Logo Legia.Net

Prezes spotkał się z kibicami

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

26-05-2010 / 19:38

(akt. 16-12-2018 / 02:06)

Na trybunie stadionu Legii odbyło się spotkanie zarządu klubu reprezentowanego przez prezesa Pawła Kosmalę oraz Jarosława Ostrowskiego z kibicami. Z uwagi na porę dnia nie było zbyt dużej frekwencji, ale przekrój fanów spowodował, że było ciekawie. - Inspiracją do tego spotkania był apel wystosowany przez grupę kibiców i opublikowany w serwisie Legia.Net. Apel mający na celu zakończenie konfliktu. Zaprosiliśmy Państwa aby podyskutować, chętnie usłyszę rady mające na celu doprowadzenie do normalnej atmosfery na Łazienkowskiej - rozpoczął spotkanie prezes Kosmala.

I prezes takie rady usłyszał. - Nie możecie działać tak bardzo restrykcyjnie, czasem lepiej zaniechać pewnych działań, czegoś nie powiedzieć niż dolewać oliwy do ognia. Czemu mają służyć demonstracyjne wyprowadzenia jakiejś osoby przez ochronę w czasie meczu? Dlaczego na obiekt nie są wpuszczane osoby mające na koszulce czy czapeczce przekreślone logo ITI? Rozumiem, że to się może nie podobać, ale tak naprawdę powinniście to po prostu zwyczajnie olać. Każdy w kulturalny sposób powinien móc wyrazić swoją opinie. A działacie tak, że coraz więcej osób, nawet nie będących ekstremistami, ma za to do klubu pretensje. Pozwólcie ludziom poczuć się na stadionie jak w domu, nie twórzcie z tego miejsca więzienia - mówił jeden kibiców.

- Ceny biletów w Poznaniu są wysokie, ale tam jest moda na Lecha, chętnych na bilety jest dwa razy więcej niż pojemność stadionu. Dlatego tam ceny mogą być wysokie. U nas mody na Legię obecnie nie ma. Wejściówki powinny być więc po 5,10,15 zł i z każdym sezonem wyższe. Gdy będzie moda na Legię, to i ceny będą mogły być dużo wyższe. Chętni i tak się znajdą - mówił drugi.

- Negocjacje pomiędzy KP Legia a SKLW są tajne. Tak naprawdę nikt z nas nie wie o co się jeszcze rozchodzi. Jakie są warunki, żądania? O tym możemy przeczytać gdzie na forach internetowych, albo usłyszeć od znajomych. Jednak nikt oficjalnie niczego nie komentuje, niczego nie zdradza. Ani KP, ani SKLW. Dlatego proponuję by wszystko upublicznić. Dodatkowo chciałbym by doszło do spotkania i rozmów klubu z SKLW przy nas wszystkich. Jest lato i ciepło, niech ludzie w roli widzów zasiądą sobie na trybunie, a wy rozmawiajcie. Chcemy usłyszeć jasno i wyraźnie, że warunkiem zakończenia konfliktu są np. inne ceny biletów albo przywrócenie gniazdowego Starucha - mówił inny kibic.

Prezes Kosmala obiecał, że klub przemyśli swoje restrykcyjne działania względem części kibiców. Ceny biletów na przyszły sezon jednak nie podlegają negocjacji, są już ustalone i wdrożone. Do sprawy można powrócić przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. A co do spotkania i publikacji ustaleń? Jeśli będzie zgoda SKLW to opublikujemy dotychczasowe ustalenia i negocjacje. Jeśli będzie zgoda to dojdzie też do publicznego spotkania obu stron. Nie wiadomo jeszcze tylko w jakim miejscu i w jakiej formie. Prezes rozważał czy nie lepszym rozwiązaniem niż stadion byłby zaciszny pokój ale przy tym transmisja w internecie. Ustalono także, że spotkania z Kibicami będą w przyszłym sezonie odbywać się regularnie.

Na spotkaniu poruszono szereg innych spraw i zagadnień. Dyskusja trwała niemal trzy godziny. Padło wiele krytycznych opinii zarówno pod adresem władz Legii, jak również SKLW. Jednakże wszystkie opinie miały wspólny mianownik, którym była chęć zakończenia trwającego konfliktu. Szczegółową relację ze spotkania przedstawimy Państwu w najbliższym czasie.

Komentarze (251)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~qri
 • 0 / 0
podoba mi sie ta i kazda inna inicjatywa zazegnania konfliktu
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Powiem jedno: brwao legia.net, choć nie przepadam za Cezarym Kucharskim. Możecie to zapodać jako komentarz dnia :) Chyba nikt się nie obrazi.
~kibic zwykły
 • 0 / 0
powinno być "brawo"
~Aslo
 • 0 / 0
Osoby które są zwolennikami ITI na pewno nie są kibicami Legii... Zwłaszcza po historii z polonijnym graffiti na Ł3... Przecież po tej akcji każdy kibic Legii powinien poczuć odrazę do tej firmy, Ci co do tej pory ją popierają sprzedali swoją miłość do Legii (o ile kiedykolwiek ją mieli) za pieniądze potężnego koncernu.... Stosując wasze ulubione porównanie z domem to przecież to było tak jakbym wynajmował dom (w tym przypadku drużyna) od kogoś, a on pewnego dnia gwałci mi żonę (to alegoria całej Legii jej historii, osiągnięć klubu, kibiców), potem przeprasza ale jednocześnie mówi że nagrał film który sprzeda i dochód z tego przeznaczy na inwestycje w dom(czytaj drużynę), wy właśnie coś takiego wybaczyliście... A koniec końców i tak inwestycje w dom są opłacane przez stałą podwyżkę czynszu (czytaj cen biletu)
~amica atak
 • 0 / 0
grafiti przy kartach żydzewa i kumanko amica to pryszcz idz dziecko pod trzepak
~Aslo
 • 0 / 0
jak nie masz sensownych argumentów to sie nie odzywaj
~Aslo
 • 0 / 0
jak nie masz sensownych argumentów to sie nie odzywaj
~88
 • 0 / 0
Aslo z para normalsem lepiej nie gadac
ma swoich fanów tu (patrz stalingrad, magik pinokio czy :)) oni mu kibicują i go rozumieją (swój ciągnie do swojego)
cała reszta ma z niego polewkę lub go ignoruje
~pan paran
 • 0 / 0
A ja i tak kupię karnet, bo widzę ze klub robi gesty w stosunku do kibiców - herb wrócił, Kosmala zaczął rozmawaić i jest szansa na załatwienie części bolących spraw, paru nowych (mam nadzieję że dobrych) zawodników zostanie ściągniętych to czego jeszcze potrzeba - pan Staruchowicz jest mi totlnie obojętny, czy jest czy go nie ma nie ma dla mnie znaczenia. Dotychczas byłem pośrodku, a nawet chciałem bojkotowac klub nie za zachowanie wobec kibiców, a za nieudolność w doborze proacowników, teraz mam wrażenie że się to zmienia i idzie w lepszą stronę - obym się nie pomylił
~Wojs59 od 40 lat z L w sercu
 • 0 / 0
Do tych popierających Starucha. Powiedz mi jak ty byś postąpił kiedy zmarł by ci ktoś bliski, a tu do twojego domu wchodzi banda d.e.b.i.l.i, których kiedyś uważałeś za przyjaciół i cieszy się z twojego nieszczęścia. Wpuścił byś ich jeszcze kiedyś do swojego domu?
~kk
 • 0 / 0
powiedz mi co bys zrobił, gdyby ktos "bogatszy" przyszedł do twojego mieszkania i za wszelka cene chciałby sie ciebie pozbyc?
~pol
 • 0 / 0
@kk
Po pierwsze Legia to nie jest Twoje mieszkanie. Kupujesz bilet i tam przychodzisz. Chciałbym doczekać czasów, że na stadionie siedzą dziadek z wnuczkiem, matka z synem, bo jak narazie na polskich stadionach widać głównie podchmielonego chama na którego lepiej nie spoglądać bo jeszcze przy....bie. Byłem w Londynie przez 12 miesięcy (nie w celach zarobkowych) i poszedłem z ciekawości na mecze West Hamu, Tottenhamu, Charltonu i Arsenalu. Wiesz co Ci powiem chciałbym żeby taka kultura kibicowania i przebywania na stadionie była w Polsce. Narazie mamy dzicz której przykładem jest wielu ludzi na tym forum
~Leny
 • 0 / 0
pol
tu jest Polska,tu sie pije...
~pan paran
 • 0 / 0
jakby kupił uczciwie to niestety musiałbym wyjść bo nie byłoby moje, chyba że pozwoliłby mi zostać na rozsądnych warunkach, ale warunki byłyby jego - mógłbym co najwyżej się z nimi nie zgodzić i już od niego nie przychodzić
~Leszek
 • 0 / 0
Jestem przerażony. Wy sami siebie niszczycie. Jak przeczytałem ten wasz poradnik forumowicza (domniemam waszych specjalistów od truskawki) to jest już chore . Pewnie macie w swoim gronie specjalistów informatyków. Niech dojdą do tego czy ten poradnik jest autorstwem(prowokacją) kogoś z Krakowa ,Poznania czy od innych piłkarskich wrogów, czy jednak rzeczywiście wasi włodarze po kosztownych ,,szkoleniach,, robią wam wodę z mózgu.
~siła upadku
 • 0 / 0
niestety jak silna armia ma tępych dowódców to kazda wojna przegrana
~do para normalsa
 • 0 / 0
nie udawaj intelektualisty buraku :)
~L
 • 0 / 0
Jeśli Staruch nie to bronio władzio maria komorowski nie tylko nie powinien kandydować na prezia a powinien mieć zakaz wychodzenia z domu ,ale to zakładnik iti więc
~rr
 • 0 / 0
idz na zjazd młodziezówki PISu a ze sportem daj sobie spokój..
~zenek
 • 0 / 0
Szczegółowa relacja miała być około południa ,teraz wkrótce znaczy nigdy??
~(L)Truskawka
 • 0 / 0
ITI patatataj
~ernest
 • 0 / 0
przywrócenie Starucha? to może przywrócić do życia Hitlera niech jeszcze SKLW zażąda, bo co jak co ale Staruch po akcji ze śpiewaniem "Jeszcze jeden" skompromitował się jako istota rozumna, no ale jak widać niektórym zwierzęce zachowanie tego pana nie przeszkadza...
~kk
 • 0 / 0
bez S. dopingu zorganizowanego na Ł3 nie uswiadczysz.I nawet żadne "porozumienia" tego nie zmienią...
~słodki
 • 0 / 0
do kk: dziwne że w latach 90 kiedy NIKT nie słyszał o jakimś tam Staruchu zorganizowany doping był..... bardzo dziwne, wręcz niebywałe.... a może nie mam racji i historia legii rozpoczyna sie wtedy gdy jasnie wielmozny pan S. zawitał na Ł3?
~kk
 • 0 / 0
Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie poparcie wsrod protestujacych ma S.
Pozatym kto ma poprowadzic doping skoro Sz. juz sam zapowiedział, ze jak S. bedzie miał zakaz to on dopingu nie poprowadzi.
S. miał powody "nie lubic" Waltera, sposob w jaki je wyraził pozostawiam bez komentarza...
~szalony iwan
 • 0 / 0
@slodki

Jakbys byl w latach 90 na stadionie to bys wiedziala kto prowadzi doping. wlasnie tacy z was sa znawcy i kibice.... staruch przejal doping okolo 2000 roku ale co wy mozecie o tym wiedziec jedyne co was laczylo z Legia to jazda kilkuletnim Daewoo i to podejrzewam nie wszyskich....
~janek302
 • 0 / 0
Alchim prowadził w latach 90 i co z tego wynika ? nie każdy musiał chodzić na Legie przed 2000 rokiem, idąc twoim tokiem rozumowania ten kto nie chodził na Legie przed 2000 rokiem nie jest kibicem Legii...zastanów się jakie bzdury wypisujesz. Ten dżihad już całkiem ci mózg wyprał.
~witalij
 • 0 / 0
dajcie sobie siana!!! był doping przed S. i tyle. Nie chodzi o tylko i wyłącznie o jego osobę, ale o "całokształt", którego S. jest jednym z elementów. Pamiętajcie, że S. prowadzi doping bo inni mu na to pozwalają i tyle (bez napinki). Mam nadzieję, że niedługo zwaśnione pomiędzy sobą OSOBY odłożą na bok swoje interesy/ambicje i poporostu się dogadają. Pozdrawiam!!!! TY(L)KO LEGIA!!!!
~Wojs59
 • 0 / 0
Do tych popierających Starucha. Powiedz mi jak ty byś postąpił kiedy zmarł by ci ktoś bliski, a tu do twojego domu wchodzi banda debili, których kiedyś uważałeś za przyjaciół i cieszy się z twojego nieszczęścia. Wpuścił byś ich jeszcze do swojego domu?
~kk
 • 0 / 0
Do twojej informacji "jeszcze jeden" odnosiło sie do Waltera...
~szalony iwan
 • 0 / 0
@janek302

Jeszcze raz nazwij mnie Dzihadowcem a mozesz sie spodziewac pozwu sadowego ! Nie bedziesz mnie oczernial smieciu
~szalony iwan
 • 0 / 0
@janek302

Caly czas poswiadczas nieprawde na to co pisze i mam juz tego serdecznie dosc do tego porownujesz mnie i osobe mi bliska do jakis terorrystow do tego do osob z krorymi nie mam i nie bede mial nic wspolnego, a to juz jest wiezdzanie na moja Dobra Osobiste wiec gwarantuje Ci ze zglosze na Policje twoja dzialani operator udostepni twoje dane i bedziesz skonczony w Internecie a jak sie okaze ze jestes "jakas sluszna firma" to bedzie koniec waszego BYTU na arenie przedsiebiorcow!
~do szalonego iwana
 • 0 / 0
sąd nic nikomu TU nie zrobi
nie piszemy pod swoimi danymi
a i druga strona też jest bezimienna i tak po prawdzie trudno udowodnić kogo obrazasz
sama (ksywka, nick) to nie imię i nazwisko :)
tak wiec tego łosia janka302 nie masz co straszyć bo on tylko tym się karmi jak :), pelagia czy para normals :)
~rog82
 • 0 / 0
skacze sobie ostatnio po 3 stronach naszego kochanego klubu czytajac roznego rodzaju wypowiedzi i komentarze. co rzucilo mi sie najbardziej , na tej wpisujacy sie, sa najbardziej zroznicowani pogladowo i niektorzy naprawde popie.....ni . i naprawde mowie niesmaczne sa napinanki miedzy soba i ublizanie za zaslona monitorow, lepiej przerzuccie sie na wp,i takie tam sportowe stronki.. cala legia zawsze razem!
~rr
 • 0 / 0
mistrzu, żeby powoływac się na prawo to trzeba jeszcze onim mieć jakieś pojęcie - po twoim wpisie widac , że słabo z tym u Ciebie...
~Ma(L)ek
 • 0 / 0
ZGODA BUDUJE , NIEZGODA RUJNUJE !!!
~FN
 • 0 / 0
Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada.
~AM(L)
 • 0 / 0
Zaczęła się ofensywa transferowa LEGII za kilka mln Euro !!! Już mamy 4 dobrych piłkarzy (jutro podpiszą kontrakty po badaniach) !!!!! A to dopiero początek !!!!!! A jak Choto sprzedadzą za ok. 2,5 - 3 mln Euro to te pieniądze przeznaczą na kolejne transfery !!!! Będzie dobrze - jestem przekonany !!!! Nadchodzą dobre dni dla LEGII !!!!

Tylko LEGIA WARSZAWA !!!!
~kurek
 • 0 / 0
Za Choto i Radovicia można coś wyciągnąć nawet 4 miliony euro. Tak naprawdę za kasę z ew. transferów kupiłbym Glika za Choto i tyle. Co do ataku Chinyama wraca, Kucharczyk będzie, Szałach i Manu mogą grać w ataku i dałbym jeszcze pół roku Dongowi. Choć mam nadzieje, że działacze wejdą do wyścigu o Micanskiego. A może Traore. Niech w końcu ruszą głowami. Co do innych graczy, jeżeli nie wróci Ekwueme sprowadzić Rachwała!!!!! To doświadczony piłkarz który poukładałby grę w środku z Iwańskim.
~Skeba
 • 0 / 0
"Już mamy 4 dobrych piłkarzy "
-Jeszcze nie macie. Ty jak zwykle *AM(L) piszesz bzdury. Nie poczekasz na informacje tylko paplasz.
~AM(L)
 • 0 / 0
Skebciu - ty się nigdy nie zmienisz !!!!! Napisałem w domyśle, że już mamy. Przecież dopisałem w nawiasie, że jutro podpiszą kontrakty po badaniach !!!! Ale ty zawsze szukasz dziury w całym !!! Zgodnie z tym porzekadłem - uderz w stół , a nożyce się same odezwą !!! Ja się cieszę i czekam na więcej transferów. Tak jak Kurek napisał, jak sprzedamy Choto i Radovicza to za te pieniądze (ok. 3-4 mln Euro) kupimy jeszcze kilku dobrych piłkarzy. Liczę, że pozyskamy w przerwie wakacyjnej ok. 6-8 dobrych piłkarzy. Ze starego zespołu zostanie ok. 8-10 piłkarzy. Z wypożyczenia i ME pozyskamy ok. 8 piłkarzy i kadrę mamy. A już 1 czerwa br. kolejny czeka nas transfer - trenera Macieja Skorży !!! Będzie dobrze - nadchodzą dla LEGII dobre czasy !!!!

Tylko LEGIA !!!!


Skebciu - co , żal ci, że u was na razie cisza !!!! Pewnie się jeszcze doczekasz, a może nie bo Cupiał to ostatnio sknera jakich mało !!!
~Skeba
 • 0 / 0
Sobie nie pozwalaj na Skebciu, bo nie jestes moim kolegą.
Czego ma mi być żal.? Bo nie rozumiem. My nie pozyskujac zawodnikow potrafilismy byc wyzej od was, więc jak nie stracimy nikogo to będzie dobrze.

Za Choto i Radovica 3-4 miliony euro ?
Smiech na sali. Radovica nikt nie kupi, bo jest za slaby, a za Choto nie dadza takich pieniedzy, bo jest stary.
~kurek
 • 0 / 0
W sobotę nasi przyjaciele grają w Ząbkach. Pomóżmy im póki są jeszcze matematyczne szanse na awans!!!! Stadion jest niedaleko stacji bilety są tanie więc wybierzmy się i pomóżmy braciom.
~kk
 • 0 / 0
daj spokoj, nie reklamuj tego meczu tutaj.
W czym oni pomaga? beda intensywnie sledzic relacje na necie?
~Quo vadis LEGIO!!
 • 0 / 0
szkoda że tak pózno większośc z was zrozumiała że pyry i reszta miał z Legii polewe i iti patataj zbliżało Legie do 2 ligi taki miał być efekt dalszej wojny ...jedyne rozwiązanie to szybka debata publiczna i jezeli forma protestu sie nie zmieni szybkie działania na poletku sklw zmiana władz i stworzenie wzoru do naśladowania bo te 2 lata protestu sprowadziły nas do roli ośmieszanych ujadaczy bez twarzy upraszających o bileciki na stadion...żałosne...i dobrze ze wreszcie pyry sie wpisują i pokazują jaki mieli cel...tylko że niektórzy juz to pisali rok temu ale oczywiście dzihad wciskał kit ,że to poparcie dla protestu!!!!
~nie normals
 • 0 / 0
szkoda pradu :)
~iq88
 • 0 / 0
isajew ty jestes internetowy nikt...wiec skoncz te wpisy dla nikogo o niczym bidny schorowany id.ioto nie bede wiecej ci odpisywał bo mnie juz nie interesujesz marna pdróbo...kim ty jestes juz każdy wie....hehhe to mnie tylko cieszy że jak bedzie koniec protestu to tylko sepuku cie czeka lafiryndo internetowa
~uuuuuuuuuu
 • 0 / 0
mmmmmmmmooooooooooocccccccno jest widzę
tylko nie pynknij :)
~WOJNA WOJNA Z AJTIAJ!
 • 0 / 0
WALCZYMY!DO!KOŃCA!SKLW!WALCZCIE!NIEMAMY!NIC!DO!STRACENIA!LEGIA!TO!MY!TAK!?CZY NIE!?
~LW
 • 0 / 0
Już nie.Legia to też ONI.
~rr
 • 0 / 0
NIE
~PUSTY STADION !!!
 • 0 / 0
skupujemy szrot i odpady za olbrzymie pieniądze...:/

casus JUNIORA GIZY GRZELAKA BURKHARDTA , zaciągu hiszpańskiego nic nie nauczył ITI :/

Chorwaccy kibice śmieją się z nas jak kiedyś Widzewiacy co ku[iliśmy Grzelaka który przez 4 sezony strzelił w Legii 12 bramek...!!!

takie coś znalazłem na necie :

Mimo że teoretycznie Vrdoljak jest piłkarzem drugiej linii, zwykle nie opuszcza własnej połowy, nawet gdy jego drużyna prowadzi atak pozycyjny. Jego cała gra sprowadza się do przecinania podań rywali i oddawania piłki do najbliższego kolegi z zespołu, bez najmniejszych chęci do kreowania akcji ofensywnych. W porządku, defensywny pomocnik skupiony na grze w destrukcji - to moglibyśmy przyjąć, tacy też są potrzebni.

Ale jeden mecz to niewiele, nie wypada oceniać zawodnika na podstawie jednego spotkania. Stąd też postanowiliśmy zasięgnąć informacji u źródła, a więc u chorwackich kibiców. Przeczytaliśmy sobie co nasi przyjaciele z Bałkanów piszą o Vrdoljaku na forum znanego portalu index.hr. Wypowiedzi są, nie bójmy się użyć tego słowa, szokujące.

"1,5 miliona za Vrdoljaka? Swoje już zrobił, a nie jest to żaden wielki mistrz futbolu. Dobry interes!"

...pisze użytkownik o wdzięcznym "ti_si_govno" (nie tłumaczymy z przyzwoitości).

"Dzięki Bogu, że odchodzi"

...pisze "Skockani88". "Efranor.III" nie pozostawia złudzeń:

"fenomenalny transfer jak na takiego słabego i ograniczonego piłkarza".

"Osla77" dodaje:

"Czy to możliwe, że moje marzenie wreszcie się spełni i Vrdoljak odejdzie? No to mam co świętować".

"Icy_tower" dolewa oliwy do ognia:

"(...)nigdy więcej piłkarzy jak Vrdoljak!".

Mało? To przeczytajcie to:

"Ludzie, uspokójcie się! Przecież Polacy mogą czytać to forum i cały deal przepadnie. Stąd o Vrdoljaku powiem tak - nieustraszony maratończyk, połączenie Makelele, Essiena i Sissoko, wspaniały defensywny pomocnik z artyzmem w nogach. Wrażliwy intelektualista i wielbiciel Chopina"

...szydzi "Cicvara"."Free Texas" dodaje:

"Tak go reklamujecie, że Polacy dowiedzą się jaką padlinę kupują".

Na jednym portalu uwzięli się na biednego Ivicę? Otóż nie, odwiedzieliśmy również Jutarnji List, tam kibice piszą z kolei następująco:

"Chwała Bogu, że w końcu rozwiązujemy ten problem. To jest tulipan, a nie piłkarz. Połowa goli, które Dinamo straciło w tym sezonie to efekt jego błędów"

...pisze "BranimirNeokrunjeni KraljKljucera". Domagoj Vlaszić, podpisany imieniem i nazwiskiem chwali natomiast prezesa Dinama Zdravko Mamicia za ubicie świetnego interesu:

"Mamić to cudo, cudo! Taki transfer i tyle pieniędzy za takiego kopacza!".

Komentarzy broniących Vrdoljaka i bez ironii przedstawiających go jako wartościowego piłkarza dosłownie brak. Nie odbieramy 27-letniemu Chorwatowi szans na zrobienie furory w polskiej lidze, lub przynajmniej na zrobienie dobrego wrażenia na kibicach, ale biorąc pod uwagę opinie kibiców, oceniamy szanse na to jako zbliżone do szans Mariusza Jopa na angaż w Realu Madryt.

Oby Vrdoljak nie okazał się drugim Mikelem Arruabarreną - na hiszpańskich forach dyskusyjnych znajdowaliśmy wówczas bardzo podobne opinie kibiców, a Legia triumfalnie obwieszczała transferowy szlagier. Jest też jeszcze jedna możliwość - polska liga spadła już na takie dno, że zawodnik niechciany w Chorwacji będzie się w niej wyróżniał.
~s
 • 0 / 0
a cos na temat umiesz i wlasnymi slowami?
~Legia forever
 • 0 / 0
Ogólnie to nie wiem, jakim piłkarzem jest i okaże się Vrdoljak. Tyle że Ty z premedytacją cytujesz tylko opinie złe... Doskonale wiesz, że niewielu znajdzie się takich, którzy będą w stanie zaprzeczyć tym słowom, bo... nie znają chorwackiego i nie sprawdzą, czy mówisz prawdę... Ale ktoś się może trafić, kto zna, więc uważaj...
Powiem tak: Grał u nas Vuković. Wielu go lubiło i uważało za dobrego zawodnika, szczególnie w mistrzowskim sezonie 2001-02. Ale wielu też uważało go za drewno i pisało o nim podobne teksty jak te, co Ty cytujesz o Vrdoljaku... A on nie grał ani tak źle, jak mówili jedni, ani tak dobrze jak uważali inni.
Wnioski każdy sam wyciągnie...
~do azjatów
 • 0 / 0
Gratulacje pajace macie pierwsze transfery - pewnie idziecie na majstra
przychodzą:
-Jarosław Pietrucha lewy obrońca z Orkana Piętkowice - transfer definitywny
-Jerzy Kaczorek prawy pomocnik z Szaleni Maciejewo - roczne wypożyczenie
-Maciej Rączka atak z Pierdnięcia Widzbark - transfer definitywny

A na koniec prawdziwy hicior - karierę reaktywuje Jerzy Podbrorzny

Cała Polska już zazdrości azjatom
~(L)eny
 • 0 / 0
Kompleksów w internecie nie wyleczysz,polecam wizyte u specjalisty,buraczku.
~do kartofli pytanko
 • 0 / 0
Reksia wytniecie z flagi czy zasłonicie mu oczęta czarnym prostokątem :)
I jak tam dla uefy jestescie amiką a dla siebie to amiką to kks lech poznań- to jak jest z wami ?
~88
 • 0 / 0
~JihadWithPiS
2010-05-27 11:27 IP 87.65.1***
KP już się zgodziło, teraz czas na SKLW. Ale oni się nie zgodzą by światło dzienne ujrzały ich żądania (m.in. postulat bezpłatnego umieszczenia na stadionie baneru reklamowego sklepu ABJ, o czym coraz głośniej zaczyna się mówić)--->

na co KP już się zgodziło ?
nie kłam i nie przeinaczaj rzeczywistości !
~poinformowany
 • 0 / 0
nie kłam Jihad!!
88 ma to na wyłacznosc w tym portalu ^^
~do poinformowany
 • 0 / 0
coś bardziej normalnego da rade napisac czy tylko tak wpadłeś na chwilunię :)
~Taranisko
 • 0 / 0
Kuchenki Wronki jak Legia robila oprawe to w gacie sraliscie !! najwiekszy stadion ale nie najlepszy ( najnowoczesniejszy ) a i w koncu wyblagaliscie ten tytul
~janek302
 • 0 / 0
Za to u was widać...nawet te wprowadzane poprawki do projektu nic nie dają. A już o trybunach numer 2 i 4 to szkoda gadać, większego bubla dawno nie widziałem.
~rafa(L)
 • 0 / 0
A na pierwszym miejscu w tabeli wszech czasów jest LEGIA, opraw uczyliście się od Cyberfanów a mistrzem jesteście bo sędziowie wam pomagali i to nie jest lech tylko amica
~KOLEJORZ
 • 0 / 0
Największy stadion to ma Lech najwięcej kibiców ma Lech najlepsze oprawy robią kibice Lecha najwięcej kibiców ma Lech mistrzem polski jest Lech superpuchar ma Lech tytuł króla strzelców należy do piłkarza Lecha najdroższego piłkarza w lidze ma Lech największe transfery i najdroższe robi Lech najdalej w europejskich pucharach w tym sezonie zaszedł Lech i jeszcze tak można by wymieniać więc nie ma o czym gadać.
~BU(L)I
 • 0 / 0
Amica nie Lech :)))
~:)
 • 0 / 0
Tylko tu jest różnica a jak jej nie widzisz kolejarz to upośledzony jesteś :)
~Meff
 • 0 / 0
jeszcze do Lecha należy jedyny i wyjątkowy tytuł "mistrza przy stole"
~Romey
 • 0 / 0
Lecz kompleksy w swojej zapyziałej obsranej wiosce heh:)
~kurek
 • 0 / 0
Cały Poznań chórem!!!!!
~AM(L)
 • 0 / 0
Mistrz przy stole - kto ? Lech i wszystko jasne - bez komentarza !!!!
~Lechita
 • 0 / 0
aml-balonik nadal żenujący jesteś. Legia co-koperta pod stołem i wszystko jasne
Wójcik i Wdowczyk rules
~AM(L)
 • 0 / 0
Wreszcie zaczyna się ofensywa transferowa Legii. Za chwię LEGIA podpisze umowy z 4 dobrych piłkarzy, jeszcze przed rozpoczęciem okienka transferowego (już 3 jest w Warszawie) !!!! Jutro prawdopodobnie po badaniach zostaną podpisane kontrakty !!!!
A to dopiero początek !!!! Jeżeli jeszcze sprzedamy Choto do Ferenbache za 2.5 - 3 mln Euro to te pieniądze pewnie też zostaną przeznaczone na kolejne wzmocnienia !!!

Przyszłość przed LEGIĄ rysuje się w kolorowych barwach, a do pełnego szczęścia brakuje zażegnania konfliktu !!!!
Jak doping wróci, to i atmosfera wróci i LEGIA znowu będzie najlepsza !!!!!!!

Tylko LEGIA !!!
~JAPA
 • 0 / 0
TYLKO LEGIA !! Najlepsza atmosfera na stadionie najlepszy stadion najlepsza druzyna najlepsi kibice !!!!!!!!!!!
~wwa hustlaz
 • 0 / 0
~Nishio
2010-05-27 12:41 IP 79.173.***

zamknij pysk głąbie..
~maciek1916
 • 0 / 0
Spokojnie to tylko słaba prowokacja z wiertniczej, stalingrad zmienił nicka na Nishio
~Nishio
 • 0 / 0
KOSMALA!!! NIGDY NIE BĘDZIESZ LEGIONISTOM!!! LEGIUNIA TO MY!!!
~memory
 • 0 / 0
takie beda rzeczpospolite jakie ich mlodziezy chowanie. strach sie bac
~pan paran
 • 0 / 0
to znaczy kto, bo ja już chyba nie, ale chciałbym się dowiedzieć kto to jest ( są ) ci "my", bo ja nie wiem
~dziwne
 • 0 / 0
Zawsze sie trafi jakis idiota, ktory palnie cos takiego, ze tylko zalamac sie idzie. Jak masz pisac takie cos, to lepiej wogole nic nie pisz
~axen
 • 0 / 0
słaba prowokacja
~toms
 • 0 / 0
Olejcie tego nishio on pewnie jest z bułgarskiej konwiktorskiej albo reymonta.
A to co znalazłem na jednej ze stron Legii:

"ostatnio u znajomego z Poznania, mocno aktywnego w Wiare Lecha zobaczylem na ich forum dziwny temat.

Goscie nakrecali sie, zeby wchodzic na forum portalii naszego klubu i udajac kibicow Legii Warszawa prowokowac i zaogniac konflikt. Ich celem jest odejscie ITI (o zgrozo to samo co SKLW??) i historyczny spadek Legii z ekstraklasy - niezle sie na to nakrecali. Ponoc zaangazowane sa w to grupy kibicowskie z roznych klubow (w tym Wysla, Polonia, ale i jeden z lodzkich klubow).

Goscie maja niezla polewke z tego co sie u nas dzieje. Teraz bardzo nie podobaja im sie nasze transfery, widza tutaj jednak jedna szanse - wysokie kontrakty dla nowych pilkarzy oraz strajk na trybunach moze doprowadzic do tego, ze Legia bedzie zajmowac niskie miejsce placac przy tym bardzo duze wynagrodzenia pilkarzom - stad szybka droga do degeneracji i spadku. Nie wiem czy ITI odejdzie, ale nie chce widziec Legii Warszawa w 2 lidze :(

Uwazajcie wszyscy na te dzieci neostrady, ktora piszac z innych miast podszywaja sie za kibicow Legii chca doprowadzic do jej upadku. Co gorsza przez ich prowokacje coraz bardziej radykalni robia sie prawdziwi kibice Legii i konflikt sie samoczynnie zaostrza, nawet jesli SKLW tego nie chce! "
ehhh..tak...bo to co ludzie napisza na forach to prawie pewna rzecz...takich mockow mozna jeszcze w stanie zrozumiec, wybaczyc im...ale drazni mnei takie kopiowanie przez innych...
~szalony iwan
 • 0 / 0
Ja chcialem aby spotkanie bylo jawne jak debata nie w mediach a na zywo dla wszystkich ktorzy sie pojawia. Watpie ze na takie cos przystanie Klub i prosze nie pisac tu przez intelignetow siejacych dezinformacje ze to SKLW . Bo wystarczy poczytac oficjalna strone i teksty tam najbardziej zorientowanych

tolkow bananow i bolo lacznikow - komentarze typu Wszystko jest juz umowione Ultrasi sie zgadzaja ale oczywsicie drugiej stronie nie pasuje, oczywiscie zarzad wyciaga reke etc.

Otoz tak sie sklada ze jestem jednym z ultrasow i nic i nikt sie z nami nie ugadal malo tego ZABRONIONO MI WNIESC FLAGI Z LOGO LEGII i napisem mojego miasta ! woj. Mazowieckie jak dalej tak bedzie to juz nawet nie bedzie "Legia Clap Clap Clap"! bo na pierwszym meczu z dopingiem gosci bedzie wam poprostu wstyd i nie bedziecie sie osmieszac.
~janek302
 • 0 / 0
A ty czytać nie potrafisz czy udajesz głupka?

"Jeśli będzie zgoda SKLW to opublikujemy dotychczasowe ustalenia i negocjacje. Jeśli będzie zgoda to dojdzie też do publicznego spotkania obu stron. Nie wiadomo jeszcze tylko w jakim miejscu i w jakiej formie. Prezes rozważał czy nie lepszym rozwiązaniem niż stadion byłby zaciszny pokój ale przy tym transmisja w internecie. Ustalono także, że spotkania z Kibicami będą w przyszłym sezonie odbywać się regularnie."
~szalony iwan
 • 0 / 0
Tak sie sklada ze ten czlowiek "jeszcze nigdy prawdy nie powiedzial" i jezeli twierdzisz ze to KP sie zgadza a SKLW nie to chyba kpisz ze mnie. Powiedzialem wam siejcie ferment na stronie oficjalnej a nie na wszystkich juz was pelno
~janek302
 • 0 / 0
Dlaczego jeszcze nie ukazało się oświadczenie tego twojego jedynie prawdziwego i nie kłamiącego SKLW ? Na co czeka wyraźnie z wypowiedzi Kosmali wynika że KP jest się w stanie spotkać i upublicznić postulaty, więc nie pisz tu głupot bo jedynym który kłamie to na razie jesteś ty.
~janek302
 • 0 / 0
szalony iwan a tobie nie pomyliły się strony ? mam dla ciebie propozycje, jest takie jedno słuszne forum gdzie jest tylko jedna jedyna słuszna linia poglądów inaczej ban LLF akurat jak dla ciebie w sam...tam na pewno zabłyśniesz swoją elokwencją i poglądami.
~pan paran
 • 0 / 0
szkoda ze nie przyszedłeś wczoraj - pisze serio - i nie zapytałeś o to - właśnie dlatego apeluję o spisanie takich rzeczy i danie szansy KP aby ich przestrzegał - na kolejnym spotkaniu zobaczymy kto czego przestrzegał a co złamał - ja nie znam porozumień o wnoszeniu flag a chciałbym poznać
~do Janek
 • 0 / 0
zgadzam sie z iwanem, jako przyklad podaje niedawna wypowiedz Kosmali - nie bedzie juz nigdy rozmow z SKLw, wczoraj - jestesmy gotowi na rozmowy z SKLW. i tak w kolko od 6 lat. A pamietasz? Nigdy nie wrocimy do herbu :). Wiem ze w twoich oczach to "podanie reki" ze straony kp, ale oceniajac suche fakty to kp po prostu klamie i mami...
~szalony iwan
 • 0 / 0
Skoro ja mam isc na LLF to ty idz na strone Oficjalna ... tam juz brylujesz a tutaj próbujesz siac jak mowilem dezinformacje podalem ci konkretne przyklady od siebie jako Ultrasa ..a ty SMIESZNY MALY ZAKOMPLEKSIONY CZLOWIEKU probujesz mnie ZASZCZEKAC kolejnymi Szykanami dodatkowo wyslalem 3 Listy w sprawie Flag jako jednostka i jeden jak FC Legii i nie otrzymalem ZADNEJ ODPOWIEDZI wiec mie nie ujadaj burku.
~janek302
 • 0 / 0
Do szalony iwan
Na razie to potrafisz tylko mnie obrażać, widać jak cię wychowali...i odnieś się do mojego pytania na co czeka SKLW? a co do flag czy ja coś na ten temat napisałem i co to ma do próby zażegnania konfliktu to już nie wiem wcale.

Do do janek
Każdy może coś powiedzieć w przypływie nerwów, co było spowodowane zachowaniem kibiców na meczu z Wisłą, oczywiście było to stwierdzenie mało przemyślane z tym się zgodzę. Co nie znaczy że KP nie ma chęci do porozumienia tylko czy tego samego chce druga strona. Co do Herbu tu się zgodzę że to było kłamstwo od samego początku tylko co teraz da wypominanie? ja też mogę przytoczyć błędy SKLW jak protest przeciwko budowie stadionu, czy "jeszcze jeden". Teraz chodzi o dojście do jakiegoś kompromisu a nie szczekanie jak to robi szalony iwan.
~do janek
 • 0 / 0
Ja to widze tak ze KP nie ma checi do dogadania sie tylko do zakonczenia konfliktu bo na tym bardzo traca, problem polega na tym ze nie chce spelnic wszystkich oczekiwan SKLW zeby sie nie skompromitowac (pomimo ze tych wymagan nie bylo nigdy duzo i nie byly wygorowane - zreszta juz duzo nie brakuje), po prostu nie spelniaja bo nie i koniec, niemoga wyjsc calkowicie przegrani z tego konfliktu. Wiem ze mamy rozne zdania na ten temat, ale ja sie ciesze ze stanowczosci i wytrwalosci SKLW bo dzieki nim bedziemy mieli herb (oby bo jak na razie nie zauwazylem ze klub do neigo wrocil) a byc moze niedlugo i normalnosc na trybunach i na naszym stadionie. Po prostu SKLW wie ze nie ma wygorowanych zadan, wrecz przeciwnie wg mnie marginalne do osiagniecia porozumieni, wiec nawet nie ma z czego ustapic. Nie mozna wiec mowic ze nie chca zakonczenia konfliktu tylko po prostu nie maja z czego ustapic tak jak kp ustapilo z herbem. No chyba ze masz inne zdanie to powiedz z czego ma ustapic SKLW w swoich żądaniach
~janek302
 • 0 / 0
Szalony iwan dodam coś jeszcze wiesz czy różni się strona oficjalna od forum LL na tym drugim nie możesz mieć innego zdania, musisz być przeciw ITI, nawet jak nie jesteś za żadną ze stron tylko chcesz wyrazić swoją opinie jesteś banowany co na oficjalnej nie występuje. Po prostu takie forum wzajemnej adoracji które swoją drogą trudno nawet nazwać forum.
~janek302
 • 0 / 0
Do do janek
A wiesz jakie są "wszystkie" postulaty jednej jak i drugiej strony ? bo ja niestety nie. Dlatego czekam na ustosunkowanie się SKLW do propozycji KP o upublicznieniu tych postulatów oraz do spotkania obu zwaśnionych stron w celu zażegnania konfliktu. A taka cisza ze strony SKLW to nie wiem czemu ma służyć może mnie oświecisz, bo jeśli chcą końca tej wojenki jak piszesz to na co czekają? Co do herbu już powoli się pojawia na plakatach zapraszających na "Dzień Dziecka" na stadionie Legii pojawił się stary "Nowy Herb".
~do Janek
 • 0 / 0
Wg mnie te postulaty od poczatku wygladaly mniej wiecej tak:
1. Powrot do Herbu
2. Odpowiednie ceny biletow (aktualnie ten postulat brzmi nizsze ceny biletow) - na karnety chyba nie narzekaja
3. Odpowiednie traktowanie kibicow/poszanowanie - nie szykanowanie, brak cenzury, zabierania kart kibica za byle co (typu koszulka anty iti), ogolnie wolnosc slowa zgodna z prawem
4. Nie przeszkadzanie w organizacji opraw - swobodne poruszanie sie po trybunie, mozliwosc wczesniejszego wejscia na stadion, no i brak cenzury oczywiscie
5. Organizacja wyjazdow.
Generalnei na dzien dzisiejszy mysle ze zostąły pkt 2 i 3 jako zarzewie konfliktu.
Co chciało KP - tak naprawde to nie wiem ale napewno spokoju na trybunach.
Uwierz mi ze bardzo chcialbym zeby to co powiedział Kosmala żeby zrobic debate doszlo do skutku, wydaje mi sie ze o debacie SKLW wspominalo wielokrotnie, jak dotad bez rezultatu
~janek302
 • 0 / 0
Nie zapominaj o zakazach które były pochopnie wydawane, jak dla mnie zniesienie zakazów i punkt trzeci są do spełnienia bilety już nie i jest to też wina SKLW ( podwyższenie czynszu ), więc na co czeka teraz SKLW jak dostało wyraźny sygnał od KP.
~do janek
 • 0 / 0
nie wiem na co czeka ale spokojnie dzis sie dowiedzieli o tym ze niby KP chce rozmawiac wiec pewnie jak bedize sygnal oficjalny to sie do niego odniosa, a co do punktu 3 to jest wlasnie najtrudniejszy problem, i zniesienie zakazow tez sie w nim miesci, a na razie to zamiast zdejmowac to daja nowe, nawet nie zakazy a po prostu zabieraja karty kibica za koszulki anty iti czy truskawki wiec nie rozumiem o co chodzi, mowia co innego, robia co innego.
~szalony iwan
 • 0 / 0
@ janek302

Widzisz krzykaczu najglosniej krzyczysz i wszedzie ciebie pelno ...jak jednej slusznej partii politycznej ktora 100 razy sklamie a 101 moze ludzie uwierza tak samo jest z Toba... Ze strony zarzadu KP nie padlo ani razu podania reki w kibicow SKLW nazywano dzihadowcami tak samo do ludzi na tuskawkowej pikiecie... na ktorej byle razem i dopingowalem w towarzystwie pieknej pani. A twoj KP nazwal mnie DZIHADOWCEM i jakby mogl zagazowal!! Kosmala wrocil do herbu i co dzien pozniej powiedzial w RDC nie ma wiecej mowy z SKLW ...to co mi chrzanisz ze reke wyciaga... co do spotkania.. nie bede dywagowal z toba na temat czemu SKLW sie nie odnioslo... bo nie jestem ich glosem. Jedno jest pewne wiem ze NIE RAZ wyciagali REKE i zawsze MIKLAS mowil NIE tak samo Marionetka Kosmala... tylko ze teraz nie idzie Karnety sie nie sprzedaja tylko Rezerwuja ...to trzeba zrobic medialna nagone na wszystkich strona netowych i pokazac jacy to WY biedni..... a biedni bedziecie bo na biletach nie zarobicie... i wszyscy wokol to widza..
~do janek
 • 0 / 0
jeszcze co do odnoszenia sie, to wez pod uwage ze dla Kosmali, Ostrowskiego itd, te wszytskei wydawanie oswiadczen, spotkania z kibicami itd to czesc pracy, robia to w godzinach pracy, natomiast czlonkowie SKLw raczej z bycia w SKLw nie zyja, a wiec pracuja wiec nie maja 8 godzin dziennie spedzac na wydawanie oswiadczen itp. zapewne muszie sie spotkac w jakims gronie i taki oswiadczenie napisac, czy tam odniesc sie do sytuacji, a nie kazdy z nich ma codziennie niewiadomo ile czasu (nie znam ich sytuacji ale przyjmuje takie zalozenia na przykladzie wlasnej osoby, ja nie moglbym sie codzinnie urywac z pray zeby sie spotkac i rozmawiac o oswiadczeniach czy spotykac sie z KP). Powatarzam SKLW musi poswiecac swoj prywatny czas nie dostajac nic w zamian, natomiast dla KP to wykonywanie obowizkow sluzbowych, za ktore dostaja kase (i to nie mala jak sie mozna domyslec)
~janek302
 • 0 / 0
szalony iwan dla ciebie już nie ma nadziei żyj w tym dżihadzie do końca, i do twojej wiadomości nie mam nic wspólnego z ITI,które wyciąga rękę do SKLW zobaczymy na dniach co z tego wyjdzie. Co do twojej wypowiedzi o Kosmali odpowiedziałem na to kilka postów wyżej...płaczesz że flag nie możesz wnieść biedaku, protestujący zakładają stronę koniec.iti i wyzywają właścicieli KP nie pozwala wnosić flag i wprowadza restrykcje na stadionie taka jest kolej rzeczy tego protestu każda ze stron robi sobie na złość. A ty jesteś tak zaślepiony nienawiścią że nie zauważasz najważniejszego że to do niczego nie prowadzi. A o karnety się nie martw bez takich jak ty Legia też sobie poradzi.
~janek302
 • 0 / 0
do do janek
Będę nasłuchiwał wieści ze strony SKLW, aby były pozytywne i ten protest odszedł w zapomnienie.
~88
 • 0 / 0
janek 302 :)
~rr
 • 0 / 0
wyciagniecie reki przez SK.W polega na tym, że albo klub zrobi wszystko czego jaśnie panowie chcą albo niech spier..... . NIech chłopcy kupią sobie jakiś klub, finasują go i wtedy mogą tam robić na co mają ochote . Narazie to znienawidzone przez Ciebie ITI robi jakies gesty w strone SK.W - ale te pajace nic w zamaian nie chcą robić bo mają to w dupie, bo kase trzepią na tym konfikcie , taka jest prosta prawda. A dzieci i motłoch idzie za nimi...
~do rr
 • 0 / 0
napisz coś jeszcze :)
~rr
 • 0 / 0
to co mysle to napisalem i wystarczy:)
~szalony iwan
 • 0 / 0
@janek302

Widzi tepy ch....u nazwales mnie dzihadowce za to ze spiewalem piosenki drwisz ze mnie ze nie moge wniesc swojej flagi ktora sam szylem z pomoca babci za malolata... jest czerwona gnida i klakierem i na kazdej swojej odpowiedzi to przyznajesz dla mnie jestes NIKIM gozej SMIECIEM z RYNSZTOKA...tacy jak ty odejda ...a ja nadal bede i mi podobni tez.. i ciebie najbardziej boli ze ludzie to czytaja i widza jaka jestes gnida
~janek302
 • 0 / 0
Ale żeś zabłysnął swoją elokwencją, zresztą jaki z ciebie kibic to pokazałeś kilkanaście postów wyżej cytat -"Jakbys byl w latach 90 na stadionie to bys wiedziala kto prowadzi doping. wlasnie tacy z was sa znawcy i kibice.... staruch przejal doping okolo 2000 roku ale co wy mozecie o tym wiedziec jedyne co was laczylo z Legia to jazda kilkuletnim Daewoo i to podejrzewam nie wszyskich....." jakim masz prawo stwierdzać kto jest kibicem a kto nie? zresztą odpowiedziałem ci wyżej co o tobie sądzę. A drwię z ciebie nie dlatego że śpiewasz piosenki, tylko dlatego że się na sobą użalasz jak stara baba...chcesz wnosić flagi a nie chcesz rozwiązania konfliktu, ale to typowe u takich jak ty brać wszystko nie dawać nic. i jeszcze jedno myślisz że ja mnie obrazisz to będziesz lepszy bardziej trendy czy tylko tak cię wychowali że nie masz za grosz kultury ?
~88
 • 0 / 0
janek z której komendy klikasz ?
~janek302
 • 0 / 0
88
Ty to chyba jesteś jakimś idiotą nie znasz mnie a twierdzisz że jestem psem, odniósł byś się do jakiegoś mojego postu odpowiedział byś na moje pytanie wtedy miałbym z tobą o czym dyskutować...a tak to cie olewam ciepłym moczem...nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się nie odzywaj.
~do rr
 • 0 / 0
napisz mi prosze z czego miałoby ustapic sklw i jakie zyski czerpie z konfliktu, slucham. Pare postow wyzej odpisywalem w tym watku Jankowi, no napisz prosze Cie z czego maja ustapic? Z cen? Z zakazow i z zabierania kart kibica?
~rr
 • 0 / 0
no dobrze - na zachodzie kazdy normalny klub czerpie zyski z pamiątek - a nie kibice poslugjący się herbem itd - ita k mozna wymieniać długo - od napojów po inne rzeczy , co do zakazów - mają szczęście, że tylko na stadion nie mogą wchodzić , bo normalnie w dniu meczu by się meldowali na komendzie. Nie mówiąc już, że za głupote nalezy karać - nie czepiam się, że ktoś przeklnie itd - ale jeden mistrz z drugim - robią sobie przebieżki przez pół murawy , żeby się uścisnąć z kibicami drużyny przeciwnej - to nie dość, że w normalnym kraju nie wchodzi juz na stadion - to jego kieszeń będzie to odczuwała przez długi czas. Po trzecie - jeżeli kibice nie zrozumieją, że klub nie jest ich wlasnością i stawiając absurdalne wymaganai nic nie wymuszą na właścicielu to prędzej czy później - klub się ich pozbedzie - a inni kibice przyjdą - i obejrzą mecz w normalny cywilizowany sposób. Często tutaj przeciwnicy SW.W są wyzywani od czerwonych , komuchów ale to własnie SK.W zachowuje sie jakby PRL sie nie skonczyl i wszystko było wszystkich , nie było prawa wlasnosci , ITI dawaj kase - ale odpier.. sie bo to my bedziemy decydowac co i jak ...
~pan paran
 • 0 / 0
Właśnie dlatego żeby uniknać plotek należy to wszystko ujawnić, spisać i otrzymać jasne deklaracje na co klub się zgadza a na co nie i następnie dokonać wyboru ale świadomego, opartego na wiedzy a nie na pogłoskach plotkach poczcie pantoflowej - oczekujmy od klubu 100% otwartej komunikacji a nie potajemnych spotkań z których przenikają najbardziej bzdurne plotki
Czy prawdą jest (o czym mówi się coraz głośniej), że SKLW domaga się bezpłatnego umieszczenia na stadionie reklamy sklepu ABJ w zamian za zaprzestanie protestu?
blisko, nie na stadionie, a na koszulkach, dodatkowo piłkarze mają użyczać swoje osoby do reklamówek..oczywiście reklamy kręcą na koszt ITi w ich studiach
~tour
 • 0 / 0
Ej chłopaku sam nie jestem fanem SKLW, ale teraz to chyba deczko przesadziłeś. Nawet oni by nie byli tacy delikatnie mówiąc głupi
~do autora
 • 0 / 0
tak niestety to prawda, i chce też zeby loża VIP była nazwana imieniem SKLW i chca miec jedna z tych loz za ilestamset tysiecy euro dla siebie dozywotnio a reszta ich nie obchodzi, to sa glowne powody dla ktorych nie moga sie dogadac. A herb to Kosmala z dobrego serca dal, wlasciwie to zawsze chcial ten z 57 tylko Miklas nie chcial.
Czlowieku idz sie leczyc....
~JihadWithPiS
 • 0 / 0
No wreszcie ktoś odpowiedział na mój wpis. Dzięki.
~88
 • 0 / 0
jwcoś tam jest coraz bardzie itiotyczny :)
~keke
 • 0 / 0
NOWY PORADNIK KOMENTERA. O takim marzyłeś!


Wytyczne pisania komantarzy na stronach kibicowskich:


1. Dla większej wiarygodności podaj, że na stadion Legii chodzisz od dziecka lub od kilkudziesięciu lat.

- Nakazuje się używania formy : "chodzę na Legie" - gdyż jest to wyrażenie potoczne, które jeszcze bardziej uwiarygadnia naszą osobę;

- Informację można podać bezpośrednio lub umieszczając ją w nicku, np. Legia1977(dodanie nazwy Legia, bądź jej odmian podnosi naszą wiarygodność jako kibica), marcinek67.


2. Gdy brakuje Ci argumentów, w sytuacji, kiedy:

- osoba pisze negatywne komentarze dotyczące cen biletów - odpowiedz dotykając problemu bojkotu budowy stadionu przez SKLW *w radykalnych przypadkach napisz, że stadion tak jak kino - nie jest rozrywką dla każdego)

- osoba pisze negatywne komentarze dotyczące drużyny piłkarskiej - odpowiedz określając go jako niebędącego prawdziwym kibicem Legii *w radykalnych przypadkach nazwij go kibicem Polonii, Lecha bądź Wisły (najwięksi wrogowie kibiców Legii). Można używać wulgaryzmów, co uwiarygodni i umocni przekaz.

- osoba pisze negatywne komentarze na temat braku transerów - odpowiedz używajac argumentów w stylu: "Polityka klubu jest bardzo wyważona. Nie należy się podpalać, tylko z głową dokonywać zakupu" lub bardziej radykalnie: "Niektórzy to by chcieli mieć tu chyba Barcelone!"

- osoba krytykuje działania zarządu - odpowiedz użwyajac słów typu:
- głupi dzihadowiec
- głupi dresiarz
- bezrobotny
- bandyta
- narkoman
- troglodyta
- sługus bosmana
- sklwysyn z pisu
- w radykalnych sytuacjach należy użyć wyrażenia: "Jak ci się nie podoba to sp.laj na...! (Polonię, Wisłę, Lecha)

- osoba zachęca do bojkotwania kupowania biletów:
- zapytaj: "Olelelelelalalala to ty?"
- zadrwij: "Chyba pusty łeb!"
- wytłumacz: "Jak można być kibicem Legii i bojkotować swój klub?!"

- osoba krytykuje działania marketingowe klubu - odpowiedz, że SKLW też nie sprzedaje odpowiednich produktów(co więcej - nie z orgynialnym herbem *logo). Używane mogą być tu określenia jak:
- sklepik bosmana,
- dziadostwo bosmana,
- szczyny Legion

3. W przypadku braku dyrektyw odnośnie "tematu tygodnia" pisać należy na następujące tematy:
- Informujące o zakupie karnetu ( dodatkowo można użyć sformułowań typu: " nie jestem sługusem bosmana/sklw" itp.)
- Nawołujące do przyjścia na stadion dla dobra Legii
- Chwalące działania zarządu
- Informujące, że w ostatnich latach klub stał się profesjonalny.
~axen
 • 0 / 0
świetne!
~rr
 • 0 / 0
młodzieżówka PISu opanowała nasze fora kibiców - i sieja zamet - taka smutna prawda. I zamaist zajmowac się klubem - zajmujemy sie piedołami . SK.W tylko jak sie dorobić na młodych gniewnych LTMach itd ...
~uhahany
 • 0 / 0
ladny plagiacik.
ciekawe czy jutro tez ktos to wklei i podpisze swoim nickiem
~WALKA O LEGIE!!!
 • 0 / 0
brawa za pytania ,które świadcza o dojrzałości kibiców zgromadzonych na Legia.net ....swiadcza one o przywróceniu normalności!!każdy kto chce inaczej dla Legii nie jest jej kibicem ...koniec kropka .!!!!!
~norma(L)s
 • 0 / 0
odnosnie samego przebiegu spotkania uważam ,że jednoznacznie jest sytuacja przedstawiona !!nikt !! nie jest strona w tym sporze....jednak KAŻDY KIBIC LEGII MA PRAWO GŁOSU I TAKI GLOS USŁYSZAŁ KOSMALA!!!CHCEMY SILNEJ LEGII POSZANOWANIA KIBICA I KOMPROMISU....JEST TO WOLA WIĘKSZOŚCI KIBICÓW I ŻADEN PROTEST TEGO NIE ZMIENI POZDRO I DZIEKI ZA PRACE NAD BUDOWA NAPRAWY ATMOSFERY!!!NIECH KAZDY POMYŚLI O KOMPROMISIE NIECH SKLW TEZ BEDZIE ŁASKAWE PRZYZNAĆ SIE DO BŁEDÓW JAK OSTROWSKI I KOSMALA DEBATA PUBLICZNA !!!!TYLKO TO TERAZ RATUJE SYTUACJE A NIE JAKIES TAJNE SPOTKANKA A NA 2 DZIEN iti patataj i polewa wszystkich wrogów LEGII

JAK KAZDY Z NAS BEDZIE CHCIAŁ KOMPROMISU TO GO OSIĄGNIEMY

POZDRO
~axen
 • 0 / 0
prawda to co piszecie!
~do normals
 • 0 / 0
Spoko tylko jak ten kompromis ma wygladac?? Do tej pory bylo tak - punkty sklw - normalne oprawy bez cenzury, organizacja wyjazdow, normalnosc na stadionie (nieguantanamo), powrot do herbu no i nizsze ceny biletow. Kp zgodzilo sie bez problemu na oprawy i wyjazdy (tak naprawde to dla nich biznes bo ktos za nich bedzie uprawial marketing itd, ale spoko jesli sa "wolontariusze" do tego to czemu nie - a wiec sprawy szybko zamkniete). W koncu zgodzili sie na herb (pomimo ze wielokrotnie powatarzali ze nei wroca)- Super. No i teraz zostały do zalatwienia 2 sprawy - "normalność" oraz ceny biletow. Na jki kompromis ma isc SKLW - powiedziec ok dalisci Herb to moga byc drogie bilety czy powiedziec : ok wrocil Herb i w miare tanie bilety to w takim razie mozecie robic sobie na trybunach co chcecie 0 cenzurowac oprawy, zabierac karty kibica, dawac zakazy za co chcecie itd. Nie chce tu sie z Toba kłócić bo też chce powrotu atmosfery tylko pytam całkowicie poważnie - jak wygląda z Twojego punktu widzenia w obecnej sytuacji kompromis ze strony sklw (z czego maja ustapic?). Pozdro
~o
 • 0 / 0
para normals udaje normalnego ;)
~pan paran
 • 0 / 0
Ja byłem na spotkaniu i nie uważam je za stracony czas. Było miło jak Ostrowski przyznał się że dał ciała z listem do Lecha na niewpuszczanie niepełnosprawnych. Wydaje sie że Kosmala też zrozumiał, że totlna wojna nie ma sensu bo tak serio tylko wzmacnia opór. Moja propozycja jest taka aby wystosować drugi list zarówno do KP jak i SKLW w któym moglibyśmy okreslić te rzeczy, które KP musi wprowadzić na stadionie aby kibice znowu mogli poczuć się na stadionie mile widziani - nie chodzi mi o to że będziemy prosić o wnoszenie rac, czy darowanie zakazów osobom, które mają prawocny zakaz, ale np. Oddanie kart kibicom paradującym w koszulkach z przekreślonym iti, inne zachowanie porządkowych, niewyprowadzanie ostentacyjne w czasie meczu, a ewentualne karanie po jego zakończeniu, otwartość w komunikacji - jakie są rozbieżności pomiędzy klubem a SKLW itd. - Jeżeli stworzymy takie postulaty i podpisze taka sam ilość kibiców jak list to wtedy zobaczymy jak strony się do tego ustosunkują i będziemy mieli jasność kto chce a kto nie chce porozumienia
wiesz co ...miło że Ostrowski sie pokajał, ale dla mnei to neich spływa...ile maił czasu na przeprosiny, na przyznanei się do błedu? TEraz przeprasza jak im zaczyan się robić koło tyłków? Strasznie wierze w taką szczerość...jedyny plus,że MOŻE następnym razem nie zrobi takiego debilizmu
a co do listu...dobry pomysł, ale niech się wezmą tez za to inne osoby z tego forum, bo po pierwszym liście wystosowanym do KP i SKLW na tym portalu niektórzy mieli pewne nieprzyjemnosci a ja mam już dosyć tego szamba;/
~pan paran
 • 0 / 0
Oczywiście że to nie wystarcza że Ostrowski się pokaja za list, ale widać że oni też potrafią przyznać się do błędu. Miałem wrażenie że oni już nie mają specjalnie pomysłu i nie wiedzą jak to zakończyć, a jednocześnie na pewne ustępstwa nie pójdą - np. ze staruchem bo to dla nich jest zbyt osobiste, a boją się że jak ustapią to będzie eskalacja rządań. Dlatego warto spisać postulaty i niech się KP pod nimi podpisze, a sklw niech o nich wie.
Co do problemów po opublikowaniu czy tworzeniu listu to ch etnie dowiedziałbym się czegoś jeszcze - rozumiem że byłeś zastraszany?
Kapral
 • 0 / 0
Daj spokój LegiaMaster. Lepiej późno niż wcale. Za tragifarsę w słynnym teatrze do dzisiaj nie ma przeprosin. Jak będziemy się licytować argumentami na "NIE" to niewiele się zmieni. Druga część Twojej wypowiedzi też o czymś świadczy.
P.S. Szkoda że Ciebie nie było. Wiem że pora była niezbyt odpowiednia.O kilku sprawach chętnie bym z Tobą podyskutował.
P.S.2 I odpuść chłopie sobie tego kavoo bo wygląda na to że zbierasz jego wypowiedzi i nakręcasz się nienawiścią do gościa. A to jak strzał w kolano
Pozdrawiam
do LegiaMaster

Cieszę się, że zaczynasz dostrzegać pewne patologie po stronie protestujących ("nieprzyjemności" po napisaniu listu). Dwulicowość SKLW też już zacząłeś dostrzegać. To dobry prognostyk, jeśli taki zaciekły przeciwnik ITI zaczyna dostrzegać, że nie wszystko ca białe , jest czarne.
Wojtas,
Nie mogłem być, ja pracuję najwcześneij do 16:30 i mimo ze mam pracę przy Legii zjawiłbym się najwczesneij koło 17tej..nie wiedziałem ze to tak długo potrwa, inaczej bym się zjawił...
Tak, plus ze Ostrowski w ogole przeprosił, ale nie wierze kompletnie w jego szczerosc, miala od groma czasu by to wyprostowac..dzieki temu wybilby z rak protestujacych jeden argument-pokazujacy zasady działania KP...a poza tym niech przeprosi osobiscie tych niepelnosprawnych..no chyba ze to juz zrobil, choc watpei...
A druga strona tez powinna sie pokazac za pewne rzeczy...ale do tego wroce..
nie zbieram wypowiedzi kavoo, tylko jak o czymś napisze przypomina mi się jak pisął coś wcześniej..google i po 20 sekundach z reguly znajduje..bez przesady..fakt, działa mi na nerwy swoją arogancją i hipokryzmem, kiedyś sie uodpornię

Jihad(..)
Widzisz, to że jestem przeciwniekiem KP/iti nie znaczy ze jestem zwolennikiem SKLW..nie moj problem ze rzesza ludzi tak to odbiera..dużo mi się nie podoba w ich działania i krytykuje..
~słodki
 • 0 / 0
do LegiaMaster: według Ciebie Ostrowski zbyt długo czekał z przeprosinami, moim zdaniem lepiej późno niż wcale, ja natomiast nie moge sie doczekać przeprosin dla rodziny p. Wejcherta od najwiekszego kibica Legii co poświęca swój czas... blabla bla - Starucha.... Doczekam sie kiedyś????
a co ja jego brat?;/
Na ten temat wypowiadałem się nie raz, przeprosi to też napisze że za pózno
~pan paran
 • 0 / 0
do słodki - 100% szacunek za twój wpis - jakby stowarzyszenie przeprosiło za głupie zachowanie jednego ze swoich wpływowych osób to też byłby gest w dobrą stronę
~do LegiaMaster
 • 0 / 0
"iesz co ...miło że Ostrowski sie pokajał, ale dla mnei to neich spływa...ile maił czasu na przeprosiny, na przyznanei się do błedu?"

Jak rozumiem, Twoja legendarna skłonność do obiektywizmu nakazuje ci kierować identyczną uwagę także do Starucha?
dokładnie jak mówisz
~obiektywny
 • 0 / 0
oczywiscie Staruch moglby przeprosic ale nie rodzine Wejcherta tylko ewentualnie Waltera, jednak patrzac na to z innej storny Ostrowski przeprosil za niepelnosprawnych, a kiedy przeprosza reszte za bandytow, dilerow, nazistow itd? tak mozemy sie przekrzykiwac do jutra, raczje chodzi o to zeby po prostu odciac sie od tego wszystkiego gruba linia, bo tak jak napisal Legi aMAster - na przeprosiny juz za pozno (z obu stron), poza tym tez pewnie z obu stron sa one nieszczere a co za tym idzie wg mnie zbędne... Pozdro
~aaa
 • 0 / 0
a cenzura.live kolejny raz pokazuje ile ich obchodza kibicie nie z sklw.. nawet zdaniem nie raczyli wspomniec o tym spotkaniu...
~88
 • 0 / 0
skandaL :)
~uuu
 • 0 / 0
a Ty co, wielki fan adolfa?
~88
 • 0 / 0
taaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkkk :) dziecko fan adoLfa :)
~Radek
 • 0 / 0
U nas, patrząc na sytuację "potęgi" z Krakowa, nie jest tak źle. My mamy przynajmniej z kim rozmawiać, bo jest prezes haha. W Wiśle, w momencie transferowej gorączki i wzmożonej pracy w tym i innych tematach, nie mają prezesa, dyrektora sportowego. Trener nie pewny pozycji. Ciupiał nie wiadomo czy da, czy nie da.

Także u nas chociaż źle, to widać, nie najgorzej. Jedynie ta atmosfera i kilka punktów zapalnych. Gdyby nie to, to Lech i Wisła by nam buty czyściły w lidze!

Legia ma niesamowity potencjał w każdej z wag. Medialnie, finansowo, sportowo. Zacznijmy to w końcu wykorzystywać. Podstawowa sprawa: zakończenie konfliktu i POTĘŻNA WSPÓŁPRACA i partnerstwo z kibicami!
~halabardnik
 • 0 / 0
@komentarz kibica z artukulu,
5,10,15 zl / bilet - a co my jestesmy jakis klub zasciankowy? zbiaranina patalachow i amatorow? To ma byc potezny! klub, wiec i ceny musz byc na poziomie....
To teraz tylko patrzeć jak SKLW wyda oświadczenie, że nie zgadza się na upublicznienie negocjacji z KP bo "to godzi w interesy ruchu kibicowskiego, wolność słowa i niepodległość Polski). Potem jeszcze tylko wspólna konferencja prasowa z posłem Poncyliuszem (PiS) i zabawa toczy się dale. Aż do wyborów samorządowych na jesień!
~jack
 • 0 / 0
dokładnie jest odwrotnie niż mówisz bo to KP boi się publicznej debaty jak diabeł święconej wody.wczoraj Kosmala jak tylko mógł kluczył żeby tylko nie wyrazić na to zgody.a to że remont a to że nie ma gdzie a to że trudno o termin.w końcu jednak uległ pod naciskami pytających.ci co byli to potwierdzą wiec nie siej propagandy.
W takim razie SKLW bez problemu wyrazi zgodę na upublicznienie dokumentu. To super (chyba też w to nie wierzysz).
~do JwPis
 • 0 / 0
tak tak czekaj na zgodę KP
się nie doczekasz
Leszek M. na to nie pozwoli- za bardzo się na tych spotkaniach zbłaźnił :) nie pozwoli aby ludzie się o tym dowiedzieli
~JihadWithPiS
 • 0 / 0
KP już się zgodziło, teraz czas na SKLW. Ale oni się nie zgodzą by światło dzienne ujrzały ich żądania (m.in. postulat bezpłatnego umieszczenia na stadionie baneru reklamowego sklepu ABJ, o czym coraz głośniej zaczyna się mówić)
~do Jihad
 • 0 / 0
Gosciu czy ty jestes zdrowy???
~mordo_ty_moja
 • 0 / 0
A nie dziwi was ze kosmala zrobił spotkanie w środku tyqodnia o 16.00?Nie mozna bylo w sobote czy niedziele jakludzie mają wolne?Czeqo sie bali?Ze przyjdzie z 1000 osob i ich zaqadaja?Nie daje wam to domyslenia?Naprawde moim zdaniem nie ma sie co podniecac na razie.
~witalij
 • 0 / 0
1000 osób? a dlaczego nie 2000.....5000 tys.? a tak poważnie - przy takiej ilości osób nie byłoby dyskusji - wystarczy, że każdy chciałby coś powiedzieć....jak byłaby to sobota, to ktoś miałby pretensję, że to weekend i wszyscy sa na grillu;)
~masz racje
 • 0 / 0
Dokładnie chodziło o to zeby nie przyszlo za duzo osob, zreszta swoje przybycie trzeba bylo wczesniej potwierdzic i byc zweryfikowanym. Dodatkowo jak zawsze spotkania w godzinach pracy - takie maja podejscie niestety - dla nich to praca a dla nas zycie, wiec my sie musimy poswiecac i zrywac z pracy bo im sie nie chce spotykac "po godzinach". Kibice maja sie dostosowac do nich a nie oni do kibicow. To komu bardziej zalezy? Mysle ze SKLW bez problemu zgodzi sie na ogloszenie sprawozdan ze spotkan i rozbieznosci. Otwarta debata? - niedoczekanie ze strony KP.
Kapral
 • 0 / 0
Bardzo pożyteczne spotkanie!!! Panowie warto się popukać w głowy i wreszcie to zakończyć.
Na nowym stadionie musi być atmosfera
~szalony iwan
 • 0 / 0
prosba do redakcji Legia.net

Nigdy nie zgadzajcie sie medialnej firmie na prowadzenie czegos w zamknietym pokoju i puszczane w internecie. Wystarczy dezinformacji w telewizji ..wtedy mozna zrobic wszystko...

Stadion to odpowiednie miejsce ...ONI sie najzwyczajniej w swiecie BOJA ze cala masa kibicow uslyszy to na ZYWO
~(L)egia
 • 0 / 0
to prawda, stowarzyszenie boi się tego jak diabeł święconej wody
~mundek
 • 0 / 0
Iwanku ten portal o niczym nie decyduje, decyzje o tym czy spotkanie się odbędzie i ewentualnie w jakim miejscu należy do KP i SKLW
~88
 • 0 / 0
tak pelagia stowarzyszenie ze strachu robi po nogach :)
ps:
powala ta liczba osób, a miały być tysiące zwolenników KP/iti :)
Dlaczego umyśliłeś sobie w tym swoim małym móżdżku, że to było spotkanie dla zwolenników ITI? Ja tam nie słyszałem pochwał w kierunku Zarządu! Ty też mogłeś pójść i zadawać trudne pytania. Mógłbyś nawet porozmawiać z niektórymi osobami z tego forum (przecież tyle razy się odgrażałeś). I co? Staruch nie pozwolił?
~mundek
 • 0 / 0
- a miały być tysiące zwolenników KP/iti :) - 88 tym komentarzem straciłeś mój szacunek. Po pierwsze nazwałeś tez mnie kp fanem, a po drugie Kosmala na tym spotkaniu to raczej był atakowany niż głaskany. Ale według Ciebie każdy kto chce czegoś innego niż wywalenie ITI, kto chciałby pośredniego rozwiązania to KP Fan - no comment
~:)
 • 0 / 0
Żeby pójść na takie spotkanie trzeba mieć coś mądrego do powiedzenia. A nie tylko marne prowokacje 88. Poza tym to pewnie dziecko z gimnazjum i tatuś zabrania
~88
 • 0 / 0
tak mundek najlepiej się obraź

ty Jwcoś tam - a ty dalej o ustawkach para normalsa będziesz pisał :) to pisz długo i namiętnie tylko nawet nie wiesz jak się tym ośmieszasz :)
~do :)
 • 0 / 0
tak tatuś mi nie pozwala no i jak ja dojadę z poznania :)
~wwa hustlaz
 • 0 / 0
~PUSTY STADION !!!
2010-05-26 21:41 IP 178.42.***

tak? Wielka? Mówisz.. I jak w Legii będą grały patałachy, arrubarrery, gizy i radovice to też będzie wielka? Ciekawe podejście.. Oryginalne..

Legii potrzebny jest porządny skauting a tego nie ma !!!
~piszczyk
 • 0 / 0
Spotkanie uważam za pożyteczne, choć oceniając na chłodno to przez 3 godziny padł jeden konkret - spotkania mają być cykliczne. Mam wrażenie, że Kosmala spodziewał się chyba bardziej przyjaznej atmosfery wobec Zarządu. Trochę nerwowo palił te papierosy jak na mój gust... Ale to dobrze, bo może trochę szerzej otworzą im się oczy. Zwolenników SKLW uprzedzam, żeby nie wyciągali zbyt pochopnych wniosków z tego, że kibice na spotkaniu mocno krytykowali Zarząd. Gdyby na miejscu Kosmali siedział Prezes Stowarzyszenia nasłuchałby się co najmniej tak samo, a podejrzewam, że bardziej. Bardzo znacząca była wypowiedź jednego z kibiców, który chyba nieświadomie użył sformułowania "Wasz konflikt". Większość tych, którzy tam byli nie są stroną w tym konflikcie tylko jego ofiarami. Na spotkaniu na pewno nie było 25 osób, jak na moje oko co najmniej 50.
~Devilyn
 • 0 / 0
Legia juz nie istnieje jeśli chodzi o kbiciów - propaganda SKLW zrobiła swoje - i młode(jak i stare) umysły chwyciły hasła pod tytułem "ITI = złoooo" ... ale bez tego "zła" 3 liga... maximum. Bo przecież każdy z nas widzi te watachy sponsorów na miejsce ITI.... URSUS 3 ciągniki = jeden transfer, lub powrót multi-konsorcjum Daewoo;-) Bajeczna perspektywa. Proponuje panom z SKLW rozpędzić się i jeb...nąć o ścianę na otrzeźwienie. Komu nie pasuje - na konwiktorską spierd... !!!!!! a nie chołbic się zaszczytnym bądź co bądź tytułem kibica Legi Warszawa. SKLW WARA! PO STOKROĆ! Więcej psujecie niż tworzycie.
~do dev(b)ila
 • 0 / 0
wdech
wydech
wdech
~(L)egia
 • 0 / 0
Isajew gul ci elegancko skoczył buuuuhahahaha, łap tych wdechów więcej, może dotlenisz pozostałości mózgu buuuuhahahahaha
~:)
 • 0 / 0
Mózgu?!
U tego osobnika teraz sam się zbłaźniłeś...
~Do Devilyn
 • 0 / 0
Nie podniecaj sie tak synku...To stara komusza taktyka.Jak się dzieje zle to sie zwoluje zebranka z towarzyszami.Slucha sie przyklaskuje a nawet zqadza sie z nimi a pozniej i tak robi swoje.Wiec ty sie tak nie napinaj bo ci zylka pierdzaca peknie i nie badz taki do przodu.
~88
 • 0 / 0
o pelagia i :) w formie
jak było wczoraj na spotkanku ?
:)
ps:
teraz trzeba to jakoś przekuć na zwycięstwo iti/kp
starajta się dobrze wam idzie
~MQ
 • 0 / 0
No rozwalil mnie ten artysta od 5, 10, 15. Moze jeszcze ciotka Klotka na prezesa?:))
~memory
 • 0 / 0
za 15 to chyba opcja all inclusive - z zarciem, piciem, wspolnym zdjeciem z druzyna i odnowa biologiczna po ciezkim meczu :D
Nawet jakby bilety były po złotówce to i tak by protestowali. Przecież tak każe robić Bosman, Staruch i poseł Poncyliusz.
~88
 • 0 / 0
Jwcostam NUDY :)
~jack
 • 0 / 0
ciekawe jak się teraz wywiążą z tego co obiecali na spotkaniu czyli spotkania otwartego.uważam, że raczej nic z tego nie będzie ponieważ od pojedyńczych cen biletów nie chcą odstąpić a kwestii zakazów będą kluczyć.tu nie tylko o zakazy chodzi, tu chodzi również o tych ludzi których nie wpuszczają na stadion mimo braku prawomocnych zakazów sądowych lub klubowych. są takie osoby i wcale ich nie jest tak mało. na pytanie dlaczego tak robią odpowiedzieli, że nic o tym nie wiedzą .ocenę tego ostatniego pozostawiam myślacym.
~KOMPROMIS NA NOWY SEZON
 • 0 / 0
Kosmala dzieki!! masz wole porozumienia a teraz najwazniejsi niech łaskwie siie pierd...w łeb i pomyślą że przez 2 lata ich dzihadu bliżej nam do dyscopolo niz do amici..wiec nie wiem czy ci ludzie chca negocjacji jak nie to droga wolna...jeszcze 1 rok protestu i legia przestanie istniec na mapie kibiców....i takak jest rzeczywistośc a to poparcie iti patataj na innych stadionach JEST JUDASZOWE I ROBIĄ TO DAL NISZCZENIA LEGII A NIE POPARCIA ZNIENAWIDZONYCH KIBICÓW LEGII.....

KIBICU LEGII POWSTAŃ I NIE DOPROWADZAJ DO UPAQDKU LEGII!!PROTEST UDERZA W LEGIE NIE W ITI WALTER TO MA POLEWE A LEGIA I MY TRACIMY!!!
~LegiaMaster
 • 0 / 0
normals opanuj sie w końcu:p
~88
 • 0 / 0
para normals pozostał sam
pelagia i :) nawet go nie wspieraja :)
~(L)egia
 • 0 / 0
A co żal wam d... ściska, że gość chce normalności i żyga tym protestem wymyślonym przez kretynów dla kretynów? Nie ma racji?
~:)
 • 0 / 0
88 nie siedzę szczylu przy kompie cały czas. A prawda jest taka że SKLW bardziej szkodzi w tym konflikcie
~88
 • 0 / 0
tak jestem szczylem :) i własnie siedze na lekcji i klikam z telefonu
ale mi pocisłeś (chyba sie nie pozbieram dziś) jak tam wasz guru para-normals :)
~a pelagia
 • 0 / 0
kretyni to ciebie zmajstrowali doprawiajac kefirem :)
~kurek
 • 0 / 0
Dość kłótni!!!!! Czy nie ma mody na Legie, raczej odstrasza brak dopingu i ta atmosfera rodem z "Procesu" Kafki czy innej tragifarsy.
~człowiek znikąd
 • 0 / 0
Bardzo dobre spotkanie. Myślę, że nie do końca Kosmala czy Ostrowski mają świadomość, jak ich działania są przez nas odbierane, i być może zorientowali się, że tę poprzeczkę zawiesili sobie rzeczywiście zbyt wysoko.

Myślę, że dwa elementy są kluczowe do porozumienia. Pierwszy to taki, że KP musi zrozumieć, że tłum na stadionie to nie korporacyjne szczurki i nie da się go w pełni kontrolować; dlatego też na pewne rzeczy gdzie można trzeba przymknąć oko, a inne załatwiać po cichu (typu zakazy po meczu, a nie wyciąganie ludzi z rzędu przez "żółwie"). Drugi to taki, że KP musi odejść od polityki "na nic kibicom nie pozwalamy i niczego od nich nie oczekujemy" lecz okazać trochę zaufania. Chcecie - OK, róbcie, ale bierzecie za to odpowiedzialność. Trzeba zrobić te dwa kroki w tył, zacząć od nowa na podstawie kilku prostych, jasnych i jawnych zasad.

Myślę, że dobrze gdyby takie spotkania rzeczywiście zrobiły się regularne, bo mam wrażenie że Kosmala i Ostrowski więcej przez te 3 godziny zrozumieli niż przez ostatnie 3 lata :)
Trafnie to ujałeś. Spotkanie dobrze, ze sie odbylo. Zobaczymy co z tego wyniknie. Zgoda buduje.
~PUSTY STADION !!!
 • 0 / 0
mam nadzieje że tumany kurzu już opadły i prezes podejmie jeszcze raz próbę negocjacji z SKLW , spotkanie oceniam pozytywnie , niektóre pytania i teksty kabotyńskie , każdą inicjatywę zmierzającą do powrotu normalności na trybuny będę oceniał pozytywnie !!!

tylko powrót dopingu spowoduje że Legia na powrót stanie się WIELKA !!!
~s
 • 0 / 0
przeciez nawet na chwile nie przestali rozmawiac.
~AM(L)
 • 0 / 0
Bardzo dobrze, że odbyło się te spotkanie i można było pogadać. Mam nadzieję, że będą co jakiś czas organizowane takie spotkania z udziałem wszystkich zainteresowanych stron i coś z nich będzie wynikać !!!!

Tylko LEGIA !!!
~Skeba
 • 0 / 0
"Bardzo dobrze, że odbyło się te spotkanie i można było pogadać"
- I tak nie byles na tym spotkaniu..
~:)
 • 0 / 0
Skeba nie twoja sprawa wiec nie prowokuj...
~AM(L)
 • 0 / 0
Skebciu - a ty jak zwykle najmądrzejszy !!!!! Byłem czy nie to moja sprawa, nie muszę się tobie Skebciu opowiadać !!!! Nie byłbyś sobą gdybyś nie wtrącił swoich 3 groszy !!!!! Popraw się !!!!!!
Lepiej zachowaj siły i skup się na egzaminach i zaliczeniach (sesja).

PS. Onyszko już nie dla was !!! Jak dobrego bramkarza nie mieliście tak nie macie - hahahahahahaha !!! Pozostaje zawsze Pawełek - hahahahaha !!!

Tylko LEGIA !!!!!
~mnietek
 • 0 / 0
"Dziś na trybunie krytej stadionu Legii odbyło się spotkanie....."
Wydaje mi się że wszystkie są kryte.
~bystrzak
 • 0 / 0
no co ty
~miro(L)
 • 0 / 0
ale tylko jedna nazywa sie KRYTA
~bizonL
 • 0 / 0
o tej porze to ja jeszcze w najlepsze pracowałem, żałuję ale takie pory to nie dla mnie. Nie mniej ciekawie chyba było, czekam na szerszą relację
Miło było mi uczestniczyć w tym spotkaniu. Padło wiele ciekawych i trudnych pytań i odpowiedzi o których mówiło się tylko na forach lub we własnym gronie. Kosmala wg mnie o części spraw mógł nie być świadomy że brać kibicowska zareaguje w taki a nie inny sposób. Bardzo mi się podobało otwarte przyznanie się do błędu Ostrowskiego w sprawie kibiców niepełnosprawnych.
Z tej rozmowy sygnał do władz klubu jest oczywisty i jasny - tabula rasa dla ludzi bez sądowego zakazu stadionowego lub jak ich przewinienia nie są poważne. Upublicznienie dotychczasowych rozmów z SKLW i informowanie o ich przebiegach zwykłych "szarych" kibiców.
Dobry początek aby zacząć konstruktywną rozmowę. Oby tak dalej...
~88
 • 0 / 0
jest jedna osoba która nie chciała by aby scenogramy z rozmów upublicznić :)
Lesio ma teraz trudne dni przed sobą :)
88 zgadzam się z Tobą lecz mamy teraz nowego prezesa - Kosmalę i dajmy mu szansę na naprawienie tego błędu jakim było nie dawanie do publicznej wiadomości informacji i negocjacjach. Zresztą każdy kto był słyszał że niejawność była na rękę obydwu stronom i to były ich wspólne ustalenia. Kosmala twierdzi że nie upubliczni niczego bez zgody SKLW jako drugiej zainteresowanej strony. Trzymam go za słowo...
~FN
 • 0 / 0
To może być jego prywatny problem. W sensie Lesia.
Nikomu, poza nim, krzywdy by nie zrobiło, gdyby go odsunąć od Legii. Np.: na komentatora TVN 24 w Mozambiku.
~Kibic
 • 0 / 0
Nawet los nie wspiera działań ITI. Kibice którzy mieszkają w Wawrze nie mieli jak dotrzeć, bo do 16.00 Wał nieprzejezdny, bo trzeba bylo dzieci w domu pilnować, pech.
~Chmura
 • 0 / 0
Bardzo żałuję, że nie byłem. Podobna okazja może się nie trafić a ciągle mam kilka pytań do Pana Prezesa.
Godzina spotkania była jednak chybiona.
~100
 • 0 / 0
Pusto
sie robi
na stadonie ITI
to i im chęci rozmów
z Klientami wracają.
~s
 • 0 / 0
A w Legii Sklw kibicow przybywa?
Brawo dla Redakcji za obiektywną relację.
Brawo dla Klubu za podjęcie rozmów.
Brawo dla kibiców chcących poprawy sytuacji.
A protestujący niech protestują dalej.
~100
 • 0 / 0
A co uwazasz że
jak łaske zrobili z herbem
i rzucili go jako marchewke przed waznym meczem z Wisłą
to WSZYSTKO GRA?
Smród się kręci k. tyłków w KP
stadion za 500 mln i pare tysiecy na nim...
Jeżeli dla ciebie herb to tylko marchewka, to o co było tyle płaczu? Ja byłem za zostawieniem herbu 1916 !!!
~do stalina
 • 0 / 0
zeby nie protestujacy to bys nie bil tych swoich braw, o herbie moglbys zapomniec lizac trumne...
~88
 • 0 / 0
"A działacie tak, że coraz więcej osób, nawet nie będących ekstremistami, ma za to do klubu pretensje. Pozwólcie ludziom poczuć się na stadionie jak w domu, nie twórzcie z tego miejsca więzienia "-ciekawe co na to stalingrad,kavoo, para normals i pelagia ;)
Ja na stadionie czuję się jak w domu. Nie przeszkadzają mi kamery (nie mam nic do ukrycia), nie przeszkadza mi kontrola przy wejściu (nie mam nic do ukrycia) i nie przeszkadza mi przestrzeganie prawa (które w pewnym aspektach jest zbyt liberalne). Tobie te wszystkie rzeczy przeszkadzają i dlatego nie zamierzasz chodzić na mecze Legii. Bogu niech będą dzięki!!!
~Limon
 • 0 / 0
Takim ludziom nawet macanie po jajach nie przeszkadza. W końcu nie mają nic do ukrycia...
~do stalingrada
 • 0 / 0
a miałeś na moje wpisy nie odpowiadać !
~do limonki
 • 0 / 0
jak się ma oba to nie przeszkadza, jak ktoś ma jedno albo wcale to nie dziwię się, że taka osoba nie chce tego ujawniać - i tu mój postulat - panienki bez jaj co się boją macania niech sobie wyrobią identyfikatory dla osób niepełnosprawnych - brak jader powinien przejść na komisji orzekającej
~88
 • 0 / 0
a miały być wielkie tłumy tych co popierają działania tow.Waltera :)
znów nie było czasu, pora nie ta, korki i rozwolnienie ;)
ps:
konfident na focie przyjął pozycje zamkniętego :)
spytał go ktoś co z Klubem Kibica KP Walter :)
~n.
 • 0 / 0
nie gadaj głupot , gamoni za ITI to tam było ze 3 ... reszta normalna lub anty więc wyluzuj ..
~do n.
 • 0 / 0
jestem luxny
ja bardziej nasmiewam sie z tych co to 2 tyg, temu krzyczeli ze na spotkaniu nie będzie LTM-ów
bo speniają
a zwolenników iti i kp będa tysiące :)
~88
 • 0 / 0
*luźny :)
~axen
 • 0 / 0
ponoć byłoc sporo ludzi bo około 60, to nie jest mało zważywszy na pore dnia, dzień, i godzinę spotkania
~Bemowo(L)
 • 0 / 0
Towarzysz Walter wzywa pomocy.
Towarzysz Kosmala dyskutuje.

W portki robią!
patataj
~kk
 • 0 / 0
25 osob? smiech...
a te 3 tysie interentowych fanow?
sorry, ale co mozna takim spotkaniem uzgodnic?
25 osob wystarczylo do tego, zeby spedzic 3 godziny na merytorycznej rozmowie, emocjonalnej czasmi zabardzo ale emocjonalnej. Szkoda, ze nie bylo wiecej osob ale z drugiej strony kazdy by sie przekrzykiwal bo nie ma co ukrywac...kazdy ma nieco odmienne zdanie na niektore kwestie. Wiec z tym smiechem na sali sobie kolego daruj. ;)
czasami zabardzo ale merytorycznej*
~mundek
 • 0 / 0
kolega przesadził - liczyłem było razem ze mną, bez ludzi z Legii 58 osób
~Bart
 • 0 / 0
Nie byłem na tym spotkaniu, ale raz, ze nie moglem, a dwa, ze nie bardzo chciałem wychodzic przed szereg. Trochę teraz żałuje, ze nie było mnie tam, bo też mam sporo uwag i głownie do pracowników KP Legia. Ten konflikt trzeba zakonczyc. Moze i dobrze, ze nie było wielu kibiców, bo dawało to większe pole manewru w prowadzeniu normalnej dyskusji. Pozdro dla tych co byli.
~Tinkin(L)
 • 0 / 0
zgadza się osób było ponad 50 - frekwencja niska ale spotkanie treściwe i coś tam ustaliliśmy i największe bolączki przekazaliśmy... oby była powtórka już tym razem z SKLW i jakąś transmisją
Pewnie macie racje co do tych 50osob. Prosze mi wybaczyc nie liczylem. :)
do kk
A co ty w tej chwili robisz dla Legii? Jestes jeszcze jej kibicem czy może szykujesz pieniazki na karnet na konwiktorska lub bulgarska?
To spotkanie, na ktorym bylem, pokazalo w jakim gownie tkwimy. Zarzad sie okopal, ale troche jednak mniej niz sklw. Widac ze chca rozmawiac, pewnych rzeczy nadal nie rozumieja, ale trzeba prowadzic z nimi otwarty dialog a nie napinac sie w necie, tworzyc jakies chore dzihady i tego typu ekstremizmy. Ublizac im. Jak tak dalej pojdzie to znikniemy z mapy kibicowskiej polski...i my wszyscy bez wyjatku jestesmy temu winni.
Uwazam, ze klub (o czym nie jest pewnie jeszcze napisane w tej relacji, a co podkreslalo wiele osob) powinien dac wszystkim szanse, otworzyc nowa karte dla kazdego. My w tej chwili potrzebujemy kazdego kibica, kazdego!!! Legia musi byc, wielka, innej sobie nie wyobrazam.
Nasz zarzad nie ma tej pasji co my (niestety), ale moze wlasnie takimi spotkaniami jak to, uswiadomimy im to, uswiadomimy im czym jest Legia. Legie sie kocha albo nienawidzi. Legia dla nas to cos wiecej niz klub. Oni tego nie rozumieja, my w wiekszosci zostalismy wychowani w Legii jako dumni Warszawiacy!
~axen
 • 0 / 0
ponoć byłoc sporo ludzi bo około 60, to nie jest mało zważywszy na pore dnia, dzień, i godzinę spotkania
~FN
 • 0 / 0
(Pomijam zupełnie zachowanie drugiej strony konfliktu dla nie rozmywania sensu mojej wypowiedzi.)

Wyznaczając dzień i godzinę spotkania, panowie z KP postąpili trochę jednostronnie i pokazali, że Legia jest dla nich tylko pracą. Nie wzięli pod uwagę, że kibice, widzowie, oglądacze, dla których Legia jest pasją, przychodzą na nią po pracy. Więc godzina spotkania było ich ostatnią godziną pracy (z opcją przedłużenia). I dla wielu chętnych niestety też.
Wyboru dnia nie będę komentował.

Nie mniej, bardzo się cieszę, że KP robi cokolwiek, choćby takie spotkanie, żeby coś się poprawiło w relacjach.
ok 25 :)
~kk
 • 0 / 0
a pedziałek jeszcze tam urzeduje ?:O
~Radek
 • 0 / 0
i ty chcesz zgody? chłopie,
~kk
 • 0 / 0
jak nazwiesz typa, który sprzedał kumpli.Kto jak kto, ale on jako ostatni powinien o czymkolwiek dyskutowac czy tez decydowac...
~kk
 • 0 / 0
kk zmień nick!!
~RACJA
 • 0 / 0
Niedziałek - oddaj pieniądze!!!
~PO, GW, ITI - powinni zabronić
 • 0 / 0
Niedziałek z Lublina
Cóż, to prawda że typ sie sprzedał za pare srebrników i zdradził kolegów. I taki zdrajca ma reprezentować KP w rozmowach z kibicami? Nikt z nim nie będzie gadał a śliny tez szkoda.
~88
 • 0 / 0
i dlatego yndziałek w rozmowach nie uczestniczy !
~do kk
 • 0 / 0
"jak nazwiesz typa, który sprzedał kumpli ?" bosman... O szczegóły zapytaj tych co nieco odsiedzieli w latach 90-tych...
~Rafa(L) z Bielska
 • 0 / 0
OD godziny 16 wchodziłem na stronę co jakiś czas by sprawdzić czy jakiś news o tym spotkaniu się ukazał.

"Czemu mają służyć demonstracyjne wyprowadzenia jakiejś osoby przez ochronę w czasie meczu?" świetne pytanie to bardzo podburzało publikę, było to bardzo "słyszalne w TV". Zresztą cały ten akapit jest ciekawy.
Pytanie o ceny biletów - dobra riposta Kosmali, ja też uważam że ceny biletów nie są za wysokie. 5, 10, 15 zł to za mało, nawet w Bielsku na Podbeskidzie bilety są droższe a to 1liga.

Ogólnodostępne negocjacje? Przecież to już dawno było proponowane i zawsze ktoś sie nie zgadzał. Ja jestem za w szczególności dlatego że mja wiedza opiera się na tym co po portalach wyczytam.
~mic
 • 0 / 0
wreszcie normalny tekst, a nie stronnicza legia.pl....
~Radek
 • 0 / 0
Pora była kiepska.
Ale liczy się to, że coś się jednak dzieje.
~LUKI17
 • 0 / 0
Świetny pomysł z tą transmisją w necie. Wtedy wiedząc, że wszyscy ich oglądają byłaby większa szansa na porozumienie.
~lazar
 • 0 / 0
Gdzie tam w necie ???? Najlepiej to transmitować na TVN24 ;D
~(L)DG
 • 0 / 0
Idźcie ludzie (ITI, SKLW) po rozum do głowy - i zakończcie ten konflikt dla dobra naszej Legii - naprawdę warto !!!
~Lukasz88
 • 0 / 0
Bardzo pożyteczne spotkanie, było mi miło w nim uczestniczyć. Miejmy nadzieję, że się ruszy...bo jak nie teraz to już chyba się w ogóle nie ruszy. Szkoda, że było nas tak niewielu, ale w końcu to kropla drąży skałe. Pozdrawiam.
~LUKI17
 • 0 / 0
Nie wielu tzn. ilu?
ok 25 ;)
~arkoski84
 • 0 / 0
Ja naprawde szczerze nie lubie ITI, za chociazby ograniczanie swobody na stadionie,herb,sposob mediacji z kibicami etc..Jednak uwazam ,ze SKLW weszy wlasny interes w tym konflikcie i troche manipuluje nami legionistami.Wsrod postulatow jest min.wspolne dobro- ceny biletow,swoboda wyrazania pogladow.Jest jednak tez prywata-1pamiatki sklepu ABJ (w ,ktorym sam niegdys sie zaopatrywalem),a wiec dosc pokazne zarobki,2 powrot Starucha (znam go osobiscie i szanuje uwazam jednak ,iz sie troche zagalopowal w tym konflikcie ) to jest ich kolega wiec slepo stajo za nim murem, siejac propagande.Ruch kibicowski istnial bez niego i funkcojonowal by tez bez niego,nie ma ludzi niezastapionych.Przyznam ,ze lubilem jak krecil mlynem i chcialbym aby wrocil tyle ,ze nie za wszelka cene!

Ludzie nie dajmy soba sterowac!
~egon
 • 0 / 0
Ludzie dlaczeo my sie tak opluwamy ta tych forach?!Przeciez wszystkim tu piszacym zalezy na dobru Legii(z wyjatkiem prowokacji innych klubow zasciankowych ) tyle ,ze kazdy inaczej postrzega istote problemu. Kazdemu kibicowi klubu z definicjii zalezy na min. :
- wynikach osiaganych przez zespol
-atmosferze na trybunach
-dobrej kondycji finansowej klubu,a co za tym idzie transfery,zaplecze ,stadion
-nastroje w szatni 'naszych" pilkarzy
Jednak u nas mimo,iz kochamy ten sam klub jest inaczej.Sam nie jest zwolennikiem rzadow ITI ale nie rozumiem jak moglo to nas tak podzielic na dwia rozne obozy.Wiadomo ,ze latwiej nam sie utozsamiac ze zwyklym kibicem siedzacym kolo nas w szaliku niz z "panem" pod krawatem siedzacym w zarzadzie.Dla ,ktorego pobyt w klubie to jedynie praca.Kazdy by chcial aby Legia rzadzili ludzie typu Brychczy ,Zielinski lecz to nierealne.Musimy ich tez zrozumiec, choc przyznaje ,ze dzisiejsi dzialacze Legii sa wyjatkowo nieudolni(ale im, mam nadzieje tez chyba zalezy na szeroko pojetym dobru Legii?)
Dlatego Legionisci szanujmy i wspierajmy sie mimo roznicy zdan-wciaz kochamy ten sam klub!
LEGIA WARSZAWA