Paweł Stolarski: Wzoruję się na Piszczku i Błaszczykowskim

Marcin Szymczyk

Źródło: PAP

12-10-2018 / 09:45

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

- Moim ulubionym klubem jest Borussia Dortmund, a wzoruję się na Łukaszu Piszczku i Jakubie Błaszczykowskim - mówi w rozmowie z Polską Agencją Prasową 22-letni obrońca Legii Warszawa, Paweł Stolarski.

Trudny moment


- Mam za sobą kryzys, który przeszedłem cztery lata temu. Zostałem wypożyczony z Lechii Gdańsk do Zagłębia Lubin. Zdecydowałem się na ten ruch, bo chciałem jak najwięcej grać. Po trzech rozegranych spotkaniach kontuzja mięśnia czworogłowego wykluczyła mnie na sześć tygodni. Po powrocie do gry uraz się odnowił, a Zagłębie sprowadziło innych zawodników na moją pozycję. Kiedy wróciłem do zdrowia, ciężko było wywalczyć miejsce w składzie. To był najtrudniejszy moment w mojej dotychczasowej karierze.


Ricardo Sa Pinto


- Kiedy przedstawiciele Legii się do mnie zgłosili, byli bardzo konkretni. Wszystkie formalności załatwiliśmy zaledwie w tydzień i szybko przeprowadziłem się do Warszawy. Z trenerem Sa Pinto ciężko trenujemy, a ja jestem typem zawodnika, któremu to odpowiada, bo później lepiej czuję się na boisku. Nasza praca przynosi efekty i wszystko zmierza w dobrą stronę. Nie lubię porównywać trenerów, bo każdy z nich ma swoje zasady. W metodach treningowych Portugalczyka jest wiele elementów, z którymi spotkałem się do tej pory, ale od każdego trenera można nauczyć się nowych rzeczy. Sa Pinto jest szkoleniowcem z dużą charyzmą i poświęca drużynie wiele czasu. 


Wymarzony kierunek


- Póki co nie chcę za bardzo wybiegać w przyszłość. Przyszedłem do Legii, aby z nią zdobywać trofea. Dlatego teraz koncentruję się jedynie na ciężkiej pracy, aby krok po kroku piąć się w górę. Ale moją ulubioną ligą zdecydowanie jest Bundesliga. Podoba mi się styl, w jakim zespoły tam grają. Oglądam ją z przyjemnością. Ulubionym klubem jest natomiast Borussia Dortmund, a wzoruję się na Łukaszu Piszczku i Jakubie Błaszczykowskim.

Komentarze (9)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~.,.,.,.,
  • 0 / 0
ja też bym chciał, żeby Stolarski wzorował się na kimś lepszym (oczywiście szanuję wybór Pawła) i nawet miałbym swój typ ale obawiam się że obszczekają mnie kundelki które nie mogą wytrzymać jak ktoś napisze coś z czym się nie zgadzają. zaraz ujadają i wyzywają ale tylko przez internet bo w realu jeden z drugim dostałby kopa w psią mordę i schował się do budy.
~AdambezEwy
  • 0 / 0
Zmień pampersa iwan bo walisz
~Cez
  • 1 / 0
A moim ulubionym klubem jest Legia Warszawa.
Generał dywizji
  • 0 / 6
A nie mógłbyś wzorować się na kimś lepszym?
Przez wiele lat najlepsi na swoich pozycjach polscy piłkarze to chyba dobry wzór.
A na kim ty się wzorujesz w swojej pracy?
Domyślny awatar Plutonowy
  • 3 / 0
a mógłbyś się odpierwastkować od chłopaka?
Generał dywizji
  • 0 / 4
Hej dziewczyny a mogę mieć własne zdanie? Dla mnie Piszczek to bandyta który powinien siedzieć za korupcję w PL piłce,a Blaszczykowski jest gorszy od
Generał dywizji
  • 0 / 0
Arjen Robben,coś ucieło.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Norma w twoim przypadku iwanku, rozum ci odcięło