Philipps, Kante i Vesović powołani do kadry

Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

03-10-2018 / 13:02

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Chris Philipps został powołany do reprezentacji Luksemburga na zbliżające się spotkania Ligi Narodów z Białorusią (12.10), a także San Marino (15.10). Piłkarze Legii Warszawa najpierw będzie miał okazję wystąpić w meczu w Mińsku, a następnie w stolicy swojego kraju.

24-letni zawodnik cieszy się zaufaniem selekcjonera Luca Holtza, mimo że nie gra w barwach "Wojskowych", a ostatni mecz rozegrał 16 sierpnia, kiedy mistrzowie Polski zremisowali 2:2 z Dudelange i odpadli z eliminacji Ligi Europy. 

 

Marko Vesović został powołany do reprezentacji Czarnogóry na mecze grupy 4 dywizji C Ligi Narodów przeciwko Serbii i Litwie. Mecz z Serbią zostanie rozegrany 11 października o godz. 20:45 w Podgoricy, a z Litwą trzy dni później o godz. 20:45 w Wilnie.

 

Jose Kante otrzymał powołanie do reprezentacji Gwinei na spotkania w ramach eliminacji Pucharu Narodów Afryki z Rwandą. Gwinea zagra z Rwandą 12 października u siebie i 16 października na wyjeździe.

Komentarze (14)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
  • 0 / 0
słabe to jest jak cholera szczególnie w przypadku Veso, Kante to w podróży jest w sumie z 4 dni.
Sierżant
  • 0 / 1
Moim zdaniem Legia źle robi pozyskując graczy z takich krajów jak Czarnogóra czy Luksemburg. Nie chodzi tu o jakość piłkarską. Weźci np. takiego Cafu, Ofoe lub Moulina, Goście są z odpowiednio Portugalii, Belgii i Francji - krajów, które nie powołają piłkarza z polskiej ligi do kadry. Jeśli chodzi o tych doświadczonych piłkarzy, to najlepiej celować właśnie w takie kraje. W ten sposób szkielet drużyny, ci najlepsi, cały czas będą do dyspozycji Legii. Młodych obcokrajwców też warto szukać w Hiszpanii czy Portugalii bo tam są tani i dobrzy. Na kadre będą jeździć tylko Polacy i młodzieżowcy.
Jak ktoś oglądał mecz Czarnogóra-Polska to Vesovic od razu rzucał się w oczy więc nic dziwnego,że Legia bardzo go chciała.To samo z Philippsem,który był najlepszym piłkarzem w meczu Francja-Luksemburg zakończonym wynikiem 0-0.Podejrzewam,że taki Kucharski ogląda tak samo dużo meczów Reprezentacji jak i klubów i to się nie zmieni bo w Legii muszą grać reprezentancji swoich krajów z doświadczeniem międzynarodowym,którzy wiedzą co to gra pod presją
Sierżant
  • 0 / 0
Czyli rozumiem, że Cafu albo Moulinowi brakuje doświadczenia międzynarodowego i nie wiedzą co to gra pod presją? Za to Vesovic albo Philipps radzą sobie z presją wybornie?
Generał broni
  • 0 / 0
Legia powinna oprotestować i nie puszczać Vesovicia, który dopiero co wrócił po kontuzji i zaliczył ledwo 1 trening.
~fan Kazimierza D.
  • 0 / 0
W klubie Vesović kontuzjowany a do kadry zdrowy? A jak wróci znów z kontuzją to kto będzie mu płacić? Burdelu ciąg dalszy. A Philips niech już nie wraca.
Philips wyglądał nienajgorzej w końcówce poprzedniego sezonu. Dla mnie jest niezrozumiałe, jak mógł zanotował taki regres.
~ged
  • 0 / 0
bardzo proste, to gość bazujący na przygotowaniu fizycznym jak Kucharz, z takim przygotowaniem jak cała reszta przy Klaufie... brak słów
~Yorick
  • 0 / 1
IMO tam był jakiś problem fizyczny.
Zobaczymy.
Sierżant
  • 3 / 0
Niech jedzie i się promuje, a może Dudelange się nim zainteresuje.
Plutonowy
  • 0 / 0
dobrze rymujesz i moze go sprzedamy za 0,7 mln
Sierżant
  • 1 / 0
Jak Philippsa drogo sprzedamy, to może kogoś lepszego pozyskamy i jak Brazylia, a nie Luksemburg, zagramy!
cake, chyba za 0,7 Wyborowej co najwyżej :)
0,7 to trzeba wlać w dyrektora sportowego, do którego będzie należała decyzja o kupieniu go do swojego klubu. Prowadzenie tych negocjacji na wszelki wypadek powierzyłbym kibicowi50 ;)