Prezes Zagłębia Sosnowiec: Będzie nam miło pomóc Legii

Marcin Szymczyk

Źródło: Sport

19-09-2016 / 09:31

(akt. 21-12-2018 / 15:12)

Jak pogłoski o ewentualnej stracie trenera Jacka Magiery odbierają w klubie ze Stadionu Ludowego? – To są tylko i wyłącznie doniesienia medialne i tak też je traktujemy. Na razie nie zakładamy tego scenariusza. Legia może sięgnąć po chyba każdego trenera w Polsce. To prawo większego na rynku – powiedział "Sportowi" prezes Marcin Jaroszewski w sobotnie popołudnie.

Co istotne, roczny kontrakt, który parafował w Sosnowcu Jacek Magiera, nie zawiera klauzuli umożliwiającej szybkie odejście w przypadku propozycji z ekstraklasy. Legia, z którą Zagłębie ściśle współpracuje, wypożyczając zawodników, to jednak ewentualność nieco innego kalibru. - Nie o klauzulę przecież w naszych relacjach z Legią chodzi. Mam świadomość, że bardzo nam pomaga. Gdyby była konieczność i w stolicy uznano by, że taki ruch jej pomoże, to nam też miło byłoby Legii pomóc, ale w tej chwili rozmawiamy w sferze daleko idącej hipotezy – podkreślił Jaroszewski.


Dla klubu byłaby to bardzo niekomfortowa sytuacja. Zespół jest niepokonany, przewodzi rozgrywkom I ligi i eksperci uważają go dziś za głównego faworyta wyścigu o ekstraklasę. Ewentualne odejście szkoleniowca skutkowałoby więc wymianą najistotniejszego trybu maszyny. - Przygotowywaliśmy się do wspólnej pracy długo. Zaproponowaliśmy posadę trenerowi Magierze już w kwietniu. Wszystko przygotowywaliśmy na długo przed sezonem. Rozmawialiśmy o zawodnikach. To, że tak gramy i jesteśmy w tym miejscu, to nie przypadek, a efekt pracy. Wiedzieliśmy, na co nas stać, a na co nie. Sprowadziliśmy określonych zawodników – po to, by trener Magiera dysponował materiałem, pozwalającym Zagłębiu na dobrą grę. Tak jak jednak nikt nie postawił przed drużyną i trenerem celu w postaci awansu, tak nikt nie złożył jeszcze trenerowi propozycji odejścia do Legii – dodał prezes Jaroszewski, który pozostaje w stałym kontakcie ze sternikiem Legii, Bogusławem Leśnodorskim.

Komentarze (33)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
albo tak wezcie do zaglebia albanczyka a magiera niech gra w legii
tzn albanskiego trenera dac do zaglebia s a magiere do legii leb za leb :)
~L
 • 0 / 0
Więc znów trener którego będziemy nie tak długo zwalniać? Litości co za Magiera Probierz Ojrzyński?! Jaja jakieś a nie mądre decyzje!
Sierżant
 • 0 / 0
Ryszard Wieczorek,Jan Zurek lub Ojrzynski proponuje kogos z tego tercetu.
~on(L)y
 • 0 / 0
taaa...moze Gmoch i Smuda ?
Porucznik
 • 0 / 0
Dajcie spokój z Magierą. Legii potrzeba trenera który sprawdził się na wyższym poziomie niż nasz 1 liga. Chcecie następnej błędnej decyzji. Niech Magiera się wykaże chociaż przez dwa pełne sezony, wtedy może... w co wątpię.
Pułkownik
 • 0 / 2
dawac Myrona!

W Falloucie 2 dobre drugi robil (tzw. jet - gimby nei znajo)!
Magiera jako trener rezerw głównie latał stękać do dziennikarzy, że mu piłkarzy wstawiają, tak ajkby rezerwy to jakiś inny klub był, wyników żadnych. teraz zaczął dopiero pracę i jakie będą efekty nikt nie wie. To ma być zbawca Legii? ludzie litości!!!!
~LEGIONISTA do Leśnego !
 • 0 / 0
Panowie trener z doświadczeniem a pan Jacek bez jaj może kiedyś ? co od zaraz by się przydało ale to w tej chwili nie możliwe ? to dwóch solidnych stoperów i bramkarz bo Malarz słaby na przed polu , słaby chwyt , średniak ligowy !!!. Natomiast stoperzy to Dno !!! sam Pazdan niby ochy i achy a już co najmniej w dwóch meczach nas załatwił !!! . Pozdrawiam Władek
~lol
 • 0 / 0
a moze sprobujemy bez trenera?
~wwww
 • 0 / 1
z Polaków to tylko Skorża.
~kosmodrom
 • 5 / 0
magierę gwiazdki zjedzą na przystawkę
~dyniunio.
 • 1 / 0
Razem z Magierą do Legii powinien powędrować Sanogo.
~Karczu
 • 0 / 0
@Dyniunio
A jakim prawem Sanogo miałby powędrować do Was. Nie macie nic wspólnego z tym zawodnikiem
~ZSH
 • 0 / 0
Koleś, powinieneś to ty dostać w dziub. Od Sanogo to się odchrzańcie. Jak sobie ściągnęliście albańca to teraz sobie plujcie w brodę a nie będziecie po chamsku zabierać nam Jacka!
~walde18
 • 0 / 0
i to jest dobre
Generał dywizji
 • 1 / 0
trening
potwierdza .Byłeś pierwszy.Oby nasz typ się sprawdził
na plus u Markiewicza znajomość języka polskiego, angielskiego
Pułkownik
 • 1 / 0
Oby!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Rudy zawsze się wpi....dala w sprawy naszego klubu.Niech zajmie się Zawiszą !!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jakby udało się z Hansem rozwiązać kontrakt za po rozumieniem stron dla Legii byłoby to najlepsza opcja .Wtedy nie trzeba by płacić podwójnie .Z polskich trenerów ciężko coś wybrać .
Myślisz, że rozwiązanie umowy za porozumieniem stron jest bezpłatne?
Generał dywizji
 • 2 / 0
Magiera odmówił nam , info z klubu !! Prezes jeszcze zabiega o niego , ale Jacek chcę zostać w obecnym klubie !!
a skąd taka pewnosc
Pułkownik
 • 1 / 0
Wczoraj jego brat potwierdził że magiera zostanie w zagłębiu!
Ale po co płacić mu odszkodowanie? Niech przychodzi codziennie do klubu na 5:00. Będzie przygotowywał sprzęt do treningów. Po treningach czyścił buty naszych grajków. Można mu zlecić obowiązkową naukę języka polskiego i obowązkowe oglądanie 3 meczy dziennie w celach naukowych.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Obstawiam Markiewicza na trenera Legii !!
Była by to super wiadomość ale wątpie Legia teraz musi zaoszczędzić na odszkodowanie dla dr albana
Pułkownik
 • 0 / 0
Ja byłem pierwszy ;)
Oj chyba ja. Ja podałem już jak była ankieta. Że to będzie MARKIEVICH
No to wszystko jasne Zagłębie nie będzie robić problemów
Generał dywizji
 • 0 / 0
Spokojnie Jacek do nas nie trafi w tej chwili .Przyjdzie ktoś z autorytetem i charyzmą
Może za 2 lata Pan Jacek zawita do nas !!
Skąd taka pewność
~MartinessNL
 • 2 / 0
Mam nadzieje ze funkcje trenera obejmie ktos doswiadczony. Nie mam pojecia jak gra Zaglebie tzn jaki styl gry preferuje Magiera, ale z pewnoscia nie ma doswiadczenia w europie. Z drugiej strony nawet najwieksi kiedys zaczynali np Guardiola. Wydaje mi sie ze aby nie krecic sie w kolko a w koncu wystrzelic do przodu potrzeba nam doswiadczonego ale dyrektora I kilku pracownikow do tzw akademii np ten Holender ktory ustawil cala szkolke Zaglebia. Zewlakow mowil ze bierze odpowiedzialnosc, teraz zobaczymy kto ma jaja I honor...pozdrowienia dla kibicow.