Prezes Piasta: Legia skupiała się na wszystkich, tylko nie na sobie

Piotr Kamieniecki

Źródło: Gazeta Wyborcza

28-05-2019 / 10:57

(akt. 28-05-2019 / 11:03)

- Koledzy z Legii przed ostatnią kolejką dołożyli swoje. Zabrakło mi na gali, mówiąc pół żartem, pół serio, nagrody fair play. Powinna ją dostać jednogłośnie właśnie Legia - stwierdził w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Paweł Żelem, prezes Piasta Gliwice.

fot: Piotr Kucza/FotoPyk

- Ludzie z Legii skupiali się na wszystkich, tylko nie na sobie. Ubolewam, że niektórzy nie skorzystali z prawa do milczenia. Nasze wygrane nie były przecież dziełem przypadku. A wyszło tak, jakby przed nami Lech miał się położyć i tylko dlatego mielibyśmy wygrać. To było deprecjonowanie wysiłku Piasta, jego trenerów i piłkarzy - stwierdził Żelem.

Prezes mistrzów Polski odniósł się też do sytuacji Tomasza Jodłowca. - Niczego bym jeszcze nie przesądzał, Tomek w Gliwicach czuje się bardzo dobrze, ma blisko do domu. Docenia i szanuje fakt, że tu jest. W zeszły piątek prezesi klubów ekstraklasy byli na spotkaniu z premierem. Prezes Legii pół żartem, pół serio stwierdził: „To ja wam już tego Jodłę oddam, ale po co jednak wam to mistrzostwo...”. Widać więc, że utrata mistrzostwa kraju musi w Warszawie bardzo boleć - powiedział. 

- Myślę sobie, że Legia tuż przed naszym meczem z Jagiellonią puściła w stronę Tomka fatalny sygnał. Przez ostatnie półtora roku był przez nich niechciany, a nagle w kluczowym dla losów ligi momencie wycieka z Legii informacja, że chcą na Tomku budować drużynę na następny sezon. Wiadomo, taka gierka psychologiczna. Tomek jest bardzo inteligentnym gościem i myślę, że swoje w tym momencie pomyślał. Zresztą, obrońca Jagi Ivan Runje biegał za Jodłą w trakcie meczu i zaczepiał go, pytając, po co się tak stara, skoro ma wracać do Legii. No to odpowiedź Jodły na te zaczepki wszyscy widzieli i mogli go oklaskiwać. Ten gol Tomka na 2:1 z Jagą był fantastyczny. Przypuszczam, że gdyby podczas treningu Tomek chciał tak kopnąć, to na dziesięć prób dziesięć byłoby nieudanych (uśmiech) - stwierdził Żelem. Całą rozmowę przeczytać można tutaj

Komentarze (103)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Może najwyższa pora to zmienić?
Sierżant
 • 3 / 2
Prezesowi Piasta i całej drużynie gratuluję! W jego wypowiedzi nie dopatruję się małostkowości, braku szacunku i kultury, zakompleksienia. Zapewne dziennikarz źle spisał wypowiedź.
~dobrytowar.
 • 2 / 1
Widać, że bez Legii ta śmieszna liga zwana szumnie ekstraklasą nie miałaby racji bytu. Wczoraj Bobo, dziś prezesik Piasta. Szkoda tylko, że typ nie wie, że raz do roku to i kura piardnie. W przyszłym sezonie środek tabeli, albo walka o utrzymanie. No i czekam z niecierpliwością na eliminacje ligi mistrzów. Od czasu do czasu jacyś sezonowcy wyskoczą, jak Piast. Taki to urok tej ligi.
~ven
 • 3 / 1
Mieliśmy przegrać mistrzostwo i przegraliśmy. Nawet gdyby Lech wygrał z Piastem 5-0 i tak byśmy mistrzostwa nie zdobyli. Niestety. Na premiach za mistrzostwo zaoszczędzono, pretekst do przebudowy drużyny jest, fety nie trzeba urządzać. W eliminacjach do LE jesteśmy rozstawieni, więc jakieś szanse są, a jak się nie uda to sytuacja i tak jest dobra bo pozbyto się lub pozbędzie najbardziej ciążących kontraktów. Już po meczu z Lechią ktoś zadecydował, że mistrzostwo jest nam niepotrzebne.
Starszy sierżant
 • 0 / 6
Słoma z butów wystaje choć człowiek ten chodzi w garniturze. Piast jest mp (celowo z małej) ale tylko dlatego że u nas doświadczeni gracze nie stanęli na wysokości zadania plus bałagan poboczny (prasa wykluczenia z doopy) i posen który mecz oddał. Gala tej wsiowej ligi wyglądała jak piłkarski poker wszystkie nagrody na Śląsk choć nie wszystkie się tam powinny znaleźć. Reasumując część klubów i pismakow ma takie kompleksy związane z Legia że zaburza im się rzeczywistość. Słowem cyt. Misia zima wasza wiosna nasza.
~PAW
 • 3 / 0
To, że Legia dała ciała z Jodłowcem oddajac go do Piasta to fakt, ale teraz jeśli go potrzebuje to ani Tomek ani prezez Piasta nie powinni nic gadać, z tego co czytałem Legia płaci część wypłaty Jodłowca, a nie czytam że mu nie pasują te pieniądze. Skoro tak to stawoa się na treningu Legii jak tylko doatanie takie polecenie. Piasta nie stać na Jodłowca i jakoś nie był dla nich wart wykupu i płacenia pełnego kontraktu.
Koniec dyskusji.
Generał brygady
 • 1 / 0
Legia i sportowo, i gdy idzie o retorykę prezesa nie popisała się w końcówce ligi. Słowa Mioduskiego o Lechu i liczenie na jego ambitną postawę najlepszym przykładem. Niestety, trzeba to przyznać.

Warto nosić głowę wysoko, kiedy jest się Legionistą, bo to najważniejszy i największy klub w Polsce - Mioduski to wie, próbuje - ale muszą za tym stać piłkarskie argumenty, inaczej popada się w śmieszność.
Każdy ma swoje 5 minut. Niech prezes Piasta lepiej pilnuje, żeby mu nie rozsprzedali drużyny, bo w następnym sezonie mogą się bić o utrzymanie...
Podpułkownik
 • 3 / 0
Co jakiś czas ktoś wychodzi z nory żeby dokopać nam ale teraz to oni powinni skupić się na eliminacjach europejskich. Jestem przekonany że będą się bronić przed spadkiem w przyszłym sezonie
~fan Kazimierza D.
 • 3 / 0
Panowie nie ośmieszajcie siebie. Czytam i nie wierzę. Macie pretensje do Piasta że wygrał bo Lech czy Jagiellonia się podłożyła.
To my się skompromitowaliśmy . Nasza drużyna, rozhisteryzowanych gwiazdeczek i nasz prezes nieudacznik.
Każde wystąpienie naszego prezesa to kompromitacja klubu.
Będą się teraz śmiać na każdym kroku z nas czyli Legii. Bo mamy prezesa lansującego się w mediach, nie mającego żadnego pojęcia o zarządzaniu, otoczonego zgrają miernot.
Różnych prezesów widziałem w Legii ale ten przebija wszystkich swoją pychą.
"nie mającego żadnego pojęcia o zarządzaniu"
Lepiej napisać "nie mającego żadnego pojęcia o zarządzaniu klubem piłkarskim", bo jakimś cudem ogromnym holdingiem Kulczyka umiał dobrze zarządzać...
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Zwycięzca bierze wszystko i niestety ma prawo do publikowania swojego patrzenia na świat. To tylko podkreśla jaki bałagan panuje w Legii.
prezes Piasta rżnie głupa ale wszyscy widzieli podkladkę Lecha ,ta bramka dla Piasta to istny przekręt ,jakby taka bramka padła dla Legii i zdobyłaby mistrza dopiero wtedy rudzielec boniek i te miernoty dziennikarskie darły by morde na całą Polskie żeby Legii odebrać mistrza
~mietek
 • 1 / 0
Za to nie zmienia faktu to, że nawet 0:0 w Gliwicach by nam nic nie dało. Najpierw mogliśmy patrzeć na siebie. A że u nas przez cały sezon dominował rotacyjny onanizm, co mecz, to inna taktyka, przy tym słabi piłkarze, to i wynik końcowy jest jaki jest.
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Jak my strzelaliśmy takie bramki, to leśne ludki odebrały nam tytuł w 1993.
Jak w 2015 Łachowi podkładało się Zabrze i teraz Łach Piastowi to cisza......
Major
 • 4 / 0
No ale my Piastowi też się podłożylismy i nie tylko Piastowi bo i Zagłębiu Lubin w ostatnim meczu. Co nas mecz Piasta z Lechem interesuje skoro swojego wygrać nie umiemy. Daj spokój Legia sama jest sobie winna moglismy grac z Piastem na remis a Lecha trzeba było zwyczajnie ograć to samo z Wislą Kraków bo drużyny były w kompletnej rozsypce to daliśmy d**y na 3 trontach w tym sezonie a Ty plujesz się o jakąś jedną bramkę na przestrzeni 37 kolejek to trochę kiepskie tłumaczenie. Bylismy słabsi i przyjmijmy to na klatę jak przystało na wojowników.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Brawo Olo swój honor trzeba mieć. Popieram w 100% to my przegraliśmy MP nie potrafiąc zremisować z Piastem ba wygrać że słabym lechem ba wygrać z Pogonia czy ZL żeby nie cofać się w czasie. A na marginesie kto oglądał choćby skrót meczu Piast lech wie że lech się nie podłożył mimo że sam byłem pewien takiego rozwiązania...
Prezes Piasta trochę nie ogarnia, widać że dla niego to nowe doświadczenie, świat nie jest idealny, aby wygrać nie wystarczy być dobrym, trzeba nieraz sprowokować lub zagrać nieczysto.
Niech się cieszy chlopina, bo czas szybko płynie i za chwile wszystkie oczy będą skierowane znowu na Gliwice, a po możliwej kompromitacji w eliminacjach do LM, nikt na nich suchej nitki nie zostawi, skończy się dzień dziecka.
Panie Prezesie, szanujmy się.
Nikt nie deprecjonuje sukcesu jakim jest wywalczenie MP przez Piasta, co nie zmienia faktu, że Lech nadstawił Wam swojej wyeksplatowanej zwiery...
Porucznik
 • 0 / 1
Nie przesadzaj....
Jakoś nie wierzę, że bramka którą Lech stracił była przypadkowa.
Gdyby sytuacja była odwrotna internet i wszelkiej maści telewizyjni eksperci nadal by huczeli.
To oczywiście nie zmienia faktu, że MP nie zdobywa się jednym meczem i przegraliśmy wyłącznie na własne życzenie.
Marszałek Polski
 • 6 / 1
Myślę że potrafię sobie wyobrazić to uczucie radości, luzu i szamapńskiego humoru u ludzi z Gliwic. Przeważnie tak jest że towarzyszy temu lekka dezynwolturka, patrzenie na innych z wysokości podium, szum sodówy i i lekkość bytu. Wtedy, na fali tych radosnych uniesień klepie się różne pierdoły, kocopały i błazeńskie bon moty, bo człowiek podświadomie uważa że może, wolno mu, a poza tym "ma papiery", bo jest mistrzem.
Panowie z Gliwic wpadli w ten choreograficzno - frazeologiczny komin i kręci nimi niczym kosmonautą na centryfudze.
kto był na centryfudze, zwłaszcza po posiłku, ten wiem czym to się może skończyć.
Podobne odczucia miałem patrząc na Biedronia i słuchając tego co mówi tuż po ogłoszeniu wyników wyborów do PE.
"czym to się może skończyć."

Na centryfudze nie byłem (nawet nie wiem co to jest), więc będę zgadywał. Hm, hm, myślę, myślę, no nic, będę strzelał: pawiem?

Jeżeli zgadłem, to poproszę plusa. Znaczy łapkę z Zielonki. Koniecznie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
brawo:):):)!!! masz se punkciora ode mnie:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
P.S. Centryfuga to taka kręcioła (trochę jak karuzela) w której testujesz kosmonautów na okoliczność wytrzymałości na przeciążenia związane z przyspieszeniem. Inaczej - wirówka przeciążeniowa
Generał dywizji
 • 2 / 1
Już niedługo eliminacje do LM, w których Piast szybko odpadnie, więc niech się chłop cieszy póki jeszcze może, bo potem liga i znów obrona przed spadkiem, jak to było sezon temu.
Porucznik
 • 2 / 0
Wysoce prawdopodobne
Piast w LM. Zapominijcie o hiistorii. Bedzie trudno ale wciazz zyczmy im powodzenia. Tak samo jak nam, Cracovi i LG.
~Ib
 • 1 / 0
Zobaczymy jak zadufany w sobie prezes Piasta będzie śpiewał w przyszłym sezonie
Cóż, dzięki naszej nieudolności ma chłop swój czas… Fajnie delektować się czasem, gdy Piastem media się interesują, ale lepiej pracować nad tym, aby było tak również w przyszłości. Ostatnio bycie na szczycie dobrze się dla Piasta nie skończyło. To nie chodzi, że Lech się położył i wygraliście mistrzostwo, to Legia się rozłożyła. Z Tomaszem Jodłowcem też niczego nie przesądzamy, zapłaćcie Legii to Runje nie będzie go zaczepiał. Boli Legię strata mistrzostwa, bo jako klub Legia jest ambitna. Piasta nie będzie boleć, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że na dłuższą metę najlepsi w Polsce nie są. Swoją drogą to trzeba być niezłym debilem, żeby mówić w jednym zdaniu, że chce się Jodłowca, a później śmiać się, że strzelił pięknego gola przypadkiem. Ehh… jak czytam takie wypowiedzi, to jeszcze bardziej wkurzam się na tę kaszanę, którą prezentowaliśmy.
Jeden rzeczy nie potrafiłem zrozumieć
Gliwice to rozumiem ale dlaczego Piast? ;)
Porucznik
 • 0 / 0
Bo zostało założone za czasów książąt piastowskich?
Życzę panie prezesie efektownych widowisk w LM. Jodłę też proszę zatrzymać. Bo jeśli my mamy budować nową Legię na nim,to ten tego ten...
Skoro pogromca Sampdorii mógł kiedyś krzyczeć o zgwałceniu przez Celtic,to takiemu panu prezesowi trzeba wybaczyć tę chwilę słabości.
Generał
 • 3 / 0
Jodłowiec ma jeszcze rok kontraktu więc żadnego wypożyczenia. Piast go chce niech płaci.
Generał broni
 • 4 / 3
O, Paweł Żelem ma swoje 5 minut do rumakowania. Przypomijmy co to za menedżer. Jego największą zasługą było to, że uporządkował finanse w Śląsku i doprowadził do sytuacji, w której WKS dwa lata z rzędu wychodził na plusie. Gdy odchodził WKS zajmował siódme miejsce w lidze.
To tyle jeśli chodzi o zasługi Żelema. Jego obsesja oszczędzania z czasem doprowadziła bowiem klub do marazmu, a nawet zaczęła przekraczać pewne granice. Błahostką było to, że w klubowym sklepie internetowym z pamiątkami brakowało czasem gadżetów, ale już sprawa Sebino Plaku odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale nawet na świecie. Albańczyk był pozostałością po poprzednich rządach, kiedy przy Oporowskiej był jeszcze Zygmunt Solorz-Żak, jego ludzie i prezes Piotr Waśniewski. Skrzydłowy zarabiał bardzo dużo, więc Żelem - razem z wiceprezesem Markiem Drabczykiem - chcieli zmusić go do opuszczenia Śląska. Całą sprawę opisał nawet słynny „The Times”. Plaku na łamach amerykańskiej gazety stwierdził, że miał się zgodzić na obniżkę pensji o połowę. Działacze zagrozili mu, że w innym przypadku „zniszczą jego karierę”.

Po kilu latach - jesienią ubiegłego roku - Śląsk przegrał sprawę z Plaku, który sprawiedliwości domagał się przed międzynarodowymi trybunałami. Odszkodowanie na rzecz piłkarza to 1 mln zł. Obecne władze Śląska chcą za to pozwać Żelema...
~Borsalino
 • 4 / 1
Czy pojawi się wreszcie jakiś komentarz właściciela po sezonie ?
Moim zdaniem to właśnie prezes i jego klakierzy są odpowiedzialni za tę sytuację.
Ten niech się skupi na Piascie żeby w najbliższym sezonie weszli chociaż do górnej 8 i nie zakończyli przygody w pucharach na pierwszej rundzie a nie złote komentarze o Legii
Sporo o tym Panu mogliby napisać kibice Śląska, byłego klubu, z którego strony, grozi mu nadal pozew w sprawie Plaku.
~zx
 • 5 / 1
wszystko super ale powiedzieć o Jodłowcu, że jest bardzo inteligentny?!
Porucznik
 • 3 / 0
Po prostu facet mierzy inteligencje swoją miarą a raczej miareczką.
Miarusią?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Miareńką.
~deL piero
 • 2 / 0
A ja myślę że gdyby imaz strzelił 2 karnego ( mógł ale chyba nie chciał) to by Piast nie wygrał i teraz inaczej by gadał ten ich prezesina.
Major
 • 3 / 0
Widac że sodówka uderza do głowy nie tylko piłkarzom.
~Hubertus666
 • 1 / 0
Zdobyli MP oke ale niech zamkna mordy i nie plota bzdur.
Puścić chamstwo na salony. Jeszcze się będziecie prosić o zawodników Legii. Pycha kroczy przed upadkiem.
Chorąży
 • 4 / 2
Prezes Piasta ma swoje pięć minut...no ok...zaistniał...
Marszałek Polski
 • 3 / 3
odpuść mu, niech se ma...
Ja myślę, że Miodek po prostu, po koleżeńsku i żartobliwie zagadnął tego Bardzo Ważnego Prezesa Mistrza Polski. A ten się zaraz zagotował, bo na Ślunsku wszak to jesteśmy poważne chopy, bez głupich witzów! Dodam tylko, że całej rozmowy - tej linkowanej - nie chce mi się czytać.
i dlatego ten jodłowiec powiniem wyp..lac jak najdalej a najlepiej do amiki
Prezesie, najlepiej dla Legii nie wystepuj publicznie, czy to do prezesa Piasta, czy pilkarzy amiki czy nawet do wszystkich klubów twierdząc ze zanim puszczą kogoś za granice powinni oddać go Legii za frytki i liczyć na wysoki procent od sprzedaży bo narażasz klub i nas kibiców na pośmiewisko. Pozatym w zarzadzaniu widze poprawe, metodą prób i błędów budujesz fundament który ma dużą szansę zaprocentować za mam nadzieje niedługi czas.
Porucznik
 • 2 / 5
Mioduski nie mówił nic nadzwyczajnego.Tylko wiele osób jest za głupich żeby zrozumieć o co mu chodzi albo celowo nadinterpretuje,przekręca jego słowa ze względu na animozje do Legii czy samego Mioduskiego(np.Stanowski)
Przedstawione 3 przykłady to z mojej strony nadinterpretacja?
Porucznik
 • 1 / 4
Mioduski nigdzie nie powiedział,że powinni oddawać Legii za frytki.Powiedział tylko,że dla dobra karier tych piłkarzy i przyszłości reprezentacji oni mogliby najpierw trafiać do CZOŁOWYCH KLUBÓW ekstraklasy bo zdecydowana większośc z nich za szybko wyjeżdża za granice i przepada.Więc tak to z twojej strony nadinterpretacja.
Frytki w cudzyslowiu ale to nadal słowa bez sensu. Przykład Piątka pokazuje ze wcale nie trzeba grać w drużynie top 3 Ekstraklasy żeby poradzić sobie w silniejszej lidze, w dodatku Cracovia zarobiła na nim świetne pieniądze. A przykłady Furmana, Wolskiego, Koseckiego, Żyry chyba potwierdzają moją tezę? Albo Zieliński, Milik, Glik czy Krychowiak nie musieli sprawdzać sie w Legii żeby wyjechać za granice i robić tam fajną karierę.
Porucznik
 • 1 / 2
Przykład Piątka to wyjątek od reguły.Po za tym ten zawodnik miał modelowo przeprowadzoną kariere bo nie wyjechał z ekstraklasy przy pierwszej lepszej ofercie.Był juz gotowy gdy stąd odchodził a przykłady Furmana,Wolskiego,Koseckiego czy Żyry nie potwierdzają tylko zaprzeczają twojej tezie.Natomiast Zieliński,Krychowiak,Glik byli ukształtowani za granicą.
Acha czyli czwórka naszych perełek świetnie sobie poradziła za granicą prowadząc swoje kluby sukcesów. Reguła jest taka ze jeśli piłkarz jest naprawde dobry to sobie poradzi za granicą bez wzgledu na to czy odejdzie z Legii, Cracovii czy Miedzi Legnica.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Być może.
Natomiast Gliwice, jak widzimy na załączonym obrazku, skupiają się wyłącznie na sobie...
Mioduski sam sobie szuka wrogów.Zaczepia Piasta,Lecha,szefa Ligi Hiszpańskiej.Poucza innych,że najlepiej jakby kluby Ekstraklasy sprzedawały piłkarzy Legii,zamiast za granicę... z tego co pamiętam Prezesi Pogoni i Cracovii też wyśmiali te mądrości.
Inaczej mówił by gdyby był prezesem innego klubu.
~Stary kibic
 • 3 / 1
Może wreszcie zrozumie pan, panie prezesie Mioduski, co to znaczy być prezesem Legii Warszawa. Całą Polskę ma się przeciwko sobie. Byle kto, jak tylko ma okazję, będzie szydził, kpił, wynosił się. Każde potknięcie, każda przegrana, każde nieszczęście Legii, to radość przeciwników. Wszystko, co pan powie, panie prezesie, każdy żart, będzie wykorzystany przeciwko panu i Legii. Legia nie ma przyjaciół, dlatego musi być silna, musi wygrywać, żeby ją szanowali. Dopiero wtedy, gdy pan do tego doprowadzi, pan też będzie mógł się uważać za "legionistę". Na razie jest pan tylko właścicielem, przyjezdnym facetem z kasą, który się miota od ściany do ściany. Należę do tych nielicznych, którzy panu dobrze życzą, a to znaczy, że życzę Legii takiej pozycji, by taki ktoś, jak ten facet z Piasta, wypowiadał się o panu wyłącznie z należnym respektem.
~Stary kibic
 • 1 / 3
Może wreszcie zrozumie pan, panie prezesie Mioduski, co to znaczy być prezesem Legii Warszawa. Całą Polskę ma się przeciwko sobie. Byle kto, jak tylko ma okazję, będzie szydził, kpił, wynosił się. Każde potknięcie, każda przegrana, każde nieszczęście Legii, to radość przeciwników. Wszystko, co pan powie, panie prezesie, każdy żart, będzie wykorzystany przeciwko panu i Legii. Legia nie ma przyjaciół, dlatego musi być silna, musi wygrywać, żeby ją szanowali. Dopiero wtedy, gdy pan do tego doprowadzi, pan też będzie mógł się uważać za "legionistę". Na razie jest pan tylko właścicielem, przyjezdnym facetem z kasą, który się miota od ściany do ściany. Należę do tych nielicznych, którzy panu dobrze życzą, a to znaczy, że życzę Legii takiej pozycji, by taki ktoś, jak ten facet z Piasta, wypowiadał się o panu wyłącznie z należnym respektem.
Podporucznik
 • 5 / 2
Ciesz się póki możesz. Jesienią Piast i ty będziecie tam, gdzie inne "objawienia" ekstraklasy. Razem z Nawałką, Bartoszkiem, Arką...
I już buta, k...jego mać. Za 2 lata spadną z ligi. - Zapisać zapamiętać
Generał
 • 0 / 0
Znając realia eklapy i to, że Piast w tamtym sezonie walczył do ostatniej kolejki o utrzymanie to przyszły sezon może być dla nich jedną wielką zagadką. natomiast dla nas jak zwykle walka o dublet. Jest wiele zmiennych w tej lidze, ale jedna stała Legia!!!
Niech się hansykie buractwo cieszy wygrali ligę nie dlatego, że byli tacy super tylko wykorzystali naszą kolejną wojenkę wewnętrzną.
Rok temu Mamrot powiedział jedno zdanie kiedy w Legii w końcu zapanuje spokój i skupią się wszyscy na celach to odjadą.
Generał
 • 7 / 11
To po raz kolejny, jaki gościem jest Mioduski dlaczego zaliczyliśmy najgorszy sezon od 2010 roku i czemu zaliczyliśmy 2 wtopy w pucharach.
On nie daje zespołowi i klubowi prawdziwego wsparcia. To wszystko jest takie sztuczne. Z Sa Pinto ściska się zimą i wywala go 2 miesiące później. O Magierze mówi, że to trener na lata, po czym wywala go przy pierwszej okazji tuszując błędy transferowe i zerową pomoc drużynie w tamtym momencie.
Tu chce być śmieszny, a zaczyna być żałosny. Zamiast pogratulować i docenić rywala, który nas ograł to zachowuje się jakby łaskę im robił, że pozwoliliśmy im zdobyć MP i mają Jodłowca. Rok temu było to samo jak chełpił się i szydził z Lecha, że my zorganizujemy godne zakończenie ligi podczas, gdy nie ma pewności, co wymyślą kumaci, którzy swoją drogą dziwnie bardzo łagodnie go traktują.
Jeśli chodzi o pustosłowie i zagrywki pod publikę to wygrywa i dobiera sobie takich ludzi z Jozakiem i Vuko gadającym o [email protected]@laniu włącznie.
Może jemu chodzi, że to jest trener, który się nalata. Z boisk do gabinetu, na przykład ;)
A tak na serio to jest zajebiście nie konsekwentny, co innego mówi, co innego robi, pewnie jeszcze co innego myśli. Trudno zbudować fundament gdy zamiast solidnego betonu że zbrojeniem jest piach zmieszany ze styropianem.
Prezesie Piasta, skoro dostaniecie 15 mln z eskstraklasy to chyba stać was w końcu będzie na transfer definitywny Jodły, co? Czy nadal będziecie zebrać u Legii o wypożyczenie?
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Brawo. Koniec żebrania
Porucznik
 • 6 / 0
Wypłaci premie za MP i przyjdzie żebrać o wypożyczenie Kante albo Kopczyńskiego.
~Ursus (L)
 • 1 / 0
......dokładnie tak...biedaki cwaniakują.... płacą Jodłowcowi 25k a resztę płaci Legia bo w sumie jest 120k za miesiąc. Przypominam, że Jodłowiec nie chciał grać w Legii i dlatego go wypożyczono. Nie chciał grać jak w meczu w Kielcach odmówił wejścia na boisko z ławki rezerwowych to był chyba jego ostatni mecz w Legii.
jak co roku trafia się jakiś klub-meteoryt który błyskawicznie pojawia się na szczycie i jeszcze szybciej z niego znika, powody bywają różne, owszem, ale zawsze dominującym jest PRZYPADEK. Także i tu parę ludzi ma swoje pięć minut, które skończą się szybciej, niż im się wydaje. Ile to już bylo mędrców ze Śląska, Płocka, Zabrza itp. itd.
Choć oczywiście życzę Piastowi utrzymania się w TOP ligi, wzmocnienia organizacyjnego klubu, inwestycji w szkolenie bla bla bla, bo liga potrzebuje mocnych klubów a nie takich przeciętnych minimalistów, jak na przykład Piast Gliwice.
~andreas
 • 5 / 0
Putnocky z Janicki robili autostradę Parzyszkowi aby mógł strzelić do pustej bramki. Tylko tego się nie widzi. A że Legia nie ma polityki transferowej i dyrektora sportowego to fakt.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Autostrada autostradą
My mając 7 pkt przewagi nad Piastem chyba mieliśmy też autostradę
Marszałek Polski
 • 6 / 0
Panie prezesie Piasta a pan zamiast skorzystać z własnych mądrości klepie pan teraz o Legii zamiast się zająć swoimi sprawami
Generał broni
 • 4 / 8
Oczywiście, że nie skupiamy się na sobie, bo zarządzanie to nasz największy problem, przynajmniej dopóki rządzi jako prezes Pan Mioduski, wciągający klub w coraz większe długi.
Starszy kapral
 • 6 / 0
Oczywiście, to my daliśmy ciała i dlatego Piast został mistrzem. Gratulujemy, ale zobaczymy co zdziałacie w pucharach i w lidze w przyszłym sezonie. Gdybyś jednak Prezesie był taki chojrak, to właśnie leciałbyś z kasą, żeby Jodłę normalnie wykupić.
PS1. Prezes Piasta teraz taki mocny, a PONAD połowę budżetu Piasta do dotacja Gliwic. To tak, jakby Legia 50 baniek rocznie od Warszawy dostawała. A daj, Prezesiku, ze swoich, jak Mioduski i wtedy zobaczymy jaki mocny jesteś...
PS2. Gdyby to Legia zdobyła tytuł po TAKIM golu jak Piast, to by było piekło "cała Polska widziała"....
Major
 • 7 / 2
Panie Prezesie, to Pana wielbłądy umożliwiły Piastowi zdobycie MP. Zamiast brylowania sucharami w towarzystwie, proponuję skupić się nad eliminacją owych błędów
Porucznik
 • 6 / 5
Prezes Piasta a większość wywiadu na temat Legii :D Czy w drugą strone byłoby coś takiego możliwe,że Prezes Legii mówiłby tyle o jakiejkolwiek innej drużynie ligi?Jest chwila radości,więc można troche podleczyć kompleksy i się dowartościować.
Rozumiem, że płacisz Wyborczej i przeczytałeś cały wywiad, a nie tylko te kilka zdań tutaj?
Mioduski na siłę próbuje być fajny, ale jak zwykle się kompromituje. Pamiętam motyw jak na zgrupowaniu Legii w Portugalii do drużyny podszedł Hildeberto "po cywilnemu" (wtedy już nie był zawodnikiem Legii) Loczek rzucił do niego jakimś tekstem że ma fajne ciuchy, portugalczyk nawet nie spojrzał na niego, olał go ciepłym moczem. Podejrzewam że nie tylko w klubie, ale i w całym środowisku piłkarskim Miodek nie jest traktowany poważnie, delikatnie rzecz ujmując. Jeśli chodzi o Piasta to czeka go walka o utrzymanie w przyszłym sezonie.
Porucznik
 • 7 / 6
Mioduski działa w strukturach Uefa jest Wiceprezesem ECA a ten człowieczek z Piasta kim jest głąbie kapuściany?No i pewnie dlatego,że nie jest nigdzie traktowany poważnie dostał tą funkcje.Wszystko jasne.
Co to dało Legii że Loczek jest w strukturach ECA ??? Gramy co roku w pucharach??? Jesteśmy z roku na rok silniejszą drużyną ??? Aha poznał tam Jozaka który skopmromitował Legię na arenie miedzynarodowej!!! Zjebie
Porucznik
 • 3 / 5
W strukturach ECA nie ma nikogo o nazwisku loczek głąbie kapuściany.
Generał broni
 • 0 / 3
Loczek to jeszcze najdelikatniej, bo pogarda każde tym ludziom najczęścieij porównywać go do psa.
Kapitan
 • 4 / 2
Panie Prezesie Piasta, jak to się mówi ze raz w życiu to i slepemu psu uda sie pobzykac na sasiedniej wsi. To tyle na temat waszego mistrza. Nawet nie da sie tego porównać do LEGII. A byc moze w nowym sezonie bedzie walka o utrzymanie. Kolejna naucza na Miodka aby kłaść totalna lach... na takie kluby, jezeli chcecie naszego zawodnika to płać jego kontrakt a jak cie nie stac to won! Jezeli Tomek chce tam zostać to trzeba to uszanować bo u nas bedzie gral jak za kare. ALE niech ten prezesina go wykupi i oplaca w całości jego kontrakt a nie zachowuje sie jak ten fajny miś " panda" i blaga Legię o placenie połowy kontraktu. A Legii przydal sie zimny prysznic. I w kolejnym sezonie bedzie mistrz !!
Pułkownik
 • 8 / 0
Prezes Piasta gada coś o dziele przypadku a zapomniał już, że przecież Fornalik został u nich przez przypadek, tylko dlatego że nie było ich stać na odprawę po poprzednim sezonie.
Generał brygady
 • 5 / 0
Czekamy jak piast zajmie się sobą. W sumie pokazali już to podczas fety.
Pan prezes z Piasta niech się tak nie emocjonuje, zobaczymy gdzie będzie Piast w przyszłym sezonie.
~Nopar
 • 3 / 3
A prezes Mioduski to człowiek wielkuej klasy i tamten urzędniczyna zapewne nawet nie zrozumial dowcipu polaczonego z ironią i zwyklym zagadaniem. Co on plecie? Dostał waznego zawodnika z dopłatą do pensji i jeszcze śmie coś brechać? Na kolanach prosić o prolongatę, a nie sadzić się. A LEGIA oczywiście jest sobie sama winna, ale to jej sprawa. Mordy w kubeł i patrzeć na siebie. To także do mądrusiów piszących tu
~Nopar
 • 2 / 1
Idź już łowić wodorosty, a nie idiotycznie chcesz zwrócić uwagę na siebie i swoje mądrości
Brawo jechać z bankrutem.
Mioduski z tymi swoimi tekstami jest niereformowalny :)
Generał dywizji
 • 3 / 6
No to Piast ładnie się na Legię wypił .Wypożyczyli Jodłowca z dopłatą do kontraktu a on wylatuje z taki tekstem ,sam niech się nad sobą zastanowi ! Nie takie kluby rozkupywali i z wami też tak będzie i za rok walka o utrzymanie prezesiku .Jodła łaski nam nie robi ,jak chcą niech go wykupią .Ja go tu wcale nie chcę !
Jeśli pamiętasz filmik ze zgrupowania jak Mioduski ściskał Pinto i brednie gadał... to należy wziąć poprawkę na to co, gdzie i pod jakim wpływem mógł Mioduski mówić. Inna sprawa - czy my potrzebujemy Jodłowca? On w Piaście wcale nie grał lepiej niż gdy był w Legii. Solidna gra w środku, kiepska technika kończąca się nieraz prostymi stratami i od czasu do czasu jakiś zryw i skuteczna akcja w ofensywie. Zawodnik do uzupełnienia składu... tylko, że my aktualnie nie uzupełniamy składu a budujemy od nowa...
Porucznik
 • 1 / 5
No cóż, nie pierwszy raz przez naszą pychę i głupotę robimy z siebie idiotów.
Niech już ten nowy sezon się zacznie. Nie chcę w nieskończoność rozdrapywać ran.
Szeregowy
 • 11 / 8
Już tak bardzo chcesz się emocjonować walką o utrzymanie w nowym sezonie?
~DamianL
 • 1 / 0
Legia to Legia.Nie zależnie kto jest prezesem zawsze walczy o mistrzostwo trollu!!