Piłkarski skrót

Źródło:

18.09.2000 23:59

(akt. 19.12.2018 08:26)

Pogoń Szczecin nadal jest liderem piłkarskiej ekstraklasy. W sobotnim meczu ósmej kolejki szczeciński zespół wygrał z Ruchem Radzionków 1:0 i w tabeli ma punkt przewagi nad Wisłą Kraków.
Radosław Gilewicz (Tirol Innsbruck) i Michael Wagner (Austria Wiedeń) z siedmioma golami znajdują się na czele klasyfikacji strzelców w pierwszej lidze piłkarskiej Austrii.
Heiko Herrlich (Borussia Dortmund) i Carsten Jancker (Bayern Monachium) z sześcioma golami znajdują się na czele klasyfikacji strzelców w niemieckiej piłkarskiej pierwszej lidze. Andrzej Juskowiak zdobył trzy bramki.
Chuligani Legii po raz kolejny dali znać o sobie. Derby stolicy zostały przerwane na 10 minut w 33. minucie gry, ponieważ kibice gości wbiegli na boisko. Dalszych zamieszek nie było, ale władze Warszawy i PZPN zapowiedziały sankcje.
W sobotnich meczach piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Groclinem Grodzisk Wielkopolski 1:2, GKS Katowice zremisował z Orlenem Płock 0:0, Pogoń Szczecin pokonała Ruch Radzionków 1:0, a Odra Wodzisław przegrała z Zagłębiem Lubin 0:1.
W lidze hiszpańskiej doszło w piątek do kilku ważnych transferów. Real Saragossa pozyskał Daniela Montenegro, Las Palmas- Gabriela Schurrera, natomiast Malaga piłkarza Realu Madryt Manuela Canabala. [PAP]