Rezerwy: Gol Kostorza na wagę trzech punktów

03.11.2019 13:11

(akt. 04.11.2019 08:19)

Rezerwy Legii Warszawa zwyciężyły na wyjeździe 1:0 z Pelikanem Łowicz w ramach piętnastej kolejki trzeciej ligi. Zwycięskiego gola dla legionistów strzelił Kacper Kostorz.

W pierwszej połowie obie drużyny próbowały co jakiś czas przedostawać się do ofensywy i zagrozić golkiperom. Stołeczny klub starał się zagrywać dokładne podania, szukać swoich szans po szybszych i składniejszych akcjach. Pelikan miał jednak nieco więcej do powiedzenia. Miejscowi oddawali strzały z dystansu, regularnie przebywali na połowie gości i otrzymywali sporo stałych fragmentów, ale „Wojskowi” za każdym razem wychodzili z opresji. Blok defensywny wespół z Cezarym Misztą dawał sobie radę. Oprócz niego, w wyjściowym składzie pojawiło się jeszcze dwóch piłkarzy "jedynki", czyli Inaki Astiz i Kacper Kostorz.

Z boiska przedwcześnie musiał zejść Aleksander Waniek. Pomocnik doznał kontuzji, a w jego miejsce zameldował się Radosław Cielemęcki. Przed przerwą, w słupek trafił Kostorz, który został ustawiony na pozycji napastnika. 20-latek pokazywał się do gry, był aktywny i wniósł trochę jakości z przodu.

Kilka chwil po zmianie stron Legia objęła prowadzenie! Akcja rozpoczęła się od udanej współpracy Łukasza Łakomego i Kamila Orlika, którzy wyłuskali piłkę spod nóg przeciwników. Następnie "Łaki" zagrał do Cielemęckiego, a ten błyskawicznie zagrał do Kostorza. Były zawodnik Podbeskidzia dopadł do futbolówki, mocno uderzył zza pola karnego w lewy górny róg bramki i cieszył się z trafienia.

Ekipie z Łowicza zależało na odrobieniu strat i doprowadzenie przynajmniej do wyrównania. W pewnym momencie, jeden z rywali nieźle główkował po centrze z lewej strony, jednak futbolówka przeleciała obok prawego słupka i poza linię końcową. W doliczonym czasie gry, jeden z piłkarzy Pelikana obejrzał drugą żółtą, a w kosekwencji czerwoną kartkę. Co więcej, murawę w końcówce z powodu urazu musiał opuścił Kostorz. Miejscowi w ostatnich fragmentach meczu szturmowali bramkę Miszty, dośrodkowywali z bocznych sektorów, stwarzali zagrożenie, lecz warszawiacy do samego końca nie dali się zaskoczyć i wywieźli z trudnego terenu cenne trzy punkty.

Pelikan Łowicz – Legia II Warszawa 0:1 (0:0)

Kostorz (50. min.)

Legia: Miszta - Niski, Mosór, Astiz, Grudziński – Waniek (30’ Cielemęcki), Łakomy – Cichocki (87’ Wach), Orlik, Konik (70’ Włodarczyk) – Kostorz (90’ Neuman)