Pięciu legionistów powołanych przez Nawałkę

Marcin Szymczyk

Źródło: 90minut.pl, eurosport.onet.pl

18-03-2016 / 12:38

(akt. 04-01-2019 / 13:17)

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka powołał zawodników na mecze towarzyskie z Serbią (23 marca, godz. 20:45, Inea Stadion w Poznaniu) i Finlandią (26 marca, godz. 17:30, Stadion Miejski we Wrocławiu). I tak uznanie w oczach selekcjonera znalazło aż pięciu legionistów - Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Ariel Borysiuk i Tomasz Jodłowiec. Mecze mają być wielkim testem w reprezentacji Polski dla dwójki obrońców: Salamona i Lewczuka. Zwłaszcza legionista to nowa twarz w kadrze Nawałki. Nie zaliczył w niej dotąd poważnego sprawdzianu.

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń


Obrońcy: Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus, Bartosz Salamon,Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak


Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński, Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Filip Starzyński


Napastnicy:
Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk

Igor Lewczuk, który już wczoraj dowiedział się, że pojedzie na mecze z Finlandią i Serbią, to niespełna trzy lata temu - przeciętny ligowiec. Niemal spadł z Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Po czym nagle jego kariera nabrała nowego rozpędu. Odbudował się w Zawiszy Bydgoszcz, zdobył z nim Puchar Polski, wreszcie zasłużył na transfer do Legii Warszawa. Dziś przymierza koszulkę z orzełkiem. Kiedyś już wskoczył do niej, rzutem na taśmę. Gdy w styczniu 2014 roku Adam Nawałka robił zakrojony na szeroką skalę przegląd zawodników z klubów Ekstraklasy, powołał Lewczuka na zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Awaryjnie, bowiem kontuzji doznał obrońca Cracovii Adam Marciniak. W efekcie, Lewczuk wystąpił w dwóch meczach - z Norwegią oraz Mołdawią - w budzącym kontrowersję składzie krajowym. Tym razem wyzwanie, jakie przed nim, to zupełnie inny kaliber. Zgrupowanie kadry w najmocniejszym składzie, przedostatnie przed Euro 2016.


Warto dodać, że do swoich reprezentacji powołani zostali jeszcze Michaił Aleksandrow, Ondrej Duda, Kasper Hamalainen, Adam Hlousek i Nemanja Nikolić. To w sumie dziesięciu piłkarzy.

Komentarze (14)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Zed
 • 0 / 0
Czyli w kadrze 11 Legionistow.
~zajcew
 • 0 / 0
Ten
~zajcew
 • 0 / 0
Do qq to jest zen Zawisza nieb
ta
~ZnaFca
 • 0 / 0
Tego Nawałkę to porąbało? Wawrzyniak? Borysiuk? Linetty? Starzyński?

Co to za powołania w ogóle?

Za Wawrzyniaka są przecież Rybus i Jędrzejczyk. Za Borysiuka powołany zdecydowanie powinien być Góralski, zasłużył. Linetty i Starzyński to jakieś pomyłki. Pierwszy ciągle fauluje i niecelnie podaje, a drugi człapie.

Reasumując, za tych powołanych powyżej można było sprawdzić innych, lepszych piłkarzy, czyli Góralskiego, Wolskiego czy Michała Maka, także Świerczok gra ostatnio naprawdę dobrze. Jeszcze tak na marginesie dodam, że wielu z Was pukało się w czoło, gdy napisałem, że Wolski ma szansę na EURO. Jak widać, skoro nawet Starzyński dostaje powołanie, to tym bardziej Rafał jeśli złapie regularnośći będzie grał jeszcze lepiej niż obecnie, na co go na pewno stać.
Igor brawo i gratulacje obyś jechał na euro
~wawka70
 • 0 / 0
Do tego Hama , Nico , Hlousek , Duda i Aleksandrow...dziesięciu cieszyć się czy płakac? realnie na EURO może pojechac ośmiu a zaraz potem eliminacje do ligi mistrzow....Pięknie to wygląda tylko ze kij ma dwa konce niestety....oby nie
Plutonowy
 • 0 / 0
Na 9 powołanych z ekstraklasy, 5 gra w Legii. Brawo!
~laska
 • 0 / 0
Brawo. Lewczuk zasłużył jak nikt inny.
~TGK
 • 0 / 0
Brawo Igorze i powodzenia!
~jim
 • 0 / 0
Połowa składu to obecni i byli legioniści
~Polacco
 • 0 / 0
Dwunastu. A gdyby nie liczyć Szczęsnego i Lewego, którzy nie grali w I zespole, to dziesięciu pełnoprawnych. Nieźle.
"Odbudował się w Zawiszy Bydgoszcz, zdobył z nią Puchar Polski"
~heh
 • 1 / 0
juz nie badz taki drobiazgowy.za 10 lat dyktanda bedzie sie pisac ze slownikiem t9 i nikt juz nie bedzie zwracal uwagi na takie rzeczy.problem dopiero zacznie sie jak zakreca prad na miesiac i wszystko kij strzeli a 90 % ludzi nie bedzie umialo rozpalic ogniska majac zapalniczke papier i drewno.
~QQ
 • 1 / 0
Nie byłbym, gdyby nie fakt, że to już któryś z kolei taki błąd tego samego redaktora