Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: Twitter

18.04.2019 01:55

(akt. 18.04.2019 02:09)

Ponad dwa lata temu, Legia Warszawa mierzyła się w Lidze Mistrzów z Borussią Dortmund. Padł wtedy m.in. rekord najszybciej zdobytych pięciu bramek w spotkaniu Champions League. Teraz został on pobity.

Ponad dwa lata temu Legia Warszawa grała w Lidze Mistrzów. W listopadzie mistrzowie Polski zmierzyli się w fazie grupowej w wyjazdowym spotkaniu z Borussią Dortmund. Padł wtedy rekord najszybciej zdobytych pięciu bramek w spotkaniu Champions League. Potrzeba było do tego 24 minut. Gole dla Legii strzelił Aleksandar Prijović. Piłkę do bramki strzeżonej przez Radosława Cierzniaka posłali zaś Nuri Sahin oraz dwukrotnie Shinji Kagawa.

Rekord z meczu Legii z Borussią został pobity w środę w spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Tottenhamem. Angielskie drużyny potrzebowały do strzelenia pięciu goli 21 minut. Bramki dla gospodarzy zdobyli Raheem Sterling (dwie) oraz Bernardo Silva. Gole dla ekipy z Londynu strzelił za to Son Heung-Min. Ostatecznie Manchester City wygrał 4:3, ale to Tottenham cieszył się z awansu do półfinału, w którym zagra z Ajaksem Amsterdam (drugi mecz: Barcelona - Liverpool). Londyńczycy uzyskali promocję dzięki golom wyjazdowym, gdyż na własnym obiekcie wygrali 1:0.

W meczu w Dortmundzie, lepsza okazała się Borussia, która pokonała wtedy Legię 8:4.

22.11.16: Borussia Dortmund - Legia Warszawa 8:4 (5:2)
Kagawa (17. min., 18. min.), Sahin (20. min.), Dembele (29. min.), Reus (32. min., 52. min.), Passlack (81. min.), Rzeźniczak (90. min. - s.) - Prijović (10. min., 24. min.), Kucharczyk (57. min.), Nikolić (83. min.)

Żółte kartki: Ginter (BVB) - Pazdan, Odjidja-Ofoe (Legia)

BVB: Weidenfeller - Rode, Ginter, Batra (62' Durm), Passlack - Dembele (72' Schurrle), Castro, Sahin (70' Aubameyang), Kagawa, Pulisić - Reus

Legia: Cierzniak - Bereszyński, Czerwiński, Pazdan, Rzeźniczak - Kucharczyk, Kopczyński, Guilherme (55' Jodłowiec), Radović - Odjidja-Ofoe (75' Nikolić) - Prijović (69' Wieteska).