Rezerwy i CLJ rozpoczęły treningi

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

09-07-2018 / 20:19

(akt. 02-12-2018 / 11:24)

Rezerwy stołecznego klubu oraz piłkarze z Centralnej Ligi Juniorów rozpoczęli treningi przygotowujące do nadchodzącego sezonu. Zajęcia juniorów starszych trwały godzinę, z kolei zespół Piotra Kobiereckiego opuścił boisko po 45 minutach. Z „dwójką”, zgodnie z planem, trenowali Hildeberto, Cristian Pasquato, Brian Iloski oraz Mateusz Praszelik. Poza tym, do zdrowia po zerwaniu więzadła krzyżowego, wrócił Aleksander Waniek.

Pierwsi na murawie zameldowali się gracze Marka Saganowskiego. Parę chwil później na placu pojawiły się rezerwy stołecznego klubu. Oba zespoły zaczęły treningi od biegów wokół boiska oraz rozciągania się. Następnie przyszedł czas na doskonalenie podań i podążanie za linią piłki. Kolejnym elementem zajęć okazała się gra w „dziadka, w trakcie której nie brakowało pozytywnej atmosfery i śmiechów. Po 45 minutach, do szatni zeszli zawodnicy Piotra Kobiereckiego, natomiast ekipa z Centralnej Ligi Juniorów, pod okiem Bartosza Palucha, pracowali jeszcze na matach angażując poszczególne partie mięśniowe.

 

Z trzecioligową drużyną trenowali Hildeberto, Cristian Pasquato, Brian Iloski oraz Mateusz Praszelik. Wspomniana czwórka będzie ćwiczyć z „dwójką” do momentu znalezienia przez nich nowych klubów na wypożyczenie. Do zdrowia, po zerwaniu więzadła krzyżowego w starciu z Breidablik, wrócił Aleksander Waniek. Warszawiak, po intensywnej rehabilitacji, normalnie trenował już z całym zespołem. Indywidualnie pracował z kolei Bartosz Rymek, który rozciągał się i zanotował kilkanaście kółek wokół murawy.

 

Po stronie rezerw, testy przechodził Mateusz Reczulski. Pomocnik z rocznika ’99 w poprzednim sezonie reprezentował barwy Progresu Kraków. Co więcej, do drużyny Kobiereckiego wrócił Mateusz Leleno. Legionista w ubiegłych rozgrywkach był wypożyczony do Legionovii Legionowo. Ponadto czterech zawodników, którzy niedawno grali w zespole juniorów starszych, dołączyło do drugiego zespołu. Mowa o Mikołaju Neumanie, Michale Mydlarzu, Mateuszu Grudzińskim i Łukaszu Zjawińskim. We wtorek jednych, jak i drugich czekają testy motoryczne.

 

- Jesteśmy głodni pracy i nowych wyzwań. We wtorek mamy testy motoryczne. Zobaczymy jakie pojawią się rezultaty. Z optymizmem przystępujemy do nowego sezonu – powiedział Piotr Kobierecki, szkoleniowiec „dwójki”.


-  Czuję się gotowy. Oczywiście wszystko zweryfikuje, jak zawsze, boisko. Cieszę się, że pracuję z piłkarzami, których dobrze znam. Przeciwnicy będą trochę inni, ale mam nadzieję, że praca, którą wykonaliśmy w piłce młodzieżowej, przełoży się na seniorów. Czekamy na to, aż kadra się wykrystalizuje. Potem będziemy mądrzejsi. Na chwilę obecną, grupa jest liczna, lecz należy spodziewać się zmian – zakończył trener rezerw.

 

Plan przygotowań CLJ:

13.07 - Wyjazd na turniej do Czech
14.07 - Memoriał Stanislava Strunca (Pilzno). Mecze z Viktorią i Glasgow Rangers
15.07 - Drugi dzień turnieju. Rywale wyłonią się z grupy (Hertha Berlin, West Bromwich, MSK Żilina)
21.07 - Sparing z izraelskim drugoligowcem Hapoelem Katamon (Siedlce)
29.07 - Sparing z Sokołem Serock (Liga Okręgowa)
05.08 - Start sezonu


Plan przygotowań rezerw:

10.07 - Testy motoryczne

14.07 – Energia Kozienice
20.07 - Glasgow Rangers U-23 (Anglia)
22.07 - Norwich City U-23 (Anglia)
27.07 - Leicester City U-23 (Warka)
01.08 - KS Wiązownica
04.08 - Motor Lublin

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094