Reklama HEG

Pogoń Szczecin zainteresowana Wieteską i Michalakiem

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

02-12-2016 / 10:37

(akt. 22-12-2018 / 10:16)

Coraz więcej zawodników związanych z Legią ogrywa się w klubach I ligi i Ekstraklasy. Najwięcej takich graczy jest w Zagłębiu Sosnowiec i Ruchu Chorzów. Piłkarze zwykle są wypożyczani lub sprzedawani z opcją odkupu. Teraz Pogoń Szczecin może dołączyć do wspomnianych klubów . Sztab szkoleniowy "Portowców" chętnie w swoich szeregach już wiosną widziałby dwóch młodych zawodników Legii - Mateusza Wieteskę i Konrada Michalaka. Obaj są członkami szerokiej kadry Legii pierwszego zespołu i trenują pod okiem Jacka Magiery. Na razie jednak przy Łazienkowskiej nikt nie myśli o takich ruchach. Do tematu może dojść ewentualnie po zimowych obozach przygotowawczych.

Komentarze (23)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~tommy
 • 0 / 0
W zadnym wypadku nikogo z tej dwójki nie powinnismy oddawac. Michalak za kilka lat bedzie jednym z najlepszych polskich bocznych pomocnikow, tak samo jest z Wieteska. Powinni systematycznie dostawac szansy gry, obaj maja papiery na powazna pilke oby głowy wytrzymały!
~z wawy
 • 0 / 0
to ogrywanie to jedna wielka ściema dobry 22-24 latek powinien być w szerokiej kadrze 1 zespołu i podpatrywać najlepszych takich jak Rado, Vadis, Pazdan. itd. Ljubo ciągnął na boisku 2-3 młodych

Legia powinna wystawiać takich chłopaków w PP, ogrywanie w Wigry Suwałki kpina gdzie kontrola odżywiania, fizykoterapia na poziomie (L) ?
Szkoda, że Legia i Pogoń się nie "zaprzyjaźniły". Nawet jeśli w Szczecinie nas nie lubią za bardzo to i tak byłoby to lepsze rozwiązanie niż wypożyczanie zawodników do Ruchu Chorzów, synonimu piłkarskiej i kibicowskiej beznadziei.
Ja za granicą, 10 lat temu poznałem zagorzałego kibica Legii ze Szczecina, również Pogoni. Nie utrzymuję z nim teraz kontaktu ale nie wyobrażam sobie by on przestał kochać Legię, jakoś tego nie widzę...
Domyślny awatar Podporucznik
 • 2 / 0
Po odejściu Aleksandrova i Langila Michalak jest realną opcją z ławki i niech chłopak zostanie się ogrywać. Fizycznie wygląda dobrze, na tle rówieśników się wyróżnia, czas na ekstraklasę. Wietesce może być ciężko o grę, bo obrona to nie miejsce dla niedoświadczonych zawodników, ale jeśli wygra rywalizację to czemu nie.
~Mg
 • 0 / 0
Szybkosc Langila w popelnianiu glupot jest imponujaca:)
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Wieteska ma konkretne papiery na granie, i powinien coraz częściej dostawać szansę gry u nas, a nie w innych klubach. Kopczyński wykorzystał szansę, i niech to będzie najlepszy przykład.
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
Nie zapominaj, że Kopczyński ma 24 lata i poprzednie sezony grał na wypożyczeniach np w Wigrach Suwałki. Wypożyczenie do klubu Ekstraklasy to dobry pomysł, przypomnij sobie casus Jędrzejczyka, który grą w Koronie wywalczył sobie miejsce w Legii. Wszystko trzeba tylko z głową zrobić.
~Podaj nick
 • 0 / 0
Chyba pierwokupu węglokoksu
~pio
 • 0 / 0
Na współpracy z ruchem Legia tylko traci a jej kibice kanapki i bluzy z pociągu.Na ich meczach z nami są tylko bluzgi i oobrażanie Legii.może inny klub w ekstraklasie byłby bardziej wdzięczny niż oni bo dzięki tylko Niezgodzie maja kilka pkt wiecej
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 0
Spokojnie Ruch nie ma pieniędzy i jest nawet możliwy brak dokończenia sezonu. Niezgoda od przyszłego sezonu powinien być brany pod uwagę do pierwszego składu.
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
Rozumiem, że szkolimy zawodników dla innych klubów, wypożyczamy ich lub sprzedajemy z opcją pierwokupu, tak jak np. Ruchowi Niezgodę. Z mediów dowiedziałem się, że Ruch uważa, że Jarek Niezgoda jest już ich zawodnikiem i mogą go sprzedać klubom zagranicznym za duże pieniądze. Gdyby było tak jak słyszałem to albo nasz klub dał ciała albo wszelkie wypożyczanie zawodników mijałoby się ze zdrowym rozsądkiem. A co do Ruchu Chorzów po tylu grzecznościach ze strony Legii wypadało by spodziewać się z ich strony jakiegoś rewanżu. Z dotychczasowych relacji z tym klubem (śpiewy ich kibiców w meczach z Legią) oraz z braku ofert na zakup ich zawodników wynika, że ten kierunek współpracy nie jest zbyt korzystny dla naszego klubu
Generał dywizji
 • 0 / 0
Przecież Niezgoda jest tam wypożyczony o ile się nie mylę.
~(L_)
 • 0 / 0
Tak jest wypożyczony, ale Ruch się chwali, że ma opcję pierwokupu, tylko czy obecnie jest ich stać na ten wykup
~skurminator
 • 0 / 0
Zasadniczo, to wątpię, że działacze Ruchu mają pozytywny wpływ na to, co śpiewają kibice. Co do sprzedawania piłkarzy, to chyba jednak nie wina Ruchu. Moim zdaniem problem polega głównie a tym, że nasza Ekstraklasa jest dość specyficzna i to się szybko nie zmieni, to jest liga pełna "silnych leni", czyli piłkarzy u których za młodu rozwijano tężyznę fizyczną, a dopiero później technikę użytkową. Tymczasem Legia nastawia się na wyszkolenie techniki użytkowej, przez co dużo trudniej później wykształcić tężyznę fizyczną i wobec tego ci chłopcy przepadają w tej lidze. Już jakiś czas temu zastanawiałem się nad tym, że warto byłoby wypożyczyć jakiegoś naszego juniora do bardziej technicznej ligi, choćby do Flu, żeby zobaczyć jak będzie wyglądał na tle rówieśników wychowanych w nieco innych realiach.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Ruch w tej chwili nie jest stać na kupno papieru toaletowego a co dopiero Niezgody, Ruch idzie szybkim tempem ku niewypłacalności i spadek do 4 ligi
Domyślny awatar Porucznik
 • 1 / 0
Opcja pierwokupu, a możliwość kupna piłkarza to dwie, a nawet trzy różne sprawy. Po pierwsze jak wspomnieliście Ruch nie ma kasy, a po drugie do tanga trzeba dwojga. Wątpię by Niezgoda widząc, że Legia go chce do jedynki wybrał taki klub jakim jest Ruch. Poziom kibicowski to wczesne lata 90te, stadion to lata 70, a zasoby w kasie to początek lat 2000. Ten klub jest skazany na 2 ligę,, a zapewne również na zniknięcie z mapy profesjonalnych klubów.
~z wawy
 • 0 / 0
ruch to niech zacznie zus płacić, kibice ruchu uważają (L) za największego wroga i całe nieszczęście piłkarskiej ligi
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ok na 100% Niezgoda jest jedynie wypożyczony, wiec Ruch może sobie jedynie pomarzyć o czymkolwiek jeśli chodzi o przyszłość Jarka. Jeśli zimą odejdzie ktoś z duetu Niko-Prijo to Jarek wróci już zimą, a najpóźniej po sezonie gdy powinien być członkiem 1 ekipy i dostać prawdziwą szanse walki o 1 skład.
Te chlopaki to wiosna beda grac w eklapie ale u nas. Najwyzsza pora na nich.
nikt nie ma tak szybkiego skrzydłowego jak Michalak. Bez sensu go sprzedawać, trzeba dać mu wreszcie szanse debiutu. Wyniki nie ucierpią, świat się nie zawali a chłopak może odpalić u nas, a nie gdzie indziej.
Wieteska też daje lepsze perspektywy niż Dąbrowski czy Czerwiński.
Odwagi Trenerze!!
~kokosz
 • 0 / 1
Myślę, że Langil jest szybszy i co z tej szybkości wynika?
~lech wałęsa kupa mięsa
 • 0 / 2
a niech idą w pizdziec!