Reklama HEG

Radek czy Radek? Radek!

Logo Legia.Net

Adam Dawidziuk

Źródło: własne

09-02-2019 / 20:41

(akt. 10-02-2019 / 16:07)

Radosław Majecki kończył poprzedni rok jako numer jeden w bramce. Czy utrzyma tę pozycję?

Pierwsza, logiczna odpowiedź, brzmi: tak! Od początku okresu przygotowawczego obaj bramkarze, czyli Majecki i Radosław Cierzniak mieli jasno powiedziane: rywalizacja startuje od nowa. Po pierwszym obozie przygotowawczym lepszy był Cierzniak, co widzieliśmy w meczach kontrolnych na drugim zgrupowaniu, w Troi. To 35-latek więcej bronił, miał miejsce w składzie wtedy, kiedy trener Ricardo Sa Pinto wystawiał tę teoretycznie silniejszą jedenastkę.

Nie oznacza to jednak, że rutyniarz stanie pomiędzy słupkami bramki legionistów w meczu przeciwko Wiśle Płock. Drugi obóz był bardziej wyrównany Majeckiego. Wydaje się, że kluczową z perspektywy gry w podstawowym składzie w pierwszym tegorocznym spotkaniu, była postawa Majeckiego w grze wewnętrznej w Troi, zorganizowanej zamiast jednego ze sparingów. 19-latek zaprezentował się przynajmniej dobrze, jego drużyna wygrała (4:1), a akcje zawodnika zdecydowanie wzrosły.

W aspekcie rywalizacji o miejsce w bramce legionistów pozostaje też jeszcze jeden istotny aspekt. Promocja. Majecki nie odejdzie z Legii w tym oknie transferowym, to postanowione już od grudnia. Miał bardzo dobre oferty, uprzedzając pytania, nie z Arsenalu, ale gdziekolwiek by nie odszedł, byłby co najwyżej trzecim bramkarzem. A nie o to w karierze chodzi. Pewnie myślałby inaczej, gdyby poprzedniego roku nie kończył jako numer jeden, ale tak było, więc mógł przypuszczać, że tak pozostanie. A to oznacza kolejne mecze w Legii, wzrost wartości, wzrost zainteresowania, więcej opcji na lato. Legia oczekuje za niego przynajmniej pięciu milionów euro.

Z drugiej strony Cierzniak – bodaj najbardziej lubiany zawodnik w szatni, świetny człowiek, jeden z architektów dobrej atmosfery w szatni, bezproblemowy, ale ambitny. Jednak to zawodnik, któremu w czerwcu kończy się kontrakt, na razie nic nie słychać o możliwości przedłużenia, choć na pewno nie można przesądzać sprawy.

Logika i sygnały dochodzące z Łazienkowskiej nakazują więc napisać, że pomiędzy słupkami stanie Radosław Majecki. Ale odkąd trenerem został Ricardo Sa Pinto, nie raz i nie dziesięć zaskakiwał decyzjami.

Ankieta

Głosował: nie

Kto powinien być numerem jeden w bramce Legii wiosną 2019?

67.97% Radosław Majecki

25.00% Radosław Cierzniak

7.03% inny bramkarz

Komentarze (40)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Dziwne....

68% na Majeckiego
25% na Cierzniaka
i tylko 6% na Boruca?
Hmm, a może Radek?
Pułkownik
 • 0 / 0
Pozytywna postawa Cierzniaka w czasie meczow na lawce czy na treningach jest na pewno bardzo korzystna dla druzyny, i z tej strony patrzac zasluguje na uznanie.
Ja jednak mimo wszystko bardziej szanuje zawodnikow ktorych taki uklad by nie zadowalal i jak nie byloby perspektyw na gre szukaliby mozliwosci gdzie indziej.
Mysle ze to kwestia mentalnosci, nie wszyscy by wytrzymali siedzenie na lawie przez pare lat nawet za dobra kase (jak np. w przypadku Czerwinskiego).
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Zagłosowałem na Radka
Pułkownik
 • 1 / 0
Ja również. Dwa razy!
Ja z kolei uważam że to Radek powinien grać.
Pułkownik
 • 0 / 0
Jestem bardzo ciekawy składu na dzisiejszy mecz.
~Yorick
 • 1 / 3
Wg logiki "niech gra młodszy" powinien grać Miszta. A jeszcze lepiej Ojrzyński. A najlepiej ktoś z trampkarzy.
Tobiasz :))
Aby go wypromować i potem dobrze sprzedać trzeba aby bronił a nie siedział na ławce.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Napieraj młody, Legia potrzebuje jak wody swojego młodego bramkarza, bo kiedyś była z tego znana w Europie. Już dawno nam się w zespole bramkarz "nie urodził". Już czas.
~Yorick
 • 0 / 2
Super argument. "Bo kiedyś była z tego znana" :))
A co złego w tym stwierdzeniu?
~Yorick
 • 0 / 0
A za czym to miałby być argument? Co konkretnie z tego wynika? W takim razie nie powinniśmy stawiać na Kulenovica, bo Legia nie była znana z młodych napastników?
~Radek WPR
 • 2 / 0
Radku. Wspieram Cie mocno! Musimy trzymac sztame. Tez mam na imie Radek! Walcz a wygrasz !
Cierzniak zniósł w Legii bardzo dużo złych momentów, nie wiem czy da rady znieść kolejny raz to że jest 2, nie mówi tego głośno, ale w duszy myśli że to on wygrał rywalizację i to on będzie jedynką. Jeżeli Majecki jest tak samo dobry, to powinien bronić.
Pułkownik
 • 0 / 0
Jesli Majecki jest tak samo dobry lub juz prawie tak samo (i robi postepy) to powinien bronic mlodszy.
Cierzniak duzo zniosl i z klasa, ale to nie daje mu przepustki do gry bo za zaslugi sie po prostu nie gra (chociazby casus Malarza).
Mysle ze to tez kwestia mentalnosci, nie wszyscy by wytrzymali siedzenie na lawie przez pare lat nawet za dobra kase ( jak bylo np. w przypadku Czerwinskiego).
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Radek, czy "Radziu" ? Oczywiście, że Radosław !
Generał
 • 3 / 0
Jeśli bramkarz ma gdzieś iść to tylko tam gdzie jest pilnie potrzebny. Najlepszy przykład polskiej piłki to Fabiański - 7 zmarnowanych lat w Arsenalu - grał jakieś bzdety w rezerwach czy pucharze - praktyka wisiała na kołku, pewność siebie szła do wora. Wystarczy że przeszedł do klubu w którym był od razu potrzebny i w krótkim czasie pokazał że jest więcej wart niż czekanie aż jego kolega źle zejdzie po schodach.
Pułkownik
 • 0 / 0
Tyle, że w tym Arsenalu do czasu potwornej (dla bramkarza) kontuzji był niekwestionowanym następcą Van Der Saara. Potem powrót i kolejna kontuzja... Shit happens.
Z jednej strony Cierzniak ma super charakter i szkoda go by trzymać non stop na ławce a z drugiej Majecki jest bardzo utalentowany i już daje sporo pewności i na pewno byłby w stanie zapewnić nam przyszłość na jakieś 2 lata o ile udałoby się go utrzymać.
Trudny wybór ma trener, nie dziwne że jeszcze decyzja nie została podjęta(lub zwyczajnie nie podana do wiadomości).
Oczywiście oprócz dobrego charakteru Cierzniak ma niezłe umiejętności.
Niech gra lepszy.
Generał broni
 • 1 / 8
Zagra Cieżniak bo podobno gra lepiej nogami. Ale osobiście wolałbym Majeckiego bo gra lepiej rękami.
Generał
 • 5 / 0
"Cieżniak" - weź się trochę przyjrzyj nazwiskom ludzi z klubu, któremu podobno kibicujesz.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 3 / 0
Alaryk

Podziwiam Cię, że jeszcze wierzysz w dobre intencje, tego komentującego powyżej.
Nie sądzę, że jest on takim analfabetą. Po prostu widzę, że robi te przekręcanie nazwisk z premedytacją, tak jak kiedyś często pisał Legia z małej litery.
Do tego obrażał czy to nieraz trenera Legii, czy jakiegoś piłkarza.
Za grosz szacunku nie ma, dla drugiego człowieka.
~Arr99
 • 0 / 3
Tylko Ma(L)arz ????
~clj
 • 1 / 1
Jutro Cierzniak od początku!
Dawać Majeckiego! Wypromować i srzedać!Na Cierzniaku nic nie zarobimy .
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 1
Albo przygotować do przyszłego sezonu i walki o LM
Dość zabawne by było, gdyby pogodził ich Miszta :)

Przy ekscentryczności Sa Pinto wszystko jest możliwe :)
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 1 / 0
Majecki i tak latem zostanie sprzedany. Różnica jest tylko w cenie: 2 mln Euro za obiecującego rezerwowego Mistrza Polski lub 8-10 mln Euro za podstawowego i pewnego bramkarza Mistrza Polski. W klubie też zapewne to wiedzą, więc jeśli Majecki nie będzie masowo puszczał "baboli" to raczej będzie grał.
Latem na pewno nie zostanie jeszcze sprzedany.No chyba,że ktoś go kupi i od razu wypożyczy do nas na rok.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 3 / 8
Szczerze to ten Majecki jest przereklamowany, ale wiadomo, młody z potencjałem i przede wszystkim z pewnym zarobkiem na kilka mln €.
Ogólnie to gość ma słabe wykopy, oraz grę na przedpolu, tam nie istnieje, gdy rywale mają wolnego z bocznych stref boiska czy rzut rożny, można oczekiwać kłopotów. Pełno pustych przelotów albo niezdecydowanych zachowań.
Cierznoak tego nie ma...No ale wiadomo, liczy się to co ma wpaść do kasy klubowej. :)
Przereklamowany? Ten chłopak zrobi wielką kariere bo w głowie też poukładane.
Kapitan
 • 5 / 0
Jesli obaj prezentuja porownywalna forme, lepiej ogrywac Majeckiego.
Zagra Majecki. Musimy go wypromować do lata , więc nie sądzę, że będzie inaczej.
~Mlody
 • 1 / 0
Radek Majecki
Pułkownik
 • 0 / 0
Ci co nie głosują ani na Cierzniaka ani na Majeckiego znaczy chcą aby zagrał Cezary Miszta?
Starszy kapral
 • 2 / 0
A może Arek Malarz?