News: Rezerwy: Derby dla Legii

Rezerwy: Derby dla Legii

27.10.2018 14:53

(akt. 12.12.2018 17:21)

Legia II Warszawa wygrała 2:0 w małych derbach stolicy z Ursusem. "Wojskowi" zdobyli obie bramki w pierwszych 20 minutach spotkaniach. Piłkę do siatki posłali Kacper Wełniak, a także Piotr Cichocki.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

Na obiekcie Ursusa legionistom zawsze gra się trudno. Sobotni mecz rozpoczął się jednak idealnie dla drużyny z Łazienkowskiej. Już w 3. minucie Kacper Wełniak wykorzystal zamieszanie po rzucie rożnym i głową wpakował piłkę do siatki. To dało zespołowi Piotra Kobiereckiego więcej spokoju i pewności siebie. "Wojskowi" długimi fragmentami przeważali na murawie i nie dawali rozwijać skrzydeł miejscowym, u których w ostatnich dniach doszło do zmiany trenera. Ariela Jakubowskiego zastąpił Arkadiusz Modrzejewski. Nie minął kwadrans od pierwszej bramki, a Legia ii prowadziła już 2:0. Wszystko za sprawą Piotra Cichockiego, który skutecznie wykończył sytuację.

"Traktorki" dochodziły do swoich sytuacji zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy oraz tuż po przerwie. Dobrą okazję miał Filip Dziełak, który z bliska trafił jednak w bramkarz. Stojący między słupkami Vjaceslavs Kudrjavcevs rozgrywał jednak najlepsze spotkanie odkąd jest przy Łazienkowskiej. Łotysz trenujący z pierwszym zespołem w 45. minucie doskonale odbił uderzenie głową Arkadiusza Ciacha,  a w drugiej połowie poradził sobie z mocnym strzałem z bliska.

Legioniści mając dwa gole przewagi nie forsowali tempa, choć grali konsekwentnie, zwłaszcza w defensywie. "Wojskowi" starali się także, za sprawą Konrada Matuszewskiego czy Mateusza Praszelika, zagrozić z dystansu. Zza pola karnego uderzali także gospodarze: piłka odbiła się od poprzeczki po próbie Ciacha, a po strzale Macieja Prusinowskiego, byłego legionisty, dobrze interweniował Kudrjavcevs. Swoją okazję miał także kapitan Legii II, Radosław Pruchnik, który minimalnie pomylił się uderzając z rzutu wolnego.

Rezerwy Legii wygrały z Ursusem 2:0 po golach Wełniaka i Cichockiego. Legioniści zwyciężyli też zasłużenie, wykorzystując swoje sytuacje i mądrze się broniąc. Kolejny mecz "Wojskowi" rozegrają 4 listopada o godzinie 12:00 w Ząbkach. Rywalem będzie Unia Skierniewice.

Ursus Warszawa - Legia II Warszawa 0:2 (0:2)
Wełniak (3. min.), Cichocki (17. min.)

Legia II: Kudrjavcevs - Leleno, Brodziński, Bondarenko, Matuszewski - Bajdur (65' Orlik) , Praszelik (88' Gęsior), Pruchnik, Karbownik, Cichocki (75' Wojtysiak) - Wełniak (55' Zjawiński).