Podpisanie umowy zostało przesunięte

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

15-02-2017 / 08:42

(akt. 04-01-2019 / 13:25)

Na parafowanie przez współwłaścicieli porozumienia o warunkach licytacji udziałów w klubie trzeba poczekać kilka dni. Do ustalenia pozostały szczegóły formalne. Bez zmian pozostaje natomiast data licytacji, która została wyznaczona na 20 marca. Wtedy naprzeciwko siebie staną: po jednej stronie Dariusz Mioduski, a po drugiej Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel. Każda ze stron będzie starać się wykupić udziały przeciwników. Oferty zostaną złożone w zamkniętych kopertach i przekazane na ręce przedstawicieli Polskiej Rady Biznesu, którzy prowadzili mediacje w sporze pomiędzy akcjonariuszami Legii

Komentarze (72)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Dobrze, że nie na 20 grudnia...
~kiepskoToWidze
 • 0 / 5
Mioduski z Bydgoszczy będzie miał to samo co Osuch. Konczy się zlota era w Legii a zaczyna kolejny konflikt, bardzo kosztowny. ITI pokonane to taki farbowany Frycek będzie skomlał o litość. Będzie się działo
~Julekkk08
 • 0 / 6
Trybuny chcą Leśnodorskiego i to myślę w 80% zróbcie ankietę!!
chyba jedna trybuna...
~b(L)ondyn
 • 0 / 0
Nie mamy wpływu na finalne rozstrzygnięcie tego sporu, ale wiele wskazuje na to, że to jednak DM wykupi Leśnego i Wandzla. Ta opcja, nie wyklucza, aby prezesem dalej był BL. Wandzlowi pewnie by wtedy podziękowano. Znam wizję Legii według DM, ale nie kojarzę wizji Legii według BL - podsuniecie jakiś konkret?
Wiele wskazuje na to, że DM wykupi? Lepiej wstrzymaj konie. Na chwilę obecną to właśnie duet L&W jest na pole position ze względu na zgromadzony kapitał i inwestora zewnętrznego, który po wygranym shotgunie dołączy do struktury właścicielskiej Legia Holding. Los DM spoczywa w tym momencie na dobroduszności Aldony i Łukasza Wejchertów.
~Woicha
 • 2 / 0
Panowie!! !!!!. Mioduski znalazl inwestora jakim jest wszystkim znany Marek Profus ktory chcial Legie kupic od ITI juz w 2011r.Profus ma pieniadze a Miodek wizje.A panowie BL i WM to golodupcy.
To czemu w Stanie Futbolu przekonywał, że inwestor na razie nie jest potrzebny?
~Woicha
 • 0 / 0
W biznesie zawsze trzeba grac.Raz uczciwie raz nie .Te 100 mln trzeba miec aby wykupic Bl i MW.
~Legus333
 • 1 / 0
Panowie!! !!!!. Mioduski znalazl inwestora jakim jest wszystkim znany Marek Profus ktory chcial Legie kupic od ITI juz w 2011r.Profus ma pieniadze a Miodek wizje.A panowie BL i WM to golodupcy.
~Legus333
 • 0 / 0
Panowie!! !!!!. Mioduski znalazl inwestora jakim jest wszystkim znany Marek Profus ktory chcial Legie kupic od ITI juz w 2011r.Profus ma pieniadze a Miodek wizje.A panowie BL i WM to golodupcy.
~Legus333
 • 0 / 0
Panowie!! !!!!. Mioduski znalazl inwestora jakim jest wszystkim znany Marek Profus ktory chcial Legie kupic od ITI juz w 2011r.Profus ma pieniadze a Miodek wizje.A panowie BL i WM to golodupcy.
Tak patrzę na to zdjęcie wyżej(tych trzech panów) i co mi mówi ten obrazek jak by go przypiąć do zaistniałego sporu?

- Mina tego pierwszego MW mówi: Kur...a,jak by ich tu wyje...ć (DM I BL)na tą Legię $$$?
- Mina tego drugiego BL mówi: Kur...a jestem między młotem a kowadłem,zbłądziłem i nie wiem co mam teraz robić!
- A mina trzeciego DM mówi: Jestem pewny,że mnie nie wykupicie to mój klub i moja pasja,wara od Legii bo zagryzę!

To tak w formie oczywiście żartów ale też może tak być na poważnie ;-)
~Mokotow
 • 2 / 0
Miodek wykupi udzialy razem z Profusem
Marszałek Polski
 • 2 / 0
z tym że BL nie jest miedzy młotek a kowadłem bo MW to przyjaciel oraz wieloletni partner biznesowy. Działają wspólnie w Funduszu Inwestycyjnym Black Lion, którego Wandzel jest prezesem zarządu, a Leśnodorski przewodniczącym Rady Nadzorczej. Do spółki należy m.in. modne w Warszawie Soho Factory. :) i co teraz mówi zdjęcie?:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
mimo wszystko jestem ciekaw ci się stanie 20 marca:) co się wydarzy, kto przyprowadzi inwestora, a może na ten moment inwestor nie jest im potrzebny bo mają kasę i jedni i drudzy.
Jammm wiem o tym,to tylko taki żart aby rozluźnić atmosferę,bo już robi się nerwowo w tym temacie,zresztą jak zwykle w tematach o właścicielach :-)
jammm też mnie zżera ciekawość co będzie.Miejmy nadzieję że nie odbije się na naszej Legii.Wandzla nie trawię i mu nie ufam i nie wyobrażam sobie jego jako właściciela Legii z większościowym pakietem,reszta może zostać po staremu DM i BL jako duet.Ale wiem że jest to nierealne ponieważ za bardzo skoczyli sobie do gardeł i za dużo już sobie powiedzieli.Co by nie było mam nadzieję,że żaden z nich nie weźmie ani złotówki z Legii na spłatę drugiego.Cała ta sytuacja jest dla mnie porąbana i chora.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
zdaje sobie sprawę, że wiesz, ale chciałem ci to napisać byś dobrał obraz zdjęcia pod ten opis:) i było by to tak:
mina pierwszego MW mówi: wychu.jałem DM jak chciałem
mina drugiego BL mówi: szkoda Darka, ale z MW to się dopiero robi biznesy
mina trzeciego DM: zaufanie, jakie zaufanie, w sumie Bogusia to bym jeszcze przygarną na prezesa jak wygram, ale Wandzel to poznański szkodnik twu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Co by nie było mam nadzieję,że żaden z nich nie weźmie ani złotówki z Legii na spłatę drugiego"
wydaje mi się, że jedna i druga strona tak zrobi jeśli wygra czyli weźmie, po prostu ludzie o tym nie będą wiedzieć. Nikt z nich nie wyda tylu mln zł na wykupienie drugiego nie mając w tym interesu(kasy). O ile przejęcie z ITI było dla nich mało kosztowne, to teraz raczej to będą ogromne sumy. Wcześniej tez mówili, że dług wobec ITI to ich dług nie Legii, a jak dług spłacili?
Niech wygra po prostu lepszy, a wiec ten, komu bardziej zalezy.
Generał broni
 • 0 / 8
No tak teraz raczej na pewno wygra Wędzel, Miodulski zrobił wszystko, żeby osłabić Leśnodorskiego i jego pozycja w nowej spółce będzie słabsza. Nie martwcie się miodulszczaki Wędzel będzie umiał przypilnować swojej kasy tak samo jak Miodulski.
Porucznik
 • 3 / 0
no to żes przywalil - akurat Mioduski niczego nie przypilnowal i teraz musi brac udzial w licytacji zamiast cieszyc sie pelna kontrola.
~jaa(L)
 • 1 / 0
Mioduski wypadł bardzo rzeczowo i rozsądnie w Stanie Futbolu. Nie było widać u niego jakiejś złości na Leśnodorskiego. Cały czas mówił o nim "Boguś" itp. Co innego Wandzel - na niego DM jest ewidentnie cięty.
Zastanawiam się, czy jest taka możliwość, że Mioduski wygrywa licytację, zostaje właścicielem, a prezesem mianuje... Leśnodorskiego. Oczywiście tym razem, wszystko na zasadach Mioduskiego.
DM kilka razy mówił, że Leśny jest świetnym prezesem itd.

A umówmy się, Leśny jeśli wypadnie z Legii... nie wytrzyma bez zainteresowania mediów, bez tego poklasku i prestiżu. Myślę, że poszedłby na to w ciemno... oczywiście, tym razem bez Wandzla.
~yoka.
 • 0 / 3
kto rozliczy się z transferu za Maslowskiego? Panie Miodulski masz coś pan nam do powiedzenia.
~asdff
 • 0 / 3
Bogus, Maciek, musicie.
Generał broni
 • 0 / 5
Do projektu Akademia p.Mioduskiemu potrzebna jest Legia jako inwestor .Zyski z Akademii za lat powiedzm szesc ,siedem . Jasny jest przepływ finansowy z Legii do Akademii przez te lata kosztem pierwszej druzyny .Czy kibice zaakceptują spadek jakościowy Legii ?Akademia tak ale czy koniecznie w kształcie p.Mioduskiego ?
~MiodWUszach
 • 0 / 6
Mioduskiemu miód z uszu, sloma z butów a z kieszeni wąż. Żegnaj na zawsze!
Pułkownik
 • 3 / 0
Trybuny chcą nowych tabelek! :d
~FrycekWon
 • 0 / 3
Pamiętajcie że Mioduski od dziecka kibicuje Zawiszy Bydgoszcz oraz żużlowcom z tamtejszej Polonii. Niech bierze swój ciężko "wypracowany" zysk i wypp....la do Bydgoszczy pomagać Osuchowi. Może kupi sobie Maslo za milion? A Legię niech zostawi Legionistom, a takim na pewno jest Leśny.
~Legionista Zawiercie
 • 1 / 0
Mam nadzieję że zostanie Mioduski i Leśnodorki, panu Wandzelowi już poszukujemy, kim on w ogóle jest, co on tu kuuuuurwa robi
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bardzo ciekawa wypowiedź Rado w NC+:" To dzięki Leśnodorskiemu, ponownie jestem w Legii, gdyby miał decydować Mioduski, już by mnie tu nie było". To wielkie poparcie dla Leśnodorskiego w tym sporze. Myślę, że każdy właściciel będzie dbał o własną kieszeń ale nie każdy musi odnosić takie sukcesy jak Leśnodorski.
Bo to akurat prawda. Mioduski sam mówił o tym w SF i czym to argumentował.
Generał broni
 • 0 / 8
no czym to argumentował przypomnij, jaką to armate wyciągną że nie chciał tak wybitnego i oddanego temu klubowi piłkarza, jak to była konstruktywna argumentacja, może taka sama jak przy zatrudnianiu Staszka?
~MiodZUszy
 • 0 / 0
A jak Mioduski argumentowali zakup za prawie milion euro Masłowskiego? Może chęcią pomocy swojemu ukochanemu Zawiszy?? Won do Bydgoszczy!
Staszek też nie chciał Rado ;) Za to chciał Borysiuka za 1,3mln euro :)) Leśny dał zarobić Lechii ;)
~LL
 • 0 / 0
"iwan" obejrzyj to się dowiesz, łatwo znaleźć na YT
Leśny, czekam aż pokażesz zapowiedziane na twitterze tabelki. Pokaż te 66 mln zł zysku z transferów. Pokaż, jaki jesteś wiarygodny !!!
~krusi
 • 1 / 0
Inwestorów brak
Pułkownik
 • 1 / 0
podobno Panowie pogodzili sie aby wspolnie dzialac w imieniu sprowadzenia do Legii Evera Valencii :D
Leśny z Mioduskim się dogadali że wymienia Valencie za Wandzla....:)
~awalo
 • 0 / 0
Boje sie tylko ze przy tak duzej kasie jaka Lesny z Wandzlem musieliby wylozyc na splacenie Mioduskiego zwyczajnie nie bedzie ich stac na samodzielne finansowanie takiego klubu jak Legia z tymi pilkarzami i takimi kontraktami. Nie jestesmy jakas korona kielsce tylko Legia a utrzymanie Legii to tak jak utrzymanie Bentleya. Nie sztuka kupic (chodz kupic tez nie latwo ) sztuka utrzymac - zaplacic za przeglad ubezpieczenie itp. Nie wiem czy Lesny z Wandzlem to nie przypadkiem zbyt maly rozmiar kapelusza na TĘ Legie. Stac ich bylo na Legie sprzed kilku lat ale czy teraz ich bedzie stac bez wsparcia Mioduskiego? Mam obawy ze zrobilismy krok wprzod a teraz beda dwa w tyl i wszystko co zostalo wypracowane przez 4 lata pojdzie na splate Mioduskiego.
Zamierzeniem DM było to by działać w budowie wielkiej Legii na zasadzie niemal pewnego zaufania. Nawet własnego biura nie miał w klubie tylko dlatego by Leśny nie miał poczucia że szef patrzy mu na ręce, by poczuł się jak właściciel...ale zostawił sobie furtkę by w razie czegoś nie po myśli mieć możliwość wykupu. Leśny dostał niemal nieograniczone możliwości, pełen luz jaki chciałby mieć nie jeden prezes. Ten jednak wolał kopać z Wandzlem za plecami tego szefa dołki...Teraz sytuacja jest taka i przekaz dla innych
jak Mioduski dalej będzie właścicielem(a powtarza że Legia to jego projekt życia, pasja) że nowy prezes będzie miał nieograniczone też niemal pole do popisu...ale z zastrzeżeniem...że ma działać na korzyść Legii i tego projektu a nie własnych interesów. Po prostu musi to być ktoś uczciwy, pracowity, z pasją ale także LOJALNY.
*niemal pełnego zaufania.
~miud
 • 0 / 1
piłeś nie pisz !
Masz trochę zbyt wygórowane oczekiwania co do ludzi ze spółki PL.2012/PL.2012+. To właśnie z niej szykuje się desant w razie wygranej p. Mioduskiego w licytacji.
Starszy kapral
 • 4 / 0
Z tym własnym biurem i patrzeniem na ręce to już ostro popłynąłeś,.............,w takim razie słabo to świadczy o Mioduskim,mieć większościowy pakiet i nie widzieć co się dzieje w klubie,hmm, co najmniej zastanawiające. Sam pracuje w małej firmie która jest spółką, mam dwóch szefów,a oni maja jeszcze jednego wspólnika i coś takiego było by nie do pomyślenia. Narodowy sport Polaków-snucie domysłów, Nie pracujemy w klubie, nie mamy wglądu w dokumenty,a to co się teraz dzieje to zwykły PR "przedwyborczy". U mnie i Mioduski i Leśnodorski mają szacunek,dlatego najlepiej jakby obaj byli w klubie,co niestety jest już raczej niemożliwe. Nie mamy żadnego wpływu na się stanie,więc poczekajmy cierpliwie do 20 marca.
Kto by nie został właścicielem,niech rządzi dobrze i na chwałę Legii.
Starszy kapral
 • 0 / 0
......na to co się stanie.....taka mała errata
Jak to w prawdziwym biznesie. Kwestia zaufania jest bardzo ważna. Ale zaufanie powinno być ograniczone max do tego stopnia jak uczynił to Mioduski by mieć jakąś furtkę w razie nielojalności i złamaniu pewnych zasad moralnych.

Jak już napisałem - przekaz poszedł do przyszłego ewentualnego prezesa Legii - chcesz pracować w imieniu wielkiego projektu, to pamiętaj, że musisz być uczciwy, lojalny i działać na korzyść projektu a nie własnych interesów. Nie popełnij błędu poprzednika na zasadzie "dają mi palec to wpierdoolę całą rękę"...

suja

Pozdro dla kuzyna :)

www.youtube.com/watch?v=uD7aWrT5rL8
Generał broni
 • 0 / 2
TLW całe szczęście że tacy jak ty są w mniejszości i nie mają realnego wpływu na ten klub, bo w przeciwnym razie już byśmy pewnie byli w ogonie tabeli a Legia by młodzieżą stała, jak mawiał Staszek czyli przedszkolakami, a zamiast treningów na gł płycie odbywały by się tańce z gwiazdami.
iwan

Powtarzasz internetowe frazesy. Tyle w temacie.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Dzieki za pozdrowienia :)))))
~Aron
 • 0 / 0
Dla mnie sprawa prosta, jak budowa cepa. Wizja Leśnego to Legia z czasów jego prezesowania i sukcesy z tego okresu (także błędy, ale tych sukcesów Legia odniosła moim zdaniem bardzo dużo). Wizja Mioduskiego to teoria... Nie wiadomo jak by wyszło w praniu. Tyle w temacie.
Starszy szeregowy
 • 0 / 2
Bardziej przekonujaca jest dla mnie wizja funkcjonowania klubu proponowana przez pana Lesniodorskiego. Wizja pana Mioduskiego jest rowniez interesujaca dlatego powinien zainwestowac np w inny klub w Polsce co byloby nie tylko z korzyscia dla calej ligi... kolejny liczacy sie klub w walce o MP, ale rowniez dla Legii, gdyz rywalizacja tylko dobrze wplynela by na dalszy rozwoj klubu. Takich klubow ktore Mioduski moglby przejac jest wiele np. Slask, Korona, Ruch.... Korona wydaje sie byc chyba najslabsza w tym zestawieniu, bo mowiac wprost posiada najmniejsze zaplecze jezeli chodzi o kibicow. Z kolei Slask i Ruch jest w stanie zapelnic caly stadion. Potencjal kibicowski jest, a klub to przede wszystkim kibice. Mozna miec dobry klub powiedzmy na poziomie Termaliki, ktory pewnie z 2-3 sezony bedzie goscil e Ekstraklapie, natomiast nie ma zaplecza w postaci kibicow na poziomie gornym powiedzmy 40 tysiecy. No niestety nie w kazdym miescie da sie zbudowac solidny klub oparty na mocnych fundamentach (kibice). Dlatego p. Midosuki powinien zainwestowac powiedzmy w Slask. Tam wszystko jest, lecz brakuje pieniedzy.... No coz bylo by to z korzyscia dla calej ligi i samej Legi
Leśny niby taki biznesmen a dobrym przykładem jest tu sprawa Borysiuka. Powtarzano wszem i wobec, że transfer Ariela dla Legii to majstersztyk. Wychodzi jednak na to że DLA LECHII takim był a nam tylko wciskano kit...
Zysk z transferów to tylko 4,5 mln złotych przez ostatnie 4 lata...To może Leśny niech idzie do innego klubu i tam rozdaje klubową kasę bo ja osobiście mam większe ambicje niż to żebyśmy rozdawali innym sporo kasy za przeciętnej jakości towar w postaci takich piłkarzy jak Borysiuk czy Masłowski...
~ErniBielany
 • 0 / 0
Człowieku weź się ogarnij. Pokazał Mioduski jakąś karteczkę, a Ty już płaczesz. Oprócz tego, że klub sprzedaje, to również kupuje, a o wszystkich kosztach my nie wiemy, a jest tego czasem sporo.
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
czy to bedzie Mioduski czy LEsniodorski to juz nie mamy na to wplywu. Po prostu bedzie jak bedzie.
tak z innej beczki... ciekawe dlaczego Borysiuka nikt jeszcze nie wyprobowal jako bocznego obronce...
Zysk z transferów jest dużo wyższy. Te 4,5 miliona to tylko niewiele warte zestawienie kwot wydanych i otrzymanych na transferach w przedstawionym okresie. Dokument błędnie zakłada, że kwota uzyskana z danego transferu z klubu automatyczne przeznaczana jest na transfer do klubu, a przecież nie jest.
Generał broni
 • 4 / 0
Wizji Legii wg Leśnodorskiego nie zna nikt, więc nie wiem, o czym piszesz.
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
chyba sie wszyscy za duzo naogladaliscie Stan Futbolu :) Lesniodorski ma lepsza wizje funkcjonowania klubu, Mioduski jak dla mnie to gosc ktory chce w perspektywie postawic na akademie i na tej podstawie zarabiac... czytaj sprzedawac mlodych zawodnikow za duze pieniadze do zagranicznych klubow. Reszta ma grac w Legii, dodatkowo wzmocniona 3-4 zawodnika z zagranicy. Wg Lesniodorskiego Legia ma byc silnym klubem caly czas wzmacniana reprezentantami i solidnymi zagranicznymi zawodnikami. To tak po krotce
~miodek
 • 1 / 0
Nieźle Cię Miodusiu koledzy wycackali........
Boguś wziął swojego pieska frendzelka i wyszło jak widać.
Z dwojga złego Boguś przynajmniej ma intuicję i nie pęka jak trzeba zaryzykować.
Miodzio, zbyt długo by robił analizy, kupić czy nie.
Wtedy żaden zawodnik do nas nie przyjdzie, bo skończy się czas na okienka transferowe.
Obawiam się tylko, że frendzelek, będzie chciał wyciągnąć za dużo kasy później dla siebie, z resztą każdy z nich chce wycisnąć dobra emeryturkę
~wymiatacz1916
 • 0 / 0
A już myślałem że się dogadają i zostaną we dwóch właścicielami a dzyndzla we dwóch wykupią i odsunął od władzy, niech wraca na wykopki do krainy podziemnej pomarańczy.
~quest
 • 0 / 0
NIe ma szans na porozumienie? Wyplucie przez Leśnego 50 baniek na poczet splacenia Mioduskiego sprawi ze nasz mityczny budzet zejdzie do poziomu kuchenek i cala kasa zarobiona na transferach i wystepach w pucharach pojdzie wpizdu. Swoja droga to ladny strzal finansowy zrobily obie strony. Mowia ze na pilce sie nie zarabia a tymczasem wartosc akcji klubu wzrosla 10krotnie i taki Mioduski wylozyl 5 baniek a teraz zgarnie 50.. to sie nazywa biznes!
~Ttt
 • 3 / 0
Po stanie futbolu jestem za DM
~hmm
 • 0 / 1
chyba po przelewie od DM klamco