News: Wysokie lokaty Pogoni i Olimpii. Den Haag wciąż zawodzi.

Piękna oprawa Juventusu, zwycięskie Zagłębie

Stanisław Rudzki

16.04.2013 09:22

(akt. 04.01.2019 12:42)

Za nami rywalizacja z Wisłą Karków na boiskach ekstraklasy, tymczasem swoje spotkania rozegrały zespoły zaprzyjaźnione z Legią Warszawa. Pierwszy punkt pod skrzydłami Dariusza Wdowczyka zdobyła Pogoń. Juventus odpadł z Ligi Mistrzów po przegranej w dwumeczu z Beyeren Monachium, mimo to zdołał wygrać w lidze z Lazio Rzym. Nadal zawodzi zespół z Hagi, przegrywając czwarty raz z rzędu. Odmienne nastroje panują w Sosnowcu po pokonaniu Calisii Kalisz. Olimpia bezbramkowo zremisowała z Pogonią Siedlce.

Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin, remisując z Widzewem Łódź 1:1, zdobyła pierwszy punkt pod wodzą Dariusza Wdowczyka. Bramkę dla gospodarzy zdobył Edi Andradina, który pewnym strzałem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Adamie Frączczaku. Do wyrównania doprowadził Mariusz Stępiński. Młody napastnik zdołał zgubić krycie w polu karnym i umieścić piłkę w „sieci” Portowców. Szczecińscy piłkarze muszą zacząć zbierać punkty, gdyż znajdują się tuż nad strefą spadkową z 5 punktową przewagą nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. W następnym spotkaniu może być ciężko o punkty, gdyż rozegrają je przy Łazienkowskiej w „meczu przyjaźni”.

Pogoń Szczecin – Widzew Łódź 1:1 (0:0)
1:0 – Edi Andradina (k.) 57’
1:1 – Mariusz Stepiński 76’

Skład Pogoni: Radosław Janukiewicz –  Adam Frączczak (75’ Sebastian Rudol),  Hernani,  Maciej Dąbrowski, Przemysław Pietruszka – Takuya Murayama, Edi Andradina, Maksymilian Rogalski, Bartosz Ława (68’ Wojciech Golla), Robert Kolendowicz – Donald Djousse (75’  Norbert Neumann).

Zagłębie Sosnowiec

Po prawie czterotygodniowej przerwie, będącej wynikiem długiej zimy i wycofania się z rozgrywek Lecha Rypin, drużyna z Sosnowca pewnie pokonała na wyjeździe Calisię Kalisz 3-1.  Pierwszą bramka padła dopiero w 42. minucie, kiedy to Łukasz Grube dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę do własnej bramki skierował Artur Melon. Gospodarze zdołali wyrównać tuż po przerwie, jednak Sosnowiczanie odpowiedzieli błyskawicznie, wychodząc ponownie na prowadzenie po strzale Dawida Ryndaka. Goście do końca spotkania nie oddali prowadzenie, co więcej zdołali je podwyższyć. W 83. minucie do siatki trafił Rafał Janowski, dzięki czemu przełamał swoją długą, strzelecką niemoc (poniżej skrót meczu).

Calisia Kalisz - Zagłębie Sosnowiec 1-3
0:1 – Artur Melon 42’ (sam.)
1:1 – Paweł Tabaczyński 47’
1:2 – Dawid Ryndak 50’
1:3 – Rafał Jankowski 83’

Skład Zagłębia: Dawid Kudła- Marcin Sierczyński, Sławomir Jarczyk,Wołodymyr Ostrouszko,Jovan Ninković-Dawid Ryndak(85' Adrian Pajączkowski),Łukasz Matusiak, Łukasz Grube,Tomasz Szatan(89' Hubert Tylec)-24. Dawid Weis (90+2' 17. Michał Cyganek),Łukasz Tumicz(65' Rafał Jankowski)

Olimpia Elbląg

Olimpia bezbramkowo zremisowała w Siedlcach z tamtejszą Pogonią. Był to jedenasty remis w ciągu sezonu. „Olimpijczycy” obecnie zajmują 8. lokatę z dorobkiem 29 punktów, tracąc tym samym do miejsca premiowanego awansem, jedenaście punktów, mają jednak rozegrane jedno spotkanie mniej. Następny mecz rozegrają na własnym terenie z Wigrami Suwałki, które reprezentuje dwóch legionistów - Bartosz Widejko i Mateusz Romachów.

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbąg 0-0

Skład Olimpii: Aleksiej Rogaczow - Witalij Nadijewskij, Tomasz Lewandowski, Oleg Ichim, Michał Ressel, Anton Kołosow (90 +2 Bartosz Broniarek), Piotr Skokowski (59. Tomasz Sedlewski), Kamil Graczyk, Rafał Pietrewicz, Kiriłł Raduszko (77. Rafał Lisiecki, 90+2 Patryk Burzyński), Krzysztof Wierzba

Juventus Turyn

Turyńczycy nie zdołali zatrzymać Bayernu i odpadli z gry o najbardziej prestiżowej trofeum w Europie. Juventus zakończył swoją przygodę z Ligą Mistrzów, po tym jak nie udało się odrobić strat z pierwszego meczu w Monachium. Cały mecz przebiegał pod dyktando gości, którzy pewnie przypieczętowali swój awans dwiema bramkami. Jako pierwszy do siatki trafił Mandżukić, a w doliczonym czasie gry formalności dopełnił Pizarro po świetnym podaniu Schweinsteigera

Warto dodać, iż kibice z Turynu przygotowali przepiękną oprawę, która zaangażowała cały stadion do jej zaprezentowania.

Juventus - Bayern 0:2
0:1 – Mandzukić 64’
0:2 - Pizarro 91’

Skład Juventusu: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Padoin (69' Isla), Pogba, Pirlo, Marchisio (79' Giaccherini), Asamoah - Vucinić, Quagliarella (66' Matri)

Piłkarze „Starej Damy” zadośćuczynili kibicom porażkę w Lidze Mistrzów, pokonując na wyjeździe Lazio Rzym 2:0. Pierwsza bramka padła już w 8. minucie po rzucie karnym, który został podyktowany po faulu na Mirko Vuciniciu. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Arutro Vidal. 20 minut później ten sam zawodnik wystąpił w roli głównej, podwyższając wynik spotkania. Do końca meczu Juventus kontrolował mecz i nie pozwolił gospodarzom na zdobycie bramki kontaktowej.

Hitem kolejki okazać się może rywalizacja Juventusu w następnej kolejce z AC Milan. To niezwykle ważny mecz nie tylko z prestiżowych względów. Turyńczykom brakuje jedynie siedmiu punktów do obronienia tytułu mistrz Włoch, dlatego będą podwójnie zmotywowani.

Lazio - Juventus 0:2
0:1 -  Vidal (k.) 8’
0:2 -  Vidal 28'

Skład Juventusu: Buffon - Barzagli, Bonucci, Peluso - Lichtsteiner (67' Padoin), Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah - Marchisio (89' Giaccherini) - Vucinić (86' Quagliarella

FC Den Haag

Klub Z Hagi ponownie zawiódł. Tym razem katem „Bocianów” było Twente. Mecz początkowo nie był jednostronny. W 24. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze Twente, a na listę strzelców wpisał się Douglas. Odpowiedź Den Haag nadeszła tuż przed przerwą, kiedy do wyrównania doprowadził Mike van Duinen. Losy meczu mogły potoczyć się zupełnie inaczej jednak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę zobaczył Danny Holla. Grający  w przewadze goście przejęli inicjatywę, by w ostatnich dziesięciu minutach, Dimitri Bułykin dwukrotnie pokonać Coutinho, wyrastając na bohatera meczu.

W następnej kolejce „Zielono-żółci” zmierzą się z Groningen, który jest bezpośrednim rywalem o miejsce premiowane eliminacjami Ligi Europy.

FC Den Haag - Twente Enschede 1:3