Piast i Górnik chcą Tomasza Jodłowca

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Fakt

02-01-2019 / 09:42

(akt. 02-01-2019 / 09:46)

Tomasz Jodłowiec ostatni rok spędził w Piaście Gliwice, gdzie był wypożyczony z Legii Warszawa do 31 grudnia. Mimo, że często trapiły go urazy (stłuczone żebra i uraz kostki), runda jesienna była dla niego udana. Strzelił trzy gole, skutecznie walczył w środku pola oraz zwykle też przebiegał najwięcej kilometrów w drużynie.

Umowa Jodłowca z mistrzami Polski wygasa dopiero za półtora roku. Legia w poniedziatek wyleci na obóz do Portugalii. Na razie nie wiadomo, czy Jodłowiec znajdzie się w kadrze, która leci do miejscowości Troia Peninsula - ale jest to raczej wątpliwe. Możliwe też, że piłkarz rozwiąże kontrakt (na mocy porozumienia z klubem Legia wypłaciłaby mu część wynagrodzenia z góry). - Chciałbym, aby Jodłowiec został u nas. Sprawa jest rozwojowa i musi rozstrzygnąć się pomiędzy obydwoma klubami - mówił w grudniu trener Piasta, Waldemar Fornalik. Okazuje się jednak, że środkowego pomocnika chce także wypożyczyć Górnik Zabrze - czytamy w "Fakcie". Dla walczącego o utrzymanie zespołu byłoby to bardzo solidne wzmocnienie drugiej linii.

Komentarze (153)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Jak mają placic większość klubom w których jest wypożyczony to niech gra już u nas
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Słyszałem o koncepcji, że do Górnika idą: Malarz, Jodłowiec a Legia pozyskuje z Zabrza Żurkowskiego.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Radku tez o tym slyszalem i to bylby interes zycia na ten moment.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Wspomniane tez bylo o Maczynskim dodatkowo.
Domyślny awatar Chorąży
 • 1 / 0
Albo dają 200-300 tys. euro albo, nie dla psa kiełbasa.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Niech wraca do Legii. W przyszlym roku przyda się solidna ławka rezerwowych.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Dwie opcje:
Opcja nr 1
Zostawić Jodłę jako trzeci wybór po Portugalczykach. Philipsa, Mąkę teraz sprzedać.

Opcja nr 2
Sprzedać teraz Jodłę, Mąkę, Philipsa. Zostawić Antolića jako trzeciego na def. pom.
czyli jak sprzedamy Jodłe to zostanie Antolic za niego jako trzeci def. pom.

A jeśli Jodła zostanie i on będzie tym trzecim def. pom. To Antolic też zostanie ? ( I będzie numerem czwartym ?? )
Podpułkownik
 • 0 / 1
Opcja trzecia: sprzedać Jodłę i Philipsa, a zostawić Mąkę (o ile RSP uzna, że z tej mąki będzie chleb).
~Yorick
 • 0 / 0
Drużyna taka jak Legia potrzebuje 4 DP, chociaż wiadomo, że ten czwarty zagra czasem coś w pucharze albo raz na rundę w lidze, dlatego kryterium powinno być głównie ekonomiczne. Jodłowiec się odbudował w Piaście i ma szanse zawalczyć o miejsce w składzie. Czy ma szanse powlczyć z Cafu - na chwilę obecną nie, ale w razie kontuzji/kartek Cafu może wnieść podobne wartości. Jodłowiec Sportowo może na pewno wnieść więcej od Philippsa i jeśli nie jest od niego droższy to z pewnością jest to opcja do rozważenia.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Ja myślę, że powoli trzeba myśleć o mlodziezowcu na przyszły sezon. Może na def pomocniku warto próbować kogoś z rezerw ?
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 2 / 0
Wypożyczamy zawodnika, a on gra świetną rundę. Po rundzie są nim zainteresowane dwa kluby.
Co robimy? Rozważamy rozwiązanie kontraktu, tak aby ten klub mógł sobie go wziąć za darmo.
Smutne ale prawdziwe...
Nie dziwi mnie natomiast fakt że Tomek nie gra za granicą. Mniejsza o to że ma obawy przed wyjazdem zagranicznym( z resztą podobnie jak Kuchy). Na świecie pożądani są środkowi pomocnicy, którzy są aktywni a nie pasywni.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 1
Podbijam stawke.
Jodlowiec Maczyński Radović Pasquato i Hamalainen za Dziczka:)
Możemy też dołożyć wybór w pierwszej rundzie draftu.
Major
 • 0 / 0
Tak :)
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Oddamy wszystkich i jeszcze opłacimy jednemu kontrakt. Niech biorą
Kapitan
 • 2 / 2
Jodłę, to Sa Pinto mógłby chociaż chcieć pooglądać na zgrupowaniu. Jeżeli miałby mu się nie przydać, to przecież chętni przed wznowieniem ligi i tak się znajdą, ale czterech defensywnych pomocników Legia powinna mieć takich, żeby na tle Ekstraklasy mogli coś realnie wnieść i teraz są to: Cafu, Martins, Antolic, Jodłowiec (każdy z nich będąc w formie, zaznaczmy, bo inaczej niekoniecznie,ale i to ważne, by mieć ich właśnie tak "skonfigurowanych", czyli z nieco różną od siebie charakterystyką, wiadomo bowiem że w optymalnej formie pewnie nie będą wszyscy naraz).

No chyba że chodzi o kasę, i że jest to absolutny priorytet, ale zdaje się, że Jodłowiec tak czy siak obciąża w jakiś sposób budżet klubu.
Ciekawe jakie stanowisko klubu czy biorą ich pod uwagę czy nastawienie żeby się pozbyć
Nie zrozumcie mnie źle. Wiem że jest tu wielu fanów Jodły. Ja nigdy jednak nie zrozumiem tego fenomenu, podobnie jak Kuchego czy Rzeźniczaka swego czasu.
Domyślny awatar Generał broni
 • 2 / 6
To jest bardzo prosty do wyjaśnienia fenomen. Pewni ludzie wypowiadający się o Legii na forach nie chcą w Legii innych piłkarzy niż Polacy. Zamiast przyznać to wprost, wymyślają jakieś niestworzone rzeczy o wyższości tych zawodników nad nabytkami zagranicznymi.
Wszystko się jakoś równoważy. Są fanatycy Jodłowca i Kucharczyka, kiedyś byli Rzeźniczaka. Są też fanatycy Vako i Langila. I tak się powoli żyje z tą Legią.
Mnie zastanawiało to że wielu pisało o jego waleczności i grze w destrukcji a ja tego nigdy nie widziałem. Wg mnie to dobrze zbudowany zawodnik, taka zapora od której można się odbić ale niezbyt ruchoma. Jodła z tego co zauważyłem czuł się zawodnikiem ofensywnym niż defensywnym, nie lubił harować w defensywie ale opinię ma dokładnie odwrotną.
Jakaby nie była prawda o Jodłowcu to Legia musi schodzić z wysokich kontraktów u leciwych zawodników. Nie chodzi tu tylko o Tomka, ale również Arka Malarza, Rado, Hamę czy Astiza (choć ten zapewne kosztuje najmniej). Jeśli którykolwiek mógłby odejść z klubu powinniśmy zrobić wszystko aby mu w tym pomóc.
Domyślny awatar Generał broni
 • 2 / 2
Nieoficjalnie Jodłowiec bierze 100 000 złotych miesięcznie, więc stanowi duże obciążenie dla budżetu Legii.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Fenomen Jodły polegał na tym, że momentami grał fenomenalnie.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Jak nie rozumiesz fenomenu Jodły to nie rozumiesz kompletnie piłki nożnej
Lesiu ale mi pojechałeś po rajtach :D
Kapitan
 • 1 / 0
Cała sprawa z Jodłą polega na tym, że jest silny i w siłowej lidze potrafi, będąc w formie, robić to, co należy do defensywnego pomocnika. Wspólny mianownik Jodłowca np. z Kucharczykiem jest taki, że to są chłopaki waleczne, a na dodatek rozumieją polską ligę, gdzie gra przeważnie jest toporna, prosta - trochę jak umiejętności Jodły i Kuchego. I dlatego to są porządni ligowcy, zwłaszcza że piłka spada im w miarę często na nogi w polu karnym i statystyki też mają obaj przez to niezłe. Od defensywnego pomocnika przecież też wymaga się paru goli w sezonie. (Oczywiście mówi się, że def. pom. musi mieć przede wszystkim uderzenie z dystansu i tak trafiać czasem do siatki, ale nie znam takiego Polaka w Ekstraklasie; znam Borysiuka, który miał potencjał, by kimś takim być).

Nie chodzi o forsowanie Jodły na siłę. Chodzi o to, by Sa Pinto go sprawdził i zobaczył, czy to byłaby jakaś alternatywa dla Legii, skoro chłopak wciąż jest piłkarzem klubu z Łazienkowskiej. Cafu może przyplątać się uraz, Antolic i Martins to zawodnicy o innej charakterystyce, więc może warto dać sobie pewne pole manewru. Tyle.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Jodłowiec ma super wydolnośc, dobry odbiór, nieźle gra głową. Na defensywnego pomocnika w sam raz piłkarz. Słabe wyprowadzenie piłki i gra kombinacyjna, ale gdyby to umiał to nie grałby w Polsce.
Trzeba bacznie przyglądać się i kontrolować sytuację w Wiśle. Tam za chwilę otworzy się wyprzedaż...
Ja tego w ogóle nie rozumiem. Chce go Piast - super, niech płaci. Przynajmniej tyle, ile Legia ma jeszcze zapłacić Jodłowcowi. 18 miesięcy x jakieś 100 tys to raptem 1,8 mln, czyli 400 tys. eur. To tak dużo? Kogo niby kupią za te pieniądze, kto da im jakość od ręki?
Nie rozumiem dlaczego niby Legia ma z nim rozwiązać umowę, zapłacić resztę kasy, aby Piast mógł sobie podpisać z nim umowę za friko... Ale może głupi jestem po prostu.
Tak. 400 000€ za 33 latka, którego Legia nie chce, ba - którego chce się pozbyć to bardzo dużo.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Zgadzam się w 100%. Oszczędzamy. Zwalniamy sprzątaczki, dietetyczki itp. A nie potrafimy ugrać nic na zawodniku w formie u schyłku kariery.
ok, rozumiem Twój punkt widzenia. Ale skoro Piastowi tak zależy, a sam zawodnik też by chciał odejść, to nie widzę problemu, aby Jodłowiec zrezygnował z części należnej mu pensji, resztę dopłacił Piast i piłkarz mógłby podpisać sobie nowy kontrakt z nimi. Oczekuję, że obie strony, nie tylko Legia, pójdą na ustępstwa.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Czy to ten sam Górnik który podłożył się Lechowi, chce od nas wypożyczyć zawodnika?
Życie jest pełne paradoksów
Tak, to ten Górnik:)
Ot taki sobie klubik bez ambicji :)
Czytam po prostu wpisy co po niektórych i naprawdę nie wiem w jakim wy świecie żyjecie skoro wypisujecie takie głupoty. Żadna wymiana pokroju Jodłowiec za Dziczka/Żurkowskiego nie ma prawa bytu. Nawet z dopłatą od strony Legii. Po prostu to nie jest możliwe, bo żaden z tych dwóch nie jest w naszym zasięgu finansowym.

Co do Jodłowca - fakty są takie, że zarabia sporo kasy i trzeba zadać sobie pytanie. Będzie użyteczny? Jak tak to zostawić i niech rywalizuje. Nie będzie użyteczny? Pozbyć się go z najmniejszą szkodą dla klubu. Nikt mu pensji takiej co ma w Legii nie zaoferuje, więc albo w grę wejdzie wypożyczenie, w którym klub pokrywa część jego pensji albo faktycznie rozwiązanie kontraktu z wypłaceniem mu jakiejś części wynagrodzenia.

Nie krzywcie się, bo tak to po prostu wygląda. Każdy klub widzi, że dla nas Jodła to obciążenie budżetu płac stąd też to oni trzymają karty w ręku. Jodła też trzyma w kontekście nas karty w ręku
i nic nie musi, a co najwyżej może. Fajnie by było gdyby zachował się honorowo i poszedł za darmo/drobne pieniądze do któregoś z tych klubów, ale raczej realne jest wypożyczenie lub rozwiązanie umowy i wypłata części wynagrodzenia.

Nie ma co się krzywić, a po prostu trzeba zrozumieć jak się w takich sytuacjach dzieje i tyle. Teksty pokroju "ześlijcie go do rezerw to zobaczy" są idiotyczne, bo facet ma 33 lata i on już i tak się nie będzie piął piłkarsko w górę. A z tym Żurkowskim i Dziczkiem to naprawdę kisnę jak to czytam, jeden agent już na Twitterze pisał, że Piast powinien pójść na wymianę Moneta + Jodłowiec za Dziczka. Śmiechu wartę;DDDD
Tak z ciekawości: ile teraz kosztuje niejaki Dziczek?
Wreszcie jakiś trzeźwy komentarz :) Prawda jest taka, że żaden z naszych wiekowych zawodników nie odejdzie do innego klubu w Polsce, ponieważ nigdzie nie dostanie tyle co w Legii (nawet w przybliżeniu). Więc albo trzymamy ich u siebie albo zawieramy niekorzystne (z finansowego punktu widzenia) umowy na wypożyczenie lub rozwiązanie kontraktu.
Facet ma 20 lat, ma prawie 50 spotkań rozegranych dla pierwszego zespołu Piasta. Piast gra w tym sezonie dobrze, on gra regularnie. Do tego jest reprezentantem U21 i o ile jakaś kontuzja go nie zatrzyma to pojedzie na EURO U21.

Piotrowski o podobnym profilu poszedł za 2 000 000€ do Belgii, więc tu przypuszczam, że za mniej niż 1.5m€ to nie ma tematu.
Grzegorzu no taka jest po prostu prawda. Możemy bawić się w marzycieli i mówić, że mają nam za 33 latka płacić po 300 000€ jak to jeden z geniuszy tutaj napisał, a możemy też jednak być realistami i po prostu mówić jak jest.

Wypożyczenie z opłatą części wynagrodzenia/rozwiązanie kontraktu z zapłaceniem części jego pensji może się wydawać niekorzystne finansowe, ale jeśli facet będzie bezużyteczny to prawda jest taka, że oszczędzimy na tym w dłuższej perspektywie.

Wsadzenie go do rezerw - jak inny z geniuszy tutaj napisał - to najgorszy możliwy wybór, bo mu wszystko jedno. Kariery żadnej nie zrobi, a klub będzie płacił wysoką pensje niepotrzebnemu kompletnie zawodnikowi.
Chorąży
 • 0 / 0
Dokładnie o żadnych wymianach nie ma szans. Jedynie symbolicznie coś za niego wziąć i niech idzie. Oczywiście z całym szacunkiem do Jodły, ale taki wiek to już lepszy nie będzie. Powinni coś za niego dać, a na pewno nie powinniśmy dopłacać do rozwiązania kontraktu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
1,5 mln euro to nie jest cena nie do przeskoczenia, ale na Dziczka raczej nikt tyle nie da. My nie kupujemy w tej cenie, czy trochę mniejszej zawodników rokujących i to tyle
Domyślny awatar Kapral
 • 1 / 0
Kolego MaikelRR może i dobrze prawisz... Ale zwróć uwagę że jesteś na forum gdzie każdy może podzielić się swoimi uwagami i opiniami (pomijając fakt czy są bardziej lub mniej trafne).
Jak chcą to niech płacą.
A przecież Berg chciał go klonować:)
Major
 • 0 / 0
No to teraz byśmy mieli kłopot ich pensjami :)
~Ekipa sportowa
 • 0 / 0
Ludzie jaki dziczek przeciez to drugi kopczynski
Pooglądaj jak gra, później się wypowiedz:)
Aż taki zdrewniały to nie jest
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 1
hm, a może jednak powinien pojechać na obóz
~wwwwww
 • 0 / 1
Lepiej, żeby sprzedali Antolicia i Philipsa, a Jodłowiec do końca roku mógłby być pierwszym rezerwowym defensywnym pomocnikiem. Od tamtych z pewnością gorzej grać nie będzie.
zobaczymy jak okienko ruszy ....jak widać Mąka i Phillips nie są potrzebni...jak Philips ma zagrać 30 min w rundzie lepiej wpuścić młodego.....
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
Potrzebni nie sa, ale kto ich weźmie? CIekawi mnie zachowanie Mączyńskiego, czy będzie chciał ratować karierę, czy jednak zrobi wszystko (czytaj zrezygnuje z kasy jaką ma w Legii), żeby już wiosną mieć klub i nie stracić w sumie całego sezonu w rezerwach dla tych 30tys euro miesięcznie.
Nie odejdą, mają za duży kontrakt.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 4 / 0
Swoją droga patrząc na grę Antolica, Phillipsa i Mączyńskiego, według mnie dla Jodłowca z formą z jesieni jak najbardziej byłoby miejsce w tej drużynie, tylko nikt nie będzie budował kadry na 10 środkowych pomocnikach, a jakoś nie widać chętnych na tych trzech panów, więć prędzej Tomek odejdzie.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Fakty sa takie, że żadnego klubu w Polsce nie stać na to, żeby przejąć jego kontrakt. Więc albo zawodnik musi zgodzić sie na obniżkę zarobków (jaki do ma dla niego sens?), albo Legia musi mu wyrównac stratę, żeby odszedł i z płacy klubowej spadł jeden z kilku pozostałym do zrzucenia balast.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Jodlowiec i Moneta za Dziczka ?
Byloby fajnie, ale boje sie ze dla nas jak Jodla zejdzie ze 3 miesieczne pensje to juz bedzie zysk
Też myślałem o tej wymianie. Dorzuciłbym jeszcze Mączyńskiego:)
Wziąć go na obóz i jeżeli podpasuje trenerowi to zostawić. Lepiej tak niż puścić na wypożyczenie i płacić połowę siana
Później po wypożyczeniu będzie potrzebował trochę czasu, bo nie przygotowywał się z zespołem od początku.
ale czyj to problem?
Jeżeli go trener nie będzie widział u nas no to go wypożyczyć lub sprzedać
Podpułkownik
 • 0 / 0
Arek do Górnika i Jodła też? Piast też chce Jodłę. Hmm... Zarówno w Piaście jak i w Górniku są zawodnicy, którzy by się nam przydali. Myślę tutaj o Dziczku i Żurkowskim. Może coś z tego będzie?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
Zawsze można się dogadać na partnerskich zasadach .Jodła w Legii nie wytrzymałby teraz treningów Sa Pinto .Jak na nasze warunki to jest naprawdę dobry piłkarz .Z drugiej strony można spróbować go na stoperze .W okresie przygotowawczym sprawdzić od deski do deski przydatność Antolicia ,Phlipsa .Jak nie dają nic zespołowi nawet jako rezerwa ,pogonić .Dobrze było gdyby faktycznie coś na rzeczy było z Malarzem i kierunkiem jego podróży do Zabrza !!Łatwiej byłoby negocjować z nimi !!
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 0
Jodła już grał na stoperze- elektryczny jak diabli...
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Tu masz rację ,zapomniałem o tym fakcie kolego :)
N stoperze to w takich klubach jak kiepacy gra
Jeśli nie dadzą 300tys. Euro to nie sprzedawać. Żadnego rozwiązania umowy, jeśli nie będzie chciał odstąpić od wynagrodzenia. Niech pogra pół roku rezerwach, to zmieni zdanie. Chyba, że za Żurkowskiego do nas. Jak rozwiążemy umowę z Jodłą wypłacając mu część wynagrodzenia z góry, to nie mam pytań do zarządzających klubem.
Domyślny awatar Chorąży
 • 3 / 1
Popieram w 100 %
300 000€ za 33 latka, którego w Legii nie chcą? Musisz być bardzo inteligentnym i znającym się na rynku człowiekiem. Na pewno ;))))
100% racji.
~Borsuk - stary kibic
 • 2 / 0
Zabawnie się czyta niektóre wpisy - "MY nie powinniśmy sprzedawać,MY powinniśmy kupić" itd. W sytuacji,kiedy "największym" osiągnięciem finansowym kibiców jest KUMULOWANIE opłat karnych za race itp! Może warto byłoby troszkę rozsądniej utożsamiać się z klubem,bo to nie MY płacimy zawodnikom,nie My opłacamy koszty działalności,to nie MY płacimy kary......Nie potrafię zapomnieć faktu,że to dzięki KIBOLOM nie mogłem na żywo-na stadionie-obejrzeć meczu z Realem Madryt !!!!!
Pewnie oba kluby chcą go wypożyczyć, ale pod warunkiem, że to Legia będzie płacić cześć jego wynagrodzenia niestety. W e-klapie nikt mu takiej płacy nie zapewni.
Domyślny awatar Major
 • 3 / 1
Dla mnie to jest podobna sprawa jak z Jędrzejczykiem. Jest piłkarz z wysokim, niewygodnym kontraktem? Prawda. Ale jest, na półtora roku i dlaczego Legia ma na tym nie skorzystać? Moim zdaniem zdrowy Jodłowiec to byłby nr. 3 w Legii na środkowym pomocniku. Lepszy od Antolicia i Philippsa. Jako czwarty mógłby być Praszelik, żeby się ogrywał przy doświadczonych kolegach.
Nawet jak Legia musi płacić część wynagrodzenia, to zawsze mniej niż całość. U nas chyba RSP co nie widzi, bo nie jest wystarczajaco kreatywny. Najlepiej by byki co w takim wypadku sprzedać.
*Miało być "było go "
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
Górnik niech wytransferuje do nas Żórkowskiego a my im z dopłatą Jodłowca i jest git .Tak na poważnie z jakiej paki my zawsze musimy być poszkodowani .Nie chce grać rozwiązuje kontrakt a my dajemy na bilet na do Gliwic lub Zabrza .Dość dojenia Legii.
Żeby zrównoważyć taki transfer musielibyśmy mieć z 5 Jodłowców.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Jeszcze można byłoby zainteresować się braćmi Wolsztyńskimi ?
póki cena jeszcze nie poszła za Nich w górę
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Dokładnie .W Górniku z kasą nie jest za wesoło i to jest jakaś tam szansa dla nas .Myślę ,że nasz dyrektor Kucharski dobrze o tym wie i sonduje możliwości pozyskania od nich zawodników .Wisła też ma ciekawe nazwiska a przy ich obecnych problemach sami zawodnicy będą od nich uciekać .
Z Wisły to myślę o Imazie.
Chętnie bym Go widział z "L" na piersi.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Może Carilitos przypomniał jak na poważnie gra się w piłkę !!
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Żurkowski moim zdaniem jest nie do wyjęcia, po pierwsze jego menadzer już mówił, że latem były oferty zagraniczne, po drugie chłopak ma przed sobą MME i biorąc pod uwagę, że to najlepszy piłkarz młodzieżówki, wielkie perspektywy wypromowania się.
Nie widzę przeszkód, jak dla mnie brać go. :)
Łatwo mówi się sprzedać- problem jest taki że Jodła ma swoje lata plus kontuzje. Wiadomo były reprezentant Polski grał w pucharach ale z dużym naciskiem na słowo "Były"
Może mieć jeszcze jeden 2 nawet 3 sezony super A może być tak że się posypie na obozie przygotowawczym. Wiadomo no swoje babka wróżyła. Problem polega na Tym że taki Górnik czy Piast może sobie pozwolić na takie ryzyko Legia już niestety Nie.
W Legi trzeba wygrywać stawiać na młodych perspektywistycznych piłkarzy na których można zarobić na rozwój klubu, A nie na starszych takich jak Jodła Malarz Hama czy Rado- bo stawianie na nich to jest tylko powolna reanimacja trupa.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Żurkowski też ciągle ma kontuzje Idąc tym tokiem rozumowania to nikt by nie kupował zawodników tylko wymiana 1 za 1 albo nie wiem drafty
Tak JohnoQ i dlatego jest takie powiedzenie szklany piłkarz. I Żurkowskiego jest mniejsze ryzyko bo jest młodszy więc szybciej się regeneruje.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Jodła z tego co czytam to stłuczone żebra i coś z kostką. Żadne sprawy związane z wiekiem. Facet z tego co pamiętam skała
~krupier
 • 0 / 0
Najlepsze rozwiązane Jodłowiec powinien grać w parze z Cafu, może wtedy byśmy wygrywali pojedynki główkowe i przebitki w środku pola - taka para Terminatorów. Wobec odejścia Pazdana i końca kontraktu Jędzy warto mieć doświadczonego stopera. Tomek sportowo jest i był wystarczający by grać w Legii tylko światła miasta kusiły go za bardzo. Tu potrzeba jasnej deklaracji ze strony zawodnika, sportowiec nie może siedzieć do 5 rano w kasynie.
Za kogo Jodłowiec miałby grać? Martins jest jednym z najlepszych w Legii, a od Szymańskiego zależą nasze finanse.
Górnik może sobie chcieć ale przecież nie stać ich na wypłatę dla niego. ciekawe czy opcja o wypłacie części zarobków i rozwiązanie kontraktu jest realne, mam nadzieję, że nie - był by to kolejny solidny ligowiec, któremu płacimy za odejście żeby mógł wzmocnić konkurencję z ligi :/
Zapłacić ale ewentualnie jakies grosze. a co do wzmacniania konkurencji to super. Wystarczy dodać klauzule ze nie może grać przeciwko Legii. Nie mam nic rzeciwko temu by pokazał jakość w meczach Gurnika z Lechią, Lechem czy Jagą. nawet z całą ligą. w obecnej sytuacji punktowej Górnik może sobie punktować.
Górnika :)
w sumie racja, z taką klauzulą to czysta korzyść :)
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Żadnego wypłacania kasy za rozwiązanie kontraktu. Co więcej - żadnego oddawania za darmo! Sprzedać do Turcji lub na Cypr za jakiekolwiek pieniądze.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tyle, że Jodła chyba nie za bardo chciałaby za granicę.
a może by tak postawić mini kasyno w klubie i dać Jodle w umowie, że kontakt może przewalac tylko u nas? mógłby właściwie dostać każdą kasę, bo i tak wszystko ostaecznie zostało by w klubie :D

no dobra czarny humor na który Jodła chyba jednak nie zasłużył. trzymam kciuki, żeby pokazał u nas znów klasę, pojechał na obóz i przekonał do siebie Pinto. jako zdrowy rezerwowy środkowy był by super uzupełnieniem składu.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tylko czy potrzebujemy uzupełniać skład na tej pozycji? Uzupełnienia tylko młodymi - niech się uczą.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 1
Jodlowiec ma kontrakt ok 100tys miesięcznie, wiadomo że nikt w Polsce mu nie zapłaci tyle, więc jak ma odejść to pewnie będziemy musieli mu coś wypłacić, bo jaki ma interes w tym, żeby nie siedziec półtora roku w Warszawie na trybunach za taką kasę? Zastanawia mnie co za idioci podpisywali tak długie i wysokie kontrakty z zawodnikami powyżej 30stki jak Rado, Hama czy Jodła...
Dokładnie. Zgadzam się. Rozumiem dać dwuletni kontrakt z opcją pracy w akademii jednemu czy dwóm zawodnikom, którzy mają potencjał by przekazać jakieś umiejętności młodym. Ale gwarantować takie pieniądze takiej grupie zawodników którym bliżej do 35 roku niż 30 to jakaś paranoja.
Po prostu w Legii zawodnicy są przepłacani, i jak dochodzi do sytuacji jak z Jodłą to nikogo nie stać na jego gigantyczną jak a realia eklapy płacą
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Oszczędności oszczędnościami, ale nie mówimy o Michale Kopczyńskim, z całym szacunkiem dla jego zaangażowania, ale o Tomaszu Jodłowcu. Niedawnym reprezentancie Polski, czołowym pomocniku Ekstraklasy. O piłkarzu, który może być wzmocnieniem Legii obecnie. Nie chce mi się wierzyć w to, że Sa Pinto wyżej ceni dobrze operującego piłką ale wolnego Antolicia lub niemrawego Philippsa od Jodłowca, który obok świetnej gdy w destrukcji, piłkarskiej demolki, jaką robi z przeciwnikami w środku pola, ma ciągoty i umiejętności do gry w ofensywie. Strzał z dystansu i otwierające podanie. Wydaje mi się, że jeśli jest jakieś parcie na odejście Jodłowca, to nie ze względów sportowych.
~Hustawka
 • 0 / 0
Ale czy Legia to św Mikolaj tej ligi? Jeśli Legia staje po piłkarza z tej ligi to jego klub wola mln euro jak ktoś od nas to...najlepiej wypożyczyć A Legia ma płacić część lub całość wynagrodzenia. Ale najbardziej nie kumam akcji jazdy na na Legie jak jakiś zawodnik do nas odchodzi...lament,wykonanie palenie koszulek bo poszedł do (i tu następuje obraza naszego klubu)..
Ale jak już z Legii za grosze bądź za darmoszke to już cacy
Domyślny awatar Major
 • 1 / 1
Chcą Jodłowca? Jednego z najlepszych pomocników w Polsce?
Nie ma problemu! W odwrotną stronę zapraszamy Żurkowskiego lub Dziczka. W zależności od tego do kogo Jodła pójdzie.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
O właśnie Jodłowca chcą za darmo najlepiej jakby jeszcze Legia mu płaciła, a jak Legia się zgłasza po kogoś ooooo 2mln euro i zapraszamy do rozmów.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 1
Niech dadzą Żurkowskiego lub Dziczka, to takie "za darmo" bardzo chętnie. :-) A jak nie, to przecież zawsze mogą Tomasza Hajto reaktywować, który na pewno zostawi wiele zdrowia na boisku dla ukochanego klubu. ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Obaj to przyszłościowi zawodnicy, ale finansowo to raczej tylko Dziczek w naszym zasięgu, gdzieś czytałem, że po Żurkowskiego już się zgłaszają z Europy Zachodniej
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
To zależy jak na to spojrzeć. Jodłowiec jest zdrowy w formie. Dla Górnika, w takiej sytuacji w jakiej jest zwłaszcza, przyjście takiego piłkarza jest tym czym dla nas przyjście Ljuboi niegdyś. Oddają więc młodego, perspektywicznego piłkarza za jakość i solidność, wsparcie dla innych młodych piłkarzy, jakim jest Jodła. Nadal jeden z najlepszych pomocników w ekstraklasie. Jeśli dadzą nam Żurkowskiego, wtedy może nawet byłaby możliwość coś dopłacić im? Nie wiem. W każdym razie sami muszą się zastanowić co dla nich jest lepsze. Dla nas myślę na pewno nie jest dobre oddawanie piłkarza, który może stanowić jakość w Legii. Zakładając, że Antolić czy Philipps są już raczej dalej niż bliżej Legii, myślę, że czwórka ŚO: Cafu-Martins-Jodłowiec-Praszelik, to byłaby mocna opcja jak na Ekstraklasę.
Ty chyba żyjesz w kompletnie innym świecie jeśli uważasz, że Legię stać na Dziczka czy Żurkowskiego nawet włączając do transakcji Jodłowca.
Dobrze prawi :)
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Jeżeli oni chcą za darmo Jodłowca, to my za darmo Żurek lub Dzika.
Chorąży
 • 1 / 0
Wszystko ok ale czemu po rozwiązaniu kontraktu z dopłatą? Symboliczne 100tyś eur i proszę bardzo niech idzie do Górnika czy Piasta. Bardzo lubię Jodłę, ale nie rozumiem czemu mamy nie zarobić na zawodniku który ma wazny kontrakt i może dać wiele takiemu Górnikowi.
Niech dadzą Dziczka na wymianę
Marszałek Polski
 • 4 / 1
"Możliwe też, że piłkarz rozwiąże kontrakt (na mocy porozumienia z klubem Legia wypłaciłaby mu część wynagrodzenia z góry)"
O losie to zamiast zarabiać mamy dopłacać, znowu jak z Dąbrowskim?
Popieram cię kolego. Co to my wzmacniany przeciwników?
~Kaptur
 • 0 / 0
Ale przecież Legia i tak płaci połowę jego kontraktu w Piascie
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
Tak Legia płaci połowę wypłaty mu a w klubie go nie ma.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Kolego oby tylko połowę, z tego co wiem Jodła mało nie zarabia
do piszących poniżej - "tylko nie za darmo" - w piłce nigdy nie ma nic za darmo (w życiu ogólnie też). Sądzę ,że zarówno z Zabrza jak i z Gliwic znaleźlibyśmy piłkarzy , którzy w Legii mieliby plac. Jodła mógłby być naprawdę niezła kartą przetargową.
~Hustawka
 • 0 / 0
Tylko że tam chce Jodłe darmo A jak już za jakiegoś grają to problem
Jodła ma już 33 lata i pół roku kontraktu. Nie ma szans.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Jak go chcą to niech go kupią, a nie czekają aż mu wypłacimy nie małą ilość kasy i co??? Ma z nami jeszcze długą umowę i jak go chcą to niech płacą,a jak nie to niech Jodła zawalczy gorszy od Philipsa nie jest tylko jego zdrowie!!!
A miał kiedyś kosztować 10 mln Euro jak prognozował Czerczesow. Jeśli ma nie grać w Legii to trzeba zejść z kego kontraktu nawet bez kwoty odstępnego. W zamian do nas mógłby trafić Dziczek ewentualnie inny młodszy piłkarz. Kiedyś dobrze zapowiadał się Denis Gojko, ale chyba jego rozwój nieco wyhamował ostatnio. Nie wiem czy to z powodu kontuzji?
Domyślny awatar Generał broni
 • 1 / 2
Chyba nikt poza Tobą nie wyczuł, że Czerczesow wyraził taki pogląd z czystej kurtuazji oraz w celu podniesienia wartości rynkowej zawodnika.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Jodła odzyskał blask, ale czas jest nieubłagany. Jego powrót do Legii byłby błędem.
Zupełnie jak powrót Rado chyba, że wypali...
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Wszystko zależy od tego czy wykupimy Cafu. Osobiście jednak nie byłbym za powrotem Jodłowca do (L). Wypożyczyć a najlepiej sprzedać definitywnie. Tylko, że ani Piasta ani tym bardziej Górnika na to nie stać.
Górnika na pewno nie. Ale Piast chyba jest bogatszy. Jak dadzą jakaś kasę, to niech idzie. Zwróci się część za wykup Cafu.
Jodłowiec za Kirkeskova lub Valencie. Musimy mieć jakieś korzyści z jego sprzedaży.
Powiem Ci, że ten Valencia też mi się podoba, jakaś czas już na niego zwracam uwagę i ja bym go u nas widział.
Wypożyczenie na kolejny sezon to chyba najlepsza opcja
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dobra o ile to klub który go wypożycza płaci mu większość, a nie Legia bo to kolejna patologia.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
A dla czego Legia ma mu płacić pensje? Gra w Piaście to niech mu Piast płaci.
Tu też ma znaczenie czy my bardziej chcemy się go pozbyć czy inni pozyskać?
Major
 • 4 / 0
Nikogo Górnikowi nie oddawać za darmo. Trzeba ich kroić tak jak oni żądają od nas.Dość już rozwiązywania umów z piłkarzami, którzy następnie odchodzą za free do innych klubów, a gdy Legia chce kogoś kupić np. z Górnika to cena jest 2x wyższa od ceny dla zagranicznego klubu.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
krótko i merytorycznie zgadzam się w 100%, jak Legia chce kupić to zawsze jest problem bo cena idzie w mln Euro jak wypożyczyć z Legii to najlepiej za darmochę. Wypad do 2 ligi dobrze im zrobi
Macie rację. My oddajemy piłkarzy za frajer a jak my chcemy kogoś kupić to ceny z kosmosu. A potem takie gorniki sprzedają kogoś na zachód i ślad po nim ginie a tak by pograł u nas i by zobaczył co to znaczy grać o stawkę a nie tylko utrzymanie
Kapral
 • 2 / 1
Legia mogłaby zacząć sprzedawać piłkarzy a nie rozwiązywać z nimi umowy i jeszcze wypłacać pieniądze za rozwiązanie.Zachowują się jakby kasy mieli za dużo.
Kto kupi 33 latka, któremu zostało pół roku kontraktu?
Kapral
 • 0 / 0
1,5 roku.I to nadal bardzo dobry piłkarz ligowy.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Chcą go dwa kluby a my mamy jeszcze mu płacić extra kasę
Proszę rozpocząć licytację kto da więcej a nie kolejne prezenty od Legii
Rozumiem kłopoty finansowe ale skończmy z tym trendem
To jest były reprezentant kraju, uczestnik LM i LE qurwa za taki towar to się buli a nie czeka na jałmużnę
Święta racja. My mamy sprezentować komuś zawodnika, a w drugą stronę to kwoty wręcz astronomiczne.
Domyślny awatar Generał broni
 • 0 / 0
No tak się właśnie zachowują te ligowe dziady.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jest jeszcze 3 opcja Jodłowiec odchodzi bo mu na tym zależy ale bez kasy z Legii co jest oczywiście SF.
Ja uważam że czas skończyć pewne tematy płacowe i układ i z czasów ostatnich prezesów. Kasa zaboli za błędy trzeba płacić- ale także czas zacząć budować nową drużynę na nowych zasadach.
Ja osobiście uważam że powinien zostać z nami do końca sezonu, mimo coraz częstszych kontuzjii, mimo tego że w tym roku skończy 34 lata, to jednak nadal może swoim doświadczeniem dołożyć małą cegiełke do MP.Sympatyczny człowiek, ustabilizował forme, w dodatku prawdziwy Legionista.
Rozwiąże kontrakt a Legia wypłaciłaby mu część wynagrodzenia z góry- wolne żarty. Mam taką nadzieję, że skończymy rozdawać prezenty.
wymienic na Kirkeskova
Byle nie za darmo
Jodła jakby był bardziej ekstrawertyczny to mógłby spokojnie pójść do jakiejś Rosji czy Turcji, a tak to te 1,5 roku trzeba będzie mu płacić a on sobie będzie grał w Piastach czy Górnikach żeby mieć blisko do Żywca.