Pierwszy sparing legionistów

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

27-06-2019 / 09:38

(akt. 30-06-2019 / 18:13)

W czwartek o godzinie 17:00 piłkarze Legii Warszawa rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Rywalem będzie czeski zespół FK Pribram. Serwis Legia.Net przeprowadzi relację tekstową "na żywo".

Legia ma za sobą zgrupowanie w Warce, kiedy nie rozegrała meczu sparingowego. Zespół Aleksandara Vukovicia zakończył obóz grą wewnętrzną, w której zawodnicy w różowych plastronach pokonali tych, biegających w szarych znacznikach. Gole dla zwycięzców strzelili Andre Martins, Michał Karbownik oraz Maciej Rosołek. Jedyną bramkę dla drugiego zespołu zdobył Mikołaj Kwietniewski. Na boisku pojawili się wtedy wszyscy piłkarze będący w kadrze na zgrupowanie. Mecz pechowo zakończył się dla Luisa Rochy. Portugalczyk doznał kontuzji jeszcze w pierwszej połowie, ale uraz stawu skokowego nie okazał się tak poważny. Występ lewego obrońcy w czwartkowej rywalizacji z Czechami stoi pod znakiem zapytania, bo gracz dzień przed sparingiem nie trenował na boisku, a jedynie na siłowni. 

Nie jest również pewne czy w meczu z FK Pribram będzie mógł zagrać Andre Martins. Portugalski pomocnik w środę zszedł z boiska z bólem stawu skokowego lewej nogi. Uraz nie jest poważny, ale sztab szkoleniowy może nie chcieć ryzykować poważniejszych problemów zdrowotnych 29-letniego gracza. Pod znakiem zapytania jest też gra Carlitosa, który dzień przed sparingiem pracował indywidualnie pod okiem Łukasza Bortnika. Pozostali są do dyspozycji Vukovicia. 

Warszawiacy przebywają w Austrii od wtorku. Legioniści w Leogang przed rozegraniem sparingu mieli okazję trzy razy trenować na boisku. Całość uzupełniły ćwiczenia na siłowni. Uwagę poświęcono przede wszystkim pracy nad motoryką oraz taktyką. 

Czwartkowy rywal "Wojskowych", FK Pribram, to czternasty zespół ligi czeskiej poprzedniego sezonu. Drużyna prowadzona przez Romana Nadvornika do samego końca rozgrywek walczyła o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Więcej na temat pierwszego sparingpartnera Legii dowiedzieć można się w tym miejscu

Spotkanie Legii z FK Pribram rozpocznie się w czwartek o godzinie 17:00 na boisku w Uttendorf. Mecz zostanie tam rozegrany ze względu na bardzo dobrą jakość murawy. Nie przewidziano transmisji meczu. Serwis Legia.Net zaprasza zaś na relację tekstową "na żywo". Po ostatnim gwizdku sędziego zaprezentujemy fotoreportaż, a także wypowiedzi z obozu stołecznego klubu. 

Komentarze (21)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Hmm
  • 0 / 0
Martwi troche brak wzmianek" ciężki trening" itp.
Major
  • 0 / 0
Przez całe zimowe przygotowania i do końca marca były "ciężkie treningi" a na wiosnę większość zawodników zjazd formy lub permanentne kryzysy jak Cafu, Nagy i Remy. Nie czas już skończyć z tym kultem ciężkich treningów i konieczności podlewania kwiatków w okresach przygotowawczych, żeby uznać je za właściwe? Trening ma być dobry a nie ciężki. To że piłkarz będzie po nim "zdychał" przez 20 minut od jego zakończenia nie przyniesie żadnych efektów.
Generał brygady
  • 2 / 0
"Ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto Cię stracił" - hehe, dobre!

Witamy Novi! :)
Szeregowy
  • 0 / 0
Lepiej szybko dodajcie post o nowym nabytku :) Novikovas, witamy!
No i już oficjalnie Novikovas w Legii
Tylko zwycięstwo!
www.meczyki.pl/sportbuzz/nawet_transfermarkt_drwi_z_legii/168478 XDDDD (7)
śmieszy cię coś takiego ? przecież każdy może tam dodać swoją "plotkę"
Już zdementowane:)
Kapitan
  • 1 / 1
Ciekawe jak zagramy, do przodu czy będą murowac. Żart. Coś brak informacji o Litwinie. Zaczal się najważniejszy obóz a tu cisza ze wmocnieniami.
~DamianL
  • 0 / 0
Gdzie oglądać?
Osobiście jestem pod wrażeniem solidności wzmocnień, myślałem niestety że przyjdą nic niewarte ochłapy, a tu są zwyczajnie ludzie do pierwszej "11".
Można marudzić i dywagować ale ludzie, bądźmy realistami... Nie ma peso na mocniejsze ruchy, w tle mamy piękny projekt, który za worek gruszek sam się nie zrobi...
Słowa uznania, szczere!
Nie wiem, ale możliwe że lepsze od Twojego :)
A tak serio osłabiliśmy się? Kim?
Szymański? Wiatr bez siły w stałych fragmentach, bez liczb...
Kucharczyk? O nim zostało powiedziane już wszystko...

Przestań ćpieć
Oczywiście że transfery są wzmocnieniami. Gvillia to zawodnik który zrobi różnice. Novikovas doda liczby. Chciałbym jeszcze Plachete bo taki zawodnik by się przydał.
Generał broni
  • 2 / 1
Płacheta moim zdaniem wygląda lepiej od Kostorza, ale widziałem tylko fragmenty ich gry w Podbeskidziu.
Boras 44 - Kostorz wzięty jest bardziej jako przyszłość zgodnie z nową myślą klubu, Płacheta z kolei to zawodnik, który śmiało może wejść i podkręcić tempo dodając jakości.
Basialdo - popieram, dla mnie to nie uzupełnienia, a pierwszy plac. Przedmówcę jeszcze nie puściło pewnie po wczoraj :)
Generał broni
  • 1 / 0
Jak go teraz nie weźmiemy, to za sezon może się okazać, że już będzie za drogi.
Generał broni
  • 1 / 0
To odnośnie Płachety :-)
Generał broni
  • 1 / 0
Marcin1989
Placheta 1998 r, Kostorz 1999 r.
Nie widzę różnicy w perspektywiczności.