Polska - Ekwador 2:2, pół godziny Jędrzejczyka

12.10.2010 22:09

(akt. 15.12.2018 10:51)

Polska rozegrała mecz towarzyski z Ekwadorem w Montrealu, w wyjściowym składzie zabrakło miejsca dla legionisty - <strong>Artura Jędrzejczyka</strong>. "Jędza" pojawił się jednak na murawie w 61. minucie spotkania. Wybrańcy <strong>Franciszka Smudy</strong> zremisowali 2:2. Najpierw po bramce <strong>Beniteza</strong> w 33. minucie meczu prowadzenie objęli piłkarze z Ekwadoru. W drugiej połowie meczu wyrównaliśmy po błędzie defensywy rywali i strzale <strong>Euzebiusza Smolarka</strong> w 61. minucie. Dziewięć minut później po akcji <strong>Kamila Grosickiego</strong> i uderzeniu <strong>Ludovica Obraniaka</strong> zrobiło się 2:1 dla naszego zespołu. Jednak w 78. minucie Polakom nie udała się pułapka ofsajdowa i do siatki Tytonia ponownie trafił Benitez.
Polska - Ekwador2:2 (0:1)
32' (0:1) Christian Benitez 32
61' (1:1) Euzebiusz Smolarek
70' (2:1) Ludovic Obraniak
78' (2:2) Christian Benitez

Polska: 12. Przemysław Tytoń - 26. Łukasz Piszczek (61, 21. Artur Jędrzejczyk), 13. Kamil Glik, 14. Michał Żewłakow, 2. Łukasz Mierzejewski - 7. Euzebiusz Smolarek (68, 23. Kamil Grosicki), 8. Rafał Murawski, 4. Hubert Wołąkiewicz, 10. Ludovic Joseph Obraniak, 18. Adrian Mierzejewski (82, 20. Radosław Majewski) - 9. Robert Lewandowski (88, 17. Andrzej Niedzielan).

Ekwador: 1. Máximo Orlando Bangüera Valdivieso - 4. Luis Armando Checa Villamar, 3. Jairo Rolando Campos León, 5. Tilson Oswaldo Minda Suscal, 10. Walter Orlando Ayoví Corozo - 20. Juan Carlos Paredes Reasco, 6. Christian Fernando Noboa Tello, 19. Joffre David Guerrón Méndez (85, 13. Isaac Bryan Mina Arboleda), 7. Michael Antonio Arroyo Mina - 8. Luis Fernando Saritama Padilla, 11. Christian Rogelio Benítez Betancourt.

Sędzia: Mauricio Navarro (Kanada)