Oficjalnie. Kastrati w MOL Fehervar

Maciej Ziółkowski

Źródło: MOL Fehervar

29-08-2022 / 13:09

(akt. 29-08-2022 / 14:41)

Lirim Kastrati został nowym zawodnikiem węgierskiego MOL Fehervar, z którym związał się kontraktem ważnym do czerwca 2025 roku.

Lirim Kastrati był związany z Legią od 2021 roku, kosztował ponad milion euro. Warszawiacy spłacili większość transferu zgadzając się na przejście Mahira Emrelego do Dinama Zagrzeb. Kosowianin zagrał 24 mecze w barwach "Wojskowych", zdobył 2 bramki, miał 1 asystę i obejrzał 3 żółte kartki.

Negocjacje z Kastratim nie były łatwe. Już zimą kilku agentów szukało mu klubu i nawet znaleźli, lecz stanowisko 23-latka było jasne – w nowym zespole chciał zarabiać więcej niż w Legii i dodatkowo chciał uzyskać odszkodowanie za zerwanie kontraktu w Warszawie. Latem nowego pracodawcy dla Kastratiego szukało kilkanaście osób, ostatecznie się udało. Piłkarz odszedł z Legii, nie otrzymał z tego powodu dodatkowych funduszy, ale w węgierskim klubie nie będzie zarabiał gorzej niż w Polsce. Zawodnik nie obciąża już budżetu płacowego, co trzeba uznać za duży sukces dyrektora sportowego Jacka Zielińskiego i jego ludzi. Jeszcze miesiąc temu pozbycie się Lirima wydawało się misją niemożliwą do zrealizowania.

Kastrati podpisał 3-letni kontrakt z drużyną z Węgier. W umowie znalazły się także bonusy, które mogą sprawić, że pewna kwota w przyszłości może trafić na Łazienkowską – czytamy w serwisie TVP Sport. – Latem skontaktowało się ze mną kilka klubów, ale MOL było najlepszą opcją. Rozmawiałem z dyrektorem sportowym, Istvanem Salloi, i trenerem, Michaelem Borisem – obaj chcieli, abym przeniósł się do Szekesfehervar. Jedną z najważniejszych rzeczy dla zawodnika jest poczucie zaufania. (…) Czuję, że to będzie dla mnie dobra okazja do pokazania się, chcę grać tak, by wrócić do reprezentacji. Jestem przekonany, że będę mógł pomóc drużynie dobrymi występami, golami i asystami – powiedział Kastrati, cytowany przez oficjalną stronę MOL Fehervar. Gracz miał jeszcze możliwość przenosin do HNK Rijeka, a według kosowskich mediów interesowały się nim również Racing Santander i AEK Ateny.

Komentarze (146)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Ciekawe jak będzie się prezentował w nowym klubie..
Generał broni
 • 0 / 0
Milion euro wyjechało na Węgry..
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lirim, Lirim my kupilim, Lirim ten oddalim, po tym Lirim pilim...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
NB. Na melodię „Pour toi” (Louis Gasté)/„Feelings” (Morris Albert).
Generał
 • 2 / 0
Interes życia Mioduskiego.Kupiony za mln oddany darmo.
Najszybszy piłkarz Europy sprzedany.
Generał
 • 0 / 0
Duże rozczarowanie,ale powodzenia.
Generał broni
 • 1 / 2
Czyli milion euro pojechało na Węgry..
Nareszcie. Ale z drugiej strony ciekawe jakby dostał więcej szans co by pokazał?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Fundamentem do wystawiania danego zawodnika w większej liczbie spotkań jest jego forma i praca na treningach. Najwyraźniej Kastrati nie dawał trenerowi argumentów, by otrzymywać więcej szans, a miał na to czas. Uznania nie znajdował, zresztą, w oczach kilku szkoleniowców, bo z kilkoma przyszło mu się przecież zetknąć w Warszawie. Tu nie ma zatem co dywagować. Ta historia dobiegła końca, i dobrze.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Gdyby Kucharski wciąż był dyrektorem sportowym, wówczas zaproponowałbym mu swoje usługi piłkarskie. Jestem wolnym zawodnikiem, nie trzeba za mnie płacić ani 1,00 EUR odstępnego. Jedyny koszt to 10 tys. EUR za podpis na kontrakcie. Zakładam, że Runjaić nie potrzebuje mnie w drużynie, dlatego byłbym skłonny rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron bez żadnego odszkodowania już dzień po jego podpisaniu. Czy to nie lepsza opcja, niż Kastrati wraz z jego kwotami?
Pułkownik
 • 1 / 0
To całkiem rozsądna propozycja, tylko że Kucharski mógłby się Tobą nie zainteresować przy takiej kwocie za podis. Myślę, że powinieneś oczekiwać nie mniej niż 100.000 €.
Pułkownik
 • 0 / 0
*podpis
Podporucznik
 • 0 / 1
Dzięki, pracuj nad sobą i powodzenia.
Dzięki i Powodzenia Tobie na drogę.
Podpułkownik
 • 0 / 1
Za co to dzięki?
Za to, że wreszcie odszedł
AbuHanna i Kastrati cyk i 2,5 mln zeszło z pensji
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To pozytywna strona sprawy. Gorzej, że cierpi na tym rywalizacja w zespole, chociaż tak naprawdę ani Hanna, ani Kastrati tej rywalizacji specjalnie nie generowali.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Weźmy teraz Lirima Kastratiego z Ujpestu. Potrzebujemy przecież obrońców! I jest o miesiąc młodszy od naszego Lirima.
Co by nie pisać Kastrati w przynajmniej małej części spłacił się, strzelając zwycięską bramkę w Moskwie. Byli i są gorsi id niego.
I są? W Legii? Jestem ciekaw którzy...
Podpułkownik
 • 3 / 0
Skibicki, może Rosołek... obaj się zasłużyli strzelając zwycięskie gole przeciwko Amice, potem też jakieś pojedyncze dobre mecze mieli. Ale grali głównie z powodu przepisu o młodzieżowcu. Czy któryś z nich kiedyś zagra w zespole poziomu Legii bądź wyższym? Tego im życzę, ale nie bardzo w to wierzę.
@Pietrek Legia
Charatin, Kramer
Jabadabadu

Charatin chociaż potrafi przyjąć piłkę i podać do kolegi z zespołu. Kramera jeszcze tak naprawdę nie znamy. Kastrati ma braki we wszystkich aspektach piłki nożnej. Jeździec bez głowy z mizernym dryblingiem. Kompletnie pomylił dyscypliny. I naprawdę ciężko wskazać gorszego piłkarza.
Ajsberg

Skibicki z Rosołkiem właśnie przynajmniej sie zasłużyli w klubie. Rosołek miał całkiem fajną wiosnę za Vuko a Skibicki może troche przypomina Kastratiego bo to taki sam jeździec bez głowy jak Kastrati ale czy gorszy od niego? Ciężko stwierdzić myślę że to podobny poziom.
Kramer nie rozegrał jeszcze meczu w Legii, masz zero materiałów porównawczych między nim a Kastratim.

Kastrati się oczywiście nie spłacił, przecież to są brednie. Gość dostawił nogę do piłki w akcji, którą rozegrali Nawrocki z Mucim. Wcześniej przez 90 minut cała drużyna pracowała na ten wynik. Legia utopiła na niego prawie 1,5 mln euro na transfer + premie dla zawodnika i prowizje dla agenta, ponad roczną pensję, straciła Emrelego z dużym potencjałem sprzedażowym i bonusy za Kulenovicia. Wcześniej musiała zapłacić Emrelemu za podpis i prowizje agentowi łącznie pewnie z kilkaset tysięcy euro. Wszystko po to, by jakoś zneutralizować sobie stratę wygenerowaną na tym podpiłkarzu, którego odstawiło czterech kolejnych trenerów Legii.
,,Charatin chociaż potrafi przyjąć piłkę i podać do kolegi z zespołu,, ...
takich piłkarzy co ma TAKIE ,,ponadprzeciętne,, umiejętności jest w 1 lidze polskiej sporo i za mniejsze pieniądze...Kramer -póki co został WYSELEKCJONOWANY przez obecnego dyrektora sportowego i jest tylko na liscie płac i w gabinetsch lekarzy. Na dzien dzisiejszy to nieporozumienie. Odpali albo odpalą jego. Póki co jest jak Yeti wszyscy o nim mowia ,ale nikt go nie widział. Pod tym względem jest zdecydowanie lepszy..., taki ukryty ,,talent ,,,
Co do Kramera wielu uważa go za szklanego. Ma niewdzięczną kontuzję którą długo sie leczy, jestem pewien że gdy wróci do treningów opinia o nim obróci się o 180 stopni. Moim zdaniem to bedzie człowiek terminator. Co do umiejętności piłkarskich ciężko cokolwiek napisać.

A Charatina wymieniasz jako gorszego od Kastratiego. Wymieniłem pierwsze z brzegu dwie umiejętności piłkarskie dzięki którym nakrywa Kastratiego czapką. I to nie to że robię z niego Pana Piłkarza bo nie mam przekonania do Charatina i uważam że powinien zmienić otoczenie ale Kastrati nie ma umiejetności żadnej. Gdy był zawodnikiem Legii nawet nie pokazał tej szybkości którą zachwycał się Mioduski na Legiatalk.
Rosołek miał fajna wiosnę...chyba na obozie w Dubaju!
7 miejsce w punktacji kanadyjskiej razem z Wietesem i Mladenem choć grał tylko wiosną. Tak, to była dobra runda w jego wykonaniu. Zrobił co do niego należało.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Poldi1916,
naturalnie masz sporo racji odnośnie do Kastratiego, natomiast jeśli piszesz, że w Moskwie "gość [tylko] dostawił nogę do piłki w akcji, którą rozegrali Nawrocki z Mucim" to jest to prawda, ale i zarazem - oddajmy sprawiedliwość - pewne niedocenienie faktu, że Kosowianin potrafił znaleźć się we właściwym miejscu o właściwym czasie. I dużo radości tym swoim golem jednak kibicom Legii przyniósł.
Ten fakt akurat doceniam, ale wyżej zastosowano jednak zbyt duże uproszczenie pisząc, że Kastrati się tym spłacił, bo się nie spłacił. W tej akcji zrobił kluczową rzecz, ale najprostsza z możliwych. To co najtrudniejsze wykonali jednak Nawrocki z Mucim. Gdyby Kastrati wyprowadził sam te akcje i przebiegł pół boiska z piłką, wykończył akcję i strzelił bramkę, to wtedy takie stwierdzenia byłyby uzasadnione.
Podpułkownik
 • 3 / 0
A czy nie moglibyśmy czasem, jak normalny klub, sprzedać kogoś, a nie oddawać?
Sprzedaliśmy Wieteskę.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Jeden sprzedany, jeden oddany - imponujące osiągnięcie. Rozumiem, uznali, że Lirim się nie sprawdza. Ale oddawać? Porąbane...
A co, trzymać go przez kolejne 3 lata i płacić pensję?
Porucznik
 • 0 / 0
Lepiej płacić pensje za siedzenie na trybunach, ewentualnie ławie w 3 lidze... Przerwany projekt to zaoszczędzone pieniądze widoczne w bilansie rocznym...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Nie, lepiej poczekać i poszukać frajera, który go kupi.
Za ile ten frajer miałby go kupić? Jakieś sugestie kto miałby być tym frajerem?
Szukali długo i nie znaleźli. Do tego dochodziły preferencje zawodnika bo miał długi kontrakt (chciał zarabiać nie mniej i mieć długi kontrakt).
Z jednej strony szkoda, że transfer bez odstępnego ale z drugiej dobrze, że dało się znaleźć frajera i udało się zaoszczędzić sporo na jego przyszłej pensji.
Czemu nie podano kwoty za transfer ? co od dzisiaj Mioduski .zakazał podawania kwot które później i tak przelewa na swoje konta w Luksemburgu ?
nie podano, bo nie ma czego podawać...
Bank w Luksemburgu nie księguje takich kwot.
Żegnaj Lirim szybka strzało życze ci powodzenia w nowym klubie
Kasa wywalona w bloto. Nie pierwszy raz.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jedne z największych wtop finansowych Legii to transfery do klubu w obrębie Ekstraklasy. Czy Slisz faktycznie wart był zapłaconych za niego pieniędzy, można ocenić na bieżąco, a warto przypomnieć choćby jeszcze sprowadzenie Masłowskiego.
Ktoś teraz bije brawo w węgierskim klubie ;)
Ściągnięto takiego grajka... za darmo ;)
Generał broni
 • 3 / 0
Niby "baba z wozu", ale kasy na nim wtopiono coś koło 700k euro.
Bywa... gdy przychodził do Legii to eksperci mówili o świetnym transferze...
Generał brygady
 • 2 / 0
Z perspektywy Węgrów dziwny transfer, zwłaszcza że nie są ligowym słabeuszem i grają w ataku pozycyjnym, czego Kastrati nie ogarnia. Liczby w Lokomotivie miał z tego powodu że mógł się pościgać z obrońcami, wybiegając z zaparkowanego autobusu. No ale to już nie nasz problem :p
Za darmoszkę... i to z Legii !
Nie dziwi mnie wcale, niczym nie ryzykują.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
No patrz, a Barcelona się nie interesowała?

Żegnamy bez żalu. Żal, że Kucharski nie poniesie konsekwencji swojej indolencji.
Czy kiedykolwiek ktoś ponosi konsekwencje ?
Taka robota i ryzyko jest wliczone.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Pamiętam, że Ty, naczelny jarząbek kudłatego, wychwalałeś transfery Kucharskiego. A mnie jako kibica po prostu mierzi, gdy widzę, co z moim ukochanym klubem wyprawia loczek i jego świta.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Myślę, że zwolnienie z pełnionej funkcji to już poniesienie konsekwencji samo w sobie. Tak czy inaczej mam nadzieję, że w Legii obu panów już nie zobaczymy, nawet na trybunach
Jarząbek ;))
Kucharski robił dobrą robotę, taka sama robi Zieliński... nie tutaj szukałbym problemów.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeśli nie widzisz różnicy w pracy Ziela i Radka - oksa, to nie mam pytań.
Panowie nie zrzucajmy wszystkiego na Kucharskiego. Jakby Miodek nie pozwolił to był Kucharski grosza nie wydał
Gdyby Miodek miał się na wszystkim znać, to po co zatrudniałby Kucharskiego?
Nie pierwszy i nie ostatni prezes na świecie który zatrudnił nieodpowiedniego pracownika.
Żegnamy, bez żalu. Powodzenia!
Bez żalu ale z dużym znakiem zapytania, czy aby w 100% wykorzystano jego potencjał ?
Generał broni
 • 5 / 0
Dzięki Lirim za bramkę w Moskwie za to masz szacun na zawsze. Powodzenia (L)
To zostanie w pamięci na zawsze...
Kastrati i Janusz Gol ludzie którzy podbili Moskwę:)
Podpułkownik
 • 1 / 0
Z tamtego meczu, to najbardziej pamięta się bramkę Rybusa.
Generał broni
 • 1 / 1
Mogę zrozumieć to że Legia dała się naciąć i kupiła go z Dinamo Zabrze, dobry klub itd ale że MOL podpisał z takim pasożytem kontrakt, zadziwiające jak wiele rzeczy w piłce.
Kastrati poz bieganiem nie wiele ogarnia, taktycznie amator, bez ambicji ze sporym ego, piłkarsko słaby a i tak całą karierę przesiedzi na grubych kontraktach, znając życie Węgrzy nie będą ostatni którzy dali się naciąć.
Podpułkownik
 • 2 / 2
Sykora niechciany w Lechu pozbyli się go bezgotówkowo a dziś pierwszy skład Victoii Pikzno i Liga Mistrzów, wyśmiewany w słabiutkiej Wiśle Kliment dzis gra w LM
U nas rezerwowy Trickovski gwiazda lepszej ligi cypryjskiej tam super snajper .....
Nie zdziwię się, gdy Kastrati tam zaistnieje
Ps
O Lewandowskim nie pisze nawet
Generał broni
 • 0 / 2
to nie ten typ, problemem Kadtratiego jest charakter, nie zła aklimatyzacja w drużynie, liga która mu nie leży czy trener, to wszystko można zmienić charakteru nie bardzo

Za jakiś czas Larim trafi na ławkę i poczuje się urażony bo przecież on jest super, nic nie musi zmienić to otoczenie będzie winne

SaPinto się nie zmieni i Kastrati też się nie zmieni
Na czym polega jego pasożytnictwo?
Nie każdy gracz sprawdzi się w każdym klubie. Przyczyn może być wiele, poczynając od zdrowia i charakteru gracza, a kończąc na taktyce, trenerze i atmosferze w drużynie.
Real kupił Hazarda za 115 mln. euro. W najlepszym piłkarskim wieku. Po wielu świetnych sezonach w Chelsea. Hazard przez trzy lata rozegrał dla Realu 53 mecze, 3383 minuty, średnio 64 minuty na mecz. Belg zaliczył 6 goli i 10 asyst. Taką kasę też można wyrzucić w błoto.
Problem polega na tym, że my nie jesteśmy Realem...
Fakpley Jak zwykle nie rozumiesz porównania, nie dziwi mnie to ;)
Taki Hazard w przeliczeniu na Legię to byłoby 10 mln € w błoto i to dopiero byłoby grubo nietrafione.
Dodam Pogbę w Menchesterze ;) kolejne 100 mln w błoto ;)
Podpułkownik
 • 0 / 0
Przyznaję, w dziedzinie transferów piłkarskich dzieje się wiele rzeczy absolutnie niewytłumaczalnych i to nie jest żadna złośliwa aluzja do Legii. Jest taki jeden zawodnik, zaliczany do międzynarodowego topu, którego urokowi ulegali kolejno (i ulegają do dzisiaj) trenerzy takich drużyn jak Stuttgart, Lipsk, Chelsea i reprezentacja Niemiec. Tylko ja, ignorant, ile razy go zobaczę, tyle razy zdjąłbym go z boiska już po 10 minutach, bo oczy i serce bolą. Tak, że należy się do tego po prostu przyzwyczaić.
@Tata60 - wymienieni przez ciebie zawodnicy naprawdę partolili w poprzednich klubach, co tylko się dało spartolić (podobnie jak as przytaczany przeze mnie powyżej). To jest to niewytłumaczalne w futbolu. Z Kastratim może nie być tak optymistycznie, bo bardzo średnio się sprawował i w Dinamie, i w Legii. Ale życzmy mu sukcesów, to nie on podjął decyzje transferowe, które nas zbulwersowały.
Pułkownik
 • 0 / 0
Na tym co i twoje pasożytnictwo na tym forum.
trickovski to w ogóle szkoda że tak bez historii od nas odszedł. kawał grajka
Pułkownik
 • 2 / 0
Cóż, skoro nie dało się typa sprzedać, to lepiej tak niż go trzymać na ławce. Porażka Mioduskiego i Kucharskiego, ale dla Zielińskiego to w sumie sukces, bo pozbył się problemu.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Zawsze chcę pamiętać wszystko to, co dobre. Bramka ze Spartakiem w Moskwie i uciszona kacapię zapamiętam na całe życie.
powodzenia Lirim, zawsze i wszędzie. Trzymaj się.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tym bardziej że Spartak jest synonimem Amiki Poznań.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"mleczne rodzeństwo":)
Szerokiej drogi i szybkiej nogi. :-)
Generał dywizji
 • 1 / 0
Rzeczywiście szybki. Szybko odszedł.
Kapitan
 • 1 / 1
Żegnamy najemnika bez żalu...
Kapitan
 • 5 / 0
Brawo Panie Dyrektorze JZ!!! Pięknie posprzątałeś kadrę!!! budżet płacowy Legii wreszcie oddycha.
18 zawodników odeszło- Wieteś sprzedany za godne pieniądze,
4- rozwiązany kontrakt/Lopes, Sterebinger, Kastrati i Jaszczur/,
5- koniec kontraktu/ Boruc, Pekhart, Włodarczyk, Hołownia i Verbic/
8 - wypożyczonych do innych klubów
Kapitan
 • 3 / 1
Tych 23 z pola co zostało gwarantuje miejsce na podium!!! a w zimie może coś się ciekawego się trafi! Prawda?
Kapitan
 • 0 / 1
Krzyż na drogę
W jego przypadku półksiężyc, ale to szczegół
~kibic
 • 0 / 0
Oby już więcej takich transferów do Legii nie było. Z tego newsa wywnioskować można, że jeszcze przyzwoicie tutaj mu płacono, choć jego rola była od dawna marginalna. Tak się często kończy sprowadzanie na siłę, bo opinia publiczna żąda. Brawa dla dyrektora Zielińskiego, że się pozbył zawodnika. W obecnej sytuacji, chyba niczego więcej uzyskać się nie dało. Sam zawodnik - wyjątkowo mało rozgarnięty w dziedzinie piłki nożnej, za to swoich interesów finansowych potrafi strzec, jak wynika z newsa. Brrrr
Major
 • 0 / 0
Przyzwoicie mu płacono? On miał u nas kontrakt gwiazdorski...
Kiepski transfer do Legii ale dobra praca aby sie pozbyc gracza, ktory duzo kosztuje. Teraz niech sie Wegrzy martwia ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Skoro i tak nie byłby brany pod uwagę przez trenera to dobrze że odszedł.
Mimo wszystko mam wrażenie że na szpicy mógłby coś pokazać.
Jakieś 15 lat temu może tak, dziś nikt nie szuka napastnika biegającego tylko do przodu. Jego problemem było to, że nie chciało mu się grać w grze obronnej. Bardzo dużo grał na alibi i jak usłyszał że ktoś ma go asekurować, to on odbierał to jako „broń za mnie”. Jak mu zabierzesz zadania defensywne, a on sam zacznie zostawać po treningach i ćwiczyć przyjęcie, strzał i podanie to może z niego coś będzie jako napastnika.
Porucznik
 • 3 / 0
To najlepszy wybór prawdopodobnie dla wszystkich ze stron. Powodzenia Limir!
Porucznik
 • 0 / 0
Lirim* ;)
Niektórzy pisali, że nie dostał szansy;) W sparingu z Dinamem dostał i dał czadu. Pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał;)
Z szybkoscia wiatru mogl wode podawac bardziej perspektywistycznej pozycji dla niego nie widzialem w klubie
Mógłby jeszcze bidony kolarzom podawać ale tylko na długiej prostej by biedacy mogli go dogonić albo na zjazdach szukać szansy na uzupełnienie płynów.
Major
 • 1 / 2
Ktoś powie że tak nie wypada ale mam to gdzieś. Won. I niech nie wraca. Dla mnie to była główna twarz tego zeszłorocznego marazmu. 1.5kk euro warty zawodnik który chyba częściej się przewracał niż wykonywal dobre dośrodkowanie. Gdyby nie ta bramka z spartakiem to chyba na luzie znalazłby się w najgorszej 11 w historii klubu. Żegnam ozięble.
Panie Jacku dobra robota za znalezienie klubu dla Kastratiego i w razie czego jeszcze jakieś bonusy mogą do Legii w przyszłości trafić...
Wielka szkoda ... Dla wegrow ze go wzieli bo my go tak kochalismy.. A tak na serio to transfer na plus dla naszego budzetu plac... Czyli Jaca potrafi slepemu okulary sprzedac ze potrafili go komus wcisnac
Jeden z najmniej zrozumiałych "transferów" Naszego byłego dyrektora, zatrudnionego teraz w w kraju o cieplejszym klimacie. Jednym z decydujących argumentów była dobra postawa Kastratiego w meczach z Legią. Jest takie stare polskie przysłowie, które mówi, że, cyt. " ......Jak nie miała baba kłopotu, kupiła se prosię". Podobnie było z Naszym bohaterem. Klub stworzył sobie problem, który dzisiaj "bohatersko " rozwiązał. Z wcześniejszych opisów wynika, że była to umowa warunkowa tzn. Lirim zrzeka się pieniędzy z kontraktu mającego jeszcze obowiązywać 3 lata, a Legia pod tym warunkiem rozwiązuje kontrakt. Wbrew pozorom jest dość sensowna transakcja dla obydwu stron. Klub co prawda nie odzyska wyłożonej na zawodnika kwoty ok. 1 200 000,00,-€, nie będzie musiał jednak zapłacić mu podobnej kwoty za trzy lata kontraktu. Ergo oszczędzi na przyszłym budżecie płacowym bez utraty jakości. Na to miejsce można zakontraktować niezłego zawodnika, najlepiej z kartą zawodniczą na ręku. W Naszej sytuacji ekonomicznej - bezcenne. Widać jednak jakiś sens w tym postępowaniu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Jeden z najmniej zrozumiałych 'transferów' Naszego byłego dyrektora"...

Owszem, ale tu kluczowym jest napisać, że za ponad milion euro. Gdyby bowiem Kastrati kosztował czapkę gruszek, krytyka jego postawy oraz sensu sprowadzenia tego piłkarza na Łazienkowską byłaby relatywnie mniejsza.
~Egon.
 • 0 / 0
Cienias, a wymagania, jak u gwiazdy.
On idzie na konto Kucharskiego więc wszyscy szczęśliwi. Widzę że w MOL są zawodnicy o których się mówiło w kontekście Legii: Heister, Pokorny czy Szabanow. Wygląda na to że MOL współpracuje z tymi samymi managerami co Kucharski. Wcisnęli tam teraz Lirima, Legia nic nie zarobi ale pośrednik pewnie tak. W każdym razie dobrze że udało się komuś wcisnąć tego lekkoatletę udającego piłkarza.
Dawno nikt tak pięknie nie kaleczył futbolu jak on ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Fakt, dawno. Ostatnio Michniewicz.
Michniewicza widziałeś jak gra w piłkę? Ty to jednak jesteś ułomny.
Pietrek
Może Mac jest fanem Amiki z czasów przed przefarbowaniem się na Lecha?
Pamięta Czesława z boiska?
Hahaha może ;) Michniewicz kojarzy mu sie z amiką a amiki już nie ma więc go szlag trafia ;)
~Inglot
 • 0 / 0
niech Węgrów teraz ciszy swoją grą
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Rzeczywiście nie raz może ich (u)ciszyć, rzadko natomiast cieszyć.
Generał broni
 • 0 / 5
Jak się kupuje zawodnika po oglądnięcie jednego krótkiego filmiku to to i topi się miliona euro
Podpułkownik
 • 1 / 0
Tak po prawdzie to on zagrał przeciwko Legii w 1 meczu kwalifikacji LM w Zagrzebiu. Wszedł około 60 minuty na boisko.
Rok temu najszybszy skrzydłowy Europy , dziś oddany z pocałowaniem w rękę. O kwotę transferu oraz ile zarobiliśmy nie pytam. Trzeba mieć kudłaty łeb do interesu i dyplom Harvardu żeby takie deale robić. Brawo zarząd! brawo właściciel!. Stworzyliście problem, który sami potem rozwiązaliście i jeszcze będziecie się chwalić że zeszliście z pensji i wmawiać że to sukces. Ja się z tego cieszyć nie będę bo to mydlenie oczu. To jest porażka żeby kupić za euro bańkę, potem przez rok trzymać na kontrakcie i oddać za nic. Gamonie!
Gdyby tu dalej byl Kucharski to Zgoda w 100 procentach. Ale od kilku miesiecy mamy Zielinskiego I to co zrobil w tym okresie dla mnie jest duzym sukcesem. Jego sukcesem, nie kudlatego oczywiscie. Pozbyl sie szrotu w kilku przypadkach, wykupil Maika I za reszte grosiakow jakie dal mu miodek wzmocnil druzyne. Wierze ze druzyna odpali, zima dokupimy ze 2-3 kocurow na puchary. Mysle ze Kostorz to kwestia lato '23 lub najpozniej zima I poleci jak Majecki za 7-8m Euro. I wtedy bedzie mozna cos poszalec na rynku. Jest tez program wprowadzania mlodych z akademii -jestem optymistą.
Jak przychodził to kibice byli zachwyceni i mówiono że wciągnie ligę nosem.

Jak przychodził Luqi i Gui którzy to zrobili to był lament że bierzemy z plaży zawodników.

Wniosek jest prosty, nie spróbujesz to się nie przekonasz.
Krzychu, ja tez jestem optymistą jeśli chodzi o teraz. Jednak uważam, że nie należy mówić że dobrze, że zeszliśmy z pensji, tylko walić prosto w oczy: "bańka w błoto, kontrakt przez rok za nic i jeszcze odszedł za darmo, to jest kompromitacja". Bo rok temu po awansie do LE Kucharski z Miodkiem polecieli jak celebrytki na zakupy, byle wydać, byle kupić, chu.j ze będzie wisieć w szafie, byle się zamknęli. A przecież 3 mln za Jurę i kasa za awans do LE to nie były małe pieniądze. Oni to przej.ebali. Oddanie Kastratiego i cała jego przygoda w klubie to blamaż na całej linii, selekcja, kontrakt, wizja itd.
A gdzie wypowiedź Dario wizjonera i znawcy footballu o najszybszym wtopieniu miliona EUR? A co do Kastratiego... szybko przyszedł, szybko odpadł i szybko sprzedany został-za frytki.
Bo Kastrati to jest" szybki "człowiek...:)
Generał broni
 • 2 / 0
Śpieszmy się kochać naszych zawodników tak szybko odchodzą ;)
Podpułkownik
 • 0 / 0
Kastraldo Legenda
Niestety przez najbliższe lata będziemy musieli śledzić jego postępy w sekcji "Byli Legioniści" :)
Generał dywizji
 • 2 / 0
Powodzeni.
Szkoda ze 1mln eurasow poszło do kosza ale chociaż schodzimy z wysokiej pensji
~Ripper
 • 0 / 0
niech Węgrów teraz czaruje swoją grą
Podpułkownik
 • 2 / 0
Patrząc na to zdjęcie to faktycznie nie miał szans w Legii, bo pomylił sekcje. A serio jego gol dał w Moskwie jakieś 420 tys. euro i tyle. Tak czy inaczej powodzenia na Wegrzech.
Sierżant
 • 2 / 0
To czytając oficjalne informacje musi jeszcze dopłacić jakieś 900 tysi, żeby wyszło na 0.
To czytaj ze zrozumieniem.
Emreli przyszedł za darmo. Kastrati za 1,5 mln
Emreli odszedł za 1,5 mln. które poszły na spłatę Kastratiego. Deal bezgotówkowy, coś jak w starym dowc***e, gdzie Baca sprzedawał psa za milion. I sprzedał. Za dwa koty po 500 tys.
Suma summarum Legia na tym nie straciła jakiś tam wielkich pieniędzy.
Inną sprawą jest ile nie udało się zarobić na Emrelim, ale to już inny temat.
Sierżant
 • 1 / 0
To ty przyjacielu czytaj ze zrozumieniem, Emreli poszedł do Dinama jako CZĘŚĆ zapłaty za Kastratiego. Słowo klucz.
Za Emrelego, nawet w okolicznościach w których odchodził, Legia mogła zainkasować spokojnie kilkaset tysięcy euro.
Więc nawet nie będąc wybitnym ekonomistą można łatwo policzyć, że Legia straciła jeśli nie 900 tyś. to 700-800 tyś., ale po szczegóły zapraszam cię do Dyrektora Zielińskiego lub działu księgowości klubu :)
Zapłata za Kastratiego była rozłożona w czasie i tak naprawdę to tajemnicą obu klubów jest ile zostało przelane. Rzucasz setkami tysięcy a równie dobrze mogło to być tylko 100.
Nie wiadomo też, czy to co zostało już zapłacone nie zostało lub nie zostanie w jakiejś formie zwrócone. Może się okazać że mamy spory procent od dalszej sprzedaży Emreliego.
No i już...po wszystkiemu:(...nie mamy najszybszego piłkarza Europy
Ciekawe ile monet dostaliśmy za tak szybkiego gracza?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Gratis to uczciwa cena
Porucznik
 • 4 / 1
Żegnamy w ten sposób dwa nieprzyjemne incydenty w historii klubu. Kastrata i Emrelego za jednym razem. W sumie kosztowało nas to więcej zdrowia niż pieniędzy ale kilka waznych bramek strzelili. Mimo tego będę starał się ich wymazać z pamięci.
~AveL
 • 0 / 0
Więcej zdrowia niż pięniędzy? Emreli odszedł za darmo w rozliczeniu na Kastratiego... Teraz Kastrati odchodzi za darmo, interesy życia :D
Dokładnie. Dobrze że to koniec.
Generał broni
 • 0 / 0
Nikt tak pięknie nie robi interesów jak Mioduski. Tu straci troche tam straci trochę i biznes się kręci.
Sierżant
 • 1 / 0
AVE!!!
Sierżant
 • 2 / 0
Przy finalizacji jego transferu do Legii, zastanawiałem się o co chodzi i dlaczego utalentowany, młody zawodnik Dinama jest w zasięgu polskiego klubu. Odpowiedź poznałem bardzo szybko, chłop nie nadaje się nawet do polskiej przaśnej ligi.
Tylko czy w kwestii umiejętności piłkarskich czy głowy.
Bo to co pokazywał na boisku raczej wskazywało na to drugie. Patrząc na jego CV nie możliwe jest aby tak kaleczył grę. Musiał chcieć...
Sierżant
 • 2 / 0
A jakie to ma znaczenie dla jego pracodawcy, efekt końcowy jest taki sam. Nie nadaje się do piłki nawet na tak miernym poziomie jak polski.
~Ripper
 • 0 / 0
niech Węgrów teraz czaruje swoją grą
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Raczej: oczaruje.

Swoją drogą, kto wie?