PP: Z Cracovią we wtorek 7 lipca

Źródło: PZPN

18.06.2020 14:14

(akt. 18.06.2020 14:29)

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wyznaczył terminy meczów półfinałowych Totolotek Pucharu Polski. Legia zagra na wyjeździe z Cracovią we wtorek 7 lipca o godzinie 20. Dzień później w drugim półfinale Lech w Poznaniu zmierzy się z Lechią - również o godzinie 20.

Legioniści rozpoczęli przygodę z Pucharem Polski od zwycięstwa 2:0 z Puszczą Niepołomice. Później wygrali z Widzewem w Łodzi (3:2). W 1/8 finału na drodze „Wojskowych” stanął Górnik Łęczna. Drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia pokonała rywali na Lubelszczyźnie 2:0. W ćwierćfinale rozprawili się 2:1 z Miedzią Legnica. Było to pierwsze spotkanie w Polsce rozegrany po przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

Cracovia to zespół, który w obecnej edycji PP przeważnie rozstrzyga losy spotkań w dogrywce. Tylko w pierwszym spotkaniu drużyna z Małopolski wygrała po 90 minutach. Tak było wtedy, gdy zespół Michała Probierza pokonał 4:2 Jagiellonią Białystok. Potem dodatkowy czas był potrzebny w Bytowie, gdzie krakowianie ostatecznie zwyciężyli 3:2. Kolejnym etapem była rywalizacja z Rakowem Częstochowa. Wówczas nawet dogrywka nie pomogła, a przy remisie 0:0, o awansie decydowały rzuty karne. Promocję do półfinału "Pasy" zapewniły sobie ogrywając 2:1 GKS Tychy.