News: Porażka z Holandią, gol Jędrzejczyka

Porażka z Holandią, gol Jędrzejczyka

01.06.2016 22:55

(akt. 07.12.2018 14:40)

Porażką 1:2 zakończyło się towarzyskie spotkanie Polski z Holandią rozegrane w Gdańsku. Bramkę dla "Biało-czerwonych" zdobył piłkarz Legii Warszawa, Artur Jędrzejczyk, dla gości strzelali Vincent Janssen i Georginio Wijnaldum. Rywale przerwali serię Polaków wynoszącą pięć zwycięstw z rzędu. Generalnie nie było to dobre spotkanie w wykonaniu Polaków. Całe spotkania rozegrali wspomniany "Jędza" oraz Michał Pazdan, zaś na 10 minut na murawie pojawił się Tomasz Jodłowiec.

W pierwszej połowie żaden z zespołów nie wypracował sobie zdecydowanej przewagi na placu gry. Polacy mieli swoje szanse na zdobycie bramki, najlepszą okazję na zdobycie bramki miał Arkadiusz Milik, jednak uderzył w poprzeczkę. Wynik spotkania otworzył w 33. minucie pojedynku napastnik AZ Alkmaar, Vincent Janssen, który strzałem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego. Króla strzelców ligi holenderskiej nie upilnował nie kto inny, jak defensor Legii, Michał Pazdan.

W drugiej połowie pozytywnie wyróżnił się drugi obrońca "Wojskowych" - na listę strzelców wpisał się po rzucie rożnym Artur Jędrzjeczyk. Obrońca Legii dobrym strzałem głową trafił do bramki przeciwnika, dając "Biało-czerwonym" wyrównanie. Niestety Polacy nie zdołali odwrócić na swoją korzyść losów spotkania - na kilkanaście minut przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania na 2:1 dla Holendrów ustalił Georginio Wijnaldum.