News: Turek sędzią pierwszego meczu z Dudelange

Piłkarze rywali grali w Europie

06.09.2011 22:57

(akt. 21.12.2018 15:50)

<p>Po raz kolejny na boiskach Europy w swoich reprezentacjach zagrało kilkunastu piłkarzy, którzy na co dzień bronią barw naszych rywali w Lidze Europy czyli PSV, Rapidu i Hapoelu. Holender Kevin Strootman zdobył dla swojej kadry jedną z dwóch bramek w pojedynku z Finlandią. Czyste konto zachował Andreas Isaksson, z kolei dwóch graczy ekipy z Bukaresztu nawet nie pojawiło się na ławce rezerwowych reprezentacji Rumunii. Poniżej szczegółowe informacje.</p>

Georginio Wijnaldum (PSV Eindhoven) - Cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Selekcjoner Oranje wykonał jedynie dwie zmiany. W wygranym 2:0 meczu z Finlandią, zdjął z placu gry Robina van Persiego i Klaasa Jana Huntelaara, a w ich miejsce wprowadził Eljero Elię i Luuka de Jonga, który w doliczonym czasie gry wpisał się na listę strzelców.

Kevin Strootman (PSV Eindhoven) - Strzelił jedną z bramek w wygranym przez reprezentację Holandii 2:0 meczu eliminacji do Mistrzostw Europy z Finlandią. Pomocnik PSV rozegrał bardzo dobry mecz w Helsinkach.

Erik Pieters (PSV Eindhoven) - Pieters przyzwoicie spisał się w meczu swojej kadry. Bez zarzutu wypełniał obowiązki powierzone mu przez Berta van Marwijka. Defensor przebywał na placu gry przez 90 minut. Gole dla Holandii zdobywali Strootman oraz Luuk de Jong z Twente Enschede.

Andreas Isaksson (PSV Eindhoven) - San Marino zebrało kolejne baty, tym razem od kadry Szwecji. Golkiper zespołu Trzech Koron zachował czyste konto, a jego koledzy zdobyli pięć bramek. Isaksson zagrał przez dziewięćdziesiąt minut.

Ola Toivonen (PSV Einhoven) - Mimo, że Szwedzi strzelili San Marino pieć bramek, nie tracąc żadnej to Toivonen nie zdołał zaliczyć żadnego trafienia. Bramki zdobywali Kim Kallstrom, Christian Wilhelmsson (dwie), Martin Olsson i Tobias Hysen. Napastnik PSV zszedł z boiska w 57. minucie, a w jego miejsce zameldował się Sebastian Larsson.

Tim Matavz (PSV Eindhoven) - Mimo, że w poprzednim spotkaniu zdobył bramkę dla swojej kadry, to w meczu z Włochami nawet przez chwilę nie powąchał murawy. Gola dla gospodarzy, na pięć minut przed końcem zdobył Giampaolo Pazzini. Słoweńcy nie zdołali wyrównać i przegrali 0:1.

Dries Mertens (PSV Eindhoven) - Mertens zagrał cały mecz w barwach Belgii, która w towarzyskim spotkaniu pokonała USA 1:0 po golu Nicolasa Lombaertsa.

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - Cały mecz z Niemcami spędził w rezerwie. Polska zremisowała 2:2, a gole zdobywali Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Toni Kross oraz Cacau. Świetnie między słupkami spisywał się rywal Przemka - Wojciech Szczęsny, który pokazywał swoimi interwencjami, że w chwili obecnej jest najlepszym, polskim bramkarzem.

Omer Damari (Hapoel Tel Awiw) - Cały, przegrany 1:3 mecz z Chorwacją przesiedział na ławce rezerwowych.

Iyad Hutba (Hapoel Tel Awiw) - 23-letni obrońca zadebiutował w spotkaniu izraelskiej kadry. Jego reprezentacja przegrała na wyjeździe z Chorwacją 1:3. Defensor Hapoelu zagrał przez 90 minut. Jedyną bramkę dla gości zdobył Tomer Hemed.

Romeo Surdu (Rapid Bukareszt) - Nie usiadł nawet na ławce w meczu eliminacyjnym z Francją. Kadrze Rumunii udało się bezbramkowo zremisować.

Nicolae Ovidiu Herea (Rapid Bukareszt) - Podobnie jak klubowy kolega, nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych w czasie meczu z kadrą Trójkolorowych. Rumunii po zaciekłej walce zremisowali z lepiej notowanym rywalem 0:0.