Plotki transferowe: Legia interesuje się Hebo Rasmussenem?

Maciej Ziółkowski

Źródło: bold.dk

04-01-2023 / 21:15

(akt. 04-01-2023 / 22:01)

Legia Warszawa i Lech Poznań, ale również kluby z Belgii oraz Danii są zainteresowane pozyskaniem Mathiasa Hebo Rasmussena (środkowy pomocnik Cracovii) w tym okienku transferowym – informuje bold.dk.

Według duńskich mediów, najciekawsza opcja dla 27-latka to Brondby. Serwis bold.dk jest w kontakcie z Mathiasem Hebo Rasmussenem, który nie chce komentować swojej przyszłości ani tego, co może się dziać za kulisami. Kiedy jednak latem 2021 roku przeszedł z Lyngby do Cracovii, nie ukrywał, że Brondby to klub, w którym bardzo chciałby występować.

W minionej rundzie Duńczyk zagrał 12 meczów w PKO Ekstraklasie (w tym 11 w wyjściowym składzie), strzelił 1 gola, miał 1 asystę. Opuścił końcówkę jesieni z powodu urazu. Jego umowa z "Pasami" wygasa w czerwcu 2024 roku.

Trzeba jednak pamiętać, że w Legii nie ma pieniędzy, nawet na wypłaty dla zawodników bez kontraktów, i by ktoś przyszedł, najpierw musi ktoś odejść. Priorytetem transferowym jest środkowy obrońca, potem napastnik, a dopiero w trzeciej kolejności ktoś mobilny na pozycję numer osiem.

Komentarze (77)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Legia się interesuje Hebo przyjechał Koreańczyk za Zielińskim nie trafi.
Oby nie przeciętny zawodnik
"Trzeba jednak pamiętać, że w Legii nie ma pieniędzy, nawet na wypłaty dla zawodników bez kontraktów, i by ktoś przyszedł, najpierw musi ktoś odejść ". Szanowny Panie piszący takie odkrywcze zdania. Żaden klub nie jest zobowiązany płacić pensji zawodnikom bez kontraktów. Ja wiem, formułowanie myśli w języku polskim jest bardzo trudne, dla niektórych jak widać nieosiągalne. Jednak chyba nikt nie zmusza siłą Szanownego Pana do pisania na portalu ? Proponuję czytać napisany tekst przed publikacją, to na pewno pomaga.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trasfery w Legii to w obecnym czasie jakiś żart
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nawet plotki to żart
Legia interesuje się Hebo Rasmussenem?

NIE
A Marcin Herra na to: my mamy swoje wyzwania!
" Priorytetem transferowym jest środkowy obrońca, potem napastnik..."więc dlaczego zainteresowanie jest teraz Hebo ktory jestśrodkowym pomocnikiem?
Plotka
Pójdzie do przegrywów. Tam jest teraz skandynawski zaciąg. Skończą jak holenderska wisła.
Generał brygady
 • 0 / 1
Teraz to juz chyba bardziej portugalski.
Pewnie tak bo Legia nie interesuje się nim. Jeszcze nie przywykliście, że pismski wrzucą nas aby były kliki.
Podpułkownik
 • 3 / 3
Może by się zgodził przyjść i grać za żarcie i bilet miesięczny?
Żeby to chociaż było science fiction, ale to tylko fiction…
Generał brygady
 • 2 / 1
A co ma nauka do plotek transferowych?
Chipy
Generał
 • 7 / 14
Legia w ruinie.
Ja bym się nie zgodził z takim stawianiem sprawy. Jeśli traktować to poważnie, to by znaczyło, że na tle ligi Legia jest pariasem. Czy tak jest?
Tylko Rakó nas wyprzedza w lidze, ale to jest młody projekt i zobaczymy jak będzie się dalej rozwijał. Być może będzie meteorem, który zniknie po wypaleniu się obecnego pomysłu na budowę zespołu. Wczoraj obejrzałem jeszcze raz film Moneyball i tam jest świetnie pokazane jak to funkcjonuje. Biedniejsi musza działać pomysłem, ale jeśli okaże się trafny, to bogatsi zaraz go przejmują likwidując chwilową przewagę. Raków może odegrać ważną rolę w polskiej piłce, bo pokazuje jak za stosunkowo niewielkie pieniądze zbudować niezły zespół, ale są bogatsze i bardziej "kompletne" kluby. Legia i Lech są w czołówce finansowej i nic nie zapowiada żeby to się zmieniło. Pogoń stopniowo buduje swoją siłę, poprxzez rozumne zarządzanie. Te trzy kluby mają coś czego nie ma większość ligi a jest ważnym źródłem kasy a mianowicie akademie, które będą zasilały jedynki i konta tych klubów. Lech w tej dziedzinie wysforował się przed innych, ale to też nie musi trwać wiecznie. Legia wypada blado, na razie, ale myślę że to się zmienia. Pogoń równym krokiem dogania oba kluby.
Legia ma najwyższy budżet, ale również najwyższe wydatki, bo przed chwilą zbudowano akademię a to kosztuje sporo kasy. Akademia jest po to, żeby zasilać jedynkę a więc ci zawodnicy muszą być wprowadzani do jedynki. Transfery na każdą pozycję zamykają drogę młodym nawet na ławkę rezerwowych, bo jeśli kupimy po 2 na każdą pozycję, jak tego chca forumowi eksperci, to gdzie ci młodzi mają grać? Polska liga jest ligą sprzedającą i kto będzie wychowywał i sprzedawał młodych zawodnikó, ten będzie miał kasę na utrzymywanie wyrównanego składu. To jest tak oczywiste, że szkoda gadać.
Koncepcja budowy klubu przez Mioduskiego jest właściwa, ale wygląda na to, że trochę się pogubił. Obecnie widać że wracamy do początkowego założenia, czyli większy nacisk na wprowadzanie młodych, budowanie zespołu i modelu gry. Wskazuje na to zatrudnienie Zielińskiego, który wygląda na gościa wiedzącego co chce zrobić.
Każdy klub ma wzloty i upadki. Lech budując swoją strukturę robił to kosztem wyników, ale wydaje się że złapał równowagę. Nawet Ajax ma gorsze sezony, ale nie rezygnuje z raz obranej drogi i szkoli, wprowadza młodych i regularnie odbudowuje się po stratach transferowych, bo ma za co. To jest model pracy dla polskich klubów. Nie wiem dlaczego utarło się przekonanie, że będziemy funkcjonować jak najbogatsze ligi Europy, chociaż nawet tam nacisk na szkolenie jest ogromny.
Forumowi spece, walący dziesiątki postów dziennie, oczywiście wiedzą wszystko najlepiej, bo mają dużo czasu do przemyśleń. Czasu mają dużo, bo albo nigdzie nie pracują, albo ich praca jest mało angażująca, jak np. stróż na parkingu, gdzie z nudó można nawalać w klawiaturę bez końca.
Ferdek Kiepski nie przypadkiem stał się bohaterem serialu, który trwał bardzo długo, bo widocznie publika odnajdywała w tej postaci odbicie rzeczywistości. Ferdków mamy od pyty i to jest nasz problem
Widać że się na piłce nie znasz.
Sierżant
 • 0 / 1
Bogatsi przejmują jeśli mądrzy ludzie potrafią odczytać to co się dzieje i wdrożyć u siebie. Jeśli chodzi o (L) to pytanie, czy są tutaj tak ogarnięte jednostki zarządzające. Patrząc na dotychczasowe dokonania, niestety śmiem wątpić.
Pisanie "A bo ty się na piłce nie znasz" to oznaka braku argumentów. Ciekawe ile topowych klubów prowadzili ci wszyscy janusze używający tego oklepanego zarzutu. A może mają osiągnięcia jako analitycy sportowi? Wypadałoby mieć jakąś podkładkę, dowód, że oni się znają na piłce. Może chociaż UEFA Pro? Nie? Niestety, do dowodów nie wliczają się tysiące godzin przepierdziane na kanapie przed telewizorem, wypite Tatry i Harnasie ani godziny bezmyślnego powtarzania "czeba szkolyć młodziesz!".
Boras

Masz w tym trochę prawdy...więc niech Mioduski będzie tym" biedniejszym" z pomysłem, aby ktoś bogatszy mógł wkoncu odkupić od niego Legie bo jeżeli dalej będzie Dariusz wprowadzał swoje wizję to cały czas będzie gadane że brak pieniędzy na transfery że finanse to ciągłe wyzwanie itd
Generał brygady
 • 0 / 1
Łączenie wiedzy o piłce z inteligencją jest naprawdę śmieszne. W końcu piłka nożna to sport nizin społecznych.
Przykładowo taki Dariusz Mioduski skończył Harvard i co? Powinien jako prezes klubu piłkarskiego odnosić same sukcesy. Po drugiej stronie taki Michał Świerczewski - Politechnika Częstochowska. A teraz zobaczmy kto zarządza takim Bayernem? Niespodzianka - prawie sami byli piłkarze. Czy piłkarze to nie Ci co się uczyć nie chcieli?
Wszystko fajnie, tylko niestety fakty nie potwierdzają scenariusza, o którym piszesz :(
Ilu młodych zostało wprowadzonych i dostało szansę gry na jesieni?
Zamiast dać grać Strzałkowi - sprowadzono Picha, który wg znawców na forum miał być oazą doświadczenia. Był? Wątpię. Nawet Runjaic przestał z niego korzystać. Zatem po co płacimy mu pensje?
To jest coś, czego nie jestem w stanie zrozumieć od lat w Legii. Takie tam Liverpoole, Manchestery City czy inne kluby PL potrafią grać własnymi wychowankami i trenerzy nie boją się wstawiać 18-19 latków, gdy podstawowi zawodnicy są kontuzjowani. U nas słyszę zawsze mityczne, że "oni jeszcze nie są gotowi do rywalizacji na poziomie ekstraklasy". O talencie Strzałka rozmawiamy od dwóch sezonów. I co? Nic. Jak go nie było realnie w kadrze pierwszego zespołu, tak dalej go nie ma.
Generał
 • 0 / 0
"Wszystko fajnie, tylko niestety fakty nie potwierdzają scenariusza, o którym piszesz :("
Mogę oczywiście się mylić, ale ja dostrzegam zmianę w sposobie myślenia o młodych zawodnikach.
Po pierwsze widać, że o nich myślą wysyłając ich na wypożyczenia do klubów gdzie mogą się rozwinąć. Zawodnicy wypożyczani są do klubów gdzie trenerami są ludzie chcący grać piłkę ofensywną a więc tą bardziej wymagającą dla zawodników, czyli powodującą rozwój.
Mamy Ciepielę w Stali, Mustafajewa w Stali Rzeszów i Pierzaka Górniku Łączna. To wszystko są zespoły stawiające na ofensywny styl a nie murarkę i lagę. Bronić i wybijać jest łatwo, trudniej jest kreować, szybko myśleć i grać. Te wypożyczenia mają sens.
Po drugie, wygląda na to, że w rezerwach tworzy się otoczenie z zawodników bardziej doświadczonych, które ma pomóc tym młodym w rozwoju. Młodzi otoczeni zawodnikami starszymi, na przyzwoitym poziomie mają więcej odwagi w grze i częściej wychodzą ze swojej strefy komfortu psychicznego podejmując ryzyko, co jest niezbędne w rozwoju. Grając bezpiecznie i na alibi nie rozwijają się.
Nareszcie utworzony oddzielny skauting dla rezerw i juniorów, co powinno spowodować ściąganie najbardziej utalentowanych juniorów. Sam skauting nie wystarczy, bo nie będą przychodzić zawodnicy widząc, że mają nikłe szanse awansu do jedynki, bo tam robi się wyłącznie transfery zewnętrzne.
Po trzecie, Zieliński spina współpracę jedynki, rezerw i juniorów, tworząc system komunikacji między tymi drużynami. Było w Legii kilku trenerów, których interesował tylko ich zespół (jedynka), bo ich celem było zrobienie ciekawego wpisu do CV a nie rozwój klubu.
Mam wrażenie, że po raz pierwszy Legia staje się spójnym organizmem a nie rozdrobnionymi częściami, które żyją we własnym świecie.
Stworzenie współpracy i wymiany informacji jest podstawą sukcesu każdej struktury, nie tylko sportowej, ale również w biznesie, to jest sprawa uniwersalna.
Dawanie szansy to jedno, ale jeszcze zawodnik musi chcieć tą szansę wykorzystać. Jeśli nie słucha trenerów, tylko menadżera który podpowiada,że już jest gwiazdą i gdzie indziej będzie grał, bo jest zainteresowany transferem ( na tym zarabiają menadżerowie), to młody będzie miał w oczach cyferki i miraże a nie własny rozwój.
Cielemęcki poszedł do Wisły Płock i przepadł z radarów a wyglądał na utalentowanego. Widocznie głowa nie dojechała.
Klub piłkarski to jest bardzo złożona struktura, bo każdy zawodnik ma swoje "karaluchy w głowie" i nie każdy jest mądry, pracowity i tak utalentowany jak mu się wydaje.
Generał
 • 0 / 0
Tylko Raków i aż Raków. Przypomnij jeszcze o ile punktów bo to jest tutaj najistotniejsze.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pan Misiek. Popieram, Boras44 to felietonista udający analityka-intelektualistę i wynajdujący kolejne plagi egipskie. Skoro tylko bogaci mają prawo do dobrych piłkarzy, to jak wytłumaczyć sukcesy takich zespołów jak czeskie, serbskie czy chorwackie? Moze jeszcze z innej strony. Policzmy budżety europejskich średniaków. Czy budżet Legii z sezonu 2021 /2022 w wysokości 145 mln zł to dużo? przecież to ponad 30 mln euro czy to europejska bieda-budżet? Pytam, to gigantyczna niegospodarność czy pazerność. Jeszcze jedno dla domowych analityków. W rozgrywkach klubowych w europie obowiązuje zasada odpowiedzialności właścicielskiej za budżet klubu. Dlaczego ta zasad nie obowiązuje w Polsce. Odpowiedź na to pytanie pozwala zrozumieć, że nawet gdyby Legia miała budżet na poziomie 250 mln. euro, to i tak lepsi piłkarze by tu nie grali!
Marszałek Polski
 • 2 / 5
Za chwilę będzie nie dla Legii..
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Albo Legia nie dla niego
Chorąży
 • 8 / 8
Ja już nawet nie będę komentować tego co zrobił kudłaty z naszej Legii. Największy klub w Polsce nie ma pieniędzy,to jest kur....wa śmiech na sali !!
Generał broni
 • 4 / 7
A nadal na tym forum są ludzie którzy bronią tego szkodnika.
@ Ultra

Więc wyjścia są trzy: albo są niedorozwinięci umysłowo, albo nie są kibicami Legii, albo są opłacani przez szkodnika, aby łagodzić jego wizerunek i przekonywać ludzi , że wszystko zmierza w dobrym kierunku.
Ci co bronią to są cichociemni z amicolecha. Pologowali się tu i chwalą śmiejąc się pod nosem upadłość klubu.
Nie ma pieniędzy na wypłaty? Mioduski winien teraz oddać to co nagrabił. Z każdego poprzedniego transferu rzucał po 10 procent a reszta znikało w czeluściach nie wiadomo gdzie i tak się to skonczylo
Kapitan
 • 1 / 9
Szkoda ze Jarosław Niezgoda przedłużył kontrakt w USA,to byłby prawdziwy hit transferowy i postrach eklapy razem z Carlito
Carlitos - jedna bramka w Ekstraklasie - postrachem.Kontrolujesz to co piszesz?Od ponad 700 min. jest bez zdobytej bramki,w tym pudło z karnego. Jemu jest bliżej do bycia pośmiewiskiem Ekstraklasy.
Już wiadomo dlaczego dali wolna rękę Carlitosowi w Grecji. Zjazd totalny. Wrócił do formy z 3 ligi w Hiszpanii
Generał
 • 1 / 0
Carlitos to jest narazie niezłym niewypałem z tym jednym golem w lidze i zmarnowanym karnym za dodatkowe 2 punkty.
Generał broni
 • 8 / 10
Trzeba jednak pamiętać, że w Legii nie ma pieniędzy, nawet na wypłaty dla zawodników bez kontraktów.
Mioduska gnida co dziennie rano powinien stać przed lustrem i mówi jak zniszczyłem Legie. Może w końcu zrozumie że jego czas w tym klubie już dawno dobiegł końca.
Obawiam się, że on codziennie rano przed lustrem mówi ale się obłowiłem!!! Legię ma w głębokim poważaniu (czytaj we d***e).
Marszałek Polski
 • 2 / 5
Co by się nie działo my zawsze potrzebujemy środkowego pomocnika. Najlepiej taki lekko defensywny
Ciągle kupujemy takich nijakich, same przecinaki bez umiejętności dobrego podania. Później się dziwią ze nie ma jakości.
kontraktujemy - obecnie na kupowanie nas nie stać
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No to też prawda
"Trzeba jednak pamiętać, że w Legii nie ma pieniędzy, nawet na wypłaty dla zawodników bez kontraktów"

żenująca polityka finansowa prezesa(klubu)
Kadra pierwszego zespołu jestzdecydowanie przepłacona i tu jest problem
Pułkownik
 • 1 / 3
@Parsifal

Kadra pierwszego zespołu jest obtaniana co sezon. Teraz pod wzgledem wynagrodzeń nie jesteśmy nawet w pierwszej 2.
Pomocnik Pasow prowadzi zaawansowane rozmowy z Broendby...
Kiedy latem 2021 roku został sprzedany z Lyngby do Cracovii, nie ukrywał, że Broendby to klub, w którym bardzo chciałby zagrać.
Wydaje mi sie ze szanse sprowadzenia go na Ł3 są znikome
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Jak wszystkich innych
Porucznik
 • 0 / 6
szrot ekstraklapowy idealnie pasuje w politykę jacusia
W Brondby też ?
Brondby to mzonka, chodzi o podbicie ceny. Nikt takich ogórków nawet nie chce w Danii.
Generał broni
 • 0 / 7
Josue out?

Pzdr
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Jak to miałby być następca Josue to lepiej tam Misztę wystawić.
Misiekw

Oby nie...:)
Podpułkownik
 • 1 / 1
Na zainteresowaniu się skończy.
Nawet jak pozbędziemy się Kharatina to za Hebo trzeba zapłacić a Cracovia pewnie go nie odda za jakieś grosze
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Szczegół do nas. Filipiak by nie jadł mięsa i nie latał rok żeby tylko nam go nie sprzedać
Skiba odszedł, można kupować :)
Skwarka wytransferowany, pora ruszać po tego pasiastego Rasmussena.
Kapitan
 • 4 / 1
1% prawdopodobieństwa.
Kapitan
 • 0 / 1
Raczej tak
Myślę że 0. Pozycja obsadzona Sliszem i Augustyniakiem, wciąż na kontrakcie siedzi Charatin, od biedy Celhaka z Sokołowskim.

Ktoś próbuje podbijać sobie zainteresowanie i co za tym idzie cenę tego zawodnika nie mając świadomości, że Legia nikogo na tę pozycję nie potrzebuje i nie ma pieniędzy na transfery gotówkowe.
Legia obserwuje ale nie ma pieniędzy...
Ja też tak obserwuje sąsiada co jeździ nowym jaguarem :))
Jedenasty
Przebij mu chociaż oponę :)
Próbowałem ale skurczybyk pogonił mnie.
Kapitan
 • 4 / 1
Oby wybrał Brondby bo do Legii mi nie pasuje ten Hebo i wolę jakiegoś młodego z naszych rezerw.
Oby nie. To już Walerian Gvilia byłby lepszy.
Gwilia
Kapitan
 • 1 / 1
Ty serio?
Na nikogo innego nas nie stać w obecnej chwili. Ja to napisałem w konteście Rasmunsena. Wpis nie oznacza,że chciałbym Gwilię ponownie w Legii.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
W kręceniu kółek i podawaniu do tyłu to na pewno
Podporucznik
 • 1 / 1
ParsifaL, ja z Twojego ostatniego posta w pierwszym zdaniu wyciąłbym tylko słowo "innego" i wtedy to zdanie byłoby w 100% prawdziwe.
Podbijają stawkę Legią bo wiedzą, że amika ma straszny kompleks i sie wypruje w rywalizacji o zawodnika którym de facto Legia nie jest wcale zainteresowana...

I jeśli amika wygra "rywalizację" to zawsze będą mieli co na ścianę powiesić do nowego muzeum;)
Marszałek Polski
 • 3 / 11
pdrrrz forver i zegrze proszeni o komentarz, może być jak zwykle głupiutki, sztuka jest sztuka
Za to twój komentarz jest bardzo "mądry"...
Marszałek Polski
 • 3 / 8
pietrek jesteś tępy jak michniewicz
A dziekuję ;)))))))) dla ciebie to wciąż nieosiągalny poziom.
Metaxa

A Ty wciąż trzymasz kciuki za Wawasana...
Generał
 • 2 / 0
Jak to michniewicz tępy? Przecież umie obsługiwać aparat telefoniczny.