Radosław Kucharski: Mocno pracujemy nad wzmocnieniem zespołu

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com, Legia Warszawa

12-01-2021 / 09:30

(akt. 12-01-2021 / 09:37)

- Trener nie może się doczekać transferów. My też cały czas mocno pracujemy nad wzmocnieniem drużyny w tym okienku. Mam nadzieję, że wspólnie z zespołem skautów, będziemy mogli może za kilka-kilkanaście dni doprowadzić do umiejętnych, dobrych wzmocnień - opowiedział dyrektor sportowy Legii, Radosław Kucharski, w rozmowie z legia.com.

- Czy mógłbym zdradzić ile będzie ruchów transferowych? Na razie nie chciałbym mówić ilu piłkarzy do nas dołączy. Przede wszystkim chcemy mieć zawodników, którzy podniosą poziom zespołu. Patrząc na ostatniego okienka, w którym przyszło do nas kilku piłkarzy na różnych pozycjach, w tej chwili musimy doprowadzić do tego, żeby kolejny transfer był rzeczywistym wzmocnieniem i podniesieniem umiejętności, które mamy obecnie.

- Kiedy można się spodziewać najbliższego transferu? Okienko transferowe jest trudne do zaprojektowania, jeśli chodzi o przestrzeń czasową. Nie jesteśmy jednym klubem, który porusza się wokół piłkarzy. Chcielibyśmy, aby ci zawodnicy dołączali do nas jak najszybciej. Natomiast w Europie to dopiero początek okna transferowego, jest dużo zmiennych na rynku. Zakładamy, przede wszystkim, jakość piłkarza, który do nas dołączy. Jesteśmy cierpliwi w tych ruchach. Ile nazwisk jest na konkretnej tapecie? Trzy nazwiska.

QUIZ Transferowe pomyłki Legii. Cz. 1.

Komentarze (180)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Sierżant
 • 0 / 0
Nasz DS szyfrem nadaje. I teraz zagadka, czy to są trzy nazwiska na jedną pozycję i bierzemy jednego, tego na którego nas stać, czy to są trzy nazwiska, na trzy różne pozycje i bierzemy jednego, tego .. wiadomo.., na którego stać, czy też wzmacniamy trzy pozycje i to są trzej kandydaci, i jak któryś wypadnie, to na jego miejsce wskoczy nowe 'nazwisko'...?
Podporucznik
 • 0 / 1
Obejrzałem skrót z Realem i tak mnie naszła myśl - jak teraz nisko Legia upadła osobowo, albo jak wtedy zaszła wysoko. I najgorsze że przy tej "mundrej glowie" za sterami juz sie to nie powtórzy...
Mam nadzieję, że to bedą poważne transfery
Letnie okienko było całkiem niezłe, niech to nie będzie gorsze.
Pułkownik
 • 2 / 0
Trzy nazwiska, trzy osoby, prawie jak randka w ciemno.
"Już niedługo dowiemy się, czy to będzie kandydat nr 1, nr 2, a może nr 3. Jak zaimponują Legii? Czy sprostają wyzwaniu? Który z nich dostanie wymarzony profesjonalny kontrakt zawodniczy? O tym wszystkim dowiecie się już wkrótce. Zostańcie z nami."
Jak po zgrupowaniu dołącza to będą pamiętniki z wakacji :))
To że będzie kandydat 1,2,3 to wiemy, tylko kim bedą kandydaci ()
Żeby nie było zonka;)
Po wypowiedziach Mioduskiego szło wywnioskować że czytają forum więc po wrzuceniu wczorajszej bodaj wypowiedzi Kucharskiego że dopiero pod koniec okienka może ktoś przyjdzie za frytki"burza na forum"więc dla uspokojenia nastrojów kibiców dzisiaj jak to oni ciężko pracują nad transferami.Prawda taka że jak zamkną okienko dla lepszych lig kogoś na koniec zakontraktują
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jutro prezes w Dubaju.
Może dowiemy się czegoś nowego?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak, czytają forum i przed gniewem ludu walą w pory. Stąd te pojednawczo - wyrównawcze teksty pana derektora.
Czy jakoś tak...
Ktoś z klubu czyta w wypowiedziach Mioduskiego miedzy wierszami łatwo to było wychwycić.Na drugi dzień po wpadce w ostatniej kolejce w liga + extra rozmowa na żywo z nim najlepszy przykład .Mioduski uwielbia robić odpowiedni "pijar"w klubie jak i wokół tylko szkoda że puki co nie przekłada to się na wyniki zwłaszcza na arenie miedzynarodowej
Generał dywizji
 • 1 / 0
Cierpliwości.LTC prężnie działa, ostatnio Holender ( przepraszam, zapomniałem nazwiska)z akademii mówił, że jest progres o 20%.
Jeszcze troszkę i nasi młodzi będą wyszkoleni na odpowiednim poziomie.
Nie będzie trzeba grzebać w okruchach rynku transferowego, bo sami wychowamy sobie jakościowych graczy.
~Rambo
 • 0 / 0
Robić dobry pijar to wie jak robić Kot Leszka...
Tak jasne.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
To ze są trzy konkretne nazwiska nie oznacza, ze będą trzy transfery. Bardziej rozumiem to tak, ze z tych trzech konkretnych przyjdzie jeden. Oby.
Najważniejsze, ze zrzucilismy ciężar finansowy pozbywając się graczy nieprzydatnych.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Oby tylko było tak jak dyrektor z prezesem mówią. 1-2 transfery podnoszące jakość drużyny. Lepiej tak, niż 5 średniaków, choć wydaje mi się, że przyjdzie właśnie średniak...
Kucharski zaskocz nas
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Mnie tam już zaskoczył że tyle braków a nikogo nie ma w zamian
Kucharskie zaskocz nas
Pułkownik
 • 1 / 1
Czy ja palę ja cały czas palę szefowo ale jak jest zima to musi być zimno czy jakoś tak. Nie wiem czemu mi się to skojarzyło z wywodem Pana dyrektora.

Pani Kucharski mało kogo obchodzi jak mocno pracujecie tylko jakie wyniki daje waszą praca.

Oczywiste jest to że Legia to nie jedyny gracz na rynku, mówienie o tym i tłumaczenie się tym jest głupie. Dobry fachowiec jest dobry bo lepiej sobie radzi od innych na rynku.
Może Pan cały czas pić drinki przy basenie a jak transfery będą udane to kibice będą Pana uważać za świetnego dyrektora sportowego
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Ciężko? Znaczy tak jak na zdjęciu?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ciekawe...

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/918652/pko-ekstraklasa-mlody-polak-z-manchesteru-united-dolaczy-do-slaska-wroclaw-trwaj
Na stopera ściągnie Saničanina. Jest już bliziutko. Woli Legię od Besiktasu, bo u nas ma większe szanse na grę. A skrzydłowym najbliżej jest Gudmundsson(AZ), który wcześniej odrzucił ofertę Aamiki, ale żeby go zdobyć musimy poczekać, bo ma parę lepszych finansowo ofert na stole, ale to ta Legii PODOBNO jest dla niego najciekawsza. A napastnik, to nie wiem. Ani wody, ani słuchu z kim się toczą rozowy. Może Świerczok
Gudmundsson? Typ pyka sobie w AZ, który występuje w LE. Dodatkowo grając na skrzydle kręci bardzo fajne liczby. Wątpię w ten transfer, gdyż nie wierzę, że nikt lepszy się nim nie interesuje i nie przedstawia mu ciekawszej oferty. Te słowo podobno to naprawdę jest chyba bardzo naciągane ;)
Wypożyczenie z opcją wykupu do końca sezonu chyba. Islamdczyk jest mega niezadowolony ze swojej sytuacji w klubie. Jest rezerwowym, a nawet 4 wyborem trenera na skrzydle i chce zmienić otoczenie, żeby grać.
Jeśli mówisz tak jak jest to ok. Nie śledzę wgl ligi holenderskiej. Ale z drugiej strony, wypożyczenie do końca sezonu? Po co? Zostało 14 kolejek, skład na ligę jest imo wystarczający. Jeżeli do końca roku to fajnie, jeżeli niska kwota wykupu - również.
Wszyscy o potencjalnych wzmocnieniach więc aż korci, by przyoomnieć, że to autostrada dwukierunkowa i Ci, którzy zapomnieli mogą dostać wytrzeszczu gałek ocznych.
Grosik ? Oby nie. To bardzo jednostronny zawodnik. Skrzydło. Szybkie skrzydło. Bez dryblingu, bez dośrodkowania.
Generał brygady
 • 3 / 1
Ale z golem, który dodatkowo potrafi zrobić coś z niczego. I takiego skrzydłowego nam potrzeba. Wrzucać celnie to mogą boczni obrońcy, ale brakuje bramek skrzydłowych.
Tak w sumie to drugi Wszołek.
Mi Grosicki zawsze przypominał Kucharczyka, z tym, że ten pierwszy ma jeszcze przebłyski skrzydłowego z techniką.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lepszego skrzydłowego nie dostaniemy na.bank
Panie dyrektorze, ja Pana poratuję:
Kowalski, Wiśniewski, Nowak, Kłosowski, Pawlak, Czarnecki.

Niech Pan wpisze te nazwiska na listę, będzie trzy razy więcej. To są konkretne nazwiska, sprawdzone na wielu listach. Jak będzie trzeba to po znajomości mogę załatwić jeszcze trochę nazwisk, Pan tylko powie ile.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
oraz mniej znani ale obiecujący: Zygadło, Najmoła, Cześnik, Fikalski, Liposzczak i Rzucidło.
~Arti14
 • 1 / 4
Oby to był Grosik, napastnik pokroju Nikolicia i obrońca pokroju Pazdana albo sam Pazdan
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Grosik ok
Nikolicia się trafia raz na naście lat
Pazdan osobiście to słaby pomysł, ale ktoś taki jak Pazdan jak najbardziej. Fajnie jakby Mosór tak odpalił, ale to musi dostać szansę
Bardzo mi się podoba co mówi 3 WZMOCNIENIA nie uzupełnienia. Zobaczymy jak się z tego wywiąże. Po owocach ich poznacie.
Porucznik
 • 1 / 1
Kante, Valencia i może jednego ściągną. To są te 3 wzmocnienia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
trzy wzmocnienia uzupełnień
Czyny nie słowa - poczekamy jaki jesteś słowny Panie Dyrektorze. ... Zawsze może w lutym powiedzieć, że plany było ale nic z tego nie wyszło... Tylko cierpliwość...
Podporucznik
 • 7 / 6
Mam nadzieję że jednym z tych trzech nazwisk jest Grosicki a dwóch pozostałych nie ma nadwagi
Ta, bo potrzebny nam debil i dodatkowo hazardzista...
Niewiele na to wskazuje. Grosickiego zdementował Włodarczyk. Podobno ma dużo lepsze opcję finansowo. Poza tym podobno Michniewicz go nie chce, z racji wieku i pozaboiskowych ekscesów.
nie ma to jak uprzedzić się do kogoś bo w młodości popełnił błąd super podejscie do ludzi nie ma co
Błąd to można popełnić raz, on jest uzależniony i ciągle te kasyna odwiedza.
Podporucznik
 • 4 / 2
Damian1916L Jak będzie dawał drużynie jakość i nie leserował na treningach to dla mnie moze być debilem, hazardzistą i pijakiem nawet. Życie prywatne jest każdego indywidualną sprawą i odseparujmy to od życia zawodowego.
Aster, życie prywatne nie jest sprawą odrębną, bo u piłkarzy wpływa na pracę. U zwykłych ludzi łatwiej jest się odciąć na czas pracy niż w piłce to raz. A dwa to hazard zawsze ma wpływ na każdy aspekt życia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Też liczę na Grosickiego. Może i najmłodszy nie jest ale lepszego nie znajdziemy
Już lepiej dać szansę młodemu któremukolwiek niż przepalać kasę na Grosickiego.
Ciekaw jestem bardzo tych wzmocnień.
piłkarze do odbudowy, wypluci przez zespoły z lig azerskich/kazachskich.
Generał dywizji
 • 8 / 0
Z wypowiedzi wynika, że maja to być wzmocnienia.
Optymistycznie zakładam, że będą to zawodnicy gotowi do gry i z jakością.Jaka to zobaczymy, bo nas na wiele nie stać.
Tak czy inaczej życie zweryfikuje jakie to będą transfery.
Jednak to co w teorii, nie musi się sprawdzić w praktyce.
Taka Chelsea wydała 250 mln funtów na transfery, a większość zawodzi.Taki Timo Werner nie umie mentalnie odnaleźć się w Premier League.
Generał broni
 • 4 / 2
"Z wypowiedzi wynika, że maja to być wzmocnienia."
Nawet nie wiadomo, czy to będą wzmocnienia, bo większość zawodników myślących o zmianie klubu w pierwszej kolejności myśli o innych ligach i innych klubach. Dopiero jak tamci się "najedzą", my dostajemy miejsce przy stole. Albo musimy ryzykować sprowadzając kogoś, kto kiedyś grał dobrze a potem przestał, w nadziei że znowu zacznie. To jest loteria, bo raz się uda (Ljuboja, Vadis) a raz nie (Eduardo, Obradović). Albo ściągać dobrze rokujących, to też loteria, na co sami mamy wiele przykłądów a DareirL przytoczył przykłady z innej rzczywistości finansowej. Tam podobno są sami profesjonalni skauci, dyr. sportowi i prezesi a popełniają błedy na dziesiątki mln EUR.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Boras
Właśnie o to mi chodzi.
My wybieramy z okruchów i każdy ruch musi być dobrze przemyślany,ale,jak piszesz, to loteria.
Mając małe środki jest nam trudniej.
Poza tym niewypał jest dla nas sporym obciążeniem.
Bogaty, jak choćby Chelsea ( choć i gdzie indziej w topowych klubach są nie trafione transfery) łatwiej sobie poradzi, bo ma z czego dołożyć do budżetu.
Piszę, że chodzi o wzmocnienia, wnioskując, że tak zakłada dyrektor sportowy.A więc gracze tak teoretycznie wyglądający.
Czy tak będzie to się okaże.
Sierżant
 • 1 / 2
No to czekamy cierpliwie. Sam te bzdury wymyślasz czy prezes każe tak gadać
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trochę sam, trochę prezes zapewne
Generał broni
 • 4 / 3
"Ale dlaczego robisz to Ty - ślepo wierząc nie w intencje, lecz w umiejętności prezesa???"
Pietrek, już o tym pisałem, nie wszystkie decyzje prezesa podobają mi się, ale również nie znam dokładnie sytuacji wewnątrz klubu, więc jestem ostrożny z krytyką. Z zewnątrz wszystko wydaje się łatwe. Ja to nazywam "zespołem Maliniaka", który też wiedział wszystko lepiej od inż. Karwowskiego (film 40-to latek), dopóki za coś się nie wziął.
Jeśli spojrzeć na to forum w dłuższej perspektywie czasowej, to mamy "dzień świstaka", co sezon, co rundę ciągle te same wpisy, niezależnie od tego kto jest trenerem, kto jest prezesem. Trener amator, piłkarze do niczego, prezes się nie zna.
Jeśli uważasz, że Mioduski powinien zwiększyć budżet Legii, to wskaż źródło. Oczywiście można powiedzieć, że puchary. Ale po pierwsze graliśmy w pucharach kilka sezonów w tym raz w LM i co, odjechaliśmy lidze? Nawet za Leśnego. Nie odjechaliśmy. Jesteśmy cały czas w czołówce ligi, jako jedyny klub w całej eklasie. Innym się nie udaje. Poza tym z pucharami jest śliska sprawa, bo żeby mieć duże prawdopodobieństwo awansu, to trzeba wyjechać sporo poza nasz budżet a jak się nie uda, to wtedy ten napiety budżet strzela nam jak pęknięta gumka, prosto w twarz. Ludzie na forum mogą być roszczeniowi, bo to nic nie ich nie kosztuje, ale jak sie zaproponuje podniesienie ceny biletów, to jest oburzenie. Nasze społeczeństwo ma taki sposób myslenia, że w ankiecie na temat gotowości do szczepień przeciw covid, ponad 40% napisało, że jakby im ZAPŁACILI, to by się zaszczepili. Z tego wynika że poziom świadomości jest bliski zeru i tacy ludzie na forach wiecznie OD INNYCH żądają wszystkiego, "bo się należy".
Niestety oczekiwanie umysłowej przyzwoitości od takich ludzi jest niemożliwe. Są społeczeństwa, kraje, które na skutek jakości umysłowej i moralnej będą biedne, bo nie są w stanie zrozumieć/zaakceptować faktu, że na wszystko trzeba zapracować i skrycie bądź otwarcie nienawidzi tych, którzy coś w życiu zdobyli, wybili się a zgadzają się ich tolerować, tylko w sytuacji jeśli ci zapobiegliwi, mądrzy, sprytni i pracowici, będą im odpalać działkę.
Ja uważam że niemoc naszych klubów, w tym Legii, to problem społeczny, jakości środowiska.
Generał broni
 • 0 / 2
Nie wiem dlaczego wyrzuciło mi komentarz wyżej, ale odnosiłem do wątku "Pietrka".
Major
 • 0 / 2
Boras

Można podnieść ceny biletów, można wypuścić obligacje lub emitować akcje i uplasować klub na giełdzie.

Ale kto to kupi, skoro luka umyslowa zarządu widoczna jest gołym okiem.

W Legii popełniono strategiczny błąd inwestując w Akademię i L T C pod zastaw niepewnego przychodu z rozgrywek w europejskich pucharach.

Koniec kropka. To co obserwujemy to obraz tonącego, który chwyta się brzytwy.

Pzdr
Generał broni
 • 4 / 2
"W Legii popełniono strategiczny błąd inwestując w Akademię i L T C pod zastaw niepewnego przychodu z rozgrywek w europejskich pucharach."
Piszesz "niepewnego przychodu z rozgrywek w europejskich pucharach." I oczywiście lepiej było pod ten "zastaw" nasprowadzać kocurów drogich w utrzymaniu.
Akademie, szkolenie, to jest jedyna droga do podniesienia poziomu naszej piłki. Oprócz praw TV nie pewniejszego źródła dochodu niż akademie. Skąd mają się w Polsce brać piłkarze? Ze Słowacji i Bałkanów?
Jest takie pojęcie jak bilans płatniczy, czyli porównanie wpływów do wydatków. Jeśli polska liga nie będzie miała wpływów z transferów a tylko wydatki na nie, do innych lig (bo stamtąd są piłkarze), to i tak skromne w skali europejskiej fundusze będziemy przejadali a przepaść jakościowa będzie rosła. To tak jakby Polska niczego nie produkowała i eksportowała, tylko wszystko importowała. Po jakimś czasie nie będzie za co.
To właśnie takie "strategiczne myślenie" doprowadziło polskie kluby do pozycji w jakiej się znajdują. Właśnie tacy stratedzy mają za złe Mioduskiemu, że wybudował akademię. Wyznają zasadę "żeby wyjąć, trzeba włożyć" tylko że chcą wkładać do sieczkarni, z której już niczego nie wyjmą, ale co najlepsze chcą do niej wkładać nie swój "interes", tylko cudzy, żeby potem móc pouczać, "no jak wkładałeś, baranie".
Generał broni
 • 4 / 1
Mistrzostwo eklasy osiągnęła Wisła Płock, która nie generuje ŻADNYCH przychodów stałych, oprócz dotacji miejskich. W nagrodę wybudują im stadion, do którego trzeba będzie dopłacać (oczywiście miasto), ale akademii im nie zbudują, bo nie ma pieniędzy, ale zaraz poproszą kasę na swojego "Ljubo", albo "Vadisa", bo trzeba zagwarantować poziom. To jest polska paranoja. Kluby huby przesr.ywają kasę a istnieją tylko po to, żeby stado baranów mogło zbluzgać sędziego i przeciwnika. Bo więcej tam się nic nie dzieje.
Starszy kapral
 • 5 / 2
Moze jeszcze pare postów jeden pod drugim napisz
Generał broni
 • 3 / 3
Napisałbym jeden obok drugiego, ale się nie da.
Major
 • 1 / 2
Boras,

Niestety powtarzasz frazesy, s głupota aż się z nich wylewa. Proponujesz kolonialny model funkcjonowania, bo stały eksport zawodników bez budowy stabilnych silnych ekip to nic innego.

Nie wiem ile masz lat i jak tam u Ciebie z arytmetyką. Zakup kilku kocurów to pojedyncze miliony dolarów, a budowa LTC to dziesiąty milionów dolarów. Dla obu przypadków jesteśmy na tzw. dzień dobry na diametralnie różnych poziomach zadłużenia. Czy ty to w ogóle pojmujesz?

Finalnie, mamy pierwszy przypadek i brak sukcesu w pucharach, w sumie 200 milionów długu.

W drugim mamy conajwyzej 20-30 milionów długu i wartościowych graczy, których, jak Vadisa i Prinovica można łatwo sprzedać
redukując dług.

Kapujesz. I to nie jest żadną wyższa matematyka, ale zwykły kawałek analizy.

Miodek skoczył do pustego basenu i są skutki.
Generał broni
 • 1 / 0
Spróbowałeś policzyć, ile polskie kluby wydają na transfery z obcych lig a ile uzyskują z transferów wychodzących? Jeśli uzyskujemy więcej, to znaczy że polska liga się bogaci, a jeśli mniej to znaczy że biednieje.
Są określone wymogi przy wejściu na GPW i zależy który rynek mamy na myśli. Osobną kwestią jest popyt ze strony inwestorów a czasy mamy niesprzyjające kupowaniu spółek, no, chyba, że producentów gier.
Był taki jeden określany mianem "złotego chłopca polskiej bankowości", który coś tam wspominał o wejściu na GPW ale to było tak dawno, że "najstarsi górale nie pamiętają" no, chyba, że autor pomysłu - wpisu pamięta.
Major
 • 0 / 2
ParsifaL

Napisałem o lukach umysłowych w zarządzie.
To fakt powszechnie znany. Kto by kupił takie akcje? Pokazałem jakie są opcje. Dla myślących ludzi.

Pzdr
Major
 • 0 / 2
Boras

Co ty pieprzysz chłopie. A gdzie w Twoich rachunkach przychody z dni meczowych i granty UEFA za udział w europejskich pucharach?

Czy my przez to biedniejemy? Ile zarobił w tym roku Lech. Weź koło i walnij się w czoło człowieku!
Misiekw, to był Kostrzewa z ITI. Ja pisałem tu kilkukrotnie o opcji wejścia kapitałowego - biernego - przez jedną z dużych spółek z dominującym udziałem państwa, która zyskałaby możliwość reklamy w LM. Na myślili miałem PKO BP, który ma środkowoeuropejskie ambicje. Nie od parady jest pozytywny stosunek obecnego rządu do piłki i budowania polskich silnych podmiotów gospodarczych
Niestety PKOBP jest już zajęte - sponsor ligi - więc ktoś inny z listy.
Major
 • 0 / 0
ParsifaL

Miarą zainteresowania inwestowaniem w Legię jest zachowanie prywatnego kapitału. Jest zerowe. Nie moczymy w to PKOBP, bo to czysty powrót do komuny. W pokrewne tematy, które poruszyłeś nie wchodzę. Jestem klasycznym liberałem.

Pzdr
Niekoniecznie wejście rodzimego giganta z ponad granicznymi aspiracjami jest powrotem do komuny.Nie mówię o przejęciu większościowego pakietu ba, nie jest konieczne przejecie nawet jednej akcji. Wystarczy dobra oferta za nazwę stadionu, logo na koszulkach i kilja lóż, trochę miejsc gold i silver oraz zwykłych dla własnych pracowniköw na tak mniej więcej 40 mln. zł polskich w zamian za ekspozycję w LM.
To ma nawet swoją nazwę ...efekt synergii.


Około 40 mln.zł. rocznie tko i wyłącznie na transfery i zarobki konktretnych graczy wymusiłoby istotne podniesienie poziomu sportowego i awans do LM
tylko
Major
 • 0 / 0
ParsifaL

A propos PKO bp, to weź pod uwagę, że jest to bank o zasięgu ogólnopolskim. Takiej instytucji, kiedy jest własnością państwa, szkodziłyby wizerunek w innych regionach kraju. Konwiktorska 3 pomijam.

Pzdr
Na twitterku jest filmik w którym Kucharski mówi że pracuje nad 3 konkretnymi nazwiskami.
Generał
 • 2 / 3
Kucharski, skończ z tą korpogadką. Nie projektuj czasowo okienka transferowego, tylko sprowadź paru dobrych grajków. Tylko tyle.
Amen.
Major
 • 1 / 0
Taki cytat, a propos kolejnych wypowiedzi RK.

"Oto moje poglądy w tej sprawie, ale jeżeli się panu nie podobają mam też inne"

Graucho Marx

Ps. Nie mylić z Karolem Marksem
Witam
A może kurzawa albo Wiśniewski z Kazachstanu wrócił, całkiem fajne mają statystyki , nie wiem czemu się nimi nie interesuje nikt?
Generał
 • 0 / 1
Witaj
Kurzawa za słaby, z Kazachstanu wrócił Wrzesiński.
Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kurzawa to może do górnika wracać. Tam zagra dobry mecz jeden na trzy i im pasuje
Major
 • 2 / 0
Pierwszy transfer już jest, a mianowicie od odbudowany Valencia i zdrowy już Vesovic więc nawet 2 transfery. Brawo.
Chcemy Vadisów gotowych na pierwszy dzień zgrupowania. Dobrze... ile taki piłkarz pokroju Vadisa może kosztować? Strzelam 5-7 mln euro. Nie przypominam sobie żeby Legia kiedykolwiek wydała nawet 3 mln w jednym okienku. Wiec tacy piłkarze za gotówkę nie byli, nie są i szybko nie będą osiągalni. Jedynie można wykorzystać okazje które nadarzają się na początku okienka? A no nie. Takie okazje mogą się trafić tylko i wyłącznie na koniec okienka jeśli wszystkie inne opcje takim piłkarzom się wysypią, wtedy ewentualnie mogą spoglądnąć przychylniejszym okiem na ofertę z klubu reprezentującego 30 ligę w Europie. Wiec nawet jeśli Kucharski pracowałby 24 godziny na dobę to i tak tego nie przyspieszy.
Chorąży
 • 0 / 0
Niby ok ale... zawsze wszyscy jednym chórem mowili i pisali zeby byl ktoś juz na obóz przygotowawczy.po drugie zeby ktoś wskoczyl w zimie i byl zgrany na puchary a nie przychodził na koniec czerwca i dlatego ludzie się nie cierpliwią
Generał broni
 • 11 / 4
Wielu komentujących albo nie rozumie na czym polega sprowadzanie piłkarzy do takiej ligi jak eklasa, albo pierd.olenie głupot jest ich ulubionym zajęciem. Piszą tak jakby sprowadzenie piłkarza było jak kupno choinki na święta, jak szybciej pójdziesz, to sobie ładniejszą wybierzesz.
Vadis do odbudowy kosztował kilkaset tysięcy za podpis po rozwiązaniu kontraktu z Norwich. I było to w połowie okienka.

No ale wtedy klub miał znanego mu trenera, był rozpoznawalny w Europie po grze w LE i miał niezłe perspektywy na LM. No i miał już paru piłkarzy mających jakość co też nie jest bez znaczenia dla kogoś kto sam umie grać w piłkę na wysokim poziomie.

Dziś nie mamy już prawie niczego takiego, wliczając w to te kilkaset tysięcy euro.

A komu zawdzięczamy że tak właśnie jest? No właśnie...
Pio

Zgadza się ale uważam że zima to optymalny czas na transfery na eliminacje PE. A czy przejdzie zimowy okres przygotowawczy czy nie to już nie jest takie istotne. Ważne że przejdzie letni a całą wiosnę będzie miał na aklimatyzację, zgranie z zespołem, poznanie stylu gry itp. Nie bronię tu Kucharskiego bo ostatnio zawalił ale nie ma co oceniać transferów skoro okienko jest jeszcze otwarte. Chyba że chcemy kolejnych Lopesów na już... ale ja dziękuję.
Wojtunio

Z Vadisem się udało i uważam że decydującym czynnikiem była osoba trenera Hasiego. Jakis czas temu Żewłakow i Ebebenge wymieniali nazwiska piłkarzy którzy już prawie byli w Legii, tamten blisko, ten już wynajmował mieszkanie, inny jeszcze coś i ostatecznie do Legii nie trafili mimo tego ze było wszystko co wymieniłeś. Wiec jak widać to wcale nie takie łatwe.
Generał broni
 • 7 / 3
"Z Vadisem się udało"
Czy już zapomnieliście jakim był posmiewiskiem medialnym i forumowym? Gruby i wolny, czyli pokaz nieudolności klubu, takie były opinie. Tak samo było prawie ze wszystkimi transferami.
Pamięć jest podstawowym narzędziem do uczenia się i wyciągania wniosków, jej brak, albo nie używanie powoduje, że niektórzy co dzień wstają tak samo głupi jak poprzedniego dnia.
Boras

Do tego Nikolić który "potrafił strzelać tylko na pustaka, każdy by strzelił na jego miejscu. Gui kiwał się sam ze sobą tracąc piłke a Rado potykał się o własne nogi będąc mistrzem padolino". Dziś na myśl o tych piłkarzach większość ma łzy w oczach.
... ale co im sie dostało na tym forum to ich.
Ale oczywiście że nie jest takie łatwe. Ale na pewno łatwiejsze gdy masz te wymienione przeze mnie argumenty a trudniejsze albo niemożliwe gdy ich nie masz. Do tego dochodzą jeszcze umiejętności i kontakty. A te niestety też aktualnie mamy słabsze...

To nie jest kwestia tylko Vadisa, bo "udało nam się" wiele razy. Nikolić - na naszą ligę i eliminacje pucharów - dawał gwarancję ale już Prijović czy Moulin nie koniecznie.

Do tego dochodzą umiejętności wyciągnięcia skądś zawodników klasowych czy rokujących takich jak np odpowiednio Jodłowiec i Pazdan oraz Duda, Bereszyński czy Guilherme.

Masz rację, parę niezłych nazwisk było o włos ale dziś to tego typu nazwiska nawet na nas nie spojrzą...

Dziś trudno o podobne historie choć Wszołek czy zwłaszcza Kapustka wciąż kimś takim mogą być. Trochę mało a graczy naprawdę robiących różnicę to nie było od dawna o czym przekonujemy się co roku późnym latem.
Generał dywizji
 • 4 / 0
Boras,
ode mnie plus, bo sensownie sprowadzasz rzecz do właściwych realiów.
Ale - zarazem - naprawdę się dziwisz wpisom na forum?

Ludzie myślą kategoriami życzeniowymi, w nosie mają realia ekonomiczne i te obiektywne (dziś to np. ograniczający wpływy wszystkich klubów covid-19) - żądają wydania pieniędzy i (tu słusznie) nie dlatego, że tych pieniędzy w klubie nie ma, tylko dlatego że wiele z budżetu zostało (za Mioduskiego) wydane niefortunnie. Mioduski miał czas uczynić Legię mocniejszą finansową- podobno się na tym zna (szkoda, że nie wziął pod uwagę czynnika znajomości specyfiki sportowej, a powinien - tyleż mówi o zarządzaniu ryzykiem, tymczasem pozostawała to dlań terra incogta). I on dziś tłumaczy swoją finansową niemoc! Tym samym przecież tłumaczy konsekwencje swoich własnych błędów z przeszłości. A zarazem z lekka sprzeniewierza się swojej narracji o Legii w TOP 50 Europy. Już teraz zadowoli go Liga Konferencji (65-96 klubów w całym zestawieniu - czyli trzecia liga w Europie!). O czym więc mowa?

Jeśli Mioduski zacznie postępować racjonalnie - pierwszy go zacznę bronić. Ale dlaczego robisz to Ty - ślepo wierząc nie w intencje, lecz w umiejętności prezesa???
Tak ale wszystkim wymienionym przez Ciebie do Vadisa brakuje bardzo dużo a o takich piłkarzach przecież jest rozmowa.
Do Wszołka i Kapustki dorzuciłbym Veso, Juranovicia, Mladenovicia czy Luquinhasa ale to nadal nie oczekiwani Vadisy.
Wszyscy przez Ciebie wymienieni to jednak tylko klasa krajowa a Ci przeze mnie jednak międzynarodowa - bo nie tylko grali w Europie ale nam ją dawali ( no może poza Bereszyńskim bo ten bardziej zabrał :) )
Kolejną rzeczą jest wydawanie cudzych pieniędzy. Łatwo powiedzieć wydaj 2mln euro, zagrasz w LM, czy LE i się zwróci. No a jak nie zagrasz? Jak się nie zwróci?
Większość jęczących to ludzie w wieku szkolnym zapewne, którzy zarządzają budżetem takim jaki da im mama z tatą.
Legia ma być zarządzana w taki sposób żeby zdobywać mistrzostwo, grać w pucharach, ale żeby nie była zależna od sprzedaży piłkarzy czy gry w tych pucharach. Jeśli dojdziemy do stabilności w tym zakresie i klub zacznie zarabiać na piłkarzach i graniu w europie to można myśleć o kupowaniu. Teraz to trzeba myśleć co zrobić żeby nie zadłużyć się jeszcze bardziej.
Wojtunio

Zależy jak traktujesz klase międzynarodową bo to co ostatnio robił Mladenović na kadrze albo Juranović grający w reprezentacji wicemistrzów świata stawia ich jednak trochę ponad klasę krajową.
Adriano

Mam wrażenie że kibice nie oceniają decyzji, działań indywidualnie tylko pod kątem tego kto te decyzje podejmuje. Tutaj jest największy problem bo wielu osób przez to nie można brać na poważnie. Nie wiadomo jakie mają spojrzenie na piłkę, wiadome jest tylko to, że są przeciwko Mioduskiemu czy Kucharskiemu a to za mało żeby w jakiś sposób się określić.
Jasne. Ale w naszym kontekście za klasę międzynarodową uznaję taką klasę która nam tę międzynarodową rywalizację przyniesie.

Tak jak zapewniali Niko, Prijo, Duda, Radović, Vadis, Gui, Ljuboja czy nawet ( czy się komuś podoba czy nie ) Kucharczyk :)

Mladenović, Juranović a zwłaszcza Vesović to raczej na tym polu sukcesów nie odnieśli a raczej działali wręcz na minus.
Wojtunio

Wiem co madz na mysli ale tu jest tak dużo istotnych szczegółów że nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka.
Tutaj też istotny jest czas w którym grają. Przykładowy mecz z Dundalk. Na bokach obrony Hlousek i Broź. Byli w składzie który dał nam LM. Czyli są klasa międzynarodową? A jeśli zamiast nich wystąpiliby Mladenović i Juranović to tej Ligi Mistrzów by nie było?
Boras liga się nie liczy tylko kasa i proszę nie kłamać.

Dodatkowo Legia praktycznie co roku gra w el. LM, więc jakby Legia miała tylko kasę, to byśmy ściągali dobrych zawodników jak leci, bo nie dość że dobra kasa by była, to i gra o puchary, a nie jakieś bieda league 2.

Większość kopaczy pqtrzy na $$$ i obojętnie czy to Premier league, Rosja, Belgia, Ukraina czy Polska.
Generał dywizji
 • 3 / 1
PietrekLegia,
forum Legia.Net to rozmaite podziały, rozmaite opinie - problem w tym, że rzadko która jest tak poparta argumentami jak opinia np. Borasa (niezależnie od zgadzania się z nią lub nie). Brakuje rzeczowej dyskusji - z drugiej strony: czy oczekiwać jej w przypadku tak szerokiego gremium? Opinie odbijają się od ścian...
Generał dywizji
 • 2 / 0
Mało pozostaje osób do dialogu.
Ale to nie zarzut - to norma.

Dość ograniczyć ilość wpisów na rzecz ich jakości, treści...
Pietrek, też rozumiem Twój przekaz ale ja wymieniam tych zawodników którzy robili tę różnicę, zapewniali gole, awanse itd.


Vesović to na razie dał się w Europie zapamiętać czerwoną kartką w Trnavie, Mladenović głupią stratą pod polem karnym po której straciliśmy bramkę i wespół z Juranoviciem trójką przyjętą od Karabachu.
Wojtunio

Analizując składy w meczach eliminacyjnych np z Dundalk śmiało wymieniłbym połowę składu i umieścił piłkarzy z obecnej Legii.

Skład który wystapił:

Malarz- Broź, Lewczuk, Pazdan, Hlousek-Vadis- Langil, Moulin, Jodłowiec, Kucharczyk- Nikolić.

Dokonałbym takich zmian:

Malarz- Juranović, Lewczuk, Pazdan, Mladenović- Slisz, Kapustka, Vadis- Wszołek, Nikolić, Luquinhas.

Myślę że 6 piłkarzy dodanych przeze mnie realnie wzmocniłoby tamten skład. Można dyskutować o Jodłowcu i Kuchym zamienionych na Slisza i Luquinhasa, ja bym ich zamienił.

Transfery Vadisów są absolutnie poza zasięgiem. Piłkarzy klasy Rado można trafić ale trzeba mieć ogromne szczęście a transfer gotówkowy raczej nie wchodzi w grę, szansy można upatrywać w kończących się kontraktach.

Też uważam że nie ma w Legii takiego zawodnika który pociągnie grę jak dwójka wyżej wymienionych ale za realne i sensowne uważam zbudowanie drużyny na 11 solidnych, równych zawodnikach, bez gwiazd ale też bez tak słabych punktów jak Broź, Rzeźniczak, Kopczyński, Langil czy Aleksandrow co pozwoliłoby zminimalizować róźnice powstałą przez brak takich piłkarzy jak właśnie Vadis czy Rado.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
No wojtunio to się naprawdę rozkręcił ze swoją filozofią! Nikolić dawał szansę na wzmocnienie, a Moulin nie dawał. Legia trzy lata temu była marką rozpoznawalną w Europie, a teraz nie jest. Przecież to klasyczny bełkot nawiedzonego. Chłopie, zanim nauczysz się myśleć kategoriami niedostępnymi dla gimbazy, dla której rok to epoka, to skromnie zamilcz i wsłuchaj się w innych. Nie ma innych dróg zdobywania wiedzy. Anonimowość na forum daje ci komfort gwiazdorzenia i leczenia kompleksów, ale nikogo nie przekonasz. Podobnych sobie pampersów nie musisz, bo oni i tak już myślą tak samo. Że wszyscy wokół są debilami oprócz nich samych. Jakby tylko dano im okazję poprawiania świata, wszyscy bylibyśmy młodzi, piękni i bogaci. Poczekaj 15 lat, sprawdź, gdzie wtedy będziesz, i spytaj się sam siebie, czy już masz coś istotnego do powiedzenia.
Radek nie czaruj tylko bierz się do roboty. A jak nie masz jaj żeby przycisnąć prezia o kasę to zmykaj do MU czyścić szatnię U-23.
Jednym z nich jest podobno Yaya Banana.
Starszy sierżant
 • 1 / 3
Niezły jajcarz z Ciebie xD
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Szkoda że nie Gonisuki Nabosaka, dobry skrzydłowy. Szybki
Młodszy chorąży
 • 3 / 1
Zachowajmy spokój. Rozumiem, że jest presja na transfery do Legii pod wpływem wieści z Poznania, ale jej nie ulegajmy. Tam przytulili trochę eurosów na Lidze Europy i transferach Modera czy Jóźwiaka i ściągają grajków z niezłymi CV, żeby za wszelką cenę ratować sezon. Ale liga zweryfikuje te zakupy. Pamiętam legijny zaciąg "truskawkowy", który miał wciągnąć tę ligę nosem, a wyszło, jak wyszło. Potrzebujemy obrońcy, skrzydłowego (a najlepiej dwóch), pomocnika do rozegrania i napastnika - wsparcia lub zastępcy dla Pekharta. Jeśli dojdą sensowni piłkarze na trzy z tych pozycji, będzie dobrze. Najważniejsza jest forma zespołu. Gdy nogi będą niosły legionistów, będzie siła i dynamika, to powinniśmy zdobyć MP nawet z obecnym składem. A tak na przyszłość, to ciekawe są informacje o spotkaniu prezesa Mioduskiego z Robertem Lewandowskim, co ma ponoć związek z planami zakupu Legii lub zainwestowania w nią przez agenta Roberta - Piniego Zahaviego. To może być szansa na wydobycie Legii z europejskiego zaścianka, ale też opcja, która niesie liczne ryzyka.
Spotkanie Lewandowski-Mioduski nie ma nic wspólnego z tematem Legii. Ani żaden Zahavi nie chce kupić Legii. Po co robicie innym nadzieję? Było to już dementowane przez najlepiej poinformowanego P. Kozminskiego i wiele razy już było mówione, że Mioduski nie sprzeda Legii.
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Zacząłeś wywód sensownie, ale po co te sensacyjki o Lewym? Przecież to typowe robienie internetowej piany dla naiwniaczków, którzy lubią się podniecać byle czym.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Pożyjemy - zobaczymy. Dziennikarze mają taką zasadę, żeby nie wierzyć w wiadomości niezdementowane...
"mam nadzieję, że za kilka, kilkanaście dni..."

Za rok, za dzień, za chwilę, razem nie będzie nas...
Podpułkownik
 • 2 / 3
Dogadywanie transferów powinno być już na jesieni, a w okienku tylko ich finalizacja. Co ten dyr robi w trakcie sezonu hm
Generał brygady
 • 2 / 2
Opala się dosłownie i w przenośni.
Generał dywizji
 • 2 / 0
W trakcie sezonu czuwa i koordynuje wizję i strategię rozwoju sportowego Legii.
Jak wynika z wypowiedzi, to scauci pracują.On teraz musi ich zapytać jakie propozycje mający,potem sprawdzić kreatywny budżet itd.
A na to potrzeba czasu.
Major
 • 1 / 0
W trakcie sezonu cały czas bije się w piersi za to co zrobił w poprzednim okienku transferowym.

I jak widać trochę roboty ma.

I tak w kółko.
Podpułkownik
 • 0 / 0
a ok no to wszystko jasne. Dzięki!
Pułkownik
 • 0 / 4
JESTEM ROZGORYCZONY BO MYŚLAŁEM, ŻE WRAZ Z PRZYJAZDEM PREZESA WE ŚRODĘ DO DUBAJU ZOSTANIE OGŁOSZONY 1 TRANSFER !!!

=================================================================================================
MÓWI SIĘ TRUDNO I CZEKAMY NA 3 KOCURY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 0 / 0
Doczekasz się kociaków.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Będzie, zaprezentują Petrillo w koszulce Legii:)
Generał
 • 0 / 0
Już trzech futsalistów podpisali! Mało?
Będą 3 stare klakiery...
Nihil novi...
Generał dywizji
 • 1 / 2
Tyle krzyku, a tu proszę, trzy kocury w drodze.
Wzmocnienia, a nie uzupełnienia.
Dyrektor sportowy z każdym okienkiem nabiera doświadczenia.
Generał brygady
 • 1 / 0
Za kilkanaście okresów transferowych nikt mu nie dorówna.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Dokładnie, jeszcze kilka okienek i każdy transfer pana Radka to będzie bomba:)
I o to właśnie chodzi w tym biznesie! Trzeba wyciągać jak najlepszych! Brawo dyrektor, Brawo prezes!
Czyli tak, jak się spodziewałem, jest budżet na trzech, czyli stopera, skrzydłowego i napastnika. Tak jak się spodziewałem transfery będą pod koniec okienka. Pozostaje pytanie, czy faktycznie Salamon był na tej liście i czy lista składa się tylko z nazwisk, które będą nam wypadać z zasięgu, czy też z takich, które mogą się pojawić na orbicie zainteresowań Legii?
Generał
 • 0 / 0
Jest budżet? Optymista :)
ehh
" Patrząc na ostatniego okienka, w którym przyszło do nas kilku piłkarzy na różnych pozycjach, w tej chwili musimy doprowadzić do tego, żeby kolejny transfer był rzeczywistym wzmocnieniem i podniesieniem umiejętności, które mamy obecnie."

a ja głupi myślałem , że dyr sportowemu to w każdym okienku transferowym chodzi o to aby podnieść poziom zespołu

a tu dopiero teraz o to się rozchodzi
Pułkownik
 • 2 / 1
A jak za kilkanaście dni,te twoje trzy magiczne nazwiska. Podpiszą umową z innymi klubami. To rozumiem że znowu będą zawodnicy z łapanki. Kucharski ty weź sie do pracy. Ty nie pracujesz w FC Pipidówek. Tylko w najlepszym klubie w Polsce. I bardzo bym Ciebie prosił. Dostosuj w końcu ,jakość piłkarzy dla klubu którego pracujesz.
Jak nie zobaczę, to nie uwierzę! To już kolejne okienko z szumnymi zapowiedziami, a jak bywało poprzednio każdy widział...
Zabawne jest też to że pod artykułem jest quiz "Transferowe pomyłki"... Rozumiem, że idea jest taka by go na bieżąco aktualizować...
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Quiz o pomyłkach jest pod każdym artykułem poruszającym temat transferów. A gdzie miałby być? I co w tym zabawnego? Jak będziesz prowadził własny serwis internetowy, to nauczysz się tego samego.
Mioduski, który czyta praktycznie wszystkie komentarze, jak zobaczył jaka fala krytyki się wylała po spontanicznej, prawdziwej wypowiedzi Kucharskiego dla red. Szymczyka, kazał nagrać nową, wyrecytowaną wypowiedź dla oficjalki. Coś jak sytuacja z kante, który po skopaniu koszulki musiał czytać przeprosiny z kartki. Coś jak sytuacja z Michniewiczem, który na gorąco miał przeprosić i sprostować swoją wypowiedź z konferencji.
Możliwe. Jeśli chodzi zaś o merytorykę to najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że z wielu powodów panowie Darek i Radek sami jeszcze nie wiedzą jak to będzie a co gorsza jak to być powinno. Klasyka. A to niestety budzi już mocne obawy...
Ja tam myślę, ze dziennikarz sportowy, który pojechał za drużyną na zgrupowanie mógł poprosić dyrektora sportowego o taką wypowiedź i w jej ramach nie drukować wszystkiego, co ten dyrektor powiedział. Wbrew pozorom PR to niebagatelne zagadnienie.
Ja tam myślę, ze dziennikarz sportowy, który pojechał za drużyną na zgrupowanie mógł poprosić dyrektora sportowego o taką wypowiedź i w jej ramach nie drukować wszystkiego, co ten dyrektor powiedział. Wbrew pozorom PR to niebagatelne zagadnienie.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Mam nadzieję, że twój wpis to wielka ironia. A i tak już znaleźli się tacy, co wzięli na poważnie, że Miodek z wypiekami na twarzy wczytuje się w ich kocopały.
Major
 • 4 / 0
Nadal mamy transferową partyzantkę..Brak transferów przed okresem przygotowawczym już na wstępie obarcza przyszły transfer dużym ryzykiem. Szkoda mi Michniewicza bo pewnie liczył, że w Legii pod tym względem będzie normalniej. Co do Kucharskiego to niech wreszcie opowie więcej o mitycznej siatce skautów tzn. ilu ich jest, jak często obserwują graczy poza krajem itd. Zaprzyjaźnieni agenci zawodników się nie liczą...
Generał
 • 0 / 0
Jaki właściciel - takie zarządzanie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trochę też jesteśmy skazani na czekanie na odpady gdy u innych zamkną się okienka, ale żeby aż tak
Jest na weszło wczorajszy artykuł, że liga szwedzka zaciska pasa z powodu koronki i połowa najlepszych strzelców ligi pokonczyła tam umowy i jest bez kontraktów. Do konkurencji dla Pekharta na pewno mozna kogoś znaleźć. Mógłby się pan Kucharki zainteresować, a nie coś o tapecie mówi.
Ligue 1 tez
To nie nasza polka finansowa niestety.
Niewiele z tego dla nas wynika.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To też trzeba mieć kasę na podpis dla takiego dobrego piłkarza, a z tym krucho
To jest piękne...!

Wczoraj Redaktorowi Szymczykowi udziela wypowiedzi że nic pilnego, że na razie niewiele się dzieje a już na pewno nie należy się niczego spodziewać szybko. W zasadzie zero konkretów, ewentualnie jakieś uzupełnienia.

Za to dla strony oficjalnej mówi, że dzieje się sporo, że jakość, że konkretnie trzy nazwiska i w ogóle to jak najszybciej.

Oczywiście nie przesądzam że będzie tak czy siak, bardzo prawdopodobne jest to że sam Kucharski nie wie jak to będzie. Ale chodzi o przekaz a w zasadzie o dwa różne przekazy. I w tym kontekście Redakcja wygląda jednak słabo.

I przy okazji : Na TYM tapecie a nie na TEJ tapecie panie Redaktorze i Panie Dyrektorze...
Dziwisz się? Na oficjalnej stronie wszystko musi być pięknie PR-owo opakowane.
Przede wszystkim to nie dziwię się że Redaktorzy tej strony relatywnie mało wiedzą. Kiedyś wiedzieli więcej ale mało się tą wiedzą dzielili.

Dziś wiedzą mało za to często próbują ( zwłaszcza jeden z nich ) stwarzać wrażenie że wciąż wiedzą dużo...
Czyli sugerujesz, że przekręcili słowa Kucharskiego?
Raczej widać, że są odcinani od informacji i traktowani mniej poważnie i priorytetowo niż inni. W każdym razie nie mają takiego dostępu i dojść jak kiedyś. A czasem tak jak pisałem (choć akurat nie w tym przypadku ) stwarzają wrażenie że niby jest inaczej.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
A co to jest TEN tapet? I w jakim języku?
Podporucznik
 • 0 / 0
Czyli znając ich metodykę pracy, będzie to kilkanaście dni. Spodziewam się transferów gdzieś w połowie Lutego.
Generał
 • 0 / 0
Oby to był luty tego roku...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dobrze że nie lipca
Plutonowy
 • 1 / 3
Szczerze mówiąc nie jestem fanem RK i uważam, że jest jeszcze na Legię trochę za "krótki", ale trzeba przyznać, że niektóre transfery z 2020r (Mladen, Jura, Pekhart czy Kapustka) okazały się konkretnymi wzmocnieniami. W porównaniu do słynnego drugiego zaciągu brazylijskiego (Elton, Junior, Hugo) czy hiszpańskiego (Arruabarrena, Descarga) to naprawdę nie jest źle ;)
Generał dywizji
 • 2 / 1
Jedna sprawa to czy piłkarz się sprawdzi (zechce się pokazać) a druga czy to dobry piłkarz.
Elton, Junior, Hugo - czy to źli piłkarze czy nie pokazali swoich umiejętności w Warszawie?
Oby dyrektor sprowadzał tylko tych z których będziemy zadowoleni, ale czy tak się da?
Antolić, zawsze byliśmy z niego zadowoleni?
Mladenović, czy zagrał super w Pucharach?
Shed
Umówmy się że jak jakikolwiek piłkarz do nas przychodzi to działa Magia Legii a nie Magia Kucharskiego. Zasług tego Pana bym zbytnio nie podnosił
Plutonowy
 • 1 / 1
@biper1 - Brazylijczycy to akurat zbyt dobrze czuli się w Warszawie, zaś wspomnieni przeze mnie Hiszpanie na odwrót. Szkoda tego Eltona, bo umiejętności miał bardzo wysokie.
Generalnie, miałem na myśli, że od jakiegoś czasu piłkarze są odpowiednio dobierani do gry w klubie. Np. Jura tytan pracy - reprezentant (prestiż & kasa dla klubu).
Co do Antolicia, uważam, że to bardzo dobry piłkarz - jego głównym problemem jest to, iż jego główne atuty takie jak np. świetne czytanie gry, są mało widowiskowe i niezbyt rzucające się w oko dla przeciętnego kibica. Co do Mladena: w pucharach wszyscy zagrali cieniutko. No, ale fakt - jego głupia strata w obronie z Omonią będzie mu przez jakiś czas jeszcze pamiętana. To w ogóle jest chyba jego największa wada - niebezpieczne straty.

@dzidzius
Z całym szacunkiem dla Naszej Legii, ale Jej "magia' to może robić wrażenie na piłkarzach z Ekstraklasy czy np. ligi łotewskiej. Aktualnie nie mamy czym się szczycić w pucharach (a wręcz mamy za co się wstydzić), więc żeby ściągnąć do nas ocierającego się o solidną reprezentację narodową grajka zza granicy, to trzeba mu też nakreślić jakiś plan rozwoju ;).
Co nie zmienia faktu, że - tak jak napisałem w swoim komentarzu - ten gość jest trochę na L jeszcze za krótki.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Shed
To wydaje się być znamienne, właśnie ten odpowiedni dobór piłkarza - umiejętności, charakter, mentalność, podejście do zawodu i profesjonalne prowadzenie się.
Wydaje się, że jest z tym postęp w Legii.
Nie zawsze piłkarze super będą pasowali do gry przy Ł3.
Np Ibra i Lewandowski.
Poziom sportowy super a jakże różnią się pod względem mentalnym. Choć zapewne wszyscy byśmy chcieli zobaczyć obydwóch w Warszawie to wiadomo, że jeden z nich byłby problemowy...
Generał brygady
 • 2 / 4
Za kilkanaście dni.Czyli kompletnie nieprzygotowani.Ciekawy jestem co do tej pory robili.
Oby tak było. Wydaje się że mamy szeroką, wyrównaną kadrę i już uzupełniać nie trzeba. Jeden transfer, ale jakościowy - chyba właśnie po to puszczono paru zawodników żeby było na solidną pensję.
Porucznik
 • 2 / 2
Co mamy szerokie i wyrównane? Obudź się, człowieku.
No to się fani transferów znowu zbulwersują ;)
Plutonowy
 • 0 / 0
Przy czym w Futsalu już 3 bodajże zawodnik, 15 min temu widziałem artykuł na legionistach
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tam trochę inne kwoty są za piłkarzy
Podporucznik
 • 4 / 0
My też cały czas mocno pracujemy nad wzmocnieniem drużyny w tym okienku.

Powiedział Kucharski, leżąc na leżaku w słonecznych okularach i popijając kolejnego drinka.
Generał
 • 0 / 0
Ktoś mu pozwala tak pracować, nieprawdaż?
3 nazwiska ? Wciąż te same ;)
Popil Poruchal a Smutny
Nie znają się na żartach
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Chyba, żeś się trochę Pospisil
Przyjdą właściwi - nie mam wątpliwości.
A jsem Pospisil takoje prawda
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Poruhal.
Młodszy chorąży
 • 9 / 4
Wylewania żali 3...2...1.... czas START!!!