Rezerwy: Czas na finał

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

13-06-2018 / 14:15

(akt. 02-12-2018 / 11:25)

W środę o godzinie 19:00 w Sulejówku rozegrany zostanie finał mazowieckiego Pucharu Polski. Miejscowa Victoria podejmie Legię II Warszawa. Na boisku zaprezentuje się skład młody, mający za sobą grę głównie w Centralnej Lidze Juniorów.

Piłkarze ze stolicy do finału dostali się pokonując kolejno 1:0 Ursus Warszawa, 1:0 Pogoń II Siedlce oraz 2:1 Mławiankę Mława. Victoria ogrywała z kolei 1:0 MKS Przasnysz, 4:2 po dogrywce Wisłę II Płock, a także 4:3 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Ligowi rywale przed finałem są w różnych nastrojach. "Wojskowi" mają za sobą osiem meczów bez wygranej i są na piętnastym miejscu w tabeli. Victoria jest ósma, a w ostatnim spotkaniu pokonała 1:0 Świt po bramce klubowej legendy, Wojciecha Wociala. Były legionista świętował ostatnio strzelenie stu oficjalnych goli w barwach ekipy z Sulejówka.

 

Wśród gospodarzy nie brakuje byłych zawodników Legii. Poza wspomnianym Wocialem, w Victorii występują również Józef Burta, Adrian Gapczyński, Patryk Romański oraz Eryk Agnyziak. Zespół z Sulejówka jest znany z młodzieży w szeregach i odważnej gry w ofensywie. Do tej pory piłkarze Łukasza Chmielewskiego nie mieli jednak szczęścia do spotkań z Legią, gdyż najpierw przegrali u siebie 1:5, a potem w Ząbkach ulegli 1:4. 

 

Dzięki zimowemu ograniczeniu kadr, sztab szkoleniowy ponownie musiał poradzić sobie z problemami kadrowymi. Wobec decyzji o priorytecie utrzymania drużyny w trzeciej lidze, w Sulejówku na boisku zaprezentuje się wielu graczy występujących na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Średnia wieku stołecznej kadry ponownie nie przekroczy pełnoletności i wynosić będzie 17,83. Z wyjściowego składu z ostatniego meczu w Sulejówku, w warszawskiej ekipie nie ma już nikogo. 

 

Spotkanie o mazowiecki Puchar Polski rozpocznie się w Sulejówku o godzinie 19:00. Wygrana pozwoli na awans na szczebel centralny. 

Bramkarze: Paweł Łakota, Cezary Miszta

 

Obrońcy: Konrad Matuszewski, Michał Król, Oskar Wojtysiak, Mateusz Bondarenko, Michał Gładysz, Filip Czach

 

Pomocnicy: Bartłomiej Kukułowicz, Maciej Rosołek, Kamil Orlik, Piotr Cichocki, Mateusz Szwed, Mateusz Olejarka, Michał Mydlarz, Bartosz Rymek, Grzegorz Aftyka

 

Napastnik: Michał Góral.

Komentarze (7)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Ladder
  • 0 / 0
Do przerwy 0-2 w plecy
~Hammock
  • 0 / 0
Nie wiadomo jakie jest podejście (wygrać czy odpuścić sobie)
Znowu koszty wyjazdu gdzieś w Polskę w pierwszej rundzie
~kkkk
  • 0 / 0
a ja trzymam kciuki za Victorie:) do boju Vikcia dzis łatwe zwycięstwo twe 5:0
Ale wy się podniecacie tą średnią wieku nie przekraczającą pełnoletności... Albo będa lepsi i wygrają albo będą gorsi i przegrają.
Trzymam kciuki za to pierwsze. Legia Mistrz!
~rom
  • 0 / 0
nie tak źle, ze 3-4 podstawowych gra :) Bardziej ciekawe, kto z meczu z Lechem NIE gra, i to się pokrywa z moimi obserwacjami. Dwie osoby, co "najbardziej", jeżeli dobrze widzę. Chyba że kontuzjowani, nie daj Bóg. Powodzenia chłopaki!
zgadzam się. Tym razem są tylko 2 możliwości, albo wygrają albo przegrają. W tym składzie trudno mieć większe nadzieje, ale liczę na dobrą grę..
~Legia II
  • 0 / 0
Dramat - artukuł dopitnie pokazuje, ze w zarzadzaniu szkoleniem mlodzierz w L jest duzy problem! W LII nie zagra dzis nikt z ludzi, ktorzy ograli Victorie w sezonie... Dramat! Gdzie uciekaja zawodnicy? Dlaczego uciekaja? Chyba cos jest źle zorganizowane - czuja sie w klubie źle? Nie widzą perspektyw w Legii??? Pozdrowienia dla Zielńskiego i Mozyrki!!!! Oby tak dalej panowie