News: Polska - Szwajcaria 2:2 (1:1). Występ czterech legionistów!

Polska - Szwajcaria 2:2 (1:1). Występ czterech legionistów!

18.11.2014 22:35

(akt. 13.12.2018 14:59)

We wtorkowy wieczór na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Polska rywalizowała ze Szwajcarią. W wyjściowym ustawieniu znalazło się dwóch piłkarzy Legii - Tomasz Jodłowiec i Michał Kucharczyk. Po przerwie pojawili się dwa kolejni - Łukasz Broź i Michał Żyro. Od czwartej minuty przegrywaliśmy po uderzeniu Josipa Drmicia, wyrównał tuż przed przerwą Artur Jędrzejczyk. Po zmianie stron strzałem z rzutu wolnego prowadzenie Polakom dał Arkadiusz Milik. Trzy minuty przed końcem wyrównał Fabian Frei.

Już w pierwszej groźnej akcji mogło być 1:0 dla Polski. Tomasz Jodłowiec zagrał do Piotra Zielińskiego, ten posłał piłkę na dalszy słupek i Michałowi Kucharczykowi zabrakło kilku centymetrów by wpakować piłkę do siatki. W odpowiedzi Xherdan Shaqiri podał prostopadle do Josipa Drmicia, ten uciekł obrońcom i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Arturem Borucem. Od czwartej minuty przegrywaliśmy 0:1.

W 13. minucie znów było groźnie pod naszą bramką. Po błędzie w środku pola sam na sam z Borucem wyszedł Shaqiri, ale tym razem lepszy był nasz reprezentant. Cztery minuty później mógł być remis. Kucharczyk znakomicie uratował straconą wydawałoby się piłkę, Artur Jędrzejczyk świetnie i w tempo zagrał w pole karne do Roberta Lewandowskiego, który uderzył w pełnym biegu ale znakomicie interweniował Roman Burki. W 24 minucie Drmić z dziecinną łatwością ograł w polu karnym Thiago Cionka, ale zamiast uderzać ze świetnej pozycji chciał jeszcze minąć Kamila Glika i przedobrzył. W odpowiedzi ładnie uderzał Kucharczyk, ale znakomicie znów spisał się bramkarz Szwajcarii. W kolejnych minutach dwukrotnie piłkę w pole karne do "Lewego" dobrze dogrywał "Kuchy", ale szybsi od naszego napastnika byli obrońcy lub bramkarz. Jeszcze przed przerwą niezłego zagrania "Jędzy" nie przeciął Lewandowski, a po chwili trzykrotnie fantastycznie interweniował Boruc, a raz Cionek wybił piłkę z linii bramkowej. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik się nie zmieni, po dośrodkowaniu Macieja Rybusa ładnie przmierzył Jędrzejczyk i głową wyrównał stan meczu.

Po przerwie Polska zaczęła od mocnego uderzenia, ale po dobrym strzale Lewandowskiego, górą był bramkarz Szwajcarii. W 53. minucie miały miejsce legijne zmiany - na boisku pojawili się Łukasz Broź i Michał Żyro. Pięć minut później najpierw Glik po dośrodkowaniu Rybusa posłał piłkę nad poprzeczką, a po chwili piłkę z linii bramkowej wybijali Łukasz Fabiański i polscy obrońcy.

W 61. minucie "Lewy" był faulowany przez bramkarza gości przed polem karnem. Do rzutu wolnego podszedł Arkadiusz Milik i strzałem tuż nad murem posłał piłkę do siatki. Tak nasza kadra objęła prowadzenie. W 71. minucie po podaniu Żyry w pole karne wpadł Broź i w starciu z rywalem upadł, ale sędzia zamiast wskazać na "jedenastkę" pokazał legioniście żółty kartonik. Kilka minut później po zaskakującej akcji w słupek szwajcarskiej bramki trafił Rybus. Osiem minut przed końcem w spadającą piłkę nie trafił Żyro, rywale przejęli piłkę i ruszyli z kontrą, a nasz piłkarz ratował się faulem, za co obejrzał druga żółta kartkę i w konsekwencji czerwoną.

Polacy do końca grali w osłabieniu i niestety nie utrzymali prowadzenia. Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem Haris Seferović wyłożył piłkę Fabianowi Freiowi, a ten płaskim uderzniem tuż przy słupku doprowadził do wyrównania.

Polska - Szwajcaria 2:2 (mecz trwa)

Jędrzejczyk (45. min.), Milik (61. min.) - Drmić (4. min.), Frei (87. min.)