Reklama HEG
Logo Legia.Net

Rafał Zarzycki: W Legii źle się dzieje

Marcin Szymczyk

Źródło: Gazeta Wyborcza

02-08-2011 / 09:23

(akt. 13-12-2018 / 23:51)

- Pod pewnymi względami w Legii jest teraz tak źle, jak jeszcze nigdy nie było za ITI. Na początku wakacji Leszek Miklas udzielił wywiadu, w którym jasno dał do zrozumienia, że z Maciejem Skorżą łączą go tylko chłodne stosunki służbowe, a jeśli chodzi o transfery, to trener ma wszystko przedstawiać na piśmie. Wyglądało to jak typowe "zbieranie kwitów". Okazało się, że panowie nie wypracowali platformy działania opartej na wzajemnym zaufaniu - pisze w swoim komentarzu na łamach "Gazety Wyborczej" felietonista Rafał Zarzycki.

Potwierdził to Maciej Skorża, ujawniając, że spodziewał się więcej po transferach. Dał tym samym jasny sygnał, że więcej oczekiwał po Marku Jóźwiaku i Leszku Miklasie. Nie patrząc na skutki, podał w wątpliwość jakość posiadanych piłkarzy. To była prowokacja bądź prymitywne "rozpoznanie bojem", by sprawdzić, jak mocna/słaba jest jego pozycja. Znał sytuację finansową klubu, pogłoski o sprzedaży, wiedział, co się dzieje z ITI. Klub nie zareagował, ale w odwecie Leszek Miklas wygłosił karkołomną opinię o Gaziantepsporze. 

 

Według mnie to rywal bynajmniej nie najłatwiejszy z tych, na których mogła trafić Legia, tylko piekielnie trudny. Zresztą nawet gdyby był łatwy, to Leszek Miklas nie powinien o tym mówić. Zwiększając presję na Skorżę, zwiększył nacisk na drużynę. Drużyną mocno poharataną zeszłym sezonem, drużynę niepewną po słabych sparingach. Tak nie powinien postępować kluczowy pracownik klubu troszczący się o jego los. Maciej Skorża odpowiedział mu tuż przed meczem, czym jedynie potwierdził, że konflikt między obydwoma jegomościami jest bardzo poważny. A poważny konflikt na tych szczeblach w dłuższej perspektywie może oznaczać tylko jedno - katastrofę.

 

Długie lata kłótni prowadzące do porażek na polu sportowym i strat finansowych niczego nikogo w tym klubie nie nauczyły. Legia bije się o pieniądze na polu medialnym. Twierdzi, że kasa od telewizji jest zbyt mała. Leszek Miklas porównuje Polskę do Turcji i innych krajów. Ma trochę racji. Miałby więcej, gdyby Legia stanowiła przykład profesjonalizmu w zarządzaniu i odnosiła sukcesy sportowe. Żeby żądać, trzeba stanowić monolit, być jak skała, nie okazywać najmniejszej słabości. Tymczasem jest taki klub wcale nie w Turcji ani w Azji czy Afryce, w którym trener mówi dyrektorowi sportowemu, żeby spier..., ten odpowiada mu w mediach że gdyby to "spier..." padło kilka lat wcześniej, to byłby wpier... Potem tego trenera miesiąc się zwalnia, by na 45 minut przed końcem sezonu go nie zwolnić. Skoro już został, to się na niego naciska, podnosi ciśnienie, a on się odszczekuje. Co to może być za klub, w którym panuje takie hmm? Archeo? Działacze Legii nie rozumieją, dlaczego klub nie otrzymuje większych pieniędzy ze sprzedaży praw medialnych. Powinni przypomnieć sobie opowiastkę o pijanym mężu, który tłumaczy żonie: "Dlaszego piję? Dlaszego piję? A spójrz... w lustro!!!".

Komentarze (41)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~ten
 • 0 / 0
gówniana gazeta
i wszystko w tym temacie
~L
 • 0 / 0
szechteriada.org.pl
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Tak wygląda, jakby facetowi zwycięstwo Legii w Turcji nie pasowało do teorii, a na siłę chciał ją forsowac (może miał napisany artykuł już przed czwartkiem i musiał w pośpiechu zmieniac wstęp). Nie wiem, na ile ten konflikt Skorża-Miklas jest głęboki (w kilkudziesięcioosobowej grupie nigdy nie jest tak, że każdy z każdym się lubi) i co z tego wyniknie, ale były już znacznie gorsze momenty w historii Legii pod wodzą ITI, głównie związane z 3-letnią wojenką zagorzałych z władzami, właścicielami klubu i z postaciami, jakie ta wojenka przybierała (pomysł wyrzucenia Legii z pucharów za wybryki kibiców - sam w Kopenhadze słyszałem, jak śpiewali: "Nadeszła kara, nie zagra Legia w pucharach", protesty przeciwko budowie stadionu miejskiego). Powiem tak: te felietony Zarzyckiego to już są i są od wielu lat. Rzadko udaje mu się coś fajnego napisac. Na ogół są to dyrdymały, mało odkrywcze, mało błyskotliwe i często spóźnione. Tak jest i tym razem.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
SZECHTER PRZEPROŚ ZA OJCA I BRATA
~T_22
 • 0 / 0
A co to z Prezes, który nic nie może? Jest tylko chłopczykiem na posyłki Waltera, Skorża to wie i ma go w dupie... może go jechać w gazetach, buntować się bo i tak wię żę Miklas to tylko zwykły Cieć zapchaj dziura. Prezes gdy ma takiego pracownika który mu robi pod góre, albo go zwalnia, albo sam odchodzi. Ale przecież on niewie co to godność...
~Praga
 • 0 / 0
Ależ odkrywczy felieton ! Przecież to jest jak post na forum, a on za to wziął pieniądze jeszcze. Gówniany dziennikarzyna, gówniana gazetka, gówniane felietony.
~Bart
 • 0 / 0
Przypomnam ci Praga, ze to wielcy przyjaciele partii na którą będziesz głosował w nadchodzących wyborach.
~ljkkjn
 • 0 / 0
Poki imbecyl miklas pacuje w Legii nei bedzie lepiej. Zachowuje sie jak panienka bez honoru i jaka on ma wiedze pilkarska zeby komentowac tematy sportowe?
~sagan22
 • 0 / 0
Ty za to masz pojęcie i dlatego zrobiłeś taką piękną karierę
~damianuk
 • 0 / 0
nic o mnie ani mojej karierze nie wiesz, wiec nie komentuj tego tematu dziecko...ja znam dokonania miklasa z ostatnich lat, dlatego sie wypowiadam...wszystko w temacie
~damianuk
 • 0 / 0
bardzo sluszny felieton!!! ja od paru lat podkreslam, ze ludzie z iti robia otoczke wielkiego profesjonalizmu,tymbardziej teraz- nowy stadion, sklep, bar, duzy budzet, niezla strona internetowa...to wszystko sluzy do PRu, w zaden sposob nie przeklada sie na strone sportowa, bo Legia jest rzadzona fatalnie!!!! przez ludzi niemajacych pojecia o pilce noznej i prowadzeniu duzego klubu!!! wizytowka nieudolnosci i braku kompetencji jest miklas! to jest Dyzma-od przypadku do przypadku...
~wars
 • 0 / 0
słusznie.!!! miklasiatko BARDZO źle zrobiło takimi wypowiedziami.! nie szuka sie ognia we własnej druzynie. wstydz sie panie miklas.!!!! te wypowiedzi ŹLE SWIADCZĄ O panu....!! widać jaki pan ma charakter.! WSTYD.!
~sagan22
 • 0 / 0
gazeta dziadowska odpier... się od Legii bo rzeczywiście będzie wpierd...
~FN
 • 0 / 0
Tylko się o gluta nie potknij...
~LegiaMaster
 • 0 / 0
brawo BRawo BRAWO!!

w końcu jakiś dziennikarz zaczyna krytykowac tego działaczola miklasa. Do tego momentu miałem wrażenie że ten człek to jakiś temat tabu, o którym nie wolno pisać, a już na pewno nie w złym świetle..
W końcu jakiś jeden odważny.
~Stirlitz
 • 0 / 0
Bo do tej pory Miklas siedział cicho i publicznie wypowiadał się nt. nastrojów czy też relacji pomiędzy kluczowymi osobami w klubie.
Ale wystarczyło aby raz kłapnął ozorem i wyszło szydło z worka na światło dzienne. Ci którzy mieli jakiekolwiek wątpliwości co to za persona, jakie wartości i podejście reprezentuje teraz nie powinni mieć żadnych złudzeń.
Wydaje mi się, że kibice nie powinni rozpocząć akcję zbierania podpisów pod petycją pożegnania tego szkodnika z Legii.
~Alo
 • 0 / 0
Petycja to dobry pomysł!
~Isajew
 • 0 / 0
Pewnie zarzycki zmókł na stadionie i dlategp rzuca GWnem :-D
~LegiaMaster
 • 0 / 0
jestem za, trzeba nad tym pomyśleć
~FN
 • 0 / 0
Miklaps jest takim kleszczem, że chyba nikt ani nic go nie ruszy. Ani p. Walter, ani Kosmala, ani tym bardziej znienawidzeni przez niego kibice. Chyba trzeba go po prostu przeżyć.
~Bart
 • 0 / 0
Nie lubie tej wyborczej gnidy, ale tutaj niestety ma gnida racje.
~kk
 • 0 / 0
a kim jest Zarzycki? a wiem marnym dziennikarzem któremu spada uwielbienie społeczne i próbuje z siebie zrobić pierwszego krytyka polskiej prasy, temu panu już dziękujemy
~PUSTY STADION !!!!
 • 0 / 0
trener mówi dyrektorowi sportowemu, żeby spier..., ten odpowiada mu w mediach że gdyby to "spier..." padło kilka lat wcześniej, to byłby wpier... Potem tego trenera miesiąc się zwalnia, by na 45 minut przed końcem sezonu go nie zwolnić. Skoro już został, to się na niego naciska, podnosi ciśnienie, a on się odszczekuje.
=========================
Ja bym dodał że ten dyrektor sportowy gdy był piłkarzem to np pierdział czy bekał w szatni a nawet obok przeciwnika w tunelu tuż przed wyjściem na mecz.
~23
 • 0 / 0
szkoda stadion, ze znow nic nie zrozumiales. ale nie ma co tracic czasu na tlumaczenie Ci czegokolwiek ;)
~obiektywny
 • 0 / 0
A wybiórcza znowu jątrzy i skłóca jednych z drugimy , prawda jest taka że oni tego plakatu z Szechterem kibicom nie darują
~Alo
 • 0 / 0
Ciekawe czy takie same standardy panują w TVN, lub centrali ITI. Gdyby prezes Kostrzewa wypowiedział się raz w podobnym tonie w prasie odsłaniając miękkie podbrzusze następnego dnia dostałby zapewne wymówienie, a kolejny pracodawca bardzo by się zastanawiał nad zatrudnieniem osoby, która w ten sposób szkodzi spółce. Dlatego dziwić się można Walterowi, który to akceptuje. Albo powinien zwolnić Jóźwiaka i Miklasa, podbudowując tym samym Skorżę, a dodam, że jest to najlepszy moment aby to zrobić, ponieważ sezon się zaczyna i można dobrać sobie spokojnie profesjonalny pion zarządzający, który miałby czas na zbudowanie relacji i zarządzania od nowa. Drugiej wyjście zwolnienie Skorży i pozostawienie tej delikatnie mówiąc chorej sytuacji.
~gregory
 • 0 / 0
panie zarzycki te dywagacie pożal się boże nic nie wnoszą nowego a pan
nie odkryłeś Ameryki wsadz se pan w du,,e te swoje rewelacie szanujący
się kibic wie dobrze co się dzieje w LEGIUNI a pan zabiesz swoje obs..ne
grube łapska od LEGII i nie jątrz przed ważnym spotkaniem
~PUSTY STADION !!!!
 • 0 / 0
IP masz takie samo jak steward z 215- tomaszek67...
~swirek wampirek
 • 0 / 0
a ty jak pyrowa lama zwana litarem.
~Pitolak
 • 0 / 0
Prawda w 100%. Jak to jest ze w takim klubie, ba...w takiej korporacji jak ITI pracuja jeszcze Panowie ktorzy rozwijaja tylko wlasna kariere i pompuja wlasne zasoby ZAMIAST odpowiednio zarzadzac klubem.

Zenada !!! A felieton jak najbardziej trafny....
~elomelo
 • 0 / 0
Jóźwiak i Miklas to pełna amatorka.
~pogis
 • 0 / 0
m.j. & l.m. woooooonnnnnn
nie niszczcie tego klubu durnie ....
~pablito
 • 0 / 0
tu akurat zgadzam się z Zarzyckim, swoją drogą ciekawe czy takie rzeczy dochodzą do Waltera.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Właśnie, też się nad tym zastanawiałem, dziwi minie brak decyzji Waltera w tej materii.
~Adryjano
 • 0 / 0
Bo dealer FSO ma plecy w wyższych kręgach i jest mocniejszy od Kosmali, a Jóźwiak to jego funfel i ręka rękę myje.
~vuko1916
 • 0 / 0
Niby u kogo?
~:DD
 • 0 / 0
Jeżeli koncern założyły służby (a takie chodzą słuchy np. w raporcie Antka), to sobie odpowiedz, kto jest silniejszy od papy W. i czyim naprawdę protegowanym jest Miki.
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
No i po co ten tekst przed rewanżem z Turkami aby jątrzyć. Panie redaktorze Legia sobie poradzi. Niech się pan nie martwi Legią. Jak w Legii jest kibic wie a, ten reportaż nic nowego nie wnosi do ogródka j jeden kamyczek więcej. Nieudolność Legii nie jest niczym nowym i według mnie nie różni się od nieudolności w wielu innych klubach , i firmach w Polsce.
~trixxter
 • 0 / 0
odnoszę podbne wrażenie - redaktor z GW wyciąga kwestie sprzed kilku miesięcy i kilku tygodni akurat teraz... Trochę żenujące. Trzeba było komentować w danym momencie, a nie teraz.
I już nie przesadzajmy z tym, jak to Legia jest fatalnie zarządzana.
~jkk
 • 0 / 0
takie teksty zawsze będą nie w porę dla tych, którzy udają, że wszystko jest ok.
zresztą weź się zastanów - skoro dyrektor w twoim ukochanym klubie przed pierwszym meczem z Turkami bzdury wygaduje w gazetach to dlaczego dziennikarz nie ma prawa krytykować władz klubu przed rewanżem?
problemem nie są dziennikarze (chyba, że chcesz zakrzyczeć co mówią) - problemem w tym klubie są nieudolni "menagerowie", słaby trener i kiepscy piłkarze. a kto odpowiada za to, że Legia to zbieranina przeciętniaków? Właściciel, któremu to wisi.
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
Vuko eksponowanie własnej osoby w firmach jest normą i tu ani ty , ani ja nic nie poradzimy. W wielu firmach zdarzają sie osoby będące bardziej zapracowane eksponowaniem siebie kosztem pracodawcy i to naprawdę nic nowego. Trzeba wyjść od tego że system skautingu leży w Legii od lat. To nie jest tak że dyrektor sportowy ma swój taki j styl pracy . Po prostu brakuje ludzi którzy się na tym znają. Ta jedna z najważniejszych komórek jest w Legii zaniedbana. Czemu? no bo tą są koszty. Obserwatorom trzeba płacić ,czasy społeczników odeszły do lamusa. A kasy jak zwykle brak.W dzisiejszym świecie futbolu za transfery odpowiedzialny jest menadżer patrz MU, Real Madryt ,Arsenal za razem trener w jednej osobie. Za porażki transferowe odpowiada menadżer ..u nas przy trzech prezesach, dyrektorze sportowym i trenerze odpowiedzialność się rozmywa. Zrzuca się ją z osoby na osobę.I zaczynają się zgrzyty. Oczywiście zgadzam się z redaktorem że te zagrywki , tarcia trwają zbyt długo i właściciel powinien zareagować, kto wie może to nastąpi po rewanżu z turkami. Niemniej może do czwartku dać spokój tego typu polemikom i skoncentrować się na meczu.