Paweł Wszołek: Legia to moja reprezentacja

Maciej Ziółkowski, Piotr Gawroński

Źródło: Legia.Net

11-01-2020 / 17:00

(akt. 11-01-2020 / 19:05)

- Skupiam się na treningach i na tym, aby nie doznać kontuzji. Ciężka praca się obroni. Kadra? W tym momencie Legia to moja reprezentacja - opowiada Paweł Wszołek, pomocnik "Wojskowych".

- Długie zgrupowanie w Turcji? To pozytywna sprawa. Wiemy, że pogoda będzie sprzyjać treningom. Zawsze złapiemy trochę tej witaminy D (śmiech). Zgramy się jako drużyna. Trzy tygodnie obozu nie jest krótkim czasem, ale będziemy tam wspólnie. Jesteśmy jednością. Przyjdzie moment na poprawienie mankamentów.

- Młodzież? W takim wieku musisz być pewnym siebie. Bardzo często nie jest łatwo takim graczom wchodzić do zespołu. Weterani i starsi piłkarze pomagają młodszym zawodnikom. W Legii znajduje się wielu utalentowanych młodzieżowców, co pokazują na boisku. Przede wszystkim są świetnymi ludźmi. Najważniejsze, aby to wspólnie działało. Gdy jesteś bardzo dobrym piłkarzem, a poza murawą sprawiasz jakieś problemy, wiemy jak to się zwykle kończy. 

- Teraz sytuacja jest dla mnie inna, niż kilka miesięcy temu. Na początku sezonu miałem świadomość, że jestem bez klubu, ale ciężko pracowałem indywidualnie. Inaczej ćwiczy się jednak z zespołem, ponieważ wtedy zżywasz się z kolegami, pracujesz z trenerem. To zupełnie co innego. Nie było mi więc łatwo, brakowało gier kontrolnych w letnim okresie przygotowawczym. Na pewno miałem różne bodźce, które motywowały mnie do wykonania treningu. Dla piłkarza znajdującego się na bezrobociu, czyli będącego bez klubu, lepiej, aby jak najszybciej trafić do zespołu i się w niego wkomponować.

- Nie pamiętam, kiedy pojawiły się myśli o powrocie do polskiej ligi. We wrześniu odbyły się pierwsze rozmowy. Podkreślę raz jeszcze: cieszę się, że jestem w tym miejscu. Wiem, iż to dla mnie krok naprzód.

- Powrót do reprezentacji Polski? Nie myślę o tym, wyrzucam takie myśli z głowy. W każdym wywiadzie to powtarzam. Priorytetem jest każdy nadchodzący trening. W tym momencie Legia to moja reprezentacja. Skupiam się na zajęciach i na tym, aby nie doznać kontuzji. Ciężka praca się obroni.

Komentarze (51)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Na zdjęciu:
"Dobrze Paweł, kule poszły na bok, spróbuj zrobić pierwszy krok, spokojnie łap równowagę rękami, skoncentruj się na tej białej piłce, przesuń stopę w jej kierunku, taaak!"
Akurat Paweł nie daję się wciągać w jakieś dyskusje o innych klubach. Jak powszechnie wiadomo grał w Polonii. I kibice po meczu,.czasem podczas podziękowań śpiewają prowokacyjnie. Nie ma Polonii w Warszawie nie ma Polonii. I to jest pod niego. Sam w jakimś wywiadzie powiedział, że nie wypowiada się negatywnie o żadnym klubie, bo życie piłkarza jest nieprzewidywalne. Więc nie wciskaj mu Lecha . A warto czytac ze zrozumieniem bo przekaz wypowiedzi był całkiem inny.
Dodałem w złym miejscu. Akurat miała to być odpowiedź do użytkownika gzil poniżej. Sorki za zamieszanie.
Każdy zdrowo myślący i życzący Legii dobrze wie jaki był przekaz.... kto chce potrrolować, będzie udawał głupa....
Pułkownik
 • 0 / 0
Wszołek wiosną będzie prawdopodobnie lepszy niż jesienią i wg mnie stanowi transfer lepszy niż pozyskanie Luquinhasa. Sprowadzenie Wszołka przypomina mi zarazem czasy, kiedy najlepsze polskie kluby swego czasu stać było ściągać, bądź po prostu budować swoje drużyny w oparciu na wyróżniających się polskich zawodnikach - to była gwarancja jakości, której doświadczyła najpierw Legia Warszawa w latach 90., a w kolejnej dekadzie Wisła Kraków. Owszem, to już się nie powtórzy, niemniej Wszołek to pozytywne nawiązanie do minionego.
Teraz to trzeba jakieś konkurenta znaleźć, żeby nie spoczął na laurach. Agra zesłany do rezerw a Nagy do Grecji na wypożyczenie... Napastnik i skrzydłowy są priorytetowi. Miejmy nadzieję, że to nie będą jakieś Cholewiaki tylko prawdziwe wzmocnienia.
Generał dywizji
 • 2 / 0
- Podobno starasz się wytrenować nową umiejętność. Czy sądzisz, że noszenie piłki pod brzuchem może się przydać? Skąd ten pomysł?
- Na pewno miałem różne bodźce, które motywowały mnie do wykonania treningu.
- A jak nie utrzymasz piłki albo co gorzej przeciwnik w nią kopnie?
- Nie myślę o tym, wyrzucam takie myśli z głowy.
- I cały obóz będziesz ją tak nosił?
- Trzy tygodnie obozu nie jest krótkim czasem, ale będziemy tam wspólnie. Jesteśmy jednością. Najważniejsze, aby to wspólnie działało.
- To piłka z tobą współdziała? Długo ją namawiałeś - zażartował dziennikarz.
- We wrześniu odbyły się pierwsze rozmowy.
- Nie sądzisz, że zabraknie ci wiary w sukces i ją upuścisz, gdy się ruszysz?
- W takim wieku musisz być pewnym siebie.
- I długo tak będziesz stał bez ruchu.
- Podkreślę raz jeszcze: cieszę się, że jestem w tym miejscu.
- Nie ruszysz się nawet jakby ktoś sypnął "zielonymi"?
- Zawsze złapiemy trochę tej witaminy D (śmiech).
- Rozumiem, że masz problem z chodzeniem, ale nie korci cię podejście do mnie. Jak byś nazwał takie wyzwanie?
- Wiem, iż to dla mnie krok naprzód.
Wszołek zbiera niezłą kolekcję zdjęć na legia.net. Tutaj jak paralityk, gdzie indziej leżanka na murawie w trakcie meczu ;)
Podporucznik
 • 0 / 7
I pewnie Lecha nienawidzi od urodzenia? Lubię go, ale słodkie pierdzenie do mnie nie przemawia. ;) Po prostu Paweł graj i i zarób na swoje miejsce w reprze, bo Ci się należy.
Podpułkownik
 • 4 / 0
Troche optymizmu kolego
Wyrzuc z siebie nienawisc do ludzi i zrozumiesz co Pawel chcial powiedziec
A co Ty tu z Lechem wyskakujesz?
Wszołek nawet ze śpiewem na polonię nie dał się sprowokować.
Gościu gada od rzeczy, i nawet to niektórym nie pasuje.
Odkąd przyszedł do Legii, nie słodzi tekstów pod publiczkę, tylko mówi jak jest i popiera to czynami.
Pułkownik
 • 4 / 0
Paweł jesienią obok Lukiego byłeś Najlepszy.
Absolutna prawda.
~RioBravo
 • 1 / 0
Piękne słowa! Oby prawdziwe. Wzniosłe hasło na koszulkę (nowocześnie T-Shirt).
Legia to moja Reprezentacja!
A potem będzie mógł zmienić na Reprezentacja to moja Legia ( jak będą tam już Szymański, Majecki, Jędza, Karbo, on ).
~Sddd
 • 1 / 0
Swietny ruch sprowadzenie Pawła
Sierżant
 • 0 / 0
Ale zdjęcie dali mało atrakcyjne-Wszołek akurat przyjmuje zagranie na bardzo bolesny punkt ;)
Paweł na reprezentacje nie licz. Tam wolą Błaszczykowskiego. Wystraczy , że będzie zdrowy i jedzie.

Niestety.
Z taką nawijką po zakończeniu kariery poszedłbym w politykę. ;)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Ech, lepiej nie. Taki Citko właśnie wrócił z polityki.
Choć w zasadzie należało by użyć tu strony biernej.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Oczywiście należałoby.
Pójście w politykę tylko i wyłącznie psuje opinie na którą pracowało się całe dotychczasowe życie.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Legia to moja reprezentacja...... pięknie powiedziane.
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Coraz bardziej podoba mi się ten gość swoim podejściem do życia. Jestem w lekkim szoku. Najpierw podobała mi się jego reakcja gdy musiał wysłuchać w debiucie prowokacyjnej piosenki przed trybunami - nota bene wiocha na maxa. Spokojnie wysłuchał, lekko się uśmiechając (zapewne z politowaniem). A teraz chłop robi co do niego należy i nie marudzi jak gwiazda estrady. Skromność, zero pychy i ciężka praca. Brawo.
Sierżant
 • 0 / 0
A może to jest dobry pomysł, żeby poobserwować graczy z Championship i spróbować kogoś wyciągnąć?Na pewno gracze z zaplecza Premier League prezentują wyższy poziom niż gracze z 2ligi francuskiej,lub niemieckiej
Podporucznik
 • 0 / 1
Dokładnie, powalczmy ze skautami z Chelsea, Liverpoolem, Manchesterem czy Totenhamem , a nóż wyciągniemy im coś sprzed nosa. Wszołek był niechciany w Championship i nie miał tam nawet szans na grę, a w Anglii penetrować możemy najwyżej 3 ligę.
Pułkownik
 • 0 / 0
No z tym, że nie miał szans na grę skoro rozegrał tam przez 3 lata ponad 100 meczów to się zagalopowałeś.
Sierżant
 • 1 / 0
Wszołkek wszedł z marszu do drużyny,bez obozu tylko ćwicząc w parku,na łące,w lesie.I stał się jednym z najlepszych zawodników.Liczę, że jak popracuje na obozie to na wiosnę wskoczy na wyższy level.Jestem ciekaw jak by się spisał w ataku.Niestety,obawiam się ,że już w lecie ktoś go nam wyciągnie.
Coś się boje, że nie sądzę, o ile dany piłkarz, nie będzie Polakiem.

Poziom finansowo i sportowy Championship to jest czołówka Europy
Sierżant
 • 0 / 0
Dlatego pisałem o obserwacji-czasem zdaża się tak jak z Wszołkiem-klub ma długi i zawodnicy odchodzą za darmo,albo za grosze
I to sie nazywa transfer .Chyba 99% kibiców z jego przyjściem wiązało spore nadzieje zakładając ,że musi wypalic.No i wypaliło.Oby więcej takich
"Legia to moja reprezentacja"
No stary, jeśli to potwierdzisz dalej swoją grą (tak jak dotychczas) i to w kolejnych sezonach,to doczekasz się piosenek o sobie śpiewanych przez najlepszych kibiców w Polsce.
Panie prezesie: Pana ruch!
Narazie niestety doczekał się tylko głupich prowokacji, ale mam nadzieję że to się zmieni. A po przepracowaniu z drużyną przygotowań może być w jeszcze lepszej formie niż jesienią.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Panowie, że też się kupujecie na teksty zawodników. Tak mu się powiedziało, żeby ładnie zabrzmiało.
Czy ktoś ma wątpliwości że Wszołek pójdzie tam, gdzie sobie najlepiej zabezpieczy przyszłość swoją i rodziny?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W tym momencie.
Dlatego napisałem o kolejnych sezonach.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Nowy kontrakt i podwyżka dla Pawła to jedna z najważniejszych zadań przed zarządem.
Paweł daje nie tylko jakość na murawie ale także na treningach, brak u niego ekstraklasowego minimalizmu.
Jeśli gwiazda zespołu stawia na ciężką pracę to zaraża tym resztę drużyny a szczególnie młodych, dlatego Paweł jest tak cenny.
Nie trzeba nikogo przekonywać że w Ekstraklasie z reguły jest odwrotna, gwiazdy pilnują by treningi były lekkie, jeśli ktoś próbuje się włamać jest pacyfikowany, dotyczy to też trenerów.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Ja bym nie liczył na długi pobyt Wszołka. Dobra wiosna, kadra i już go nie będzie. Spadł szczebel niżej żeby złapać równowagę i wrócić na wyższy poziom. Szczególnie zarobków.
Na kadrę na jego miejscu to bym nie liczył. Błaszczykowski pojedzie na Euro a Wszołek nie.
Chciałabym się mylić.
*chciałbym
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Słusznie prawi.
Generał brygady
 • 0 / 0
Tylko wódki mu nie dawaj! ;-)))
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Gdzieżby znowu! Wodę mineralną z mikroelementami (ale bez flory i bez fauny) chciałem zaproponować. :-)
Kapitan
 • 0 / 0
jednym slowem.....profesjonalista
brawo Pawel....dawaj przyklad mlodym:-)
.....nie wiem czy to nie jest najlepszy transfer letniego okienka......biorac pod uwage caloksztalt
Ile można o tę kadrę pytać, dajcie już chłopakowi spokój...
~Jurek
 • 0 / 0
Prawa pomoc jest zarezerwowana dla Kuby.
Wuja, no weź się.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wejście było super:) pracuj pracuj
przedłużyć z nim kontrakt bo zakończymy jak z Cafu
Wszołek to bardzo dobry transfer, chłopak jako jeden z nielicznych potrafi zrobić róznicę