Poranek bez Hamalainena

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

22-06-2016 / 16:06

(akt. 07-12-2018 / 14:26)

Piłkarze Legii przed porannym treningiem w środę utworzyli szpaler dla kierownika zespołu Konrada Paśniewskiego, który dziś obchodzi swoje urodziny. Potem nie było już miejsca na żarty i śmiechy, tylko na ciężką pracę. Legioniści rozpoczęli od wielu ćwiczeń z piłkami - było podbijanie futbolówki głową, żonglerka, prowadzenie piłki z nagłą zmianą kierunku czy praca nad koordynacją. Następnie legioniści ćwiczyli szybką wymianę prostopadłych podań. Te musiały być precyzyjne i płynne. Z tym bywało jednak różnie, a Sadam Sulley rozpędzony wpadł na jednego ze szkoleniowców, gdyż zwyczajnie go nie zauważył.

Zdjęcia z treningu (fot. Marcin Szymczyk)

Kolejnym etapem zajęć była gierka taktyczna na całej długości boiska. Najpierw była praca nad atakiem pozycyjnym, a potem schematy akcji ofensywnych z wykorzystaniem skrzydłowych, którzy kończyli akcje dośrodkowaniem w pole karne. Z kolei obrońcy robili co w ich mocy, aby temu zapobiec. Pięknym trafieniem popisał się Stojan Vranjes, kapitalnie głową uderzył też Sadam Sulley - piłka po jego strzale trafiała w samo okienko bramki strzeżonej przez Radosława Cierzniaka.


W końcówce treningu sztab podzielił piłkarzy na cztery zespoły, które rozegrały ze sobą mini-turniej. Z dobrej strony pokazał się w gierce Sandro Kulenović, który grał agresywnie w odbiorze i skutecznie w ataku.


Na zajęciach zabrakło Kaspra Hamalainena, który narzeka na drobne dolegliwości mięśniowe. Indywidualnie pracowali Guilherme (wraca po urazie kolana), Jarosław Niezgoda (kłopoty z pachwiną) i Radosław Majecki (złamany palec, ściągnie gips po zgrupowaniu w Austrii). 


Kolejne zajęcia zaplanowano na godzinę 16:30.

Komentarze (10)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~MokHJD
  • 0 / 0
Hama zgłosił problem i pojechał na pole golfowe.
~Chudy_JG
  • 0 / 0
Nie wygląda to dobrze. Hama i Prijo nie trenują. Kadrowicze pewnie nie wrócą, Borysiuk odszedł. Transferów nie widać. Nie wiem jak oni chcą tych Bośniaków ograć. Środek Vranjes Makowski respektu nie budzi. :(Stoperów mamy dwóch, skrzydłowych półtora, napastników, nie licząc kontuzjowanych, żadnego gotowego na LM.
~hejter
  • 0 / 0
Skąd wiesz, że transferów nie widać?
~Chudy_JG
  • 0 / 0
Bo ich nie ma, więc nie widac :) nawet jeśli do końca tygodnia przyjdzie ze trzech nowych, to i tak stracą niemal cały okres przygotowawczy, po obozie i po Lechu bedzie łącznie pewnie ze 3 dni wolnego więc znowu 3 dni mniej na zgrywanie się z resztą, a do startu eliminacji 19 dni. Jestem pewien że w klubie ciężko pracują ale na ten moment na mecz w Bośni mamy możliwość wystawić bardzo przeciętny skład
~Andreasvolenwaider
  • 0 / 1
Hama jak zwykle :)
Czyli przecieki z Poznania to były czyste fakty
"Przecieki" z Poznania dotyczyły kolan. Odkąd Hamalainen jest w Legii, nie miał choćby jednego problemu z kolanami.
~Andreasvolenwaider
  • 0 / 0
...z Poznania przecieki nie mówiły tylko o kolanach ale zawsze mówiły,że w okresie przygotowawczym zawsze coś mu sie dzieje a potem pół rundy dochodzi do siebie... ;)
~max power
  • 0 / 0
Co mu sie dzieje? Uraz miesnia w okresie przygotowawczym? Sensacja! Wracaj lepiej do swoich poznanskich przeciekow.
~Andreasvolenwaider
  • 0 / 0
A pamiętasz jaki uraz był w okresie przygotowawczym w zimie? :) a no też uraz.....
Hama - lepiej nie świruj...