Podwójne zwycięstwo waterpolistów w Gorzowie

Justyna Jankowska

23.03.2015 10:35

(akt. 13.12.2018 12:12)

W miniony weekend w ramach VII kolejki Ekstraklasy Waterpolo 2014/2015 waterpoliści Legii rozegrali wyjazdowy dwumecz z Gorzowskim Klubem Piłki Wodnej ’59. Legioniści dwukrotnie powtórzyli swój sukces z rundy zimowej tego sezonu, w grudniu zwyciężając 23:2 (8:0; 5:0; 4:1; 6:1) oraz 28:6 (6:2; 3:2; 11:2; 8:0) tak i teraz pewnie pokonując gorzowian 16:5 (6:1; 4:1; 3:0; 3:3) oraz 21:4 (7:0; 6:2; 3:1; 5:1).

Warszawiacy od samego początku sobotniego spotkania ustawili bardzo wysoko poprzeczkę rywalowi i kontrolowali przebieg całej rywalizacji. Już w pierwszych minutach pierwszej kwarty wojskowi zdobywają pierwszą bramkę: Igor Piecuch, następnie do bramki przeciwnika wpada druga, trzecia…i piąta: Jan Oleksów, Bartłomiej Troczyński, Jan Bakulo oraz Kacper Ślusarczyk. W ciągu tych ośmiu minut gorzowianie zdobywają tylko 1 bramkę. Pierwsza kwarta kończy się 5 bramkową przewagą naszego zespołu. W drugiej kwarcie, dzięki celnym strzałom:  Jana Oleksów (x2) , Jana Bakulo, Macieja Kozery na bramkę rywala - legioniści zwiększają swoją przewagę do 10:2. W trzeciej i czwartej kwarcie ze spokojem i pewnością siebie skutecznie oddalamy się pod względem wyników od GKPW ’59, zdobywając najpierw 3 bramki: Kacper Ślusarczyk, Jan Bakulo, Tomasz Durjasz - nie dopuszczając  tym samym do straty ani jednej naszej bramki, a następnie jeszcze 3 kolejne, w wykonaniu: Tomasza Targowskiego, Jana Bakulo, Maciej Iwoła. Spotkanie kończy się wynikiem 16:5 (6:1; 4:1; 3:0; 3:3)

Najlepszym zawodnikiem meczu w barwach Legii wybrany został środkowy obrońca – Aleksander Madej

Drugi mecz podopieczni Jakuba Słowikowskiego rozegrali w niedziele rano. Po sobotnim zwycięstwie legioniści rozpoczęli spotkanie w świetnych humorach. Pewni siebie, zgrani i gotowi sięgnąć po kolejne zwycięstwo rozpoczęli pierwszą kwartę mocnym atakiem na bramkę przeciwnika, zdobywając liczne bramki: Jan Oleksów, Igor Piecuch, Bartłomiej Troczyński (x2), Jan Bakulo (x2), Kacper Ślusarczyk. Drugą kwartę warszawiacy rozpoczęli od prowadzenia 7:0 i z minuty na minutę zwiększali swoją przewagę nad GKPW ’59, strzelając kolejne 6 bramek: Maciej Kozera (x3), Jan Oleksów (x2), Jan Bakulo, Igor Piecuch. Przy okazji legioniści pozwolili przeciwnikom cieszyć się jedynie z 2 zdobytych bramek w tej kwarcie. Trzecia i czwarta kwarta to czas, gdy wojskowi znów podwyższali swój wynik na tablicy punktowej. Kolejne celne trafienia (w trzeciej) Igora Piecucha, Tomasza Durjasza, Kacpra Ślusarczyka oraz (w czwartej) Jana Bakulo (x3), Jana Oleksów (x2), Macieja Kozery sprawiły, że mecz zakończył się znaczną przewagą punktową warszawiaków 21:4 (7:0, 6:2, 3:1, 5:1).

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Jana Oleksów.

Najlepszym strzelcem obydwu spotkań okazał się Jan Bakulo, zdobywca  w każdym z meczów po 5 bramek.

Zarówno w sobotnim i niedzielnym spotkaniu nie było żadnych wątpliwości, że to Legia Warszawa była liderem i to ona dyktowała tempo gry. Do Warszawy wracamy z kolejnymi 6 pkt w tabeli tym samym umacniając swoją pozycję na podium, a drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w lidze.

Kolejna kolejka Ekstraklasy Waterpolo już 18-19.04 - nasza drużyna zmierzy się wówczas w wyjazdowym dwumeczu z liderem tabeli, zeszłorocznym Mistrzem - Ocmer ŁSTW Uniwersytet Łódzki.

Skład Legii i strzelcy bramek:

A.Oleksów (bramkarz), W.Kotaś (bramkarz), M.Iwoła (1; 0), J.Oleksów (3;  4), B.Troczyński (1, 2), T.Durjasz (1, 1), I.Piecuch (1, 3), K.Ślusarczyk (2, 2), A.Madej, M.Kozera (1, 4), T.Targowski (1, 0), J.Bakulo (5, 5) P.Przybysz

Trener: Jakub Słowikowski (żółta kartka, -)

Skład GKPW ’59 i strzelcy bramek:

J.Szabłowski (bramkarz), K.Lasoń (0, 1), Michał Kulis (0, 2), B.Jurać (2, 0), M.Botowski, F.Dereżyński, Marcin Kulis, J.Słowik, K.Walkowiak (2 , 1), P.Rękawek, K.Kazarski

Trener: Piotr Diakonów