Rezerwy: Awans w Pucharze Polski

Redaktor Piotr Kamieniecki

10.04.2019 17:51

(akt. 10.04.2019 23:04)

Legia II Warszawa pokonała rezerwy Wisły Płock 2:1 i awansowała do kolejnej rundy mazowieckiego Pucharu Polski. Bramki dla stołecznej ekipy zdobyli Oskar Wojtysiak, a także Michał Bajdur.

Rezerwy Legii rozpoczęły przygodę z mazowieckim Pucharem Polski w Płocku, gdzie stołeczny zespół zmierzył się z czwartoligowymi rezerwami miejscowej Wisły. W składach obu drużyn nie było wielu graczy pierwszych zespołów - pojawili się jedynie bramkarze trenujący z "jedynkami. Wśród "Wojskowych" Cezary Miszta, a wśród gospodarzy Marcel Zapytowski, który jesienią dwa razy wystąpił w Ekstraklasie. Pierwszy kwadrans przyniósł mnóstwo emocji. Amos Shapiro-Thompson sfaulował przed polem karnym Radosława Gałązkę, a do rzutu wolnego podszedł Aleksander Pawlak. Gracz Wisły precyzyjnym strzałem w "okienko" nie dał Miszcie żadnych szans. Wkrótce, w 14. minucie, "Wojskowi" wykonywali rzut rożny. Konrad Matuszewski dośrodkował w pole karne, choć był bliski zdobycia bramki bezpośrednio z narożnika boiska. Po dużym zamieszaniu, piłkę do siatki wepchnął ostatecznie Oskar Wojtysiak.

Skład Legii w Płocku był nieco mieszany. Na boisku pojawiła się tradycyjnie ustawiona formacja defensywna, lecz szanse w pomocy i ataku otrzymali zmiennicy, jak było w przypadku Shapiro-Thompsona, Wojtysiaka czy Łukasza Zjawińskiego. Warszawiacy mieli nieznaczną przewagę, lecz do przerwy był remis 1:1. "Wojskowi" rozpoczęli drugą połowę z dwoma zmianami. Szansę otrzymał m.in. najmłodszy w całej ekipie Radosław Cielemęcki. Z czasem na murawie zameldował się również Łukasz Łakomy, dla którego był to debiut w seniorskim futbolu.

W 55. minucie Legia strzeliła gola na 2:1. Wiele było w tym zasługi Michała Bajdura, który najpierw powalczył o piłkę, potem wyprzedził przeciwnika, a następnie wykończył akcję strzałem z ostrego kąta. Stołeczna ekipa miała przewagę i była aktywniejsza pod bramką gospodarzy. Warszawiacy nie stwarzali sobie jednak stuprocentowych sytuacji do zdobycia kolejnego gola. Inna sprawa, że skuteczna była również defensywa, która nie dopuszczała przeciwników pod bramkę Miszty. Szanse, głównie z dystansu, mieli choćby Radosław Pruchnik czy Maciej Rosołek, ale ostatecznie wynik się nie zmienił. Legia II pokonała rezerwy Wisły 2:1 i awansowała do kolejnej rundy mazowieckiego Pucharu Polski. Była to także pierwsza wygrana ekipy Piotra Kobiereckiego w tym roku.

Wisła II Płock - Legia II Warszawa 1:2 (1:1)
Pawlak (4. min.) - Wojtysiak (13. min.), Bajdur (55. min.)

Legia II: Miszta - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Wojtysiak (46' Rosołek), Pruchnik, Shapiro-Thompson (46' Cielemęcki), Bajdur (65' Cichocki) - Aftyka (78' Łakomy) - Zjawiński