News: Polska zremisowała z Koreą 2:2

Polska zremisowała z Koreą 2:2

07.10.2011 14:26

(akt. 13.12.2018 00:07)

<p>Reprezentacja Polski zremisowała w Seulu z kadrą Korei Południowej 2:2. Biało-czerwoni byli zdecydowanie lepsi w pierwszej połowie czego efektem było trafienie Roberta Lewandowskiego. Podopieczni Franciszka Smudy zdecydowanie gorzej prezentowali się w drugiej części gry. Wyrównał w 76. minucie Chu Yong Park, a dziesięć minut później ten sam piłkarz wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 83. minucie gola dla Polaków strzelił Jakub Błaszczykowski, a wynik nie uległ już zmianie. Na murawę w pierwszym składzie wyszło dwóch legionistów: Jakub Wawrzyniak zagrał cały mecz, Maciej Rybus ujrzał żółtą kartkę i wystąpił do 71. minuty, kiedy to zmienił go Adrian Mierzejewski. Pięć minut przed końcem Jakuba Błaszczykowskiego, zmienił Marcin Komorowski. Janusz Gol cały pojedynek przesiedział na ławce rezerwowych. W najbliższy wtorek nasza reprezentacja zmierzy się w Niemczech z Białorusią.</p>

Korea Południowa - Polska 2:2 (0:1)
29' (0:1) Robert Lewandowski
66' (1:1) Chu Yong Park
76' (2:1) Chu Yong Park
83' (2:2) Jakub Błaszczykowski

W 29. minucie piłka uderzona zza pola karnego przez Błaszczykowskiego odbiła się od poprzeczki, doszedł do niej Robert Lewandowski i strzałem głową pokonał golkipera z Korei. Rezultatem 1:p dla Polski zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W 66. minucie Koreańczycy doprowadzili do wyrównania. Seo Jung-jin zagrał w pole karne do Chu-Younga, a ten nie miał problemów z pokonaniem Łukasza Fabieńskiego. Dziesięć minut później Koreańczycy zdobyli drugiego gola. Jung-Jin zagrał na wolne pole do Chu-Younga, a ten w sytuacji sam na sam z Fabiańskim pokonał polskiego bramkarza. W 83. minucie Polacy doprowadzili do wyrównania za sprawą Błaszczykowskiego, który wykorzystał błąd Cho Byung-Kuka i pokonał Sung-Ryonga.