Gołąb

Źródło:

06.02.2004 15:47

(akt. 01.01.2019 23:08)

W zakończonym przed chwilą ostatnim meczu sparingowym na Cyprze Legia Warszawa zremisowała z Dinamo Tbilisi 1:1. Po pierwszej połowie warszawski zespół przegrywał 0:1. Inicjatywa w tej części gry należała do zawodników z Gruzji. Legioniści nie wykorzystali nawet tak znakomitej sytuacji jak rzut karny (po faulu na Wróblewskim), którego nie zamienił na bramkę Marek Saganowski,. Pod koniec pierwszej połowy po błędzie obrońców Legii zawodnik Dinama znalazł się sam na sam przed Arturem Borucem i zamienił znakomitą sytuację na bramkę. Zawodnicy Legii sygnalizowali spalonego ale sędzia bramkę uznał. W drugiej połowie Legia w dalszym ciągu nie mogła przejąć inicjatywy i tylko kiepska skuteczność zawodników Dinama oraz dobra postawa Artura Boruca uchroniła wojskowych od straty kolejnych bramek. Legioniści odzyskali inicjatywe pod koniec spotkania i w 75 minucie po zamieszaniu w polu karnym Tomasz Jarzębowski zdobywa bramkę dobijając strzał Włodarczyka (kilka minut wcześniej w słupek trafił Sokołowski II). W ostatnich minutach spotkania Legia miała kilka wspaniałych sytuacji, których jednak nie potrafiła zamienić na bramkę (Saganowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem a Włodarczyk trafił po strzale głową w słupek) i mecz zakończył się remisem. Legia zagrała w składzie: Boruc - Dudek (46' Kiełbowicz), Jóźwiak, Szala - Sokołowski I (46' Tomasz Sokołowski II), Jarzębowski, Jacek Magiera, Vuković (61' Gmitrzuk), Wróblewski (60' Tomasz Sokołowski I) - Saganowski, Włodarczyk.