Pietrzyk wypożyczony do Radomiaka

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

17-07-2019 / 15:17

(akt. 17-07-2019 / 15:20)

Kacper Pietrzyk w kolejnym sezonie będzie występował w barwach Radomiaka Radom. Stoper przeszedł do pierwszoligowca na zasadzie rocznego wypożyczenia z Legii Warszawa.

Środkowy obrońca w rundzie wiosennej przebywał na wypożyczeniu w Olimpii Grudziądz. Wychowanek Plonu Garbatka-Letnisko wystąpił raptem w trzech meczach, aczkolwiek przez kilka tygodni zmagał się z urazem. Piłkarz naderwał bowiem mięsień półścięgnisty.

Po zakończeniu sezonu Kacper Pietrzyk mógł trafić najpierw do Zagłębia Sosnowiec, a później do Legionovii. W przypadku spadkowicza Ekstraklasy w ostatniej chwili nastąpił jednak punkt zwrotny, przez co temat ucichł. Drużyna z okolic Warszawy również była zdeterminowana by ściągnąć do siebie Pietrzyka na dwanaście miesięcy, ale pod koniec czerwca ten zaczął trenować z Radomiakiem Radom i sprawa upadła. Rosły stoper  dobrze zaprezentował się w meczu towarzyskim z ŁKS-em Łódź i przekonał do siebie sztab szkoleniowy na czele z Dariuszem Banasikiem. Gracz trafi do pierwszoligowca na zasadzie rocznego wypożyczenia z Legii, całą jego pensję pokryje klub z Radomia.

Zawodnik miał wystąpić w niedzielnym sparingu z ekipą z Łazienkowskiej (wicemistrzowie Polski wygrali 5:0 – red.), ale z gry wyeliminowała go kontuzja (naderwany mięsień dwugłowy). Od poniedziałku Pietrzyk trenował już jednak normalnie z zespołem. W barwach zielono-biało-zielonych występuje jeszcze dwóch  wypożyczonych legionistów. Mowa o dwóch bramkarzach: Mateuszu Kochalskim oraz Kamilu Bielikowie

Komentarze (2)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
powodzenia młody
A co z Bondarenko ? Tez wypozyczenie czy zostaje ?