News: Przełamanie Saganowskiego, wynik Gadochy coraz bliżej

Przełamanie Saganowskiego, wynik Gadochy coraz bliżej

08.04.2015 21:50

(akt. 08.12.2018 01:24)

W meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała Marek Saganowski przełamał serię 719 minut bez strzelonego gola. Doświadczony napastnik w 19. minucie pucharowego spotkania, po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu rożnego, posłał piłkę do siatki obok bezradnego Michala Peskovicia. Tuż po przerwie snajper "Wojskowych" ponownie mógł cieszyć się z trafienia. To pierwsze bramki "Sagana" w oficjalnej konfrontacji od 6 listopada, kiedy to wyrównał wynik w trakcie pojedynku z Metalistem Charków przy Łazienkowskiej. Warszawiacy wygrali wtedy 2:1.

W sumie Saganowski zdobył w tym sezonie pięć bramek. Poza trafieniem z Metalistem Charków w Lidze Europy, 36-letni zawodnik pokonał bramkarza Zawiszy Bydgoszcz w Superpucharze, strzelił gole w lidze w konfrontacjach z Górnikiem Zabrze i Koroną Kielce i mógł cieszyć się z podwójnego umieszczenia piłki w siatce Podbeskidzia w Pucharze Polski.

Doświadczony napastnik w dotychczasowej karierze strzelił dla Legii 84 gole. To piąty wynik w historii stołecznego klubu. Do zrównania z zajmującym kolejną pozycję Robertem Gadochą "Sagiemu" brakuje już tylko czterech zdobytych bramek.