Rangers FC przeciwnikiem Legii

Redaktor Piotr Kamieniecki

15.08.2019 22:34

(akt. 17.08.2019 00:46)

Drużyna Rangers FC powalczy z Legią Warszawa o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Szkoci w dwumeczu odprawili duńskie FC Midtjylland wygrywając 4:2 na wyjeździe i 3:1 na własnym stadionie.

W pierwszym meczu drużyna ze Szkocji wygrała z Midtjylland 4:2, choć spotkanie było dość wyrównane. Na obiekcie "The Gers" miejscowi nie dali szans ekipie z Danii. Od 14. minucie Rangers FC prowadzili po bramce Alfredo Morelosa, któremu asystował Sheyi Ojo. Ten duet był kluczowy dla losów rywalizacji, bo przed przerwą zawodnicy zamienili się rolami. Kolumbijczyk podawał do Anglika, który sfinalizował akcję swojego zespołu.

Na początku drugiej połowy było już 3:0 dla Rangers. Wszystko za sprawą podania Ojo i skutecznego uderzenia Morelosa. W 72. minucie Evander odpowiedział bramką na 1:3, ale był to tylko gol honorowy dla Duńczyków żegnających się z europejskimi pucharami. Łącznie zespół prowadzony przez Stevena Gerrarda ograł Midtjylland w dwumeczu 7:3. W rewanżu Rangers mieli większą przewagę niż w Herning. Szkoci oddali siedem celnych uderzeń więcej, a także częściej utrzymywali się w posiadaniu piłki (52:48%).

Rangers o awans do fazy grupowej Ligi Europy zmierzą się z Legią Warszawa, która wyeliminowała w środę grecki Atromitos. Pierwszy mecz IV rundy odbędzie się 22 sierpnia na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie. Rewanż na Ibrox Park 29 sierpnia.

Rangers FC - FC Midtjylland 3:1 (2:0)
Morelos (14. min., 49. min.), Ojo (39. min.) - Evander (72. min.)

Żółte kartki: Tavernier, Kamara (Rangers) - Nicolaisen, Scholz, Mabil, Kaba (Midtjylland)

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Katić, Flanagan - Kamara, Davis, Jack (68' Docherty) - Ojo (68' Jones), Morelos (81' Defoe), Arfield

Midtjylland: Hansen - Swiatczenko, Scholz, Nicolaisen - Cajuste (46' Mabil), Onyeka, Evander, M. Anderson (69' Sparv), J. Andersson - Wikheim, Kaba (82' Dowbik).

W pierwszym meczu w Danii, Rangers wygrali 4:2.

Co wiesz o rywalizacji Legii ze szkockimi drużynami

1/15 Ile razy Legia rywalizowała ze szkockimi drużynami w meczach o europejskie puchary?