Rezerwy: Derby w piątek, przełożony puchar

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

09-05-2015 / 09:55

(akt. 04-01-2019 / 13:51)

W piątek 15 maja o godzinie 19:00 zostanie rozegrany mecz pomiędzy rezerwami Legii, a Polonią Warszawa. Mecz odbędzie się na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim. Przełożone zostało z kolei starcie "dwójki" w mazowieckim Pucharze Polski. "Wojskowi" zmierzą się ze Świtem Nowy Dwór 20 maja.

Mecz z Polonią odbędzie się przy sztucznym oświetleniu na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie legioniści rozgrywają wiosną spotkania w roli gospodarza. Wcześniej informowaliśmy o tym, że fani "Czarnych Koszul" dostaną około 50 biletów, ale możliwe, że rywale w ogóle nie pojawią się na trybunach.


Ekipa z Konwiktorskiej plasuje się na 16. miejscu w tabeli trzeciej ligi łodzko-mazowieckiej. To pozycja w strefie spadkowej. Szefostwo "Czarnych Koszul" 4 maja zdecydowało się postawić na kolejnego trenera. Zwolniono Marka Końkę, a jego miejsce zajął dotychczasowy opiekun zespołu z CLJ Igor Gołaszewski, który jesienią pracował z kolei w Świcie. W tym sezonie Polonię prowadziło w sumie siedmiu szkoleniowców. Sezon rozpoczął Piotr Dziewicki, potem tymczasowo zespół prowadzili trenerzy zespołu z CLJ - Łukasz Chmielewski Dawid Sut. Następnie nastał czas Dariusza Dźwigały, a wiosną pracę rozpoczął wspomniany Końko. Teraz swoich sił spróbuje legenda "Czarnych Koszul".


Z kolei zmiana terminu meczu Pucahru Polski podyktowana jest tym, że w ten weekend nie mogło odbyć się ligowe spotkanie Świtu z ŁKS-em. Na obiekcie w Nowym Dworze zaplanowano na sobotę... Festyn Ratowniczy powiązany z obchodami 135-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Imprezę zakończy gala disco-polo, w której w rolę gwiazdy wcieli się Zenon Martyniuk (zespół Akcent) - jego piosenkę można było usłyszeć między innymi w przerwie finale Pucharu Polski. Jak widać, "Pszczółka Maja" jest nierozerwalnie związana z polskim futbolem - tym na najwyższym szczeblu, jak i trzecioligowym.

Pozostałe majowe mecze Legii II:


09.05 - Warta Sieradz (wyjazd - III liga)
15.05 - Polonia Warszawa (dom - III liga)
20.05 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (wyjazd - PP)
23.05 - Lechia Tomaszów Mazowiecki (wyjazd - III liga)
26.05 - ew. finał mazowieckiego PP
30/31.05 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (dom - III liga)

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094