Puchar Polski: 20 sierpnia legioniści poznają rywali

Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

02-08-2019 / 14:04

(akt. 02-08-2019 / 14:13)

20 sierpnia odbędzie się losowanie pierwszej rundy Pucharu Polski. Będzie to dość szczególny dzień dla Legii Warszawa. W pierwszej fazie rozgrywek na szczeblu centralnym udział wezmą dwie stołeczne drużyny: pierwszy zespół oraz trzecioligowe rezerwy.

Pierwszy zespół wicemistrzów Polski ma zagwarantowany występ w I rundzie Pucharu Polski. W losowaniu wezmą udział również rezerwy stołecznej drużyny, które w poprzednim sezonie wygrały zmagania na szczeblu wojewódzkim ogrywając w finale Błoniankę Błonie po dogrywce. 

Trzecioligowe rezerwy będą mogły trafić zarówno na przeciwnika z Ekstraklasy czy też np. drugiej ligi lub innego wygranego na szczeblu wojewódzkim. Gospodarzami meczów będą drużyny występujące na niższym szczeblu rozgrywkowym, co sprawia, że ekipa Piotra Kobiereckiego prawie na pewno będzie gościła rywala na własnym obiekcie, czyli zapewne w Ząbkach, gdzie rozgrywa swoje spotkania. 

Mecze pierwszej rundy planowane są na 24,25 i 26 września

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
  • 0 / 0
O masz, Puchar Polski, a tu na wrzesien nam jeszcze mecz z Plockiem przelozyli. Znow bedzie zgestka spotkan. Przewiduje rotacje. Ale moze jakos po nowym roku da sie ustabilizowac sklad...
Generał dywizji
  • 0 / 4
W ktoryms watku czytalem, ze druzyna rezerw zostala rozpedzona i na szybko kleca jakas ekipe z CLJ, zeby moc wystawic sklad w III lidze. To bedzie ostatni mecz rezerw w tej edycji PP...
Panie Mioduski, jak Pan oddasz mecz walkowerem, to bedzie taniej, bo odpadna koszty organizacji spotkania. To jest swietne posuniecie biznesowe, mowie Panu!
Pułkownik
  • 2 / 0
No tak ich rozpędzili, że wygrali 1:4 27.07.2019 z Motorem Lublin :)
Chorąży
  • 0 / 0
Ciekawa czy przejdą pierwszego rywala
Pewnie nie jeden 1 ligowiec ma na nas chrapke
Plutonowy
  • 2 / 3
Jedyna droga do LE w sezonie 20/21...
Oby do tego czasu zwolnili dziada, bo i kluby z I ligi mogą się okazać poważnymi rywalami.
Chorąży
  • 0 / 1
Smutna rzeczywistość niestety..