News: Piłka wodna: Zwycięstwo Legii w Warsaw Cup 2014

Piłka wodna: Zwycięstwo Legii w Warsaw Cup 2014

Justyna Jankowska

30.11.2014 18:25

(akt. 13.12.2018 14:44)

W weekend (29-30.11) na basenie przy ul. Potockiej 1 odbył się XI turniej piłki wodnej „WARSAW CUP” 2014 organizowany przez Legię. W tym roku w turnieju zmierzyły się 4 zespoły: AZS Uniwersytet Warszawski, Polonia WTS BYTOM, Reprezentacja Polski Juniorów U-17 i Legia Warszawa.

Ponad 100 zdjeć z Warsaw Cup 2014 (fot. Justyna Jankowska)

W sobotę rano Legia pewnie pokonała reprezentację Polski do lat 17 - 13:6 (5:2, 2:1, 3:1, 3:1) z którą grała pierwszy mecz turnieju. W ciągu pierwszych kilku sekund pierwszej kwarty nasz zespół zdobył liczne bramki. W kolejnych kwartach gra nie zwalniała tempa i mogliśmy zobaczyć kolejne trafienia, które były efektem przewagi nad zespołem przeciwnika. W wodzie mogliśmy zobaczyć świetną grę Jana Bakuło, który w tym spotkaniu okazał się najlepszym strzelcem zdobywając dla Legii aż 6 bramek.

W wieczornej serii spotkań Legia Warszawa pokonała swojego ligowego rywala Polonię WTS Bytom 25:9 (5:3; 5:1; 2:4; 9:1).

W ostatnim niedzielnym meczu XI turnieju o Puchar Warszawy Warsaw Cup 2014 Legia pokonała AZS Uniwersytet Warszawski 21:8 (5:2; 5:1; 2:4; 9:1) zdobywając tym samym I miejsce. Najlepszym legionistą turnieju okazał się Maciej Kozera.