Radosław Cierzniak: Czuliśmy swobodę

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

03-04-2019 / 23:30

(akt. 07-04-2019 / 20:25)

- Chciałbym podziękować całemu zespołowi i sztabowi za  ten mecz. Przyjemnie grało się przy Łazienkowskiej. Czuliśmy dużą swobodę na boisku. Robiliśmy to, co najlepiej umiemy. Z przodu było widać zarówno jakość, jak i luz – powiedział po spotkaniu z Jagiellonią Radosław Cierzniak, golkiper stołecznego klubu.

- Nie chcę wracać do przeszłości, skupiam się na teraźniejszości. Zanotowaliśmy solidny występ. Obyśmy dalej to kontynuowali. Teraz musimy jak najlepiej przygotować się do niedzieli, czyli spotkania z Górnikiem. Naszym celem jest obrona mistrzostwa Polski, będziemy robić wszystko, aby go zrealizować.

- Zawsze przygotowuję się do meczu. Czułem, iż w środę zagram, ponieważ nie było podstaw do zmiany między słupkami. Postaram się udowodnić, że to miejsce należy się Radosławowi Cierzniakowi. Pomogłem zespołowi z Jagiellonią. Obroniłem rzut karny, lecz nie róbmy z tego wielkiej sprawy. Ja nie latam, nie odrywam się od ziemi. Twardo stąpam po ziemi, bo wiem, że pokora jest najważniejsza. Przed nami wiele spotkań i sporo może się wydarzyć.

Komentarze (41)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
 • 0 / 0
Na dzisiaj numer jeden w Legii . W Polsce są mistrzostwa U20 i mogą być naciski na grę Majeckiego , promocja może przechylić szalę na takie rozwiązania .
Dobry bramkarz, fajny czlowiek (pokazuje to w wywiadach), ciesze sie, ze u nas gra.

I w dodatku nie jeczyduuppa na twitterze jak Malarz. Jak nie gra to nie jeczy, tylko wspiera druzyne z lawki i czeka na swoj dzien.

Nawet jak moze wygryzie go Majecki (ze wzgledow finansowych), to fajnie miec takiego dobrego bramkarza na lawce w razie czego.

Niewatpliwie Cierzniak jest mocnym elementem naszej druzyny. Brawo!
Brawo za karnego (L)
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Brawo! W tym meczu był profesorem na bramce.
Pułkownik
 • 1 / 0
Brawo Radek. Bohater meczu. Oby tak dalej.
Brawo Radek za karnego.
Jedno ale - Radek te twoje wybijanie nogą to szczypie w oczy....
Porucznik
 • 0 / 0
I tak dwie klasy lepsze niż u AM
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Gra nogami najlepsza z naszych bramkarzy!!!
Major
 • 0 / 0
Radek brawo bardzo dobry mecz w Twoim wykonaniu. Po grze ofensywnej było widać swobodę
Major
 • 0 / 0
Swoboda swobodą ale liczą się punkty. Straconych się nie odzyska ale trzeba wywalczyć do końca to, co można!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Widzieliśmy Wszą swobodę w grze i to było fajne.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Sorry że się powtarzam - ale jeszcze raz graty za obronę jedenastki.
Porucznik
 • 6 / 0
Kariera Cierzniaka w Legii potoczyłąby się moim zdaniem inaczej gdyby nie problemy z transferem z Wisły - gdyby pierwswzy okres przygotowawczy za Czerczesowa zaczął na równych prawach z Malarzem, a nie doszedł później. To jest gdybanie - ale przecież kupowaliśmy go jako najlepszego bramkarza ligi (!).

W odróżnieniu od Malarza - Cierzniak w żadnym elemencie gry nie jest beznadziejny - na przedpolu gra zupełnie nieźle mimo, że warunki fizyczne ma od Malarza gorsze:" wychodzi, kiedy można łapie piłki a nie piąstkuje. Nogami też gra o niebo lepiej od Malarza - mimo iż nie jest to jego najsilniejsza strona (obrazowo - może nie zawsze wprowadza do gry piłkę optymalnie, ale z reguły ktoś w w okolicy, w której spada piłka jest żeby powalczyć). Natomiast czy aby na pewno jest gorszy na linii gdy jest w gazie? Nie wiem - parady z meczu ze Śląskiem były naprawdę wysokiej klasy i Malarz też by się ich nie powstydził ...

No i broni karne - w Legii tego do tej pory nie pokazywał, ale w poprzednich klubach i owszem.

No i ten jego niesamowity profesjonalizm, pokora i team spirit...

Ten gość to skarb!
Darry ,

10/10
Pułkownik
 • 0 / 0
najważniejsze, że nie gwiazdorzy i akceptuje swoją rolę, niezależnie jaka ona jest w danym momencie
Major
 • 3 / 0
Obawiałem się, że wróci Malarz, dobry mecz Radosławie.
Malarz już raczej symbolicznie na ławce jako wsparcie dla zespołu i dzięki kontuzji Majeckiego. Młody Miszta chyba jeszcze za wcześnie żeby być w kadrze meczowej
Solidny występ Cierzniaka, obroniony karny dodał mu pewności siebie.
Szkoda ze nie było rzutu wolnego jak z Wisłą ciekawe jakbyś się wtedy ustawił w bramce?! Dla mnie i tak nr 1 w bramce jest Majecki!
~1500
 • 0 / 0
Piszecie o karnym. Klasa byłe 3 minuty wcześniej. Bomba w krótki róg obroniona. To była klasa. Refleks 200 pms.
Generał brygady
 • 1 / 2
Kibice... dziś wychwalany... po ostatnim meczu... z Wisłą yebany....
Dokładnie ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ze skisła wszyscy zagrali po niżej poziomu ale Cierzniakowi należy się bluza z numerem 1
Zależy przez kogo.
Normalni kibice do niego nic nie mieli
Podpułkownik
 • 2 / 0
Obroniony karny był prawdopodobnie kluczowym momentem meczu. Poczułem wtedy, że nic złego się już nie stanie. Brawo Radek.
Cierznakinho to jest kozak :)

Dla mnie zawsze był i jest będzie lepszy od Malarza czy to piłkarsko czy mentalnie.Wiekszy z niego Legionista niż foch Malarz.
Radek brawo za karnego!
Radek swietny mecz, mam nadzieje ze od teraz czesciej kibice beda cie doceniac i pisac ze nie tylko swietny z ciebie gosc ale i swietny bramkarz. Oby tak dalej.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Radek - dzięki za karniaka!!!!!!!!!!!!!!
Cieszyłem się z twojej obrony bardziej niż po strzelonych bramkach. Nie dałeś tlenu kolesiom i to jest MEGA WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie masz cwaniaka,
nad Radosława Cierzniaka!
Cierzniak Radosław,
Masz go to w bramce go postaw!
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Cierzniak Radosław,
W składzie go Vuko pozostaw!
Ja też czułem swobodę oglądając ten mecz!!!
Marszałek Polski
 • 6 / 0
Dobry występ dziś, a mimo to skromność w wypowiedzi pomeczowej... Radek Cierzniak doskonale rozumie, iż piłka jest grą zespołową. Brawo!
Wyśmiałem jego wywiad po meczu z Wisłą i pewność ze zdobędziemy mistrzostwo, ale po dzisiejszym meczu nadzieja wróciła, dobry mecz, brawo Legia!
Nadzieja umiera ostatnia, Mocno Legia!!!
Cierzniak to jeden z moich ulubionych graczy w Legii. Dużo pokory, wytrwałości, solidnej pracy. Wiadomo, zdarzają się też złe decyzje i błędy w grze, ale Radek jest przykładem zawodowca. Tak trzymać! Powodzenia w dalszej grze!
Pokorny zawodnik z chłodna głową i profesjonalnym podejściem do zawodu. Jest rezerwowym nie marudzi, wychodzi w podstawie to robi co może na tyle ile go stać. Przedłużyłbyk kontrakt o rok
Tu się zgodzę. Z Cierzniakiem koniecznie trzeba kontrakt przedłużyć. Primo - nie wiadomo czy po sezonie ktoś się nie zgłosi po Majeckiego. Secundo - nawet jeśli Majecki zostanie, to odchodzi Malarz, zatem potrzebujemy solidnego doświadczonego rezerwowego, bo uzupełnieniem kadry będzie pewnie Miszta jeszcze młodszy od Majeckiego. Tertio - jest po prostu profesjonalistą i ma bardzo dobry wpływ na atmosferę w szatni i na boisku
Pułkownik
 • 0 / 1
Jak dla mnie Ciezniak to mimo (albo wlasnie miedzy innymi z powodu) lagodnego charakteru nie bramkarz na Legie, i jeden obroniony karny tego nie zmieni.
Brawo, Panie Radku, to było coś!
Wg mnie zapracowal na kolejną umowę która wygasa latem