu. Mnie też denerwuje wystawianie Sagana w pierwszym składzie ale jechanie po nim przez kibiców to nieporozumienie. Mamy kolejnego, po Michale Żyro, kozła ofiarnego. Guilherme rozegrał fajny mecz ale to on powinien zapewnić Legii zwycięstwo. Kibice jednak nie krytykują Brazylijczyka ale Sagana i Żyro.
Jeśli w następnych meczach poprawimy skuteczność a gra pozostanie na wysokim poziomie to o mistrzostwo i puchar jestem spokojny.
~Gaco
 • 0 / 0
Redakcjo!

Nie oceniajcie zawodników zwiedzając festiwal piwa. Za dużo promili w powietrzu. Wasza percepcja rzeczywistości jest przez to zachwiana.
331 osób się myli, czy może Wy? Nie po raz pierwszy zresztą.

Myślmy dalej, że wszystko jest super, a za 8 spotkań usłyszymy tylko szyderczy głos z wronek i wszystkich wsi dookoła.
~eL.T.Miak2
 • 0 / 0
Carskie Sioło. Bursztynowa Komnata. Mówi wam to coś?
i.imgur.com/S4kwKLU.jpg

16mm f/4 ISO3200
~mikiii
 • 0 / 0
Marunia OSTATNI znów, ciekawe, przecież Berg uważa, że zagrał najlepiej w każdym meczu! Mało kiedy indywidualne pochwały lecą od Berga, ale Marunia zawsze może na nie liczyć!

Nowy 2-letni kontrakt już podpisany?
~Porter
 • 0 / 0
Czy Twoim zdaniem drużyna grała lepiej z Orlando Sa na boisku, czy z Saganowskim?
~PD
 • 0 / 0
Drużyna nie powinna sobie wybierać, że gra lepiej z tym albo z tym. Saganowski jest ledwo poruszającym się po boisku piłkarskim emerytem, seryjnie marnującym dogodne sytuacje bramkowe, z ogromnymi brakami technicznymi i szybkościowymi, nie jest w stanie wygrać pojedynku biegowego z obrońcą rywala, jego waleczność nie przynosi żadnych efektów, podobnież zakładany przez niego pressing, jest po prostu zbyt wolny, żeby wywrzeć właściwą presję na rywalach. Jeżeli drużyna gra lepiej, kiedy na boisku przebywa zawodnik, który nie zmieściłby się w kadrach meczowych wszystkich drużyn Ekstraklasy poza Legią, to mamy problem.
~Mac
 • 0 / 0
Ale ci kibice nie znają się na piłce - ponad 2 pkt różnicy w ocenie tego samego zawodnika w tym samym meczu - SKANDAL!!!
Chyba za bardzo dmuchacie w tą trąbę, Redakcjo ...
A może to naciski z "góry"?
~40 plus
 • 0 / 0
Mac to gimbazowy skrót od Macierewicz?
~Mac
 • 0 / 0
40 plus ile daje średnie IQ?
~hejter gimbus L.NET
 • 0 / 0
Spiseq!
~przyszly sezon
 • 0 / 0
------------------------Boruc-------------------------
Rzezniczak---Junior----Jodlowiec----???????
------------Maslowski---------Furman-------------
------------------------Duda--------------------------
Guilherme---------------------------------???????
---------------------?????????----------------------


jakies propozycje na niewypelnione pozycje??
~mikiii
 • 0 / 0
Saganowski pasuje do każdej pozycji, idealny w napadzie, szybki na skrzydło, no i defensywny ideał!
~OMG
 • 0 / 0
Przesunięcie Rzeźniczaka na prawą obronę, zastąpienie go na środku Jodłowcem, żeby w jego miejsce wskoczył Masłowski?

Duże postępy w języku polskim, Henning.
~grrL
 • 0 / 0
------------------------Mielcarz-------------------------
Broź---Lewczuk ---Rzeźniczak-----Brzyski
------------Vrdoljak---------Jodłowiec-------------
------------------------Masłowski--------------------------
Guilherme-------- -------------------------Kucharczyk
---------------------Saganowski----------- -----------


pseudotrener ;H.Berg sezon 15/16

Piaście Gliwice drżyj
~Orlando Sa la la....
 • 0 / 0
------------------------Mielcarz-------------------------
Broź---Lewczuk ---Rzeźniczak-----Brzyski
------------Vrdoljak---------Jodłowiec-------------
------------------------Masłowski--------------------------
Guilherme-------- -------------------------Kucharczyk
---------------------Saganowski----------- -----------


pseudotrener ;H.Berg sezon 15/16

Piaście Gliwice drżyj
~Orlando Sa la la...
 • 0 / 0
------------------------Mielcarz-------------------------
Broź---Lewczuk ---Rzeźniczak-----Brzyski
------------Vrdoljak---------Jodłowiec-------------
------------------------Masłowski--------------------------
Guilherme-------- -------------------------Kucharczyk
---------------------Saganowski----------- -----------


pseudotrener ;H.Berg sezon 15/16

Piaście Gliwice drżyj
~13
 • 0 / 0
Boruc właśnie wchodzi do Premiership wraz ze swoim Bournemouth - zapomnijmy o nim :) To jeszcze nie ten sezon kiedy do nas wróci, może na stulecie jak spadną z ligi jako beniaminek..
~...
 • 0 / 0
Premiership? "Kibic"