News: Rezerwy: Inauguracyjny remis

Rezerwy: Inauguracyjny remis

11.08.2018 19:04

(akt. 02.12.2018 11:23)

Piłkarze rezerw Legii Warszawa w inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu bezbramkowo zremisowali z Bronią Radom na wyjeździe. Konfrontacja z beniaminkiem trzeciej ligi była debiutem m.in. dla trenera Piotra Kobiereckiego, który przed sezonem objął drugi zespół mistrzów Polski.

Od początku spotkania legioniści byli aktywni, wygrywali również więcej pojedynków. Aktywny na prawej flance był pozyskany latem Michał Bajdur, który występował ostatnio na poziomie pierwszej ligi. W bramce radomskiego beniaminka wiele pracy miał Paweł Młodziński. Legioniści prezentujący się po raz pierwszy pod wodzą nowego szkoleniowca, Piotra Kobiereckiego, mieli swoje szanse, ale jak w sparingach, brakowało aktywności. Okazji gospodarzy było mniej, a wszelkie próby postopadłych zagrań czujnie przecinał Radosław Majecki - jedyny gracz pierwszego zespołu, który został oddelegowany na konfrontację rezerw.

Po przerwie zawodnicy Broni ruszyli do ataku. Motorem napędowym był Dariusz Leśniewski, który w 52. minucie oddał uderzenie, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. Potem 25-latek kilkukrotnie niepokoił stołeczną defensywę, ale nie był w stanie strzelić gola. Najbliżej trafienia było w momencie, gdy w warszawskiej obronie doszło do nieporozumienia i było blisko gola samobójczego. Ostatecznie wszystko skończyło się po myśli graczy Kobiereckiego.

W drugiej połowie radomianie grali lepiej. Ostatecznie żadna drużyna nie strzeliła gola. Bezbramkowy remis był dość sprawiedliwym rozwiązaniem. W drugiej kolejce stołecznych zawodników czekają derby z Polonią. Spotanie odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 15:00 w Ząbkach.

Broń Radom - Legia II Warszawa 0:0

Żółte kartki: Góżdź, Kvenster (Broń) - Karbownik, Wełniak, Neuman (Legia II)

Legia II: Majecki - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Bajdur (79' Wojtysiak), Pruchnik, Karbownik, Aftyka (46' Shapiro-Thompson), Orlik (88' Neuman) - Zjawiński (69' Wełniak)